Limonlu Su Detoksu

Limonlu su detoksu, limonun yağ yakıcı etkisi ve metabolizmanın su yardımı ile hızlandırılması amacıyla oluşturulan kilo vermeye yardımcı bir detoks programıdır. Genellikle her sabah uyanıldığında tüketimine başlanan limonlu su detoksu ile kısa sürede fark yaratacak etkiler göreceksiniz. Limonun zayıflatıcı etkisinden yararlanmak için diyetisyeninizin önereceği ölçülerde tüketimine özen göstermelisiniz.

Limonlu Su Detoksu Nedir?

Detoks suları ile vücutta biriken toksinlerin atılımını sağlamak ve yağ yakımını hızlandırmak mümkün. Detoks suları çeşitli vitamin ve mineral içeren, yağ parçalayan besinler ile hazırlanır ve düzenli bir şekilde tüketilmesi tavsiye edilir.

Limonlu su detoksu sayısız faydası ile detoks sularının vazgeçilmez besinidir. Her sabah iki üç damla limonlu su eklediğiniz bir bardak ılık suyu tüketerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Böylece bütün gün yemek yerken bile metabolizmanız çalışmaya devam edecek ve vücudunuz yağ birimi yapmayacaktır.

Limon suyu ile hazırlayacağınız detoks suyunu çeşitlendirmek ve daha faydalı hale getirmek için birçok tarif bulunuyor. Damak zevkinize göre de bu tarifler üzerinde ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin: 1 litre suyun içine 1 adet limon suyu eklerken yanında 1 adet de misket limon suyu kullanabilir ve vitamin miktarını arttırabilirsiniz. Yine aynı tarifte kullanacağınız 2-3 dilim zencefil ve 1 adet salatalık yağ yakımını hızlandıracaktık. İçerisine nane, biberiye gibi destekleyici besinleri eklemek tamamen sizin seçimlerinize göre şekillenebilir.

Detoks suyunu sadece kilo vermeyi düşünenler insanlar içmek durumunda değil. Özellikle limon suyu içeren detoks suyu, sigara ve alkolün vücutta ki zararlarını azaltır ve stres düzeyini de düşürür. Sadece detoks suyu tüketmek bir fayda yaratmayacağı için bu detoks sürecini kısa yürüyüş ve egzersizler ile destekleyebilirsiniz. Ayrıca organik sebze ve meyveler tüketmeye de özen göstermelisiniz.

Limonun Faydaları

Limon yemeklere ve salatalara kattığını lezzetle birlikte insan vücudunda sağladığı faydalarla da bilinir. C vitamini, potasyum, magnezyum ve folik asit bakımından oldukça zengindir. Limonun içerisinde bulunan sayısız vitamin ve mineral sayesinde sık sık tüketilmesi tavsiye edilir. Limonun vücuttaki mucizevi etkilerinden bahsetmek gerekirse:

  • Limonun içerisinde sitrik asit bulunur. Bu sayede idrar pH’ı arttırılır ve böbrek taşı oluşumu engellenir. Var olan böbrek taşının dökülmesine de yardımcı olur.
  • İçerisinde bulunan C vitamini miktarı sayesinde bir antioksidan etkisi gösterir. Böylelikle vücutta ki toksin maddelerin uzaklaştırılmasında önemli bir rol oynar. Aynı zamanda kanser türlerini önler ve hatta stres hormonlarının da önüne geçerek ruhsal dinginlik sağlar.
  • Limon sayesinde bitkilerde bulunan demir miktarının emilimi sağlanır. Bu yüzden anemi hastalığının önlenmesi sağlanır.
  • Limon kanı temizler ve kan basıncını dengede tutar. Böylelikle kan pıhtılaşmasından kaynaklı yaşanan tansiyon ve inme gibi rahatsızlıkların önüne geçilir.
  • Vücutta ki iltihap ve enfeksiyon oranını düşürür ve buna bağlı gelişen alerjilerin yaşanmasını engeller. Limon özellikle alerjik astım hastaları için tavsiye edilir.
  • Limon pektin maddesi bakımından doğada bulunan en zengin meyvedir. Pektin maddesi, bağışıklık sisteminin direnci arttırmakta oldukça etkilidir. Bu sayede limon tüketimi, bağışıklık sistemini güçlendirirken birçok kronik hastalığında yaşanmasını engeller.
  • Kolesterol seviyesinin düşmesini sağlayarak kalp ve damar rahatsızlıklarının önüne geçer. Damar sertleşmesi problemleri yaşayan kişiler için önerilmektedir.

Limonlu Su Detoksu Zayıflatır Mı?

Detoks tarifleri vücudunuzu toksinlerden arındırmak için mükemmel bir çözümdür. Sisteminizi temizlemenin en iyi yolu, tabi ki bol su içmek ve sindirim sisteminizi düzenli tutmak için yeterli miktarda lif almaktır.

Limonlu su detoksunun araştırmalarla kesinleşmiş faydaları oldukça yüksektir. Limonlu su detoksu yapan kişiler, cilt tonu ve dokusunun iyileştiğini belirtmişlerdir. Aynı zamanda ruh halinizi ve enerji seviyenizi artırmaya yardımcı olabilir. Limonlu su detoksu sindirime yardımcı olarak kolayca kilo vermenizi de sağlayacak. Yanında en az 1.5 lt su içerek destekleyeceğiniz bu detoks hızlıca zayıflama yöntemi olarak kullanılıyor. Sağlıklı yiyecekleri tercih ederek, aktif bir yaşam tarzıyla kilo vermeniz kaçınılmazdır. Limonlu su, her sabah vücudunuzu nemlendirmenin, arındırmanın ve canlandırmanın mükemmel bir yoludur. Bu, dokularınıza ve hücrelerinize daha derinlemesine iner ve gelişmek için ihtiyacınız olan temel besinleri ve bileşenleri almanıza olanak tanır.

Sabahları içilen ve gün boyu devam edilen ılık limonlu su vücudunuzu güne hazırlarken sizi de canlandırır ve enerji verir. Üstelik uzun süre tok tutması sayesinde kilo vermenizi de sağlar. Limonlu su kilo kaybı, bağışıklık sistemi, vücudu alkalileştirme, yüksek tansiyonu kontrol etme, yaşlanmayı geciktirme, detoksifikasyon, kanı arındırma ve vücut ısısını düzenleme için mükemmeldir. Limon suyu özellikle sindirim sistemi için faydalıdır ve kabızlığı, mide bulantısını ve hatta parazitleri hafifletmeye yardımcı olabilir.

Limonlu Su Detoksu ile Kaç Kilo Verilir?

Limonlu su detoksu ile bir haftada 2 kilo verilebilir. Kalorisi düşük yiyeceklerle ve az yağlı beslenme sunan bir diyet programı ile kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Ayrıca limonlu su detoksunun içeriği de zenginleştirilebilir. İçine atacağınız bir parça zencefil atarak lezzetlendirebilirsiniz. Günlük su tüketiminize de katkı sağlayacak bu harika detoksu mutlaka uygulamalısınız.

Limonlu su detoksu hızlı kilo verdirmesinin yanında, hidrasyonun desteklenmesine yardımcı olur. İyi bir C vitamini kaynağıdır. Sindirime yardımcı olur. Bazı insanlar kabızlığı önlemek için limonlu su içerler. Sabah uyandığınızda ılık veya sıcak limonlu su içmek sindirim sisteminizin hareket etmeye başlamasına yardımcı olabilir.

Diyet boyunca her gün yarım saat yürüyüş yapılması, 2 litre su içilmesi kilo vermenizi hızlandırmak için tavsiye edilmektedir. Kişilerin metabolizma hızının değişik olması sebebiyle, kilo vermede farklılıkların olması normaldir.

Limonlu Su Detoksunun Faydaları Nelerdir?

Bu tür suyun genellikle sindirimi iyileştirme, odaklanma ve enerji seviyelerini artırma dahil olmak üzere çeşitli sağlık yararları olduğu bilinmektedir.

Ayrıca kilo vermeyi teşvik etmeye yardımcı olur ve birçok diyetin popüler bir parçasıdır. Limonlu su kalorisi düşük olduğu için harika bir güne başlama içeceğidir. Bazı öğünlerin öncesinde tükettiğiniz bu şekilde düşük kalorili içecekler o öğünde tüketilen genel kalori miktarını azaltabilmektedir.

Daha fazla su içeceğiniz için daha sık tuvalete çıkma ihtiyacı da hissedebilirsiniz. Limonlu su vücudunuzdan toksinleri atarken aynı zamanda C vitamini desteği de sağlayacak. Enflamasyonu azaltmaya, sindirime yardımcı olmaya ve kilo kaybını desteklemeye yardımcı olacaktır.

Limonlu Su Detoksunun Zararları Nelerdir?

  • Limonlu su detoksu yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri diş çürümeleri yapabilmesidir. Düşük bir olasılık olsa bile sitrik asit içeriği diş minesine zarar verebilir. Bunu önlemenin yolu ise pipetle içmek veya hemen ardından bir bardak normal su içmektir
  • Bazı insanlar limon suyundan, yani limondaki sitrik asitten dolayı mide ekşimesi yaşadıklarını söylerler. Bu nedenle kronik mide sorunları yaşıyorsanız bu detoksu uygulamamanız önerilir.
  • Tansiyon ve Şeker hastalarının kullanmaması gerekmektedir.

Limonlu Su Detoksu Nasıl Hazırlanır?

Bu tarifi hazırlarken her zaman taze limon kullanmalısınız. Damak zevkinize göre en az 3-4 dilim limon kullanabilirsiniz. Bu dilimleri hafif ılık 1 lt suyun içine atarak biraz bekledikten sonra bu limonlu suyu gün boyu sürekli içtiğinizde önemli bir fark göreceksiniz. İçeceği olabildiğince sağlıklı hale getirmek için filtrelenmiş su ve organik limon kullanın.

Limonlu Su Detoksunun İçerisine Eklenebilecek Malzemeler

Limonlu su detoksu birçok fayda sağlar. Bu faydalar sağlıklı kilonun korunmasına yardımcı olur, diyabet riskini azaltır. Eğer limonlu su detoksunuza farklı lezzetler katmak istiyorsanız suya daha fazla meyve veya bitki eklemeyi deneyebilirsiniz.

Yaban mersini, ahududu, ananas, salatalıklar, zencefil ve tarçın çubukları limonlu suyunuza çok farklı tatlar katacak.

Detoks suları hakkında unutulmaması gereken bilgi bir diyet veya birinin sahip olabileceği herhangi bir hastalığı veya sağlık sorununu çözmek ve ortadan kaldırmak için hızlı bir çözüm değildir.

Detoks suyu genel olarak içimi sağlıklı olan ve insan vücuduna içeriden dışarıya yardımcı olacak lezzetli bir sudur. Her gün bu lezzetli detoks suyunun sizi canlandırmasını izleyebilirsiniz.

Limonlu su detoksu sağlıklıdır ve vücuttaki kötü toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Genel olarak su sizin için sağlıklıdır ve kendi başına birçok faydası olduğu bilinmektedir. Bu su sadece bir içecektir ve onunla kilo vermek istiyorsanız ek egzersiz ve sağlıklı bir beslenme planı gerekmektedir.

Daha güçlü, daha lezzetli bir limonlu su için, detoks suyunu en az bir saat bekletmek en iyisidir. Bu, sudaki taze tatların ortaya çıkmasına yardımcı olacak ve tadı harika olacak!

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın