Instagram

Instagram üzerinden diyetisyenlerin paylaşımları ile takipçilerini bilinçlendirmesi ve motive etmesi nedeniyle sık kullanım başlamıştır.

Diyetisyen Instagram

Dünya’nın globalleşmesi ile beraber artık internet üzerinden istediğiniz diyetisyene kolaylıkla ulaşabilmektesiniz. Diyetisyenin başarı hikayelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Diyetisyenler sosyal medya programları içerisinde en çok facebook ve instagram üzerinden hastaları ve danışanları ile bağ kurmaktadırlar. Instagram üzerinden diyet listeleri, beslenme alışkanlıkları, örnek olacakları yaşam tarzları, motivasyon ve diyetleri sayesinde zayıflayan kişilerin görsellerini kolaylıkla yüzbinlerce kişiye ulaştırabilmektedirler. Instagram üzerinden popüler ve daha iyi görünüm kazanarak kendi isimleri ve marka değerlerini artırmaktadırlar. Böylelikle danışanlarına ve kilo verecek hedef danışanlarına kolaylıkla ulaşabileceklerini bilmektedirler.

Instagram sağlık konusunda en büyük popüleriteyi kazanmış olmakla beraber sağlık alanında çalışan herkes için büyük imkanlar doğurmaktadır. Haftanın başında diyet programına başlayıp, spor salonlarına kayıt yaptırıp, yürüyüşlere başladığımız ancak bir kaç gün içerisinde yoğunluğumuz sebebi ile bıraktığımız doğrudur. Ancak beslenme alışkanlığını ve spor aktivitelerini düzenli hale getirmek için elimizin altındaki telefonlarda her gün özendiğimiz ve bakarak ciddi vaktiler geçirdiğimiz instagram üzerinden diyetisyenleri takip ederek, hayatımızın ayrılmaz parçalarından biri haline getirebiliriz. Özendiğimiz hayatlar hepimizin bildiği ama uygulamakta zorlandığı bilgileri içeriyor. Herkes hergün spor yapmak ister, herkes sağlıklı beslenmek ister ve herkes göründüğünden daha güzel olmak ister. Tabiki iş uygulamaya gelinceye kadar kolay gözükmektedir.

Hayatımızın akışı, gün içerisindeki yorgunluğumuz, beklemediğimiz ve olması gereken planlar sürekli bizi ertelemeye itmektedir. Unutmayınki hayatınızdaki en önemli varlığınız kendinizsiniz. Bu hayata bir kere geliyoruz. Bu yüzden bu hayatın tadını çıkarmalı istediğimiz hayata ve istediğimiz sağlığa kavuşmak için herşeyi ertelemeliyiz. Önceliklerimizi ilk olarak kendi isteklerimize ve hayat standartlarımıza bakarak belirlemeliyiz. Önemli değil diyete haftaya pazartesi başlarım, bu iş gezisine gitmem lazım spora haftaya pazartesi başlarım dediğimizde, bu pazartesilerin hiç gelmeyeceğini bilmemiz gerekiyor. Emin olun ki bir çok pazartesi gelecek ve geçecek ancak konu tamamen kendi içimizde bitmektedir. Kendi önceliklerinizin farkında olun ve önce kendi isteklerinizi gerçekleştirin. Diyetisyen ve spor salonuna gidemiyorsunuz ancak elinizin altında hiç ayırmadığınız cep telefonunuz var ise, Instagram ve diğer sosyal medya kaynakları üzerinden takip edebileceğiniz hesaplar ile öğrenmeniz gereken bilgileri edinebilir ve kendinize vakit ayırmak için yeni bir sebep doğurabilirsiniz. Danışan ve kilo vermek isteyen kişiler instagram üzerinden kolaylıkla diyet, beslenme, kilo verme, detoks ve yemek tarifleri gibi bir çok bilgiyi kolaylıkla edinebilmektedir. Buna ek olarak kendilerine uygun ve çalışma prensiplerini gördükleri diyetisyeni seçebilmektedir. Instagram hem diyetisyenler içinde hemde diyetisyenini arayan ve bulmaya çalışan kişiler için büyük fayda sağlamaktadır. Sadece ülkemizdeki diyetisyenlere değil uluslararası alanda da ün kazanmış diyetisyenleri instagram ve sosyal medya üzerinden kolaylıkla takip edebilmekteyiz.

Instagram’da Diyetisyen Nasıl Bulabilirim ?

Günümüz koşulları nedeniyle bireyler sosyal medyayı oldukça aktif kullanmaktadır. Beslenmeye artan ilgi ve merak doğrultusunda instagramda sağlıklı yaşam ile ilgili kesinliği kanıtlanmayan birçok bilgi bulunmaktadır.

Diyetisyenlerin kişisel hesapları doğrultusunda önerdikleri besin türleri, besinlerin içerikleri, besinin fayda ve zararları, günlük önerilen miktarı hakkında bilgiler bulunmaktadır. Kişilerin yeterli ve dengeli beslenmesi için çoğu diyetisyen bilgilendirmektedir.

Sağlığa yararlı ve zararlı postların toplumumuzu bilinçlendirdiği bilinmektedir. Birçok insan diyetisyene başvurmadan önce sosyal medya aracılığı ile diyetisyen hakkında bilgi almak ve başarılarını görmek istemektedir.

İnstagram da keşfet bölümünde diyetisyen unvanı arama sonuçlarında binlerce diyetisyen karşımıza çıkmaktadır. Beslenme, sağlıklı yaşam, yeterli ve dengeli beslenme ve besinler diyetisyenin hesabına ulaşmamızda önemli ipuçları olabilmektedir.

Diyetisyen olmayan hesaplara itibar edilmemesi ve paylaştıkları bilgilerin dikkate alınmaması gerekmektedir. Diyeti diyetisyen yazmakta ve besinlerin sağlıklı yaşam ile ilişkisi beslenme uzmanlarının alanında yer almaktadır.

Sosyal Medya Fenomeni Diyetisyenler

Sosyal medya ağında büyük bir kitleye sahip olan diyetisyenlerin popüler oluşunun temeli çoğu insanın ilgisini çekebilecek bilgileri paylaşmış olmasıdır.

İnsanlar pratik ve hazır bilgiye sahip olmak için sosyal medyayı çok aktif kullanarak beslenme konusunda diyetisyenlerin bilgilerini takip etmektedirler. Diyetisyenlerin amacı insanları bilgilendirmek ve bilinçlendirmektir.

Youtube kanallarında blog sahibi olan diyetisyenler sağlıklı bilgilerin paylaşımı için video hazırlamakta veya sunmaktadır. Beslenme programlarına eşlik eden az kalorili fakat aynı zamanda besleyici, birbirinden farklı sağlıklı yemek tariflerini anlatarak yapılışını paylaşmaktadır.

Instagram diyetisyen hesaplarında sağlıklı ilgili küçük tüyolar, tecrübeler ve sağlıklı yemek tarifleri paylaşılmaktadır. Hesabı takip eden büyük bir kitleyle canlı yayınlar kurarak soru-cevap şeklinde toplum, beslenme uzmanları tarafından bilgilendirilmektedir. Facebook’ta ise diyetisyenler kişisel hesaplarını eğitici beslenme bilgileri, sağlıklı yaşam ve yeterli-dengeli beslenmeyi amaçlayarak kullanmaktadırlar.

Pratik yemek tarifleri geliştiren, antioksidan ve detoks içecekleri öneren diyetisyenlerin bu konuda rolü büyüktür. Oldukça dikkat çekmektedirler.

Aynı zamanda bazı diyetisyenler, köşe yazılarında, gazetelerde, dergilerde ve internet sitelerinde beslenme konusunda bilgilerini paylaşmaktadır.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


    Hemen Şimdi Destek Alın

    Ücretsiz Bilgi Alın

    Tıklayın