Zayıflatan Detoks

Detoks suları belirli isteklerin önüne geçerek zayıflama etkisinin sağlanmasına yardımcı olur. Ayrıca metabolizmanın çalışma hızını arttırıp yağ yakılmasına sebebiyet vererek fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olur. Zayıflatan detoks suları arzu edilen amaca göre çeşitli tarifler altında hazırlanabilir.

Detoks sularından önce bu konunun ana başlığı olan detokstan bahsetmek gerekir. Detoks suları çeşitli amaçlara göre şekillendirilebilir olmasına rağmen asıl amaç kilo vermekten önce vücuttaki toksinlerin temizlenmesidir. Detoks diyeti uygulayanlar bilmektedirler ki toksinlerin vücuttan atılması, kilo verme konusunda da oldukça büyük avantajlar sağlayacaktır. Bilindiği üzere tüketilen besinlerle beraber vücudumuza çeşitli toksinler giriş yapar. Bu toksinlerin girişi sadece besin yoluyla değil; hava yoluyla da olabilir. Dolaşım ve sindirim sistemi tarafından sürekli olarak temizlenen bu toksin maddelerin girişi fazlalaştıkça sistemler görevlerini tam olarak yerine getirememeye başlar. Bu durumda ise baş ağrısı, depresyon, çeşitli hastalıklar, psikolojik bunalımlar ortaya çıkar.

Toksinlerin ortaya çıkardığı bu sorunların ortadan kaldırılması için detoks diyetlerinin uygulanması ve detoks sularının tüketilmesi gerekir. Kişinin beslenme alışkanlıklarına, yaşına ve cinsiyetine göre değişen sürelerde bu uygulamaların yapılması halinde vücuttaki toksinler büyük oranda temizlenir. Ayrıca tek başına detoks diyeti toksinlerin atılması konusunda yeterli olamayabilir. Kişinin yaptığı diyeti spor egzersizleriyle birleştirmesi gerekir. Böylece terleme yoluyla da toksinler atılabilir.

Zayıflatan Detoks Nedir ?

Zayıflatan detoks, hazırlanan suyun içeriği bakımından metabolizma hızını arttıran ve yağ yakımında büyük aşamalar kaydedilmesini sağlayan detoks suyudur. İçeriğinde metabolizmayı hızlandıran çeşitli bitkiler kullanılır. Kullanılan bitkilerin sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Amaç zaten tamamen organik ve mevsiminde sebze ve meyve tüketimi olduğundan dolayı inorganik maddelerden olabildiğince uzak durulur. Mevsiminde olmayan, doğal koşullarda yetiştirilmemiş, zirai ilaçlar tarafından kirletilmiş her besin vücudun toksin bakımından zenginleşmesine sebep olur. Bu zenginleşmenin detoks diyetleri ile ortadan kaldırılmasının oldukça zor hale gelebildiği durumlar da bulunur. Bu yüzden zayıflatan detoks diyeti boyunca toksin açısından zengin inorganik sebze ve meyveler kullanmanın herhangi bir anlamı yoktur. Vereceği faydadan çok zarar verme ihtimali bulunan bu besinler günlük hayatta dahi tüketilmemelidir.

Zayıflatan Detoks Kategorileri

Zayıflatan Detoks İşe Yarar Mı ?

Zayıflatan detoks içerdiği malzemelerin içerisinde bulunan maddelerin metabolizmayı etkilediği ölçüde işe yarar. Çoğu tarif hazırlanırken ilave edilen malzemeler rastgele eklense de bilinçli bir el tarafından hazırlanan zayıflatıcı etkili detoks suyu oldukça etkili olmaktadır. Düzenli tüketimle birlikte zaman içerisinde artan metabolizma hızı daha fazla kalori yakmakta; eğer kalori doğrudan yiyeceklerden karşılanamaz ise vücutta fazla kiloya sebep olan yağları ortadan kaldırmaktadır. Kilo vermek toksin atımını da oldukça kolay bir hale getirir. Detoks diyetlerinde asıl amaç toksin atımıyken; zayıflatıcı detoks uygulamalarında asıl amaç kilo vermektir. Toksin atımı bu tür diyet uygulamalarında ikincil plana düşer.

Detoks İçeceği Ne Yapar, Nasıl Çalışır ?

Günlük hayatta aldığımız her besin gerek günümüzdeki doğallıktan uzak üretimler gerekse farklı çevresel faktörler sebebiyle vücudumuzda toksin oluşumuna yol açmaktadır. Vücutta oluşan toksin fazlalığı ise gerek yanlış beslenme düzenleri ile gerekse stres ve kötü doğa koşulları gibi etkenlerle birleşerek sağlık üzerinde olumsuz etkiler oluşturmakta. Böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları, sindirim ve bağışıklık sistemi sorunları, uyku problemleri ve kronik rahatsızlıklara yol açan bu zararlı toksinlerden kurtulmak için kullanılan zayıflatan detoks yöntemi gün geçtikçe faydaları ile daha da popüler hale gelmektedir.

 • Yanlış beslenme, zararlı alışkanlıklar ya da ilaç kullanımı ya da yoğun stres nedeniyle vücutta biriken toksinleri arındıran zayıflatan detoks suları, vücudumuzda yer alan bu zehirli kaynakları ter ve idrar gibi doğal yollar ile temizlemeye yardımcı olur.
 • Böylece böbrekler dinlendirilerek iyileştirilir ve karaciğer fonksiyonları olması gereken normlara döner.
 • İçerisinde çoğu kez salatalık ya da greyfurt gibi antioksidan barındıran meyveleri bulunduran detoks içecekleri metabolizmayı hızlandırarak bağırsakları temizler.
 • Gün boyunca tokluk hissi vererek gereksiz besin alımını önler.
 • Vücuda gerekli sıvı ve besin takviyesi sağlayarak hem zihni zinde tutar hem de bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
 • Özellikle kandaki oksijen seviyesini arttırarak günlük hayattaki enerjiyi arttırdığı gibi cilt üzerinde de gözle görülür yenilenmeler sağlar.

Zayıflatan Detoks Nasıl Hazırlanır ?

Zayıflatan detoks suyunu hazırlamak için sıcak ya da soğuk değil oda sıcaklığında beklemiş ılık su kullanılır. Tarifin işe yaraması için ilk kural suyun temiz ve oda sıcaklığında olmasıdır. Kullanılan sebze ve meyveler gibi suyun da taze olması gerekir. Alındığı kaynağın kirlenmeye maruz kalmaması, toksin birikiminin ortaya çıkmaması için önemli bir faktördür. Suyun pH değerinin de kontrol altında olması, renk skalasında yeşil renkli alanda bulunması gerekir. Çoğu şişelenmiş suyun üzerinde pH değeri açık olarak yazar. Zayıflatan detoksun hazırlanacağı suyun üzerindeki pH değerinin kontrol edilmesi; pH değerinin kestirilemediği sularla zayıflatan detoks suyu hazırlanmaması tavsiye edilir.

Zayıflatan Detoks Suyu Hazırlanırken Kullanılan Malzemeler

 • Bir litre kadar oda sıcaklığında beklemiş su,
 • Bir tatlı kaşığı kadar ince doğranmış zencefil. Zencefilin mutlaka taze olması gerekmekte,
 • Bir tatlı kaşığı karanfil,
 • Bir orta boy elma

Zayıflatan Detoks Suyunun Hazırlanması

Elma iyice yıkanır. Sapından ayrıldıktan sonra kabuklarıyla birlikte ince dilimlere ayrılarak zencefil ve karanfille birlikte suyun içine atılır. Malzemelerin özünü suya bırakması için en az altı saat oda sıcaklığında bekletilir. Karışım hazır olduktan sonra gün içinde ufak porsiyonlar halinde tüketilir.

Detoks Suyu Kaç Gün Boyunca Tüketilmelidir?

Her insanın bünyesi bir diğerininkinden farklıdır. O yüzden bu zayıflatan Detoks ile ilgili kesin bir kullanım süresi önerilmemektedir. Burada bu süre kullanacak kişinin kendi vücudundaki değişimlere göredir. Bu yüzden kendi vücudunuzu tanımanız gereklidir.

Zayıflatan detoks uygularken bilmeniz gereken en önemli şey kendi vücudunuzun metabolizma hızıdır. Metabolizması hızlı olan insanlarda detoks çok daha kısa sürede etki göstereceğinden daha kısa sürede kullanımı bitirilmelidir. Sürekli olarak egzersiz yapan metabolizması Akıncı derecede hızlı olan kişiler yaptıkları detoksu üç günde sonlandırılmalıdır.

Kimler Yalnızca Detoks Suyuyla Beslenmemelidir?

Zayıflatan Detoks uygulaması çok keskin bir uygulamadır. Çok kısa bir süre içerisinde etki göstereceğinden dolayı bu uygulamayı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Uygulamayı yapabilmek için tam anlamıyla sağlıklı olmak gereklidir.

 • Şeker hastaları şekerlerini dengede tutabilmek adına sürekli olarak bir şeyler tüketmek zorundadır. Dolayısıyla bu Detoksu uygulamaları onlara faydadan çok zarar verecek belki de hayati sonuçlar doğuracaktır.
 • Gebe veya emzikli anneler zayıflatan detokstan kesinlikle uzak durmalıdır. Onlar bu dönemde vücudundaki direnci iki kişilik düşünmek zorundadır. Yaptıkları detoks hem bebeklerinin hem de kendilerinin sağlıklarını riske atabilir.
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler yine bu detokstan uzak durmalıdır. Çok zayıf ve çok kilolu kişiler detoks yapmamalıdır.
 • Zayıflatan detoks içeriğinde bulunan herhangi bir besin maddesine alerjisi bulunan kişiler yine bu detokstan uzak durmalıdır. Kanser hastalığı bulunan kişiler kemoterapi alan kişiler detoks uygulaması yapmamalıdır. Küçük çocuklar ve ergenler anne kontrolünde bile bu uygulamadan uzak durmalıdır.
 • Uzun süreli kronik ve ağır sağlık sorunu bulunan kişiler yine bu detokstan uzak durmalıdır. Sigara ve alkol kullanımı olan kişiler ya Detoks yapacakları sürede bu alışkanlıklarını bir tarafa bırakacaklar ya da detokstan uzak durmalıdır.
 • Mide küçültme ameliyatı olanlar MS hastaları tansiyon problemi yaşayan kişiler karaciğer gibi organ yetmezliği yaşayanlar yine bu Detoks yönteminden uzak durmalıdır.

Detoks Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • İyi bir detoks programı kesinlikle uygulayan kişiyi açlığa yönlendirmemelidir. Detoks esnasında karbonhidrat ve protein beslenmesine dikkat edin. Doğru zayıflatan detoks formülünü bulduktan sonra uygulayıcının dikkat etmesi gereken kurallar şunlardır.
 • Detoks uygulaması yapıldığı zaman zarfında sigara ve alkol kesinlikle hayattan çıkarılmalıdır. Sigara ve alkol yapacağınız detoksun vücudunuzdaki etkisini azaltacağından kesinlikle bu süreçte olmamalıdır.
 • Kafein kullanımı bırakılmalıdır. Eğer günlük belirli bir dozun üzerinde Kafein tüketen kişiler iseniz bu detoksa başlamadan önce kademeli olarak kafein kullanımını azaltmanız gerekmektedir.
 • Beslenmenizde doğal gıdalar yiyin. Doğal olmayan genetiği ile oynanmış ürünlerden en azından bu süreçte uzak durun. Bu tespiti yapabilmek için doğada ne kadar süre önce bu ürün vardı sorusunu kendinize sorabilirsiniz. Doğal olmayan işlenmiş şekerleri asla ve asla vücudunuza almayın. Özellikle bu süreçte kendinizi kontrol altında tutun.
 • Yapacağınız zayıflatan detoks sizin vücudunuzu temizleyecek. Bundan sonraki hayatınıza olumlu etki edecek. Bu opsiyonlar göz önünde bulundurarak daha dikkatli davranın. Uygulama yaparken günde en az bir buçuk iki litre su için. Uykunuzu düzene sokun. Sağlıklı yaşam şeklinizle sevdiklerinize örnek olabileceğinizi de aklınızdan çıkarmayın.

Zayıflatan Detoks Diyeti Nedir?

Zayıflamak isteyen kişiler için son zamanlarda uygulanan detoks diyetleri ile sizlerde kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Vücudu toksin maddelerden arındırma diyeti olarak da bilinen detoks diyeti içeriğinde bol miktarda antioksidan barındırmaktadır.

 • Zayıflatan detoks diyetinde özelliklede içeriğinde antioksidan bulunan meyve sebzeleri bol bol tüketmek gerekiyor. Bu meyve sebzeler; Maydanoz, biber, sarımsak, erik, semizotu, kayısı ve enginar gibi besinleri tüketebilirsiniz.
 • Kilo vermek isteyen kişiler için ayrıca tam tahıl içeren besinlerden de tüketebilir. Kuru baklagiller, balık eti, yoğurt, kefir gibi besinler kilo vermenize ve dinç olmanıza yardımcı olacaktır.
 • Detoks diyeti için mutlaka kuruyemişlerde tüketiniz. Özelliklede bu kuruyemişler arasında badem, fındık ve ceviz gibi besinlerden de bulundurunuz.
 • Bol bol sıvı tüketiniz. Günde en az 2,5 litre su içiniz. Su metabolizmayı hızlandırın ve yağ yakmanıza yardımcı olur.
 • Bu diyetinizde bitki çayları ve doğal sıkılmış meyve sularını da unutmayınız.
 • Son olarak ayrıca kesinlikle çok fazla şekerli gıdalar tüketmemeye özen gösterin. Hazır gıdalardan uzak durun.

Zayıflatan Detoks ile Kaç Kilo Verilir?

Son zamanlarda popüler bir uygulama olan detoks diyetisyenlerin önerdiği bir zayıflama uygulamasıdır. Vücudumuzun sağlığı açısında da birçok faydası bulunan detoks uygulaması zararlı maddeleri vücuttan atmaya, sindirim sistemini çalışmaya, kalp ve karaciğer sağlığını korumaya ve fazla kilolardan kolay bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Detoks programları 3 ila 7 günlük veya en fazla 2 haftalık bir programdır. Daha disiplinli bir şekilde uyguladığınız takdirde kısa sürede istediğiniz kiloyu elde edebilirsiniz. Yapılan detoks diyetine göre 1 günde 2, 4 günde 3 kilo gibi bir rakam verilebilmektedir.

1 Günde 2 Kilo Verdiren Detoks

Malzemeler

 • Yarım yağlı süt
 • Yeşil çay

Yapılışı

 • Öncelikle tüm malzemeleri hazır hale getiriniz. Daha sonra sütü ocakta hafif bir şekilde kaynatınız.
 • Ardından sütün içeriğine yeşil çay ilave edin.
 • Daha sonra bu sütün üzerini bir bez ile örtünüz.
 • 20 Dakika kadar beklettiğiniz sütü bir şişeye doldurunuz.
 • Bu karışımı her gün 2 saat aralıklarla düzenli bir şekilde tüketiniz.

Düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde kısa sürede yağ yakabilirsiniz.

Zayıflatan Detoks Çayı

Çok fazla kiloya sahip olan kişilerin kilolarını vermek için çeşitli yöntemlere başvurdukları da bilinmektedir. Özellikle de göbek yağlarından kurtularak göbeklerinin erimesi amacını taşıyan kişilerin çeşitli doğal yollar izledikleri de bilinmektedir. Bu amaçla zayıflatan detoks çayı en çok kullanılan ve tercih edilen zayıflama yöntemlerinden biri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Detoks çayının birçok faydası bulunmaktadır. Zayıflatıcı etkisinin yanı sıra insanlara çok iyi gelmesi de yine sağlık açısından önemlidir. Detoks çayı tüketen ve zamanla faydalarını gören kişilerin de gerek internet sayfalarında gerekse de bloglarda, videolarda detoks çayını başkalarına önermektedir.

Zayıflatan Detoks Çayının Faydaları

 • Toksinleri vücuttan atar,
 • Karaciğeri temizler,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Sindirime yardımcı olur,
 • Metabolizmayı hızlandırır

Bu faydalar eşliğinde detoks çayının insanlara gerçek manada zayıflama etkisi verdiği ve zamanla da insanların fazla kilolarından kurtulduğu görülmektedir. Kilo problemi yaşayan kişilerin genellikle sindirim ve metabolizma noktasında da problemler yaşadığı görülür. Bu problemlerin çok kolay ve rahat biçimde aşılması adına detoks çayının tüketilmesi çok önemlidir.

Metabolizmayı hızlandırıcı etkisinin yanı sıra bağışıklık sistemini de güçlendirmekte olan detoks çayı sindirime de çok iyi biçimde yardımcı olmaktadır. 1 litre sıcak su kaynatıldıktan sonra içine gerekli olan malzemeler eklenerek 3 dakika daha kaynatılır. En son kaynatılma işleminden sonra ise 10 dakika bekletildikten sonra çay içilmeye başlanır.

Zayıflatan Detoks Kürü

Fazla kilolarından şikayetçi olan kişilerin gerek doğal yollarla gerekse de uzman doktorlar tavsiyesi ile gerekli tedaviler ile bu süreçte zayıflama amacında olmalarına da sebep olmuştur. Bu anlamda özellikle de göbek bölgesindeki yağlarından kurtulmak isteyen birçok kişinin detoks suyu, detoks çayı ve bununla birlikte detoks kürü için tercih yapmaları göz önünde olan bir tercihtir. Çeşitli detoks kürü tarifleri ile birlikte zayıflama yönünde çok önemli adımlar atan kişilerin bu noktada çeşitli araştırma yaptıkları da görülmektedir. Fazla yağlardan kaynaklı olarak kiloları için strese giren ve fiziksel anlamdaki kötü görünümünden de kurtulmak isteyen kişilerin bu anlamda çeşitli detoks kürü tariflerine de bakmaları gerekmektedir. Buna göre en ideal kür tarifi için gerekli malzemeler şu şekilde sıralanabilir:

 • 1 tane salatalık
 • 5-6 dal maydanoz
 • 5-6 dal taze nane
 • Yarım limon suyu
 • 1. 5 su bardağı soğuk su
 • 1 su bardağı yeşil çay
 • Yarım yeşil elma
 • 1 tutam tarçın

Bu gibi malzemelerin bir araya getirilerek oluşturulan karışım sonucunda insanlar bu karışımı tükettiğinde zamanla fazla yağlarından kurtulduklarını da göreceklerdir. Yağ yakımındaki hızlılığı nedeniyle tercih edilen detoks kürlerinin özellikle de fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmesi son derece doğru ve olumlu bir yaklaşımdır. Sizler de kişisel olarak fazla kilolarınızdan kurtulmak ve özellikle de göbek yağlarınızı eritmek amacı ile bu malzemelerden detoks kürü oluşturabilir ve tüketebilirsiniz.

Zayıflatan Detoks Smoothie

Vücudundaki fazla yağlardan kurtularak kilo verme noktasında da en verimli süreci yaşamak isteyen kişilerin bu noktada hızlı yağ yakım ürünü olan detoks smoothie’yi tercih etmeleri gerekmektedir. Bol vitamin ve mineral kaynağı ile sizlere bağışıklık sistemi kazandıran, sindirim sisteminin dengelenmesinde yardımcı olan ve aynı zamanda da hızlı kilo da verdiren detoks smoothie için araştırma yapan ve bu ürünün hazırlığını da yapan birçok kişi bulunmaktadır.

Etkili ve hızlı yağ yakıcı özelliğe sahip olan detoks smoothie için gerekli malzemeler şunlardır:

 • 1 bardak ananas parçaları,
 • 1 adet yeşil elma,
 • 1 bardak ıspanak,
 • 1 bardak demlenmiş ve soğutulmuş yeşil çay,
 • 2 parça taze zencefil,
 • 1 bardak hindistan cevizi suyu,
 • 1 yemek kaşığı limon suyu,
 • 2 çay kaşığı bal,
 • Yarım salatalık,
 • 6 ya da 8 adet nane yaprağı

Bu malzemeleri bir araya getirerek oluşturacağınız karışım sonucunda sizler de detoks smoothie karışımı elde edebilirsiniz. Uygun kriterlere göre tüketildiğinde ve abartıya da kaçılmadığı sürece bu detoks kürü ile birlikte çok kolay biçimde yağ yakımı gerçekleşebilir ve aynı zamanda da göbek yağlarından kurtulunabilir. Sizler de fazla kilolarınızdan ve yağlarınızdan kurtulmak için detoks smoothie karışımını ele alabilir ve sağlıklı biçimde tüketebilirsiniz. Bu tüketim sonucunda siz de kendinizdeki değişimi fark edeceksiniz.

Zayıflatan Detoks Suyu

Zayıflatıcı etkisi sebebiyle en çok tercih edilen ürünlerin arasında detoks suyu da yer almaktadır. Özellikle de çok fazla yoğunluktan dolayı normal su içmeyi de unutan kişilerin detoks suyu ile hem su ihtiyaçlarını karşılaması hem de zayıflamasına yardımcı olması amaçlanmaktadır. Detoks suyu, içine dilimlenerek ya da doğranarak atılmış meyve, sebze ya da bitkilerden oluşan suya verilen genel bir isimdir. Evde detoks suyu yapmak oldukça basit bir işlemdir. İstediğiniz meyve, sebze ya da bitkileri dilimleyerek suya attıktan bir süre sonra suyu tüketmeye başlayabilirsiniz.

Zayıflatan Detoks Suyunun Faydaları

 • Kilo vermek için kullanılabilir,
 • Sindirimin düzenlenmesine yardımcıdır,
 • Enerji ve modunuzu yükseltme noktasında iyi bir üründür,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir,
 • PH dengesini korur

Tüm bu yararları ile birlikte detoks suyu değerlendirildiğinde detoks suyunun mutlaka tüketilmesi gerekmektedir. Bu anlamda özellikle de sindirim noktasında problem yaşayan, fazla kilolarından kurtulmak isteyen ya da bağışıklık sistemini yeniden düzene sokmak isteyen kişilerin detoks suyu ile birlikte bu gibi amaçlarını gerçekleştirecekleri de mümkündür. Hızlı yağ yakım özelliğine de sahip olan detoks sularının daha çok kilolarından rahatsız olan kişilerin tercih ettiği de bilinmektedir. Bu kapsamda sizler de detoks suyunu kullanarak çok iyi ve hızlı biçimde sindirim sisteminizi düzenleyebilir, akabinde de yine fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın