Bağırsak Detoksu
Bağırsak Detoksu

Bağırsak detoksu ile beraber hem metabolizmanızı hızlandırın hemde kilo verme hızınızdaki değişimi hızlı bir şekilde fark edin!

Uzman Diyetisyen Tuğba Yaprak

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? 

Bağırsak Detoksu Nedir?

Vücudumuzun atık sisteminde en önemli rol oynayan bağırsaklarımız, vücudumuzun tüm sisteminde sandığımızdan da fazla rol oynayan organımızdır. Vücudumuzun temizliği için ne kadar çaba harcıyorsak, aynı çabayı iç organlarımızın temizliği için de harcamalıyız. Bağırsaklarımızın temizliği, tüm vücudumuzdaki sistemin doğru işlemesi adına en önemli etkendir. Bunun nedeni; Bağırsaklarımızın temiz tutulmadığı anda, bağırsak duvarında kötü bakteriler ve virüsler üreyebilir. Bu da toksik kimyasalların vücudumuzdan atılmasını zorlaştırmaktadır. Tüm bu nedenler dikkate alındığında; bağırsak detoksu hem sindirim sistemimizi temizlemesi, hem de bağışıklığımızı güçlendirmesi nedeniyle vücudumuz için önemli detokslar arasındadır.

Bağırsak Problemleri Nasıl Anlaşılır?

Bağırsak problemleri ortaya çıktığında birçok belirti ve şikayeti getiren bir rahatsızlıktır. Bağırsak, yani atık sistemimizde oluşan problemler uzun vadede tüm vücudumuzdaki işleyişi etkileyebilmektedir.

Bağırsak problemleri yaşayan insanların şikayetleri genel olarak, şişkinlik, hazımsızlık, kabızlık, gaz problemleri, fazla kilolar, yorgunluk ve halsizliktir. Tüm bunları yaşayan kişilerde genel olarak psikolojik problemler de gözlenebilmektedir.

Bağırsak Detoksu Nasıl Yapılır?

Bağırsak detoksunun en önemli unsuru, her detoksta olduğu gibi sudur. Bağırsak detoksu yapılırken bol bol su tüketilmesi gerekir. Detoks uygulanırken; beslenme alışkanlıklarında da değişime gidilmesi çok önemlidir. Başlı başına bağırsak detoksu tek başına herhangi bir etki göstermeyecektir. Bağırsak detoksu, evde bulunan malzemelerle kolayca uygulanabilen bir detokstur. Uygulamaya geçmek için bir uzmandan destek alınması önerdiğimiz bir durumdur.

Kimler Bağırsak Detoksu Yapmalıdır?

Bağırsak detoksu, kilo almanın önüne geçemeyen, bunlar yanında şişkinlik, halsizlik, kabızlık sorunu çeken insanlarda oldukça etkili bir detokstur. Bağırsak problemlerinin halsizlik, sinir ve psikolojik sorunlara da yol açtığı bilinmektedir. Tüm bu şikayetler bağırsak detoksu ile aşılabilmektedir. Fakat her benzer şikayeti olan kişiler bu detoksu yapmamalıdır. Bu detoksun sağlıklı bir şekilde uygulanması için mutlaka bir uzmandan destek alınması gerekmektedir.

Bağırsak Detoksunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bağırsak detoksunu yaparken ilk dikkat edilmesi gereken unsur bol su tüketilmesidir. Suyun vücudumuza getirdiği faydalar yanında bağırsak temizlenmesi içinde bolca yararla etkisi bulunmaktadır. 

Bağırsak detoksu tek başına herhangi bir olumlu etki katmamaktadır. Bu detoksu uygularken mutlaka beslenme alışkanlıklarında da değişime gidilmesi gerekmektedir. Bu detoksun uygulanmadan önce mutlaka bir uzmandan destek alınması gerekmektedir.

Bağırsak Detoksunun Faydaları

  • Bağırsak detoksu, bağırsak şikayetleri yaşayan kişilerde, bu şikayetlerin azalmasını sağlayacak bir detoks türüdür. Sindirim sisteminin düzelmesi ve yararlı bakterilerin artmasına da destek olmaktadır. 
  • Vücuttaki tonsinlerin azalmasına da destek olduğu bilinmektedir. Bu unsur cildin daha canlı gözükmesine de destek olmaktadır.
  • Aynı zamanda yoğunlukla hissedilen şişkinlik problemlerinin önüne geçilecektir.
  • Gaz problemi yaşayan kişiler ve aynı zamanda ciddi kabızlık problemi çeken kişilerde de bu problemlerin önüne geçilebilmesi için önemli bir etkendir.

Bağırsak Detoksu uygulamak isteyen kişilerin, mutlaka detoks programına başlamadan önce bağırsak ve mideleri ile ilgili herhangi bir problemin olup olmadığını kontrol ettirmeli ve mutlaka doktorundan ön onay almalıdır.

Diğer zayıflatan detoksları incelemek için tıklayınız.

WhatsApp
Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Alın!
Merhabalar, Ben Diyetisyen Tuğba Yaprak, size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by