Uncategorized @tr

İyon Detoks Cihazı

Vücudumuzda oluşan artıklardan ve toksinlerden kurtulmanın en güzel yollarından biri olan iyon detoks cihazı nedir? İncelemek için…

Dünya’da her madde arkasında atık bırakır. En basitinden kullandığımız poşetler, piller ve pet şişeler Dünya üzerinde bir yerlerde varlığını sürdürür. Aynı Dünya sisteminde olduğu gibi vücudumuza giren besinler de çeşitli atıklarını vücudumuzda bırakabilirler. Evrimsel süreçte vücut tüm bu toksinleri nötralize edip vücuttan atmak üzerine gelişmiştir. Ancak günümüzün artan hava kirliliği, sigara ve alkol kullanımı, aldığımız besinlerin genetik yapıları gibi durumlar vücudun bu temizleme işlevinde yetersiz kalmasına sebep olmaktadır.

Detoks Hakkında

Karaciğer her gün, her saat ve her dakika vücuda giren besinlerin içerisinde bulunan atık maddeleri temizleyerek böbreklere gönderir. Böbrekler de aldıkları bu atık maddeleri vücuttan atar. Ancak alınan toksin miktarının gün geçtikçe artmasından dolayı bu iki organ ana görevlerinde yetersiz kalmaya başlamıştır. Vücutta biriken toksin çeşitli etkiler gösterir. En basitinden stres ve uykusuzluk gibi kısa sürede anlaşılabilecek etkilere ek olarak uzun vadede sonuçlarını gözlemleyebileceğimiz sorunlar da ortaya çıkabilir.

Tüm bu sonuçların ortaya çıkmasını engellemek amacıyla da detoksun farklı çeşitli tavsiye edilmektedir. Amaç birikmiş toksini karaciğere yardımcı olmak koşuluyla vücuttan atmak olacaktır. Bunun için detoks cihazlarına ek olarak detoks programları da sıkça uygulanmaktadır. Çeşitli kürler yardımıyla yapılan bu uygulamalar sayesinde birkaç günlük süreçte vücuda atık madde girmesinin önüne geçilerek karaciğerin önceden birikmiş olanlarla ilgilenmesi sağlanıyor. Yani detoks uygulamasının, karaciğer için yoğun iş temposuna verdiği ufak bir ara olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Detoks Makinesi Ne İşe Yarar?

 • Detoks makinesi detoks yapan kişilerin ve detoksu yaşamlarının bir standarttı haline getirmiş insanların sıklıkla kullanmış oldukları bir cihazdır.
 • Çeşitli sebeplerden dolayı vücutta birikmiş olan toksinlerden arınmak ve detoks yapmak amacıyla kullanılmaktadır.
 • Bu cihaz hücre çeperi yoluyla su ve iyon nakli yöntemi ile çalışmakta ve işlevini yerine getirmektedir.
 • Detoksun temelleri bu yöntem sayesinde atılmıştır.
 • Vücuttaki ağır metaller ve toksinler iyonizasyon yöntemi ile birlikte vücuttan uzaklaştırılmaktadır.
 • Detoks cihazı da belirttiğimiz tüm bu yöntemleri kullanarak detoks işleminin gerçekleşmesini sağlamaktadır.
 • Bu cihaz ayaklar sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasına olanak tanır ve vücut bu sayede detoks işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş olur.

Detoks Cihazları Nasıl Kullanılır?

Detoks işleminin yapılmasına sebep olan süreç oldukça karışık olarak adlandırılabilir. Olabildiğince basit şekilde anlatmak gerekir ise: biriken toksinler maddesel boyutta belirli bir elektrik yüküne sahiptir. Bu yük pozitif iyon yükü olarak adlandırılır. Aynı bu zararlı maddelerde olduğu gibi vücudun genelinde de (her bölge farklı olmak üzere) belli bir elektrik yükü vardır. Beyin, bu elektrik yüklerine gönderdiği sinyaller yardımıyla vücudu yönetir. Zararlı olan toksinler bu bölgelere yapışarak beyinden gelen sinyallerin tam olarak işlevlerini yerine getirememesine sebep olur. Esasında büyük bir sorun olan bu durum iyon detoks cihazları yardımıyla kolayca çözülebilmektedir.

İyon detoks cihazları basit bir elektriksel prensipten yola çıkarak çalışırlar. Pozitif ve negatif yüklü maddelerin birbirini çektiği gerçeğinden… Pozitif iyon yükü zararlı maddeleri çekmek için negatif iyon yükü ise detoks cihazları için kullanılır. Detoks cihazları ayak bölgesinde faaliyet gösterirler. Buradaki gözeneklerin hepsi vücudun başka bölgeleriyle doğrudan bağlantılı olduğu için sadece ayak bölgesinden değil vücudun diğer tüm bölgelerinden zararlı toksinlerde toplanarak vücuttan dışarı atılmış olur. Cihazların kullanımı oldukça basittir. Özel olarak imâl edilmiş bir kap temiz su ile doldurulur. Suyun kalitesinden emin olunamadığı durumlarda iyonlaşma etkisinin arttırılması için kabın içerisine bir yemek kaşığı kadar tuz eklemek faydalı olacaktır. İyon detoks cihazı çalıştırılır ve ayaklar içerisine sokulur. Kullanma kitapçığında yazan sürenin tamamlanmasıyla vücuttaki zararlı toksinlerin suya geçtiği tespiti yapılır. Toksinlerin vücuttan atılmasıyla kritik organlarda az da olsa mevcut bulunan olumsuz etki tamamen ortadan kalkar. Detoks cihazlarının belirli aralıklarla kullanılması tavsiye edilmektedir. Cihazın kullanımı sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

İyon Detoks Cihazı Hakkında Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

İyon detoks cihazları oldukça yeni bir teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanım alanının ise oldukça dar olduğunu söylemekte fayda vardır. Yani doğru kullanıcı yorumlarının alınması için yeterli sürenin geçtiğini söylemek mümkün değildir. Ancak çıktığından beri kullanan kullanıcıların yorumları oldukça pozitif olarak kategorize edilebilir. Cihazın olumsuz bir etkisinin olduğunu söyleyen kullanıcı sayısı oldukça azdır. Toksinlerin vücuda olan etkilerinin uzun vadede gözleniyor oluşundan dolayı cihazın etkisiz olduğunun söylenmesi tamamen yanlıştır.

İyon Detoks Cihazının Zararları Nelerdir?

İyon detoks cihazları oldukça basit bir mantık üzerine inşa edilmiş durumdadır. Yaptıkları işlem sırasında vücuda herhangi bir temaslarının olmamasından dolayı herhangi bir zararlarının olduğunu söylemek doğru olmaz. İyonlaştırma etkisini oluşturmak için ürettikleri enerji değerleri de vücudun hissedebileceğinin çok altında olduğundan dolayı, elektriksel olarak da bir zararın olmadığını söylemek gerekir.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


  Hemen Şimdi Destek Alın

  Benimle Zayıflayanları Görmek İçin

  Tıklayın