Detoks Kampı ve Otelleri

Vücudunuzdaki toksinlerden arınmak ve kendinizi daha iyi hissetmek için tasarlanmış olan detoks kampı ve otelleri ile yaşamınıza renk katın.

Şehirlerin yarattığı depresyon halinin insan vücudu üzerinde oldukça fazla olumsuz etkisi bulunur. Bu olumsuz etkilerin ortadan kaldırılabilmesi ne yazık ki sadece beslenme ve spor ile mümkün hale gelmemektedir. Sadece detoks amaçlı değil; şehir hayatından kaçmak amaçlı dahi onlarca kamp organize edilmektedir. Kişiler burada doğa ile iç içe olurken aynı zamanda benzer alışkanlıklara sahip insanlarla da sosyalleşebilmektedir.

Detoks Kampı

Oksijen açısından oldukça zengin kamp bölgeleri sayesinde solunum sistemi düzen altına alınabilmektedir. Ayrıca binalardan dolayı şehirlerde fazlalaşan sıcaklık, kamp bölgelerinde tamamen ortadan kalkmaktadır. Binaların, betonun, koşturmacanın ve şehir hayatına özgü diğer birçok girdinin psikoloji üzerindeki etkileri saymakla bitmez iken; tüm bu girdilerin vücuda olan etkileri psikoloji dışında görmezden gelinmektedir. Bunun temel sebebinin, toksin girdisinin sonuçlarının uzun vadede belirti veriyor olmasından kaynaklandığını düşünmekteyiz. Ancak sanıldığının aksine erken dönemde müdahale edilmediği takdirde bu durumun geri dönülemez bazı sonuçları doğurduğuda açıktır.

Tüm bu kaçış süreci şehirleşmenin toplumsal olarak en yüksek oranlara çıktığı dönemde başlamıştır. Kamp hayatı, doğa hayatı bu dönemden itibaren şehirli insanın kaçış noktalarından biri olarak hem psikolojisine hem de vücuduna iyi gelmiştir. Zaman içerisinde tüketilen besinlerin insan vücudu üzerindeki toksin etkilerinin anlaşılmasıyla bu kaçış özelleştirilerek detoks kampları haline bürünmüştür.

Metropol hayatından uzak, doğa içerisinde bedensel ve ruhsal rahatlamayı sağlayan detoks kampları dünyada gittikçe popülerleşmiştir. Doğanın verdiği huzur ve detoks yiyecekleri- içecekleri, yoga – meditasyon, grup aktiviteleri, doğa yürüyüşleri detoks kamplarına katılanları oldukça rahatlatmaktadır. Detoks kampı sırasında tüketilen detoks içecekleri ve yiyecekleri sindirim sistemini düzenleyecek, toksinlerin yarattığı yorgunluğun giderilmesine yardımcı olacaktır. Detoks kamplarından sonra şehre arınmış ve ruhsal olarak ferahlamış hissederek döneceksinizdir. Detoks kamplarının süreleri kişilerin ihtiyaçlarına göre değişmektedir.

Detoks Otelleri

Kamp hayatı bir kültür olarak karşımıza çıksa da bazı insanlar için uygun olmayabilir. Konfor anlayışının ön planda olduğu durumlarda ise çadır- kamp gibi yaşama alanları yerine oteller tercih edilebilmektedir. Bu diyetlerin uygulanabilmesi için sağladıkları imkanlardan dolayı, maddi durumu iyi olan kişiler genelde detoks kampları yerine detoks otellerini tercih etmektedir.

 • Bir otel baştan aşağı bu amaç için organize edilmese de bir kısmı detoks diyeti yapmak isteyen kişilere göre şekillendirilebilir.
 • Kamp ve çadır hayatının aksine burada sadece detoks diyeti yapan bireylerle değil; farklı amaçlar için bulunan bireylerle de sosyalleşilebilir.

Detoks otelleri kişilerin yorgun bedenlerini dinlendirmek, toksinlerden arındırmak ve bunların yanında zayıflamak için, kişilerin bedenlerine olduğu kadar ruhlarına da iyi gelecek doğa içinde lüx otellerdir. Kişilere özel hazırlanmış detoks içecekleri, servis edilen yiyecekleri ile yoga- meditasyon gibi egzersizlerle ruhsal rahatlamayı sağlayan oteller tatil için harika bir seçenektir. Hazırlanan detoks programları zayıflamaya yardımcı olduğu için son zamanlarda oldukça oldukça popülerdir. Kilo vermek isteyen kişiler hem ödemlerini atarlar hemde yağdan kilo verirler. Bu programlarının süresinin diyetisyenler tarafından iyi ayarlanması gerekmektedir. Uzun süreli yapılan detoks programları vücuttan vitamin mineral eksikliklerine yol açabilir.

Bu yüzden detoks sürecinin bir beslenme uzmanı tarafından takip edilmesi önerilmektedir.

Detoks Kampı ve Otellerinde Ne Yapılır?

Detoks kampı ve otelleri tüketilen besinlerin ve harcanan enerji miktarının gözetim altında tutulmasıyla birlikte kilo kaybını sağlayan merkezlerdir. Yatılı olarak ve belirli zaman aralığında hazırlanan programları vardır ve bu programların dışına çıkılmaması gerekir. Genellikle diyetisyen ve doktor tarafından uygulanan zayıflama tedavilerine rağmen zayıflamayı gerçekleştiremeyen kişiler tarafından tercih edilir.

Detoks kampı ve otelleri farklı beslenme yöntemleri ile kişilerin kısa sürede sağlıklı koşullar altında zayıflamalarını hedefler. Bu doğrultuda çeşitli detoks ve profesyonel egzersiz programları sağlanır. En az 7 günlük süreler ile başlanan kamplar isteğe göre 2-3 aya kadar uzatılabilmektedir. İşletme ilkelerine göre değişen kamplarda çeşitli masaj ve meditasyon dersleri de verilmektedir. Aynı zamanda doğa yürüyüşleri, yoga, çeşitli kürler ve sebze ağırlıklı beslenme düzenleri sağlanır. Zayıflama süresi boyunca motivasyon en önemli etkenlerden biri olarak görülür. Diyet programlarına iyi adapte olabilmek ve aktivitelerin düzenli uygulanması, zayıflama dönemini kolay ve zevkli hale getirecektir. Fakat detoks kampı ve otelleri sonucunda sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı olarak belirleyemeyen kişiler verdikleri kiloları aynı hızla geri alabilmektedir. Uygulanan programların katı kuralları biraz daha yumuşatılarak hayat boyunca denge içerisinde uygulanması gerekir. Zayıflama kamplarında 21 gün gibi kısa sürelerde 10 kilo verebilmek obezite tedavisi için de oldukça sevindirici bir gelişmedir.

Detoks Kampı ve Otelleri Tercih Edilmeli Midir?

Uzun zamandır zayıflamak isteyen fakat bütün diyet ve egzersiz programlarında başarı yakalayamayan kişiler detoks kampı ve otelleri tercih edebilir. Özellikle kendi çabalarının karşılığında yaşanılan başarısızlıklar kişinin motivasyonunu düşürerek zayıflama yöntemlerini daha başarısız kılmaktadır. Detoks kampı ve otelleri bu gibi durumlar için birçok program seçeneği sunmaktadır. Süreci kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda zevk almayı ve eğlendirmeyi de amaçlar. Size eşlik edecek uzman diyetisyenler eşliğinde kilo verme aşamasında sağlık sorunları ile karşılaşmanız engellenir. Aynı zamanda size destek olacak uzmanlar sayesinde bu yolda güçlü ve istikrarlı adımlar atmanız sağlanacaktır. Bu şekilde kilo vermek, kişinin kendi başına uyguladığı programlardan çok kolay ve sağlıklı olacaktır.

Ayrıca Detoks kampı ve otelleri tatil planları ile birleştirilerek tatil yaparken zayıflanabilir. Birçok zayıflama merkezi sağladığı aktivite ve spor programları ile tatil yapmaya da olanak tanır. Fakat zayıflama kamplarına giderken sadece düzenli ve sağlıklı kilo vermenin hedef haline getirilmesi doğru olacaktır. Her insanın vücut metabolizma hızının farklılık göstermesi kişinin kaybedebileceği net kilo miktarının belirlenmesinde kesinlik verilemez. Ayrıca normalden daha kısa sürede aşırı kilo kaybı yaşamak kas kütlenizin erimesine sebep olabilir. Tercih edeceğiniz detoks kamplarının büyük kilo kayıpları vaat etmemesine dikkat etmelisiniz.

Detoks Kampı ve Otellerinde Kilo Verilir Mi?

Zayıflama kamplarının fayda sağlayıp sağlamadığı hakkında birçok farklı cevap bulunmaktadır. Detoks kampı ve otelleri daha önce deneyimlemiş kişilerden hiçbir gelişme yaşayamamış ve 1 kilo dahi verememiş kişilere rastlamak mümkündür. 1 aylık bir detoks kampında 5-6 kilo verebilen kişiler de aynı şekilde karşınıza çıkabilir. Detoks kampı ve otelleri öncelikleri düzen ve devamlılıktır. Evlerle kendi başına oluşturulamayan düzen ve egzersiz programları bu gibi profesyonel merkezlerde uygulanmaya koyulur. Bu aşamada kişinin motivasyonu ve merkezin çalışma sistemi de çok önemlidir. Detoks kampına gittiği halde tedaviyi yarım bırakan ve düzen sağlayamayan kişilerin kilo vermeleri uzun zaman alabilir. Detoks kampı ve otelleri kişinin zayıflamaktan kaçmasını ve bahaneler üretmesini engelleyebilecek yerlerdir. Beslenmenin ve sporun denge halinde ilerlemesi konusunda çok dikkatli davranan diyetisyenler, kişinin kısa sürede zayıflamasını amaç haline getirirler.

Bütün programlar kişiye göre hazırlanır ve verilecek kilo vücut kitle indeks ölçümleri yapılarak sağlıklı bir şekilde kararlaştırılır. Uzman diyetisyenler bütün bu süreçte gösterdikleri destek ile kişiye güven vermektedir.

 • Detoks kampları zayıflama aşamasının verdiği sıkıcılığı ve düşük motivasyonu ortadan kaldırmayı amaçlar.
 • Bu eğlence hali ile kişinin tedaviyi yarım bırakmaması için moral verilir. Kişinin başardığı her aşamada kendine güveni artar ve zayıflamaya inanır. İnanarak devam ettiği zayıflama süreci çok daha kısa zamanda tamamlanabilir.

Detoks Kampı ve Otelleri Nerelerde Vardır?

Özellikle son yıllarda popülarite kazanmış detoks kampı ve otelleri büyük ilgi görmektedir. Dünyanın dört bir yanında özel olarak düzenlenen detoks kampları uzman diyetisyenler ve oluşturulan eğlenceli aktiviteler ile zevk alarak kısa sürede zayıflamayı hedefler. Detoks kampı ve otelleri kendi içlerinde aktivite ve spor programları bakımından farklılıklar gösterebilir. Herhangi bir detoks kampına gitmeye karar verdikten sonra kampların programlarını ve referanslarını iyi araştırmak gerekir. Programları ile sizin ilginizi çeken kamplarda geçireceğiniz süreç motivasyonunuzu olumlu etkilemelidir. Detoks kamplarına giden kişiler hem ruhlarını hem de vücutlarını yenileme imkanları bulurlar. Doğal cilt bakımlarından yoga derslerine kadar değişen programları ile stresten uzak günler geçirebilme şansınız olacaktır.

Yurtdışında detoks kampı ve otelleri arayan kişiler Maldivler’de ki detoks kamplarında hem tatili hem de detoksu bir arada yaşayabilirler. Alp Dağları’nda bulunan ünlü bir detoks kliniğini ziyaret edebilir ve 7 gün boyunca baştan aşağı vücudunuzu arındırabilirsiniz. Uzağa gitmek istemeyen kişiler için Türkiye’de de başarılı detoks kampları bulmak mümkündür. Antalya, Bodrum, Kabak Koyu, Şirince, Alanya, Kapadokya, Datça, Şirince, Büyükada ve daha nice ün kazanmış detoks programları uygulanan merkezlere ulaşabilirsiniz. Detoks programlarını temiz havada ve doğanın içerisinde tamamlamak istiyorum diyenler için Kaz Dağları’nda oluşturulmuş zayıflama kampı verdiği hizmet ve profesyonel destek ile misafirlerini ağırlamaktadır.

Detoks Otelleri Fiyatları Nedir?

Bir detoks inzivası, her gün sizi rahatsız eden sağlık sorunlarınızın çoğunu gidermenin en hızlı yolu olabilir. Vücudun toksinlerden kurtulma konusunda olağanüstü bir yeteneği vardır, ancak günümüz dünyasında bu giderek daha fazla tehlikeye atılmakta ve hem fiziksel hem de zihinsel sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Detoks otelleri kalitesine ve sunduğu hizmetlere göre fiyat politikası oluşturmaktadır.

Detoks ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Yorumları Görüntüle

 • Merhaba, temmuz ayında detoks kampına katılmak istiyorum. Hem zayıflamak, hem ruhumu dinlendirmek, hem tatil yapmak istiyorum.
  2hafta yeterli olurmu sizce? Fiyatı yerine göre degisiyormu?

  saygįlar
  Rabia

  • Merhabalar Rabia hanım,
   Alışkanlıkların değişme süreci 21 gündür. Vermek istediğiniz kilo doğrultusunda kalmanız gereken süreç değişkenlik gösterecektir.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


  Hemen Şimdi Destek Alın

  Benimle Zayıflayanları Görmek İçin

  Tıklayın