Bağırsak Detoksu

Bağırsak detoksu ile beraber hem metabolizmanızı hızlandırın hemde kilo verme hızınızdaki değişimi hızlı bir şekilde fark edin!

Bağırsak Detoksu Nedir?

Vücudumuzun atık sisteminde en önemli rol oynayan bağırsaklarımız, vücudumuzun tüm sisteminde sandığımızdan da fazla rol oynayan organımızdır. Vücudumuzun temizliği için ne kadar çaba harcıyorsak, aynı çabayı iç organlarımızın temizliği için de harcamalıyız. Bağırsaklarımızın temizliği, tüm vücudumuzdaki sistemin doğru işlemesi adına en önemli etkendir. Bunun nedeni; Bağırsaklarımızın temiz tutulmadığı anda, bağırsak duvarında kötü bakteriler ve virüsler üreyebilir. Bu da toksik kimyasalların vücudumuzdan atılmasını zorlaştırmaktadır. Tüm bu nedenler dikkate alındığında; bağırsak detoksu hem sindirim sistemimizi temizlemesi, hem de bağışıklığımızı güçlendirmesi nedeniyle vücudumuz için önemli detokslar arasındadır.

Bağırsak Detoksu Ne İşe Yarar?

Bağırsakların ikinci beyin olduğunu söyleyenler haklı! Aslında bağırsak sağlığınız yaşamınızı oldukça fazla etkiliyor. Bağırsaklarınız ne kadar sağlıklı çalışırsa o kadar hastalıklardan korunur ve kendinizi psikolojik ve fiziksel olarak iyi hissedersiniz. Bağırsak detoksu bağırsaklarınızı temiz tutmanızı sağlayan bir detoks programıdır. Bağırsaklarımızı temiz tutmamız çok önemlidir çünkü sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için bağırsaklardaki iyi bakterilerin sayısının yüksek olması gerekir. Bağırsak detoksu ilk olarak vücudunuzu toksinlerden ve kötü bakterilerden arındırmaya yarar. Vücudunuz tarafından çok önemli maddelerin kolayca emilimini sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlü kalmasının en önemli etkenlerinden biri bağırsaklarınızın sağlıklı olmasıdır. Kolon kanseri riskini azaltır. Midede oluşan şişkinlik ve gaz sorunlarını önler ve hazımsızlık sorunlarınızı giderir. Kabızlık ve kronik ishal gibi hastalıkları azaltır.

Bu detoksu uygularken içtiğiniz su miktarını arttırmalısınız. Özellikle lif açısından zengin olan gıdaları tercih etmelisiniz. Daha çok hareket eden Bağırsaklar daha fazla zararlı toksini vücudunuzdan atacaktır. Probiyotiklerle barışmalı ve onları sık sık tüketmelisiniz. Hazımsızlık, şişkinlik gibi sorunları ortadan kaldıracaktır. Bağırsaklar düzenli çalışmadığında toksinler vücudunuzdan atılamaz ve bu zararlı maddeler Bağırsaklar tarafından emilir. Bunun sonucunda da yorgunluk, halsizlik, fazla kilolar, gaz problemleri ve hatta psikolojik sorunlar yaşayabilirsiniz. Tak temizliği yapmak istiyorsanız bunun en etkili yöntemi bol bol su tüketilmesidir. Evinizde hazırlayacağınız sağlıklı ve bitkisel detoks kürleri ile de bağırsaklarınızda rahatlama sağlayabilirsiniz.

Bağırsak Detoksunun Faydaları

  • Bağırsak detoksu, bağırsak şikayetleri yaşayan kişilerde, bu şikayetlerin azalmasını sağlayacak bir detoks türüdür. Sindirim sisteminin düzelmesi ve yararlı bakterilerin artmasına da destek olmaktadır.
  • Vücuttaki tonsinlerin azalmasına da destek olduğu bilinmektedir. Bu unsur cildin daha canlı gözükmesine de destek olmaktadır.
  • Aynı zamanda yoğunlukla hissedilen şişkinlik problemlerinin önüne geçilecektir.
  • Gaz problemi yaşayan kişiler ve aynı zamanda ciddi kabızlık problemi çeken kişilerde de bu problemlerin önüne geçilebilmesi için önemli bir etkendir.
  • Bağırsak Detoksu uygulamak isteyen kişilerin, mutlaka detoks programına başlamadan önce bağırsak ve mideleri ile ilgili herhangi bir problemin olup olmadığını kontrol ettirmeli ve mutlaka doktorundan ön onay almalıdır.

Bağırsak Detoksu Şişkinlik ve Halsizlik Problemlerini Giderir Mi?

Bağırsak detoksunda bol bol lifli gıdalar tüketeceğiniz için aynı zamanda bütün vitaminleri vücudunuza alabileceksiniz. Sindirim sisteminizi düzenli çalışmasını sağlayacak malzemelerle hazırlayacağınız farklı detoks sularıyla bağırsaklarınızı rahatlatacaksınız. Yapılan karışımlar hem gün boyu size enerji verecek hem de cildinize canlılık ve parlaklık getirecek.

Özellikle beslenmenizde keten tohumu kullandığınızda kalın bağırsaktaki fazla olan suyu emerek zararlı toksinleri ve sert mukozayı vücuttan dışarı atmaya yardımcı olacaktır. Bu da şişkinlik ve halsizlik sorunlarınızı çözecektir. Keten tohumu aynı zamanda şeker hastalıkları, kalp hastalıkları gibi önemli sorunlar için de mükemmel bir çözümdür. Keten tohumunu bağırsak detoksunda kullanmak isterseniz öğüterek salatalarda, yoğurt içerisinde veya hamur işlerinde kullanabilirsiniz. Oyun olarak tüketmek istediğinizde keten tohumunu bir tatlı kaşığı yoğurt bir tatlı kaşığı taze sıkılmış elma suyuyla karıştırarak mükemmel bir bağırsak detoksu tarifi uygulamış olursunuz. Yarım litre suya bir yemek kaşığı keten tohumu eklenip çaydanlık içinde kaynatılarak bir çay hazırlarsanız bu çay da bağırsaklarınızda detoks etkisi yaratacaktır.

Lifli beslenip bol su tükettiğinizde sabahları güne daha dinç ve dinlenmiş kalkacak ve daha olumlu bir ruh haline kavuşacaksınız. Temiz beslenme esaslarına dayanarak vücudunuzda mucizeler yaratmanız mümkün. Toksinlerden arınmış bir beslenme düzeni ile bir hafta içinde bu düzenin bedenen olduğu kadar psikolojik olarak da sizi rahatlattığını göreceksiniz.

Bağırsak Problemleri Nasıl Anlaşılır?

Bağırsak problemleri ortaya çıktığında birçok belirti ve şikayeti getiren bir rahatsızlıktır. Bağırsak, yani atık sistemimizde oluşan problemler uzun vadede tüm vücudumuzdaki işleyişi etkileyebilmektedir.

Bağırsak problemleri yaşayan insanların şikayetleri genel olarak, şişkinlik, hazımsızlık, kabızlık, gaz problemleri, fazla kilolar, yorgunluk ve halsizliktir. Tüm bunları yaşayan kişilerde genel olarak psikolojik problemler de gözlenebilmektedir.

Bağırsak Detoksu Nasıl Yapılır?

Bağırsak detoksunun en önemli unsuru, her detoksta olduğu gibi sudur. Bağırsak detoksu yapılırken bol bol su tüketilmesi gerekir. Detoks uygulanırken; beslenme alışkanlıklarında da değişime gidilmesi çok önemlidir. Başlı başına bağırsak detoksu tek başına herhangi bir etki göstermeyecektir. Bağırsak detoksu, evde bulunan malzemelerle kolayca uygulanabilen bir detokstur. Uygulamaya geçmek için bir uzmandan destek alınması önerdiğimiz bir durumdur.

Kimler Bağırsak Detoksu Yapmalıdır?

Herkesin ihtiyaçları farklı. Tek tip bir beslenme tarzı kimse için uygulanabilir ve sürdürülebilir değil. Şok diyetler ve zayıflama haplarının zararlı olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. Bağırsak detoksu programının amacı zararlı gıdaları bir süreliğine bırakmak ve sindirim sistemini mümkün olduğunca rahatlatmak.

Günlük hayatta yeterli miktarda su tüketmeye özen göstermelisiniz. En etkili ve kolay yöntemlerden biri olan bol bol su içerek bağırsakları temizleme yöntemini kullanabilirsiniz. Zengin lif kaynağı olan keten tohumu gibi antioksidanlar bakımından zengin olan tohumları kullanarak bağırsakların temizlenmesinde oldukça etkili olabilirsiniz. Günlük yeşil sebzeler tüketmeye ve her zaman özen göstermelisiniz. Özellikle şişkinlik ve kabızlık gibi sorunlardan şikâyet ediyorsanız bu doğal çözümler işinize yarayabilir. Doğal bağırsak temizliği yapmak en sağlıklı yöntemlerden biridir. Sağlıklı beslenerek ve sürekli hareketli kalarak bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz. Doğru besin tercihleri yaparak bağırsak yüzeyini desteklersiniz ve iyi bakterilerin sayısını arttırarak yararlı maddelerin emilimini hızlandırırsınız.

İkişer gün arayla yapabileceğiniz bağırsak detoksu programında bol bol su tüketiyoruz ve lifli gıdalarla besleniyoruz. Özellikle paketli gıdalardan, şekerden, gluten ve alkolden uzak duruyoruz. İlaç kullanmanızı gerektirecek bir rahatsızlığınız veya şeker, tansiyon gibi kronik sağlık problemleriniz varsa bağırsak detoksu programını uygulamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Bunun dışında kendini halsiz hisseden, şişkinlik ve hazımsızlık sorunları çeken, kilo problemi yaşayan kişiler bağırsak detoksunu yapabilir.

Bağırsak Detoksunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bağırsak detoksunu yaparken ilk dikkat edilmesi gereken unsur bol su tüketilmesidir. Suyun vücudumuza getirdiği faydalar yanında bağırsak temizlenmesi içinde bolca yararla etkisi bulunmaktadır.

Bağırsak detoksu tek başına herhangi bir olumlu etki katmamaktadır. Bu detoksu uygularken mutlaka beslenme alışkanlıklarında da değişime gidilmesi gerekmektedir. Bu detoksun uygulanmadan önce mutlaka bir uzmandan destek alınması gerekmektedir.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın