Salatalık Detoksu

Salatalık detoksu hazırlama yöntemi bir adet salatalığı dilimleyerek bir litre suyun içerisine bırakıp o suyu bir gece bekletmektir.

Salatalık Detoksu Nedir?

Salatalık kendi özü itibariyle çok düşük kaloriye sahiptir. Suyu da vücuttan ödem atılımını hızlandıracak mucizevi bir etkiye sahiptir. Salatalığa ulaşım kolay olduğundan fiyatının ucuz olmasından ve normal zamanda dahi tüketimin fazla olmasından dolayı tercihlerde ilk sırada yer almaktadır.

Salatalık detoksunun hazırlanması çok kolaydır. Damak zevklerine göre çeşitliliği artırılabilir. Salatalık detoksu hazırlama yöntemi bir adet salatalığı dilimleyerek bir litre suyun içerisine bırakıp o suyu bir gece bekletmektir. İçerisinden nane yaprakları ve limon dilimleri ekleyerek karışımı. isteğinize göre şekillendirebilirsiniz. Günde birkaç bardak bu sudan içerek vücudunuzdaki ödemlerin atılmasını keyifle izleyebilirsiniz.

Hazırlanması bu kadar kolay maliyeti bu kadar düşük tüketimi bu derece lezzetli etkisi bu kadar kısa sürede görülebilen bu detoks yöntemi ile kısa bir sürede midenizi düzenleyebilir sindirim sisteminizi hızlandırabilirsiniz. Belirli bir zaman sınırı olmadan sürekli olarak tüketebilirsiniz. Bu şekilde kendinizi tok tutabilir kalori almayarak çok yüksek miktarlarda kalori yakabilirsiniz. Vücudunuzdaki gereksiz yağları bu detoks sayesinde vücudunuzdan atabilirsiniz. Diyetisyenlerin bu gizli silahı artık sizinde elinizde.

Salatalığın Faydaları

Salatalık tabiatın mucizelerinden birisidir. Her özelliğinden önce salatalık detoksunun ana malzemesidir. Kahvaltıların vazgeçilmezi meyve tabaklarımızın ayrılmazıdır. Peki salatalığın hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutmasının sebebi nedir? Fiyatının ucuz olmasından dolayı insanların ulaşımda zorluk yaşamadıkları bir besindir. Salatalığın insan vücuduna öyle faydaları vardır ki saymakla bitmez.

 • Salatalık kalp krizi riskini azaltır kronik kalp hastalıklarının önüne geçer.
 • Zayıf kemikleri güçlendirir.
 • Menopoz ve Osteoporoz gibi dönemlerde zayıflayan kemikleri güçlendirir.
 • Salatalık detoks olarak tüketildiğinde vücudu sürekli nemli tutarak güzel gözükmesini sağlar. Dehidrasyonu önler.
 • Kanser hastalığına yakalanma riskini azaltır.
 • Kronik hastalıkların önüne geçer.
 • D Çok az bir kaloriye sahip olmasına nazaran vitamin deposudur.
 • K vitamini açısından çok zengince vitamini ve magnezyum deposudur.
 • Kas yorgunluğunu önler. Vücuttan toksinleri ve ödemleri atmaya yardımcı olur.
 • Bir litre suyun içerisinde salatalık detoksu halinde iken de insan vücuduna mucizevi faydalar sağlar. Salatalığın büyük bir bölümü sudur. Bu su inanılmaz derecede yağ yakıcı bir özelliğe sahiptir.
 • İnsan metabolizmasını hızlandırır. Bağırsakların aktif çalışmasına yardımcı olur. Diyet ve detoksların vazgeçilmezidir. Gereksiz yağların yakılmasına direkt olarak etki eder.
 • Çok fazla su tüketmeyen insanların hücrelerine su ulaşmasına yardımcı olur. Bu şekilde ani kasılmaların önüne geçer. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde vücutta gereksiz oluşumları engeller.
 • Birçok kremin üretiminde ana etken maddesidir. Vücudu tamir edici özelliği sayesinde krem endüstrisinin en önemli girdisidir.

Salatalık Detoksunun Vücuda Etkileri Nelerdir?

 • Vücutlarında bulunan ödem ve toksinlerden kurtulurlar. Salatalık detoksu uygulayan kişiler antioksidan özelliği taşıyan bu mucizevi besin uygulamasıyla vücutlarında yersiz oluşan yersiz sıvılardan halas olurlar.
 • Salatalık detoksu uygulayan kişilerin metabolizmaları hızlanır. Sindirim problemi yasayan kişiler bu detoksu uyguladıktan sonra çok daha rahat bir şekilde sindirim yapmaktadır. Bağırsakları hızlı çalışacağı için rahatlama yaşayacaklardır.
 • Yine bu detoks uygulaması ile yağ yakma katsayısı artacaktır. Metabolizmaları hızlanan kişiler aşırı şekilde yağ yakacaklardır. Bu yağ yakma kilo alımının önüne geçecektir. Diyet yapanlar bu detoksu yağ yakma özelliği yüzünden kullanırlar.
 • Salatalık detoksu sporcular tarafından da kullanılır. Kemik sağlığına olumlu etki edecek olan bu ürün kemikleri güçlendirecektir. Tüm hücrelere su ulaşmasını sağlaması dolayısıyla vücuttaki kasılmaların önüne geçecektir. Felç ve inme gibi hastalık risklerini engelleyecektir. Kemik sağlığı oluşan kişiler kemik sızı şikayetlerinden de kurtulur.
 • Salatalık içerisinde barındırdığı su, vitamin ve mineraller sayesinde vücudu sürekli nemli tutacaktır. Bu nem ile yüz ve vücut daha güzel bir hal alır. Kısa bir süre bu detoksa devam eden kişiler güzelleşmektedir. Vücudun sürekli nemli olması yaşlılığı ve kırışmayı geciktirir. Mankenler yüzlerine salatalık koyarlar. Sebebi budur. Bu çok basit uygulanabilen yöntemler çok aşırı faydalıdır.

Salatalık Detoksu Nasıl Yapılır?

3 günde muhteşem arınma sağlayacak salatalık detoksu, ilk gün biraz zor gelebilir. Kişiler bu detoksu uygularken çok fazla açlık hissettikleri takdirde, ayran tüketebilir. İkinci ve üçüncü gün durum daha istikrarlı ilerleyecektir. Fakat uzun süre uygulamaya uygun değildir, en fazla 5 gün sonra terk edilmelidir. Kişiler bu detoks ile kendilerini ve hatta ciltlerini yenilenmiş hissedeceklerdir.

1.gün

 • Sabah: 1 bardak bir tam limonlu ılık su ya da bir su bardağı dolusu demlenmiş yeşil çay, yanında 2 adet bütün salatalık
 • Ara öğün: 2 adet bütün salatalık, İki yarım su bardağı yağsız ayran
 • Öğlen: 2 yarım kase yağsız yoğurt içerisine, iki yarım tatlı kaşığı zencefil ve iki yarım kaşığı tarçın, 1 adet 200 gram kadar yeşil elma
 • Ara öğün: 6 yarım çiğ ceviz içi veya çiğ badem, 4 yarım soyulmuş salatalık
 • Akşam: 8 kaşık sebze yemeği, yanında iki yarım kase yağsız yoğurt
 • Ara öğün: 4 yarım salatalık

2.gün

 • Sabah: 1 bardak bir tam limonlu ılık su ya da bir su bardağı dolusu demlenmiş yeşil çay, yanında 2 adet bütün salatalık, yaklaşık 100 gram yağsız peynir
 • Ara öğün: 2 yarım kivi, 4-5 tane taze çilek veya taze çağla
 • Öğlen: 2 yarım tabak(Yaklaşık 8 kaşık) sebze yemeği, İki yarım ince dilim kızartılmış esmer ekmek
 • Ara öğün: 1 adet bütün salatalık, İki yarım su bardağı yağsız ayran
 • Akşam: İki yarım poşa haşlanmış yumurta, 2 bütün soyulmuş salatalık, istenildiği kadar yeşillik, 4 yarım çiğ ceviz veya çiğ badem
 • Ara öğün: 4 yarım ince soyulmuş salatalık

3.gün

 • Sabah: 1 bardak bir tam limonlu ılık su ya da bir su bardağı dolusu demlenmiş yeşil çay, yanında 2 adet bütün salatalık, yaklaşık 100 gram yağsız peynir
 • Ara öğün: Yaklaşık 200 gram yeşil elma
 • Öğlen: İki yarım kase unsuz ve yağsız mercimek çorbası, 16 yarım yemek kaşığı sebze yemeği
 • Ara öğün: 4 yarım ince soyulmuş salatalık
 • Akşam: Yaklaşık 250 gram yağsız yoğurttan yapılmış cacık, 2 adet gezen tavuk yumurtasından yapılmış omlet
 • Ara öğün: 2 yarım kase yağsız yoğurt içerisine, iki yarım tatlı kaşığı zencefil ve iki yarım kaşığı tarçın, 1 adet ince soyulmuş salatalık

Kimler Salatalık Detoksunu Uygulamalıdır?

Arındırıcı ve temizleyici bir meyve olarak bilinen, hemen hemen mevsim fark etmeksizin tüm diyet listelerinde adı geçen salatalık, kilo verimi durmuş ya da yavaşlamış kişiler için ideal bir seçenektir. Diyetisyenler gece geç saatlerde acıkıldığında dahi salatalık önerisi yapmakta ve kişilerin kilo almadan doymalarına yardımcı olmaktadır. Salatalık detoksu ile üç dört gün içerisinde verilecek kilo gerçekten işe yarar olacaktır. 5 günde 5 kilo vermiş kişiler bulunmaktadır. Genel olarak alınan sonuç 3 kilo şeklindedir.

Salatalık detoksu ödemini atmak ve vücudunu şaşırtmak isteyen herkes tarafından uygulanabilir. Hamileler, 60 yaş üzeri kişiler, emziren anneler, kronik rahatsızlığı olanlar ve ağır hastalık geçirenler bu detoksu kullanmamalıdır. Bunun dışında herkesin gönül rahatlığı ile uygulayabileceği detoks, diğer detokslar gibi pahalı da değildir. Kişiler rahatlıkla, doya doya zayıflamak istiyorlarsa, diyet sürecini dahi bu detoks ile başlatabilir.

Salatalık Detoksu ile Kaç Kilo Verilir?

Salatalık detoksu ile üç günlük bir uygulama ile üç kilo vermek mümkün. Evet yanlış okumadınız üç günde üç kilo verebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken üç gün boyunca salatalık diyeti uygulamak. Peki nedir bu salatalık diyeti. Geceden hazırladığınız salatalık detoksunu sabah uyandığınız zaman içerek güne başlayın.

Salatalık Detoksu içtikten kısa bir süre sonra iki adet orta boy salatalığı yiyin. Zaten buradaki esas maksat vücuttaki toksin, ödem ve diğer zararlı sıvılardan kurtulmaktır. Ara öğün olarak yağsız bir bardak ayran için. Yine iki adet orta boy salatalık yiyin. Gün içerisinde ekmek yemeyin asla.

Öğlen bir kase yoğurt yiyin. Bir adet elmayı soyarak yiyin. Bu arada tüm sıvı ihtiyacınızı salatalık detoksu içerek karşılayın. Akşama doğru biraz kuruyemiş tüketerek yine iki adet salatalık yiyin. Akşam olunca bir tabak sebze yemeği yiyin. Yanına isteğinize göre biraz yoğurt alabilirsiniz. Yemekten sonra iki adet daha salatalık yiyin. Ara öğün olarak bir bardak detoks ve bir salatalık daha yiyin. Bu düzeni üç gün boyunca uygulayın. Sebat ederek üç gün boyunca bu uygulamayı yapmanız sonucunda üç kilo vereceksiniz.

Verdiğiniz kiloların yanında temizlenmiş bir vücut ve hızlanmış bir metabolizmaya sahip olacaksınız. Bu uygulamayı her ay üç gün yaparak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Yağ yakmaya alışkın hale gelen metabolizmanız kilo vermedeki en büyük yardımcınız olacaktır.

Salatalık Detoksu Ne İşe Yarar?

Salatalık detoksu, tüm detoks türleri arasında en sağlıklı gösterilenlerden bir tanesidir.

 • Ödem, şişkinlik, fazla kaçırma gibi sorunlar varsa, salatalık detoksu sağlam bir ödem atıcı olacaktır. Kişilerin 3 gün içerisinde vücudundaki sağlıksız şeylerden arınmasını sağlayacak ve yağ yakımını hızlandıracaktır.
 • Yaptığı uzun süreli diyetler sonucunda kilo verimi durmuş ya da yavaşlamış olan kişiler, salatalık detoksu yaparak birkaç gün içerisinde güzel kilolar verebilir ve vücutlarını şaşırtarak kilo vermeye devam edebilir.
 • Salatalık detoksu ile vücut sağlıksız besinlerden arınmış olur. Kişi özellikle yemeyi abarttığı zamanlarda bu detoksu uygulayarak, yenilen besinlerin vücutta yağa dönüşmesini engelleyebilir. Özellikle sporcuların çok sevdikleri detokslardan bir tanesidir.

Salatalık Detoksu Ne Kadar Süre Uygulanmalıdır?

Salatalık detoksu, her detoks türü gibi pek çok besin öğesinden kaçınmayı zorunlu kılmaktadır. Salatalık detoksu esnasında kişiler, genel olarak çok fazla açlık hissetmeyeceklerdir. Fakat yine de bu detoksun uzun süre kullanımı mümkün değildir. Kişiler 5 günden fazla sürdürdükleri salatalık detoksu sonucunda, aşırı yorgunluk, sinirlilik, ani ruh hali değişimleri ve bayılma gibi problemlerle karşılaşabilir. Ayrıca salatalık detoksu her hafta da yapılamaz, zaten yapılsa dahi vücut şoklanacak ve kilo vermeyi bırakacaktır.

Salatalık detoksundan en iyi sonucu almak isteyen kişiler bu detoksu 5 gün uygulayabilir. Fakat hedeflenen kilo kaybı 1-3 arası ise, vücudu fazla yormaya gerek yoktur. Kişiler 3 günden sonra da detoksu bırakabilir. En iyi ihtimalle ayda bir uygulanabilir fakat tavsiye edilen 45 günde bir kez uygulamak olacaktır. Vücut kendini bu şekilde daha iyi toparlayacak ve kilo verimi hızlanacaktır. Belirli bir kilonun altında kişilerin kullanması tavsiye edilmemektedir.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın