Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Bitkisel zayıflama yöntemlerinin temel mantığını alınan maddeler yardımıyla yağ yakımının arttırılması oluşturulmakta. Bilindiği üzere vücut fazladan aldığı kalorileri zaman içerisinde yağ dokularına dönüştürerek vücudun belli bölgelerinde depolar. Bu görüntü kişinin kilolu görünmesine sebep olur. Tüm spor ve diyet egzersizlerinin amacı da bu görüntünün ortadan kaldırılmasıdır. Spor ve diyet egzersizlerine yardımcı olan araçların başında da yağ yakıcı etki doğuran bitkisel zayıflama yöntemleri gelir.

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri Hakkında

Bitkisel yöntemlerin zayıflamaya yardımcı olurken kullandığı iki araç mevcut. Bunlardan birincisi içerisinde barındırdıkları maddeler yardımıyla metabolizma hızının arttırılarak yağ yakımının hızlandırılması. Diğeri ise midede tokluk hissi oluşturarak kalori alımının azaltılması. Eğer doğru bitkiler seçilirse gayet etkili olan bu yöntemler günümüzde sıkça kullanılmaktadır.

Bitkisel Zayıflama İçin Kullanılan Bitkilerin Özellikleri

Bu bitkilerin özellikleri genelde tokluk hissini sağlamak veya antioksidanlar yardımıyla metabolizmayı hızlandırmak şeklindedir. Her iki özelliği de başarıyla yerine getiren bitkiler mevcuttur. Bu bitkiler tokluk hissini bir – iki öğün boyunca; metabolizma hızını ise uygun aralıklarla tüketildiklerinde neredeyse bir gün boyunca düzenleyebilmektedir.

Bitkisel Zayıflama Yöntemlerinin Faydaları

Bu yöntemlerde alınan bitkilerin herhangi bir zararının olmaması doğrudan bir fayda olarak sayılabilir. Katkı maddeli kimyasal alternatiflerine göre oldukça sağlık olan bitkiler sayesinde en az kimyasal alternatifleri kadar iyi sonuçlar almak mümkündür. Ayrıca fazla ya da az kullanmanın herhangi bir zararı mevcut değildir. İçerdikleri maddeler sayesinde tokluk hissi oluşturmalarından ve metabolizmayı yağ yakımı açısından hızlandırmalarından dolayı oldukça sağlıklı ve yan etkisiz sayılabilirler.

Bitkilerin Zayıflamaya Olan Etkisi

Yüz yıllardır bitkilerin zayıflama üzerinde etkisi olduğu bilinmektedir. Bu etkiyi oluşturabiliyor olmalarının sebebi midede tokluk hissinin oluşmasını sağlamaları ve metabolizmayı yağ yakmak için hızlandırabiliyor olmalarıdır.

Kilo Vermek İçin En Etkili Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Kilo vermek için sayılabilecek onlarca, belki de yüzlerce yöntem bulunmaktadır. Tüm bu yöntemlerin temelinde ise bitkiler yatar. Kilo vermek amacıyla uygulanan kürler, alınan ilaçlar tamamen bitkilerden imal edilmektedir. Hal böyle olunca, evde uygulanabilecek basit yöntemler ile bitkiler yardımıyla kilo vermek mümkündür. Birçok bitki ve bitki karşımı kilo vermek amacıyla kullanılabilir. Kimi bitki uzun vadede kilo verdirirken kimi bitki de hızlı bir şekilde kilo verdirmektedir. Unutulmaması gereken nokta, günümüzde çok büyük bir Pazar olan zayıflama pazarının birçok hurafeyi barındırıyor olduğudur. Yani araştırma yapmadan ya da bir uzmandan tavsiye almadan kesinlikle bitkisel zayıflama yöntemlerine başvurmayın. Hurafe kapsamında olan bitkilerin sağlığınıza zararı olmasa dahi kilo verdirmediği için zamanınızı çalacaktır.

1. Bitki Çaylarını Tüketin

Diyetlerin değişmez parçalarından olan bitki çayları kilo verme sürecinde büyük destek sunarlar. Temel işlevleri yağ yakma sürecini başlatmalarıdır. Başta yeşil çay olmak üzere diğer bitki çayları da vücudu değişik yönlerden destekleyerek kolay şekilde kilo vermenizi sağlarlar. Kilo vermek amacında olan insanların günde minimum iki fincan yeşil çay tüketmesi faydalı olacaktır. Özellikle öğlen yemeğinden sonra ve akşam yatmadan önce tüketilen bitki çayları ekstra faydalı olmaktadır.

2. Hindistan Cevizi Yağı

Avokado yağı ile birlikte en sağlıklı olan yağ Hindistan cevizi yağıdır. İçerisinde kolay çözünebilen yağ asitlerini barındırır. Ayrıca bu yağ asitleri, vücutta yerleşik hale gelmiş olan yağ dokularının çözünmesinde de oldukça etkilidir. Hızlı, kolay ve sağlıklı şekilde kilo vermek isteyenlerin Hindistan cevizi yağını bir şekilde hayatlarına sokması gerekir. Bazı yemeklere ve içeceklere katılarak bu yağ tüketilebilir.

3. Baharat Tüketimini Artırın

Baharatlar tatları kadar içerlerindeki maddeler yönünden de oldukça zengindir. Başta acı olmak üzere bazı baharatların metabolizmayı hızlandırdığı bilinmektedir. Diyet dönemlerinde bu baharatların tüketilmesi sayesinde yakılan kalori miktarı artırılmakta; uzun vadede ise sağlıklı şekilde kilo verilmektedir.

4. Sebze Tüketimini Artırın

Bilindiği üzere sebzelerde birçok vitamin ve mineral bulunur. Ayrıca birçok sebze aynı zamanda karbonhidrat ve yağ içeriği açısından fakirdir. Bu iki özellik birleştiğinde ise kilo vermeye yardımcı bir beslenme alışkanlığı ortaya çıkmaktadır. Kilo vermek isteyenlerin yemeklerini sebze yemekleri ile değiştirmesi gerekmektedir. Lifli yapılarından dolayı bağırsak fonksiyonlarını da düzenlerler.

5. Limon, Maydanoz, Tarçın Gibi Bitkilerin Tüketimi

Bu ve buna benzer bitkilerin tamamı kilo verme sürecine destek olması amacıyla kullanılabilir. Hepsinin en temel özelliği kalori yakmayı hızlandırıyor oluşlarıdır. Ayrıca kalori yönünden de fakir olmalarından dolayı, oldukça faydalıdırlar. Kilo vermek isteyenlerin tüm bu bitkileri kürler halinde, gün içerisinde tüketmesi faydalı olacaktır. Başta limon olmak üzere, özel bir tür tarçın da hızlı şekilde kilo verdirmektedir.

Diğer Zayıflama Yöntemleri için Tıklayınız!

WhatsApp
Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Alın!
Merhabalar, ben diyetisyen Tuğba Yaprak. Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by