Hizmetlerimiz

Diyet – Beslenme

Kişilerin kan tahlilleri sonrasında kendilerine özel diyet programları hazırlanarak iki haftalık veya haftalık süreçlerle danışanlarımız takip edilmektedir. Bu programlar kişinin yaş, boy, kilo, cinsiyet, yaşam koşulları, çalışma şartları göz önünde bulundurularak ve kişinin uygulayabileceği kendisi için en ideal beslenme programı hazırlanmaktadır. Diyet programlarınız, ön görüşmemiz gerçekleştikten ve Tanita 780 adlı cihazımızla ayrıntılı ölçümünüz alındıktan sonra size özel programınız metabolizma hızınız ve vücudunuzdaki yağ oranınız, kas oranınız baz alınarak hazırlanmaktadır. Düzenli takip süreci sayesinde ve motivasyon desteğiyle hastalarımız ideal kilolarına sağlıklı bir şekilde ulaşmaktadırlar.

Bireysel Beslenme Danışmanlığı

 • Bireysel beslenme danışmanlığında kişilere sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılır ve bunu hayat boyu sürdürmesi amaçlanır. Kişilere kendileri özel hissettirilerek ve motivasyonu üst düzeyde tutularak hedefine ulaşma süreci kolaylaştırılır.
 • Kişilere besin tüketim formu doldurularak günlük aldığı kalori miktarı belirlenebilir ve günlük tüketilen gıdaları daha sağlıklı bir şekilde nasıl tüketebileceğine dair bilgilendirme yapılmaktadır. Kişilere özgü bireysel menülerin yer aldığı zayıflama diyeti hazırlanır.
 • Kişilerin uygulayabileceği ekonomik düzeylerine uygun menü planlaması yapılmaktadır. Kişilerin menüyü uygulayıp uygulayamadıkları saptanır ve kişiler için uygun revizeler yapılır. Hanımların mutfaklarında kolayca yapabileceği tarifler geliştirilir.
 • Fit vücut yapısına kavuşmak isteyen kişiler için kendilerine uygun egzersiz programı planlaması yapılır. Kişilere fitness, pilates gibi ya da aynı anda tüm kaslarının çalışmasını sağlayan yüzme gibi spor faaliyetleriyle ilgilenmesi sağlanılır.
 • Besinlerin değişimleriyle ilgili kişilere eğitim verilmekte diyet programlarına olan uyum süreci kolaylaştırılmaktadır.
 • Diyabet, kalp rahatsızlığı, polikistik over, tansiyon gibi metabolik rahatsızlığı olan kişilere özgü hazırlanan beslenme programları sayesinde bu metabolik rahatsızlıklarında vücuttaki etkilerinin azaldığı görülmüştür.
 • Formda kalan kişiler aşırı kiloya bağlı oluşan rahatsızlıklarından hayat boyu kurtulmuş olurlar. İdeal kiloya ulaşma sürecinde kişilerin alanında uzman diyetisyenlerden yardım alması önerilmektedir.

Kilo Verme

Birçok insan, kilo vermek için internetten bulmuş olduğu çeşitli tarifleri uygular ve bazen sonucundan memnun olsalar da bir süre sonra vücutlarının eski haline döndüğünden şikayet ederler. Vücudumuzdaki her şey bir denge içindedir ve internet üzerinden ulaşılan tarifler, şok diyetler olup kişilere kısa sürede çok kilo kaybını vadeder. Kısa süre içerisinde fazla kilo kaybetmek bu dengeyi sarsar ve sağlığı olumsuz etkileyerek çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilir. Kişiler, bir diyetisyene başvurup günlük fiziksel aktiviteleri, yaşları, cinsiyetleri, boyları, beslenme alışkanlıkları ve yaşam standartları hakkında bilgi vermelidirler. Bu bilgilerin haricinde bazı tahliller de uygulanıyor. Sonrasında diyetisyen, bu bilgiler ışığında kişi için en doğru ve sağlıklı beslenme planını oluşturup kişinin onayını alır. Daha sonra ise tedavi planı uygulanmaya başlanır. Kişi bu süreç içerisinde çevresi ve doktoru tarafından motive edilirse sonuçlar çok daha olumlu olur. Diyetisyenin belirlemiş olduğu planlar dahilinde hasta, haftalık veya aylık kontrollerini gerçekleştirmekte. Bu kontroller sırasında hastanın katettiği yol, genel sağlık durumu ve psikolojik durumu incelenir. Sonuca göre gerekli düzenlemeler yapılarak plana devam edilir. Zayıflamak için beslenme uzmanına başvuran bir kişi, beslenme uzmanının önerilerini dikkate almalı ve istikrarlı olmalıdır. Aynı zamanda bir de egzersiz programı yapılmalıdır. Egzersiz de en az beslenme kadar önem taşıyor. Kişi kendi isteğine göre yürüyüş, pilates, cardio benzeri egzersizlerden istediğini seçip diyetisyenine danıştıktan sonra uygulayabilir. Kilo vermek isteyen kişilerde, genel olarak görülen sabırsızlık durumu oldukça normaldir. Kişiler, bir an önce ideal kilolarına kavuşup kendilerini daha iyi hissetmek için can atarlar. Ancak kilo verme işlemi uzun bir süreç. Birçok yerde bulunan hazır listeler, hızlı kilo kaybını vadederken kişilerin sağlığını bozuyor. Daha sonrasında geri alınan kilolar ise kişilerin motivasyonunu ve psikolojilerini olumsuz etkiliyor. Kişiler, bu diyetleri denemiş ancak sonuç alamamış insanlar ile her gün karşılaşıyor. İnsanlar bu süreçte kendilerini yalnız hissetmemeli, mutlaka bir uzmandan destek almalı. Uzun sürede ve sağlıklı bir biçimde kaybedilen kilo, kalıcı kilo kaybı olur. Bu yüzden kişiler, hazır listelerle sağlıklarını bozup verdikleri kiloları aynı hızla tekrar almak yerine bir beslenme uzmanına gitmelidirler.

Diyet Listesi

Diyet listesi, zayıflamak için tercih edilen ve özel bir diyetisyen yardımı ile düzenlenen beslenme programıdır. Diyet listesinin doğru hazırlanması için mutlaka bir diyetisyen yardımı alınmalıdır. Çünkü bu liste kişiye özel olarak hazırlanmalıdır. Diyete başlamadan önce kan tahlili yaptırmanız istenir. Bu tahlilde vücudunuzdaki E vitamini, kalsiyum, demir gibi minerallerin eksik olup olmadığı gözlenir ve buna göre bir program hazırlanır. Diyetisyen, bu tahlil sonuçlarına göre sizin için uygun olan ve günlük almanız gereken kalori miktarına uygun şekilde bir program hazırlar. Bu programa uyarak ve düzenli egzersiz yaparak fazla kilolarınızdan kısa bir süre içinde kurtulmanız mümkün. Kilo vermek için uygulanan diyetlerde genellikle 3 ana ve 3 ara öğün bulunur. Bu öğünler, sizin daha fazla yağ yakmanızı sağlar. Ancak bu öğünlerde ne yediğinize ve ne kadar kalori aldığınıza dikkat etmeniz gerekir. Diyet yapmaya başlarken ilk etaplarda kilo vermeyebilirsiniz. Bu durumda umutsuzluğa kapılmamanız gerekir. Çünkü ilk zamanlarda metabolizmanızın hızlanması hedeflenir. Bu hızlanma sayesinde ilerleyen dönemlerde daha hızlı kalori yakmanız mümkün hale gelir. Ayrıca her sabah tartılmak yerine iki günde ya da haftada bir kez tartılmaya özen göstermelisiniz. Çünkü bir haftanın sonunda mutlaka kilo verirsiniz ve bu sayede moraliniz düzelir. Diyetinizi yaparken yardımcı bitki çaylarından ve diğer içeceklerden de yardım almalısınız. Bu içecekler daha hızlı zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Sizlere bütün bunlar ve çeşitli diyet listeleri hakkında detaylı bilgi sunalım;

Kilo Verdiren Diyet Listesi

Kilo verdiren listeler genellikle aşağıdaki şekilde düzenlenir; Sabah kahvaltısı; 1 dilim yağsız ya da az yağlı beyaz peynir. 2 dilim tam buğday ekmeği (ekmek olarak çavdar ya da kepekli olan çeşitlerinden tüketebilirsiniz. Ancak bunları bir süre sonra tüketseniz bile kilo vermeye devam etmezsiniz. Her zaman, sağlıklı şekilde tüketebileceğiniz ekmek türü tam buğday ekmeğidir. 3 adet tuzsuz zeytin 1 adet haşlanmış yumurta Bol miktarda yeşillik (burada mevsimine göre yeşillik tüketmeye özen gösterin. Örneğin kış aylarında domates ve salatalık vücudunuzda ödem birikmesine neden olacaktır. Mümkün olduğu kadar organik beslenmeye özen gösterin.) Ara öğün; 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 porsiyon meyve (burada önem vermeniz gereken nokta, orta boy yiyecekler tüketmenizdir. Örneğin; 1 adet orta boy muz, 1 adet orta boy elma, 4-5 adet çilek gibi…) Öğle yemeği; 2 kâse çorba / 3 avuç içi büyüklüğü kadar köfte veya et / 6 yemek kaşığı sebze yemeği ve 3 yemek kaşığı pilav ile birlikte yağsız, söğüş salata. Ara öğün; 4 adet kuru kayısı veya 6 adet badem veya 4 adet fındık Akşam Yemeği; 1 kâse çorba, 3 avuç içi büyüklüğünde köfte, balık, et / 6 yemek kaşığı sebze yemeği ve 3 yemek kaşığı pilav ile birlikte yağsız söğüş salata. Ara öğün; 1 çay bardağı süt, 2 kare çikolata Görüldüğü gibi aslında istediğiniz pek çok yiyeceği yiyerek ve aldığınız kalori miktarına dikkat ederek, istediğiniz şekilde kilo verebilirsiniz. Canan Karatay, bu konuda yaptığı açıklamalarda sağlıklı ve organik beslenerek ve paketli gıdalardan uzak durarak kilo verebileceğinizi açıklamıştır.

Kilo Verdiren Yiyecekler

Kilo vermenizi sağlayan yiyecekler, aslında yağ yakımını hızlandıran yiyeceklerdir. Canan Karatay 2017 diyet listesine göre yalnıza et yiyerek kilo verebileceğiniz gibi ekmek tüketiminden de uzak durmalısınız. Ayrıca obezite riskini azaltmak için tuz ve un tüketiminin de azaltılması gerekir. Karatay, çayın ve kahvenin tüketiminin de azaltılmasından yanadır ve bunları içerken şekersiz olmasına özen göstermenizi söyler. Kilo vermek için en belirgin yiyecekler sebzelerdir. Sebzeleri mutlaka haşlanmış olarak tüketin ve üzerine gezdirmek için mutlaka zeytin yağı kullanın. Diğer yağlar obezite riskini arttırdığı gibi damalarda birikerek tıkanmalara ve kalp hastalıklarına neden olabiliyor. Zeytinyağlı dolma ve yaprak sarması tüketirken ölçüyü kaçırmamaya özen gösterin. Salatalarınızı da yine zeytinyağlı olarak tüketin. Hızlı kilo vermek istiyorsanız sabahları aç kanına 1 su bardağı ılık suyun içine yarım limon sıkarak tüketin. Eğer limondan hoşlanmıyorsanız bunun yerine sabahları sirkeli su da tüketebilirsiniz. Mide probleminiz varsa sirkeli suyu tüketmeyin ve doktorunuza danışın. Ayrıca ara öğünlerde yağ yakımını hızlandıran kiraz sapı, hibiskus, ısırgan otu gibi çayları, diyetisyen tavsiyesi ile 10 dakika demleyerek tüketin. Yiyecekleri doyana kadar tüketin. Doyduktan sonra yemeye devam ederseniz, obezite ile birlikte mide, bağırsak, böbrek gibi organlarınızda da rahatsızlık yaşayabilirsiniz. Yemeklerde et yiyecekseniz mutlaka ızgara şeklinde tüketmeye özen gösterin. Yağsız ve yağı ızgara ile süzülmüş olan etleri tüketerek midenizin daha çok çalışmasını sağlayabilir ve bu sayede daha hızlı kilo verebilirsiniz. Sahanda yumurta yemeyi tercih ederseniz, kahvaltınızda bulunan 3 adet zeytini yememelisiniz. 3 adet zeytinde yaklaşık olarak 1 tatlı kaşığı zeytinyağı bulunur. Bu kadar yağ kullanarak kahvaltı vakti, sahanda yumurta yiyebilirsiniz. Ancak ekmeğin ölçüsüne mutlaka dikkat etmelisiniz. Hızlı kilo vermek istiyorsanız pirinç, ekmek, mercimek gibi karbonhidratlardan kaçınmalı ve buğday, bulgur, nohut gibi yiyeceklere yönelmelisiniz.

Hızlı Zayıflatan Diyet

Hızlı zayıflatan diyet listeleri genellikle İsveç diyeti, 1 haftada 5 kilo verdiren diyet gibi listeler halinde uzayabilir. Bunlar dünya genelinde yaygın olan ve Ayşe Hatun Önal, Seda Akgül gibi ünlü isimlerin de denemiş olduğu diyet listeleridir. Sizlere hızlı zayıflamanıza yardımcı olan bir liste sunalım; Sabah kahvaltısı; 1 dilim kepek ekmeği 2 dilim beyaz peynir 1 adet salatalık 1 bardak şekersiz çay Ara öğün; 1 adet meyve veya 1 kâse yoğurt Öğle yemeği; 1 dilim kepek ekmeği 2 yumurta ile yapılmış menemen/ yarım porsiyon et ya da tavuk döner/ 150 gram ızgara köfte 1 kâse yağsız salata/ 1 su bardağı ayran/ 1 porsiyon patlıcan salatası Ara öğün; 1 adet meyve Akşam yemeği; 1 dilim kepek ekmeği ve 1 tabak sebze yemeği/ 200 gram balık ve yağsız söğüş salata/ 200 gram bonfile ve yağsız salata/ 200 gram ızgara tavuk ve yağsız salata Hızlı kilo vermek için bu listeyi uygularken haftada 3 kez düzenli olarak egzersiz yapmaya ve günde 2 litre su içmeye özen gösterin. Egzersiz yaparken yağ yakmayı hızlandırmak için yarım saatten fazla zaman ayırın. Çünkü yağ yakmaya ancak 30 dakikadan sonra başlarsınız. Evde egzersiz yapmak istiyorsanız, evde yürüyüş gibi sporları internetten izleyerek yapabilirsiniz. Bu spor küçük hareketler ile başlar ve sonraki aşamalarda hızlanır. 15 dakikalık setler halinde yaklaşık 45 dakika süren bu sporu yaparken normalden daha fazla kalori yakabilirsiniz. Merhaba diye başladığınız egzersiz hayatınıza, evde yorulmadan bu sporu yaparak, teşekkürler diye bitirebilirsiniz. Bölgesel kilo vermek isterseniz de egzersiz yaparken memnun olmadığınız bölgelere streç film sararak daha fazla yağ yakılmasını sağlayabilirsiniz. Püf noktası; ev işleri ya da egzersiz yaparken tempolu yapmaya özen gösterin ve her egzersizden sonra 2 yemek kaşığı yoğurt tüketin. Ayrıca yemeklerden yarım saat önce ve yarım saat sonra kuralına uyarak su için. Bu şekilde midenizin genişlemesini önlersiniz ve daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı diyet listesinde önemli olan nokta sağlıklı beslenmektir. Bütün diyet listelerinde sağlıklı besinlere yönelmeniz tavsiye edilir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta paketli olan hazır gıdalar tüketmemenizdir. Çünkü bu gıdaların içinde ne olduğunu bilemeyiz. Bu nedenle diyet süresi boyunca evde hazırladığınız yiyecekler ile beslenemeye özen gösterin. Ayrıca şeker, tuz ve karbonhidrat tüketiminden ve fast food tarzı yemek alışkanlıklarından uzak durun. Sizlere sağlıklı olarak beslenebileceğiniz bir liste ile nasıl hızlı kilo verebileceğinizi açıklayalım; Sabah vakti; 5 adet siyah zeytin 1 adet haşlanmış yumurta/ sahanda yumurta (sahanda yumurta yaparsanız zeytini 2 adet tüketin.) 1 dilim tam buğday ekmeği 1 dilim beyaz peynir Maydanoz dere otu gibi mevsim yeşillikleri bol miktarda Öğle yemeği; 3 avuç içi büyüklüğünde ızgara köfte veya tavuk/ 1 büyük ızgara balık 1 su bardağı yani yaklaşık olarak 4 yemek kaşığı yoğurt Sınırsız, zeytinyağlı salata Akşam yemeği; 3 avuç içi büyüklüğünde ızgara köfte veya tavuk/ 1 büyük ızgara balık 1 su bardağı yani yaklaşık olarak 4 yemek kaşığı yoğurt Sınırsız, zeytinyağlı salata Bu diyeti yalnızca 3 gün uygulamanız gerekir. 3 günde yaklaşık olarak 5 kilo verirsiniz. Ancak ara öğünlerde mutlaka hibiskus ayı için. Bu çayı demlemek için aktardan aldığınız hibiskus (kırmızı renkli) bitkisini bir termoslu bardağa 1 tatlı kaşığı kadar koyun. Üzerine sıcak su ekleyin ve 10 dakika demlenemeye bırakın. 10 dakikadan az demlerseniz çay hiçbir işe yaramayacaktır. Bu nedenle tam olarak 0 dakika olmasına özen gösterin. Demlediğiniz çayı süzün ve afiyetle tüketin. Bu çay hem yağ yakımını hızlandıracak hem de rahatlıkla tuvalete çıkmanızı sağlayacaktır.

Kolay Kilo Verdiren Diyet

Kolay diyet yapmak istiyorsanız, et tüketimini azaltarak, sebze ve meyve tüketimine ağırlık vermeniz gerekir. Sabah kahvaltılarında mutlaka haşlanmış yumurta haftada iki kez balık, tavuk veya et ve sebze yemekleri tüketmelisiniz. Günde 3 kez ara öğün yapıp bu ara öğünlerde mutlaka bir porsiyon meyve tüketmelisiniz. Eğer meyve yemekten sıkılırsanız, badem, kaju ve fındık gibi kuruyemişlerden 4’er adet tüketebilirsiniz. Kolay diyet listenizi bunlara uyarak, kendinize göre hazırladıktan sonra limon kürü ile destekleyebilirsiniz. Limon diyeti olarak adlandırılan bu kürü mutlaka her öğünden yarım saat önce tüketmeniz gerekir. İki hafta boyunca uygulayacağınız bu kür sayesinde metabolizma hızını ve yağ yakım hızını artırabilirsiniz. Özellikle sabah kalktığınızda ve öğün aralarında da limon kürünü tüketmeniz gerekir. Limon kürünün nasıl yapıldığı hakkında bilgi verelim; Limon kürü yapılışı; 5 adet limonun suyunu sıkın 8 bardak su ile karıştırın 3 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. 10 adet taze nane yaprağı atın. 1 yemek kaşığı çam balı ile tatlandırın. 1 adet taze zencefili rendeleyin ve içine koyun. 3-4 adet çubuk tarçın ile renklendirin. 7 ya da 8 adet buz ile içimini kolaylaştırın. Bu karışını büyük bir sürahide yaptıktan sonra bir süre buzdolabında dinlendirin. Bu kürü 2 hafta boyunca günlük olarak tekrarlayın. Diyet yaparken günlük içmeniz gereken 2 LT su ihtiyacınızı, bu kür ile karşılayabilirsiniz. Bu kürü diyet ve egzersiz ile uygulayarak 2 hafta sonra 10 kilo vermeniz mümkün. Çünkü bu kür ile hem yağlarınızı kolay yakarsınız hem de vücudunuzdaki ödemi atarsınız. Sabahları kalktığınızda içerseniz güne enerjik başlayabilir gece yatmadan önce içerseniz de uyurken bile metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Spor öncesinde bir bardak bu kürü tüketirseniz de daha hızlı terlersiniz ve daha kolay kilo verirsiniz.

Şok Zayıflatan Diyet

Şok diyetler, metabolizma hızınızı arttırmak için düzenlemiş olan 2 ya da 3 günlük diyet programlarıdır. Bu diyetler sürekli uygulandığında vücudunuza bazı zararları olabilir. Şok diyet yaptıktan sonra bir hafta ara vererek ikinci kez uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu diyetler ile 2 ya da 3 günde, 5 kiloya kadar verebilirsiniz. Bu diyetlerin amacı yağ yakım hızını arttırmak ve size daha fazla kalori kaybettirmektir. Ancak mide sıkıntınız varsa ya da bağırsaklardan yana problem yaşıyorsanız mutlaka bu diyetleri, diyetisyen kontrolünde yapmanız gerekir. Sizlere 2 günde 4 kilo verebileceğiniz şok diyet olan detoks diyetini açıklayalım; Detox diyeti yapılışı; Sabah vakti; 1 adet haşlanmış yumurta 1 dilim beyaz peynir 1 dilim tam buğday ya da kepek ekmeği 5 adet siyah zeytin Bol miktarda mevsim yeşillikleri Öğle yemeği; 1 su bardağı laktozsuz süt 15 adet badem Havuç ve marul ile yapılmış bol miktara sınırsız salata. (Bu salatayı doyana kadar tüketin.) Akşam yemeği; 1 su bardağı laktozsuz süt 15 adet badem Havuç ve marul ile yapılmış bol miktara sınırsız salata. Bu listeyi 2 gün boyunca uygulayın ve öğün aralarında acıkırsanız marul ve havuç yemekten çekinmeyin. Günde 3 bardak hibiskus çayı demleyerek, metabolizma hızını arttırabilirsiniz. Uygulaması zor olan bu diyet sağlığınız için çok önemlidir. Vücudunuzdan toksinlerin ve ödemlerin atılmasını sağlar ve daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Bu diyeti yaptıktan sonra normal diyet listenize dönmeli ve en az bir hafta bekledikten sonra tekrar uygulamayı düşünmelisiniz.

Zayıflamak İçin Diyet

Zayıflamak için yukarıda bahsettiğimiz diyetlerden birini seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz. Ancak hiçbir diyet tek başına zayıflamak için yetmez. Detoks suları, bitki çayları, yoğurt, egzersiz ve su tüketiminden faydalanmanız gerekir. Sizlere zayıflamanın püf noktalarından kısaca bahsedelim; Zayıflamak için haftada 3 kez, 45’er dakikalık programlarda spor yapmalısınız. Diyet listenize uymalısınız. Bir tek öğünde listeyi bozuyorsanız ara öğün yapmadan listenizi uygulamaya devam etmelisiniz. Tamamen diyetinizi bırakmayın. Diyet yaparken mutlaka uyku düzeninizi ayarlamanız gerekir. Günde en az 6 saat uyumalı ve düzenli olarak uyumaya özen göstermelisiniz. Ara öğünler ile ana öğünler arasında en az 2 saat olmasına önem verin. Bu sayede vücudunuz yemek yediğinizi düşünerek yağ yakmaya başlayacaktır. Ara öğün yapmadığınız takdirde karbonhidrat ve protein yıkımları başlar. Bunların fazla yakılması ise bazı rahatsızlıklara neden olabilir. Bunun önüne geçmek için şok diyetler uygulanır. Eğer karbonhidrat ve protein yakmak istiyorsanız, diyetisyeninizin kontrolünde şok diyetler uygulamalı, normal zamanlarda mutlaka ara öğün yapmalısınız. Diyet yaparken tatlı da tuzlu da yiyebilirsiniz. Ancak bunların ölçülerini kaçırmamız gerekir. Örneğin sabah kahvaltısında ekmek tüketmediyseniz, gün içinde kuruyemiş tüketebilirsiniz. Tatlı yemeden yapamıyorsanız ara öğünlerinizde sütlü kahve ile birlikte 2 adet kare çikolata tüketebilirsiniz. Sağlıklı zayıflamak istiyorsanız, diyet listenizi sürekli olarak uygulamaya özen göstermelisiniz. Bu liste bir süre sonra yaşam tarzınız haline gelecektir ve uygulaması kolaylaşır. Bu listeleri gözünüzde büyütmeden bir hafta uygularsınız, beslenmeniz kendiliğinden düzene girecektir.

Yorumları Görüntüle

  • Merhabalar
   1 ayda 4-8 kilo sağlıklı kilo kaybı aralığıdır. Mevcut kilonuz doğrultusunda BMI değerinize bağlı verdiğiniz kilo miktarı değişkenlik gösterecektir. Hızlı ve kalıcı sonuç alabilmek adına size yardımcı olabilirim isterseniz.

  • Merhaba Ahmet Bey,

   Kas kütlenizi artırmak için protein ağırlıklı beslenmeniz gerekir. Sporcu diyeti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


  Hemen Şimdi Destek Alın

  Ücretsiz Bilgi Alın

  Tıklayın