Hizmetlerimiz

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal hayatın getirdiği yanlışları beraber düzeltmek adına hazırladığımız kurumsal beslenme programı ile motivasyon ve verimliliği üst düzeye taşıyoruz.

Kurumun ihtiyaçları belirlenerek yönetim ve tüm çalışan kadrosuna özel bireysel beslenme danışmanlığı hizmeti verilerek motivasyonlarının arttırılıp daha başarılı bir çalışma ortamının oluşturulması sağlanılmaktadır. Kurumun yemekhane ve mutfak denetimleri gerçekleştirilerek kişilere sağlıklı, motivasyon arttırıcı ve diyet programlarına uygun beslenme programlarının hijyen koşulları altında hazırlanması ve buna uygun eğitim verilmesi sağlanmaktadır. Kurum çalışanlarına sağlıklı beslenme ve diyet seminerleri gerçekleştirilerek sağlıklı beslenme alışkanlıklarının daha kolay kazanılması konusunda hizmet vermek amaçlanır.

MOTİVASYONU ARTIRMAK

Şirket içi motivasyonu artırmak amacı ile öncelikle çalışanlarınızın mutlu olmasının önemi büyüktür. Öncelikle onların kendi iç mutluluğunu hem beslenme hemde yaşam koçluğu ile sağlayarak güler yüzlü çalışan sayısını artırmak en büyük hedeflerden biri olacaktır.

İŞ VERİMLİLİĞİ

Şirket içerisindeki verimliliği artırmanın en kolay yolu çalışanlarınızın şirkete olan bağlılığı ve motivasyonudur. Mutluluk formülü ve sağlıklı beslenme ile hastalıkların önüne geçilebilir ve daha mutlu çalışanlar elde edilerek iş verimliliği artırılabilir.

BÜTÇE PLANLAMA

Neden firmalar besin değeri yüksek öğünleri yüksek bütçeler planlayarak almaları gerekiyor ki ? Beraber planlayarak çalışanlarınızın daha mutlu olacağı ve uygun bütçeli menüler planlayabiliriz.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Hakkında

İş gezilerinin sıklığı, uzun mesai saatleri, iş temposunun yoğunluğu ve yoruculuğu birçok insanın sağlığına gösterdiği özeni ve kendisine ayırdığı vakti büyük oranda azaltmakta. Bunun sonucunda ise uzun süre boyunca aç kalmak, sağlıksız besin tercihleri, düzensiz öğün tüketimi gibi alışkanlıklar ortaya çıkmakta ve dengesiz beslenme ile hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Yanlış beslenme alışkanlıkları bireylerin kendilerini sürekli olarak halsiz ve yorgun hissetmelerine neden oluyor. Bu nedenle günümüzde şirketler, bir diyetisyen ile anlaşarak kurumsal beslenme danışmanlığı alıyor. Böylece bireylerin daha sağlıklı olmaları ve iş verimlerinin artması sağlanmış oluyor.

Kurumsal beslenme danışmanlığının, uzun vadede şirketin manevi ve maddi kayıplar yaşamasını engellediği kanıtlanmıştır. Yapılan araştırmalar, beslenme eğitimi alan bireylerin daha az hastalık izni aldıklarını ve daha yüksek performansla çalıştıklarını kanıtlamıştır.

Yanlış beslenme alışkanlıkları bulunan kişiler, yüksek oranda dikkat dağınıklı yaşamakla birlikte stres kontrolü sağlayamazlar. Bunun sonucunda ise vücut direnci büyük oranda düşüş yaşarken iş alanında gereksiz zaman kayıplarının ortaya çıktığı görülür.

Uzman bir diyetisyen şirketin mesai saatleri, iş yükü, fiziksel hareket temposu, çalışma düzeni ve çalışma şartları gibi etmenleri göz önünde bulundurarak ideal bir beslenme programı hazırlar ve şirket mutfak düzenini baştan oluşturarak sağlıklı besin tüketimine önem verir. Bu program sırasında hasta hikayesi, kronik hastalıklar ve kişilerin vücut özellikleri göz önünde bulundurulur. Doğru beslenme tekniklerini hayata geçiren bireylerin daha sağlıklı ve hızlı kararlar aldıkları, stres seviyelerinin önemli oranlarda düşüş gösterdiği ve sağlıklı kriz yönetimi sağladıkları görülmüştür.

Kurumsal Beslenme Nedir?

Kurumsal beslenme, kısa bir süre önce yalnızca gelişmiş ülkelerde yaygınlık gösteriyordu. 2018 – 2019 yılları ile beraber ülkemizde de yaygınlaşmakta olan bir diyetisyen hizmetidir.

Günümüzde beslenmenin iş hayatını da doğrudan etkilediği kanıtlandı ve kurumsal beslenme danışmanlığının gelişmekte olan ülkeler tarafından da benimsendiği görülüyor. Danışmanlık ile bireylerin kilo yönetimi, sporun önemi, sağlıklı besin seçimi, doğru menü tercihi, doğru gıda alışverişi ve benzeri konuları kapsamakta. Asıl amaç eğitim ile beraber çağımızın en büyük hastalıklarından biri olan obezite konusunda kalıcı çözümler sunmaktır. Kurumsal beslenme, özellikle basın tarafından yapılan haberler ve duyurular ile büyük bir ilgi görmeye başladı.

Diyetisyenler, beslenme seminerleri sırasında günlük alınması gereken karbonhidrat miktarı gibi hesaplama tekniklerini aktararak bu kişilerin iş hayatlarında da doğru diyetleri uygulamalarına yardımcı oluyor. Aynı zamanda kişilerin diyet listelerine uymalarına engel olan ve doğru beslenme tekniklerinden uzaklaşmalarına yol açan çevresel etmenleride göz önünde bulundurarak sürekliliği sağlamak amaçlanıyor. Çalışanların özel beslenme programları ile beraber kendilerini özel kılmalarını sağlıyor.

Kurumsal beslenme, uzman bir diyetisyen tarafından özel eğitimler ve seminerlerin planlanması ile gerçekleştirilir. Aynı zamanda doğru beslenmenin bir yaşam tarzına dönüşmesi ile birlikte sosyal sorumluluk bilincine dönüştürülmesi amaçlanır.

Kurumsal Diyetisyen Nedir?

Kurumsal beslenme danışmanlığının uzman bir diyetisyen yardımı ile gerçekleştirilmesi gerekir. Kurumsal diyetisyen, bireylerin sağlıkları ve iş gücünde artışı amaçlayarak en uygun diyet listesini hazırlar. Her bireyin günlük besin ihtiyacı belirlenerek kişiye özel beslenme amaçlanarak, sağlıklı yaşam anahtarı kişilere sunulur. Ayrıca personellere doğru beslenmenin önemini anlatan eğitimler vererek seminerler organize eder. Bu sayede daha mutlu ve kilo şikayeti olmayan çalışanlar ile beraber, işletmelerin kar oranlarında da artış yaşanır. Çalışanların motivasyonları ve işe bağlılıkları da kurumsal diyetisyenlerin yardımları ile sağlanabilmektedir. Aynı zamanda doğru beslenmenin yaşam tarzı haline getirilmesi ve wellness bilincinin sağlanması ile birlikte personellerin mazeret izinlerinde düşüş de yaşanır. Kurumsal diyetisyenlerin önemli bir özelliği de işe gelmeme probleminin yoğun olduğu şirketlerde bir dönüşüm sağlamaktır.

Kurumsal diyetisyen, uyguladığı eğitim programları ile şirketin rakiplerini geride bırakmalarına yardımcı olmakta. Bu nedenle wellness kavramı ve kurumsal beslenme danışmanlığı günümüzde hızla yaygınlaşmakta ve her geçen gün daha popüler hale gelmektedir.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığının Faydaları Nelerdir?

 • Çalışanların sağlıklarını iyileştirmek, korumak, iş kaybı risklerini minimuma indirgemek ve verimlilik seviyesini yükseltmesini sağlamaktadır.
 • Yapılan araştırmalar, özellikle tip 2 diyabette eğitim gören personellerin iş gücü kaybında %64’lük bir azalma yaşandığını ortaya çıkardı. Aynı zamanda verimli çalışma ve yeterlilik alanlarında da %87’lik bir artışın yaşandığı kanıtlandı.
 • Günümüzde neredeyse her insan devamlı halsizlik ve geçmeyen yorgunluk hissinden şikayet ediyor. Bireylerin sağlıksız beslenme alışkanlıkları, gün içerisinde stabil ilerlemeyen kan şekeri seviyeleri, demir eksikliği, yanlış diyet listelerini uygulamaları, vücutta fazla kilo ve yağ bulunması ve uyku apnesinin bulunması gibi sebeplerden dolayı yorgunluk hissi devamlı hale gelir. Bu durum ise bireylerin iş gücü, çalışma performanslarını ve motivasyonu düşürür. Bu nedenle gelişmiş ve gelişmekte olan şirketler, kurumsal diyetisyen yardımı ile personellerine sağlıklı beslenme eğitimleri verilmesini sağlıyor. Kurumsal beslenme danışmanlığı ile hem personellerin sağlıkları korunmuş, hemde işletmenin iş gücü arttırılmış oluyor.
 • Kurumsal beslenme eğitimleri sırasında sağlıklı menü hazırlama, doğru gıda alışverişi ve mutfak eğitimi gibi alanlarda da bilgi verilir. Program yalnızca bireylerin diyet yapmaları ve kilo vermelerini hedeflemez. Asıl amaç, yaşam boyunca doğru beslenmeyi sağlamaktır.
 • Şirketlerle anlaşan diyetisyen bireylerin üretkenliği, verimliliği, çalışma saatleri, iş seyahati programı, hasta hikayeleri, çalışma temposu, konfor, sağlık, gebelik, diyabet ve benzeri etmenleri göz önünde bulundurarak en ideal diyet listesini hazırlar. Bu sayede diyet listesinin uygulanması ve devam ettirilmesi gibi süreçlerde olumsuzlukların yaşanması engellenir. Bireylerin doğru beslenme eğitimi almaları hayat kaliteleri, sağlıkları, stres kontrolü sağlamaları, dikkat dağınıklığının önlenmesi ve benzeri alanlarda verim sağlanması için oldukça önem taşır.

Kurumsal Beslenme Neden Önemlidir?

İşçilerin sağlıklarının korunması için belirli standartların belirlenmesi gerekmektedir. Bu hem insan sağlığı hem de şirketin sağlığı için önem arz etmektedir. İleriye dönük bu tedbirler olumsuz vakaların oluşmasına engel olmaktadır. Aynı zamanda işçilerin çalışma isteklerini arttırarak, iş verimliliğini yüksek tutmaktadır.

Kurumsal beslenme genel amaçları altında birçok madde yer almaktadır. Bu maddelerden bazıları ise şunlardır;

 • İş verimlilik düzeyini arttırmak
 • Sağlığa dayalı oluşabilecek harcamaları azaltmak
 • Kurumun refahını yükseltmek
 • Çalışanların iş üzerindeki potansiyel güçlerini yükseltmek
 • Psikolojik rahatsızlıkları en aza indirmek

Bu gibi faktörlerin olumlu olarak gerçekleştirilmesi için kurumsal beslenme dikkat edilmesi gereken konulardan biri olmalıdır. İşin zorluğu ya da kolaylığı önemli olmaksızın, işçiye önem verilmelidir. İş gücünü arttırmak isteyenlerin öncelikle işçilerin potansiyel güçlerini arttırmaları gerekmektedir. Bu sayede gelişen iki taraflı gelişmeler hem şirket açısından hem de işçi açısından kayda değer gelişmelere yol açmış olacaktır.

Kurumsal Hayattakiler için Beslenme Önerileri

Kurumsal hayatın getirmiş olduğu masa başı yaşam düzeni nedeniyle, belirli bir süreden sonra kişilerde hareketsizlik, bununla beraberde metabolizma hızında düşüşleri getirmektedir. Ancak önerecek olduğumuz küçük ipuçları ile kurumsal beslenme düzeninizi oluşturabilir ve daha sağlıklı beslenme düzenine geçebilirsiniz.

Masanızda Mutlaka Suyunuz Olsun

Gün içerisinde en çok vakit geçirdiğiniz alanınız masanız. Bu yüzden masanızın üzerinde elinizin sürekli olarak gidebileceği ve istediğiniz an ulaşabileceğiniz olmazsa olmazınız su olmalıdır. Su tüketimi metabolizma hızınızı artırmakta ve böylelikle yağ yakımını hızlandırmaktadır. Su tüketimi ile beraber kendinizi daha zinde hissedecek ve baş ağrılarınızın önüne geçebileceksiniz.

Öğle Arası Fastfood’tan Uzak Durun

İşyerlerinde çalışan kişilerin yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi sabah kahvaltısı sonrası öğle arasına kadar herhangi bir ara öğün yapmamalarından kaynaklı yüksek kalorili yiyecek tercihlerinde bulunmalarıdır. Hızlı menü isteği yüzünden fastfood tercihinde bulunan kişiler, belirli bir süreden sonra hem sağlıksız beslenme hemde aşırı kalori nedeniyle kilo alımına başlayacaklardır.

Gazlı İçeceklere Veda Edin

Gazlı içeceklerin aşırı şeker içermesi ve besleyici bir yanının bulunmamasından dolayı tercih edilmemesi gerektiği bilinmektedir. Gazlı içecekler yerine masa başında çalışan kişilerin su tüketimini artırması gerekmektedir. Gazlı içecek tüketiminin artması kişilerde ciddi bağımlılık yaptığı için daha sonrasında bırakmakta da zorlanacaklardır.

Yanınıza Sağlıklı Ara Öğünler Alın

Uzun süre açlık sonrası kişilerin hızlı tüketime yönelmesi kilo artışına sebep olmaktadır. Bu yüzden evde kendi hazırladığınız protein içeriği yüksek ara öğünleri mutlaka yanınıza almalı ve ara öğünlerde tüketimine özen göstermelisiniz. Ara Öğünlerin atlanmaması gün içerisinde sizin daha zinde olmanızı sağlayacak ve verimliliğinizi artıracaktır.

Toplantı Masalarına Sağlıklı Atıştırmalıklar Yerleştirin

Toplantı aşamalarında bulunan kuruyemiş veya kuru pastaların yerine daha sağlıklı atıştırmalıkların konulması, kilo problemlerinizin önüne geçmeyi sağlayacaktır. Kurumsal hayatta çalışanların yapabileceği küçük değişiklikler, kendilerinin gün içerisindeki verimliliğini artıracaktır.

Evden Sağlıklı Yemeklerinizi Getirin

Öğle aralarında dışarıda yenilen yemekler yada yemekhanede yapılan yemeklerin yağ, tuz, un gibi değerlerinden ne kadar eminiz. Ancak evde yaptığınız yiyeceklerin içerisine eklediğiniz her malzemeden siz sorumlusunuz. Bu yüzden diyet yapıyorsanız mutlaka evde yaptığınız sağlıklı yiyecekleri yanınızda getirmenizi öneririz.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


  Hemen Şimdi Destek Alın

  Ücretsiz Bilgi Alın

  Tıklayın