Limon Suyu Detoks

Limon, sahip oldu zengin içerikler sayesinde sindirim organlarını temizliyor ve vücuttaki toksinlerin atılmasında da büyük rol oynuyor. Limon suyu detoksu, birçok ünlü tarafından tercih edilen ve düzenli kullanım ile birlikte kısa sürede etkisini gösteren özel karışımlardan bir tanesidir. Limon suyu detoksunun hazırlanması da oldukça kolay ve uzmanlar tarafından da tavsiye edilen bu detoks ile birlikte sağlıklı bir şekilde zayıflamak mümkündür. Her zaman olduğu gibi bir kez daha belirtmekte fayda var: Limon suyu detoks öncesi genel sağlık kontrolünden geçmeyi unutmayın ve ihmal etmeyin.

Bazı bünyelerde birçok yan etkiye ve riske de sebebiyet verebiliyor. Düzenli kullanım ile birlikte metabolizma daha hızlı çalışıyor ve zayıf bünyeye sahip kimselerde etkisini olumsuz olarak gösterebiliyor. Limon suyu detoksu ile birlikte gün içerisinde bol bol su tüketmeniz gerekiyor. Limon suyu detoksunu uygularken tatlı gıdalardan ve yüksek şeker oranı ihtiva eden gıdalardan uzak durmaya özne gösteriyoruz. Su tüketimi de olabildiğince fazla olmalıdır.

Limon Suyu Detoks Nasıl Yapılır?

Limon suyu detoksu yaparken, az önce de belirttiğimiz gibi gün içerisinde bol bol su tüketiyoruz. Limon suyu, bünyede susuzluğa neden oluyor ve bedenin güçsüz bir hal almasına sebebiyet verebiliyor. Su tüketimini arttırarak bu açığı kapatmak mümkündür. Bol su tüketimi ile birlikte idrara çıkma aralıkları da sıklaşacak ve zayıflamak çok daha kolay bir hal alacaktır. Limon suyu detoksunun yanında tüketeceğimiz gıdalara da dikkat etmemiz gerekiyor. Meyve desteği alabiliriz ancak bunu öğünlere yaymak çok daha doğru olacaktır. Yeşil elma, havuç, erik gibi meyveler, detoks boyunca en çok tüketeceğimiz ve ihtiyacımız olacak olan yardımcı gıdalardır. Listelerinizde bu meyvelere muhakkak yer vermelisiniz. Fazla şekerli gıdalardan uzak durmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Detoksu bozmamak adına bu konuda çok daha hassas davranmanız gerekiyor. Hayvansal gıdalardan olabildiğince uzak durmalısınız. Düzeni bozmamak adına bir uzmandan yardım almanız da yine sizlerin lehine olacaktır.

Limon Suyu Detoks Ne İşe Yarar?

 • Limon suyu, sindirim sistemini düzenlemekle kalmıyor. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıyor. Metabolizmanın hızlanması demek, gün içerisinde tüketilen gıdaların daha kısa sürede ve daha sağlıklı bir şekilde sindirilmesi anlamına geliyor.
 • Karaciğer ve lenf sistemine de destek veren ve yenilenmeyi daha hızlı hale getiren limon detoks suyu, bu konuda da bir hayli başarılı. Ancak ileri seviyede karaciğer rahatsızlığınız varsa bu suyu kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekecektir.
 • Bildiğiniz üzere limonda bol miktarda C vitamini var ve bu da kış aylarında limon suyu detoksunu bir adım daha ne taşıyor. Kış aylarında grip ve nezle gibi hastalıklardan korunmak istiyorsanız eğer limon suyu detoksunu düzenli hale getirebilirsiniz.
 • Cildin temizlenmesine ve daha pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olan limon suyu detoksu, kuru ve nemli ciltlerde de etkisini çok daha kısa sürede gösteriyor.
 • İdrar sökücü olarak da tercih edilebilir ve idrara çıkmanızı daha kolay hale getirecek özel bir detokstur.
 • Görüldüğü üzere limon suyu detoksu birçok konuda insan vücuduna fayda sağlıyor. Hazırlanışı bir hayli kolay ve kendi evinizde de doğal detoks yaratabiliyorsunuz.

Limon Suyu Detoks Nasıl İçilmeli?

Gerçek limon detoksunu daha sağlıklı bir şekilde sürdürmek adına 10 günlük bir program tavsiye ediliyor ve bu program dahilinde her gün en az 6 bardak limon detoks suyu tüketmeniz gerekiyor.

Elbette bunun yanında tatlı gıdalardan uzak durmalı ve hayvansal gıdaları da bir süreliğine hayatınızdan çıkartmalısınız.

Limon Suyu Detoks ile Nasıl Zayıflarım?

Detoks suları ile ilgili bilinen çok fazla yanlış var ve bu yanlışlardan bir tanesi de detoks sularının tek başına yeterli olacağıdır. Ne yazık ki detoks suları tek başına yeterli değildir. Faydası muhakkak var ancak bunun yanında vücudunuzun ihtiyacı olan diyet programını da aksatmamanız ve sportif faaliyetlere de ağırlık vermeniz gerekiyor.

Limon Suyu Detoksu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 • Limon suyu detoksu, düzenli ve uzman kontrolünde tüketilmelidir.
 • Vücudunuzun ihtiyacından daha fazlasını aldığınız takdirde mide problemleri yaşayabilirsiniz.
 • Bildiğiniz gibi limon, içeriğinde yoğun miktarda asit barındırıyor ve yoğun tüketim ile birlikte mide rahatsızlıkları da baş gösterebiliyor.
 • Karaciğer rahatsızlıklarını ileri seviyede ise ya da kalp rahatsızlığınız bulunuyorsa bu detokstan uzak durmanızda fayda var.
 • Kalp çarpıntıları da bu detoksun yan etkileri arasında gösteriliyor.

Limon Suyu Detoksu Diyet Planı

 • Limon Suyu Detoksu 1.Gün
  Tatlı gıdalardan uzak duracağımız ve en az 6 bardak detoks suyu tüketeceğimiz ilk gün bir hayli zor geçecek fakat bir süre sonra bu zorlu sürece alışacaksınız. Tokluk hissini meyveler ile sağlayabilirsiniz ve daha önce de bahsettiğimiz gibi erik, yeşil elma ve havuç, bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.
 • Limon Suyu Detoksu 2.Gün
  Salı günü de detoksa devam ediyoruz ancak bu kez detoks suyumuzu bir kenara bırakıp tamamen protein ağırlıklı besleniyoruz.
 • Limon Suyu Detoksu 3.Gün
  Gün gerçekleştirdiğimiz uygulamanın aynısını 3. Gün de gerçekleştirebiliriz.
 • Limon Suyu Detoksu 4.Gün
  Detoks suyunu bir kenara bırakıp yine protein ağırlıklı besleniyoruz.
 • Limon Suyu Detoksu 5.Gün
  6 bardak detoks suyu ile birlikte meyve tüketimine devam ediyoruz. Bugün detoksumuz son günü ve bugünden sonra 1 hafta ara verip tekrar başlayacağımızı da hatırlatalım.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın