Online Diyet
Online Diyet
Zaman Kaybetmeyin
Ulaşım zamanımızın büyük bölümünü çalan en büyük etmendir. Eğer sizde Diyet danışma ofisine gidip gelirken yolda çok fazla zaman kaybediyorsanız, artık online diyet çözümümüzle zamanınızı kendinize saklayabilir diğer yandan da kilo probleminize çözüm yaratabilirsiniz.
Motivasyon
Artık online diyet desteğinde diyetisyenimi görmeyeceğim, sadece diyetimi yazacak diye düşünmeyin, motivasyonunuz sürekli iletişim noktasında üst düzeyde olacak.
Sürekli Destek
Gün içerisinde whatsapp veya arama yoluyla diyetisyeninize ulaşabilir, sormak istediklerinizi sorabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Üstelik istediğiniz zaman istediğiniz yerde.
Kişiye Özel Diyet
Kişiye özel olarak diyet programları hazırlanır. Böylelikle sizi ve vücudunuzu sizin kadar iyi tanımamız sağlanır böylelikle sizlere oldukça yaklaşırız.
Uzman Diyetisyen Tuğba Yaprak

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? 

Online Diyet Nedir ?

Vücut kitle indeksi 25 ve üzerinde olan ideal kilosuna ulaşmak isteyen kadınlar ve erkeklerin boy, cinsiyet, mevcut kilo, fiziksel aktivite düzeyi, sosyo-ekonomik durumu, bazal metabolizma hızı, yağ yüzdesi göz önünde bulundurularak beslenme ve diyet uzmanı (diyetisyen) tarafından kişiye özel takipli beslenme programlarının düzenlenmesi gerekmektedir. Detaylı vücut analizi sonrasında oluşturulacak diyetler, doğru uygulandığında ve egzersiz programıyla desteklenildiğinde kalıcı ve sağlıklı kilo vermeyi sağlayan yöntemdir. Takipli online diyet programından kilo vermek yada kilo almak isteyen danışanlar, hamilelik sürecinde veya laktasyon dönemindeki kişiler, herhangi metabolik rahatsızlığı olan kişiler, obezite cerrahisi sonrasındaki beslenme süreciyle ilgili bilgi almak isteyen, gıda intolerans testi ve sporcu beslenmesi konusunda ilgilenen danışanlar faydalanabilir. 
 
Diyetisyenin(dyt) kontrolü altında olan online diyet programları vücut analiz sonuçlarınıza uygun diyet formlarının size en kısa sürede ulaşmasını sağlayacaktır. Online Diyet ile yağ kitlesindeki değişiminiz diyetisyenlerimiz tarafından kontrol edilecektir. Bu süreçte diyetisyenlere(dyt) her zaman ulaşma imkanınız olurken diyet yemek tarifleri ve diyet ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi de olacaksınız. Diyet sürecinizde diyetisyeniniz(dyt) tarafından aldığınız diyet tarifler sayesinde farklı tatlar deneyecek ve beslenme düzeninizi keyifli hale getireceksiniz. Ayrıca ‘kilo verdim’ ama kısa sürede geri aldım veya ideal kilomu koruma altında tutmak istiyorum ancak motivasyon kaybına uğruyorum diyorsanız online diyet programına başlayabilirsiniz. Kilo verme sürecinde en önemli husus kilo kontrol dönemidir. Online diyet kişiye özel bir diyet listesi hazırlanarak, her hafta diyetisyen tarafından kontrol edilerek gerçekleşmektedir.
 
Zayıflama konusunda piyasada bulunan birçok ürün hakkında online diyet sistemi hizmeti ile bilgi alabilecek ve metabolizmanıza zarar verecek hatalar yapmayacaksınız. Büyükşehirlerde yaşayan kişilerin yoğun çalışma hayatı nedeniyle kendine ayıracak özel vakit bulamamaktadır. Özellikle 2017 – 2018 yılı itibariyle çalışanlardan olan beklentilerin artması, uzayan mesai saatleri nedeniyle ve gün geçtikçe artan trafik yoğunluğu kişilerin kendileri için zaman ayırmalarını neredeyse imkansız kılmaktadır. Kendisine ayıracak vakitleri kalmayan ve diyetisyene randevu oluşturmakta problem yaşayan kişiler için takipli online diyet ve bu program içerisindeki diyetisyen ile beslenme ve diyet desteği büyük çözüm olacaktır. Online diyet hizmeti sayesinde kişiler uzman diyetisyenler(dyt) tarafından kendilerine özgü düzenlenmiş diyetleri uygularken hem istedikleri ideal kilolarına kavuşacak hemde en büyük özelliği sürekli diyetisyenlerine ulaşma imkanları olduğundan aşırı kalori alımından kaçınmış olacaklardır. 
 
Listesinde uygulamakta zorlandığı kısımları değiştirmesi için diyetisyen(dyt) randevusunu beklemeyecek ve zamanını harcamadan diyetisyeniyle online konuşarak veya mesajlaşarak programının uygulanabilir hale gelmesini sağlayacaktır. Diyet listesi içerisinde yapılacak bir değişikliği beklemeyecek hemen diyetisyen tarafından kontrol edilmesi sağlanacaktır. Özellikle bayanların fiziksel görüntüsüne önem vermesi ve iş hayatındaki bayanların zayıf ve fit görünme isteği, diyet listeleri için online diyet ve online diyetisyen hizmeti ihtiyacını doğurmuştur. Bayanlar telefon uzaklığındaki diyetisyeni sayesinde kendisini oldukça güvende hissedecek ve ofis görüşmelerine zaman ayıramadığı için diyetisyen(dyt) görüşmelerine gidemeyen kişiler bilinçsizce kulaktan dolma bilgilerle metabolizmalarını olumsuz etkileyecek programları yapmak zorunda kalmayacak, böylelikle yaşam standartlarını kaliteli bir hale getireceklerdir. Formda kalmak ve ideal kilosuna kavuşmak isteyen danışanlar takipli online diyetler uygularken günlük besin alımına dikkat etmeli ve bu süreci tenis, pilates, fitness, basketbol, voleybol, yüzme gibi spor faaliyetleriyle desteklemelidir. Online diyet içerisinde kaçamak yapan danışanlar ise fazla kalori alımını egzersiz programını arttırıp diyetisyeninin verdiği önerilere uyarak kilo verme sürecine devam edebilir. 
 
Gündem konusu olan dukan diyeti, karatay diyeti, isveç diyeti gibi popüler ve sağlıksız diyet programları kullanılmamalı diyetisyenler tarafından kendinize özel hazırlanan diyet listesi kullanarak sağlıklı beslenme yöntemleriyle kilo vermelisiniz. Ülkemizde diyetisyenlerimiz beslenme programları üzerine ciddi çalışmalar yapmaktalar ve artık ülkemiz koşullarının gelişimi ve küreselleşme, sosyal medya üzerinden beslenme önerilerini, yemek tarifleri, zayıflatıcı tarifler paylaşarak bilgi paylaşımında bulunmaktadırlar. Zayıflamak sizin elinizde. Sadece sizinle ortak paydada buluşabilecek diyetisyen eşliğinde çalışmanız ve diyette olduğunuz süre boyunca takibinizin sıkı yapılması ve motivasyonunuzun güçlü olması yeterlidir.

Online Diyet Nasıl Yapılır?

Takipli Online diyet danışmanlığına karar verdiğiniz an itibariyle sizin için online danışmanlık verecek olan diyetisyeniniz (dyt) danışanlarımıza hızlı bir şekilde telefonla ulaşacaktır. Telefon, mesaj veya e-mail yoluyla sağladığımız iletişim yoluyla diyetisyeninizin size yönelteceği sorular sayesinde günlük yaşantınız, aldığınız kalori miktarınız varsa metabolik rahatsızlıklarınızla ilgili bilgi edinip sizin metabolizmanıza uygun beslenme programı hazırlayacaktır. Bu programa uyum sürecinde sürekli aranacak ve diyete olan uyum süreciniz diyetisyen tarafından değerlendirilecektir. Motivasyon görüşmeleri ve telefonla yaptığımız koçluk seanslarıyla motivasyonunuzu arttıracak ve hedefinize ulaşmanızdaki engeller belirlenerek bu engelleri birlikte nasıl aşabileceğimize dair görüşmeler yapılacaktır. Bu görüşmeler sayesinde sizi motive eden durumlar belirlenecek ve gerçekte olmak istediğiniz kilonuza ulaşmanız için yapılması gerekenlerle ilgili yol haritası çizilecektir. Başarılı diyet hikayeleri sizinle paylaşılarak günlük yaşam içerisinde tüketilen gıdaların önemi vurgulanacak ve başarma oranınız artacaktır. İhtiyaç duyduğunuz anlarda ulaşabileceğiniz beslenme koçunuzun olması sizi sağlıklı öğün seçme alışkanlığı kazanmanızı sağlayacak ve aşırı kalori alımınızda kontrol sağlayacaktır. Listenizde yer alan bir gıdayı bulamadığınızda onun yerine geçecek alternatif aradığınızda diyetisyeninize ulaşabilecek ve o gıda yerine geçebilecek alternatifleri online olarak öğreneceksiniz. Online diyetisyeninizin size vereceği programlar size özel bir diyet olduğundan bu süreci çok rahat geçireceksiniz. Kilo verme süreci yavaşlayan danışanlar takipli online diyet sürecinde belirlenip detoks programlarıyla diyet programları desteklenecektir. Diyetin detoks programlarıyla desteklenmesi kişinin motivasyonunu arttıracak ve online takipli danışanımız bu süreci keyifle tamamlalayacaktır. Diyette olan kişilerden haftalık alınan tartı sonuçlarıyla online diyetisyen haftalık özel kontrol yapacaktır. Bu süreçte motivasyon grubumuz, sizinle aynı amaçta olan insanlarla tanışacak aynı hedef için birbirinizi motive edecek ve ideal bedene kavuşma sürecinizi çok keyifli geçireceksinizdir. Formunu korumak ve ideal vücut form yapısına kavuşmak isteyen danışanlara diyetisyen eşliğinde diyetin düzenlendiği en ideal programlardandır.

Online Diyetin Avantajları

Online diyet sayesinde danışanların takibi aslında düşünülenden kolay yapılmakta ve sürekli motivasyonu üst düzeyde tutulmaktadır. Hastaların kendilerini daha rahat kontrol edebildikleri bir hizmet haline gelmiştir. Hangi ilde olursanız olun internet ve telefon sayesinde artık diyetisyeninize erişim online şekilde gerçekleştirilmektedir. Eğer diyetisyeniniz diyetiniz içerisinde yemek yemeniz gereken vakti planlayıp; kahvaltı, ara öğün, öğle, ara öğün, akşam yemekleri vaktini sizlere bildiriyorsa işiniz oldukça kolaylaşır. Hangi ilde olursanız olun artık kolay bir şekilde diyetisyeninizle internet üzerinden ve telefon üzerinden takipli online diyet programlarına başlayabilirsiniz. Hem kişiler için oldukça uygun hemde istediğiniz zaman ulaşabilme avantajı sayesinde kolayca hedeflerinize ulaşmanız sağlanacaktır.

Online Diyet Fiyatları

Diyetisyenin sunduğu imkanlara, popülerliğine, kullandığı yöntemlere uyguladığı diyet – detoks ve egzersiz programlarına ve sağladığı başarılara göre değişiklik göstermektedir. Yüz yüze muayeneye göre fiyatı daha uygun ve avantajları daha fazla olabilmektedir. Kendisine iş yoğunluğu ve çocukları nedeniyle zaman ayıramayan kişilerin takipli online diyet uygulaması sayesinde ideal kiloya ulaşma süreçlerinde sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo kaybı diyetisyene gitmeden gerçekleşmektedir. Bu yüzden sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo kaybının olabilmesi adına online diyet paketleri araştırılmalı ve kendinize en uygun paketi tercih etmelisiniz. Sadece online diyet paketinin seçilmesi önemli değildir. Aynı zamanda hangi diyetisyen ile yaşam kalitenizi artıracağınıza karar vermeniz önemlidir.

Online Diyetisyen

İnternet üzerinden veya telefon ,mail yoluyla hastaları ile iletişime geçen beslenme ve diyet uzmanları tarafından online diyetisyenlik gerçekleştirilmektedir. Hastanın yaşı, boyu, mevcut kilo, metabolik rahatsızlıkları, gıda alerjisi, gıda intoleransı, mevcut kan değerlerini , kilo geçmişini öğrenerek hastaya özel diyet programı hazırlanmaktadır. Diyete devam edemeyen hastalar için, diyetisyene gitmeden diyet yapmak mümkün hale gelmektedir.

Online Diyetisyenin Görevleri

Haftalık olarak kişiye özel diyet programları hazırlanmaktadır.Danışanın gün içerinde tükettiği öğünleri yakından takip eder.
Danışanına daha sağlıklı ve düşük kalorili öğünler nasıl tercih edebileceğini anlatır ve yeni bir yaşam tarzı kavuşmasına yardımcı olur. Genel olarak beslenme alışkanlıkları ile kendinizi kontrol edebildiğiniz yeni bir yaşam şekline geçmeniz planlanır.
Haftalık kilo kontrolü diyetisyen tarafından gerçekleştirilir.
Kişinin sosyo-ekonomik ve kültürel değerleri de göz önünde bulundurularak çeşitli yiyecek-içecek tarifleri gönderir.
Görüşmeler skype, messanger, whatsapp ,sms yada mail yoluyla danışanlar ile iletişime geçilmektedir.

Online Diyet Koçluğu

Yaşamında önceliğini insanların gelişimine, bir şeyler öğretmeye klavuz olarak yeni yaşamlarını şekilendirme de destek olmaya adayan kişilere yaşam koçu denir. Yaşam Koçları size sorular sorarak ideal kiloya gelme sürecinizde hedeflerinizi belirlemenizi sağlar ve yaşam tarzını daha kolay değiştirebilmeniz adına yol haritanızı çizer. Bir yönlendirme olmadan sizin biliçantınızda gerçekten ne istediğinizi ortaya çıkartarak hedefinize daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu sayede motivasyonunuzu üst seviyede tutulmuş olacak ve ideal kiloya daha kolay ulaşacaksınızdır. Diyet yaparken motivasyonun sağlanması , kararlılık ve pes etmemek için bir danışmana ihtiyaç olabilir. Burda devreye yaşam koçlugu alanında eğitim almış kişiler girer. Danışanın mutlu ve pozitif bir şekilde diyet yapmasını sağlayarak sonuçların daha iyi gelmesine katkı sağlar. Danışanına güç vererek yapabileceklerini gösterir ve inancını arttırır. Diyetisyene gitmeden başarıya ulaşacak yolu sağlamak için inandığınız bir kişiyle diyet hizmetinizi devam ettirmeniz önemlidir. Beslenme alışkanlığınızı değiştirmeniz uzun bir yolu bitirmek gibidir. Bu yüzden yaşam şeklinizi değiştirecek olan bu yolu inandığınız ve başarabileceğiniz diyetisyen ile devam ettirmeniz önemlidir.

Online Diyet Koçluğu Nasıl Olur?

Diyetisyene gitmeden kişiye özel beslenme ve diyete dair bilgilendirme ve kontrol mekanizmasını internet veya telefon aracılığıyla almaktadır. Gerekli motivasyonun sağlanması için çeşitli metodlar öğretilerek denenir.
 • Diyetisyen, danışanının neden diyet yapması gerektiğini bunun sonucunda nelere ulaşacağı konularının üzerinde durarak asıl amacı danışanının kavramasını sağlar.
 • Olumsuz koşullarda dahi diyetini bırakmaması için gerekli motivasyonu sağlar danışanlarını takip ve kontrol eder.
 • Egzersiz yapması için metodlar sunarak motivasyonunu arttırır.
 • Diyet sürecinde birçok hasta mutsuz ve kısıtlanmış hisseder. Online diyet koçu (diyetisyen) bu durumu ortadan kaldırarak huzurlu ve mutlu bir ortam yaratır.

Örnek Online Diyet Listesi

Kişinin kan değerlerine, mevcut rahatsızlıklarına, boyuna mevcut kilosuna, gıda alerjisi veya intoleransına bakılarak kişiye özel hazırlanır. Yağ kaybının fazla olması amaçlanır. Her besin grubu yer almakla ile çeşitli tarifler ve yöntemler de diyete eklenerek denenebilir. Örnek liste ve listeler mail veya whatsapp yoluyla gönderilir. Diyet listesi ve takip protokolü hastadan hastaya değişmektedir.
UYANINCA – 1 su bardağı ılık su 
SABAH -1 adet haşlanmıs yumurta – 2 yk dereotlu lor peyniri – 5 adet yeşil zeytin – 1 ince dilim tam tahıllı/ tam buğday/ çavdar ekmek 
ARA – 1 fincan şekersiz türk kahvesi 
ÖĞLE – 30-60 gram kadar et/tavuk/balık/köfte fırında/ızgara/haşlama – Bol salata – 4 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt – 1 orta boy kepçe çorba/ 1 ince dilim tam tahıllı ekmek 
ARA – 10-12 adet çiğ badem – 1 fincan şekersiz çubuk tarçınlı bitki çayı 
AKSAM – 8 yk kadar zeytinyağlı sebze yemeği – Bol yeşil salata – 1 su bardagı yarım yağlı yoğurt -1 orta boy kepçe çorba/ 1 ince dilim tam tahıllı ekmek 
ARA – 1 su bardağı yarım yağlı süt

Online Diyet Paketleri

Günümüzde birçok diyetisyen online olarak hasta bakmaya, online diyet hizmeti vermeye başlamıştır. Fakat online diyete karar verdiğinizde birçok seçenek önünüze çıkabilir. Hangisinin uygun oldugunu seçmek ise tamamen sizin genel sağlık, sosyo-ekonomik durumunuz, hedef kilonuz ve diyetisyenizle iletişim sıklığınıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Hedefinize ulaşmanızı sağlayacak olan online diyet programları iş yoğunluğundan dolayı kendisine zaman ayıramayan kişiler için en ideal zayıflama yöntemlerindendir. Bu yüzden kendinize en uygun ve bu süreçte motivasyonuzu en üst seviyede tutabilecek bir online diyet paketiyle kilo verme sürecine başlanılmalıdır. Ancak sizin beslenme alışlanlıklarını değiştirip, daha sağlıklı olmanızı sağlayacak olan inandığınız diyetisyen ile beraber çalışmaya özen gösteriniz.

Kimler Online Diyet Yapabilir?

Yoğun iş temposu, sınavlar, ev işleri ve daha birçok sebepten ötürü uzman bir diyetisyene gitme imkânı bulamayanlar için online diyet programları çok güzel fırsatlar sunuyor. Bu sayede bulunduğunuz her yerden diyetisyen randevusu kovalamadan takipli olarak diyete başlamanız mümkün olabilmektedir. Özellikle yurt dışında yaşayan vatandaşlar için kendi damak tatlarına hitap eden diyet programları online olarak hazırlanarak kendilerine gönderilebiliyor.

Kimler Yapabilir?

 1. İş yoğunluğundan ve uzun seyahatlerden dolayı diyetisyen randevusuna gitme imkânı olmayanlar,
 2. Yurt dışında yaşayanlar, kültür ve beslenme farklılığından ötürü kendi damak tatlarına uygun diyet listesi bulmakta zorlananlar, 
 3. Diyetisyene gitme imkânı olmayıp diyet yaparken kontrole ve motivasyona ihtiyaç duyanlar,
 4. Fazla kilolarından başkalarının haberdar olmasını istemeyen ve kendi kendini kontrol etmek isteyenler, 
 5. Yaşadıkları şehirde uzman bir diyetisyene ulaşma imkânı olmayanlar,
 6. Öğrenciler,
 7. Ev işleriyle ilgilenen ve evde diyet yapmak isteyen herkes online diyet programlarına katılarak bu programlardan faydalanabilirler.

Yüz yüze diyet ile online diyet arasında hiç diyet programları açısından hiçbir fark bulunmamaktadır. Online diyet programına katılanlar kendilerini daha rahat hissedebilirken, yüz yüze diyet yapanlar kendilerini daha garanti altında hissedebilirler. Ayrıca online diyet programlarının ücreti yüz yüze diyete göre daha uygun oluyor. Ancak sosyal mecralarda birçok dolandırıcı mevcut olduğu için bu duruma dikkat etmekte fayda var.

Yurtdışında Yaşayanlar Online Diyet Yapabilirler Mi?

Teknoloji çağında yaşadığımız şu zamanlarda her işimizi online, internet üzerinden halletmeye toplum olarak oldukça uyum sağladık. Bu durum sağlığımız açısından bir risk oluştursa da kilo vermek isteyenler için online diyet programları ilgi görmeye başladı. Online diyet özellikle çeşitli sebeplerle uzman bir diyetisyene ulaşamayanlar için bir fırsat olarak görülüyor. Bunun önemini iyi kavrayan birçok uzman diyetisyen de internet üzerinden online diyet hizmeti vermeye başladı.

Yurt Dışından Online Diyet

Özellikle farklı ülkelerde yaşayanlar o ülkenin beslenme alışkanlıklarına uyum sağlamakta güçlük çekiyorlar ve fazla kilolarından kurtulmak uygun diyet listeleri bulmakta zorlanıyorlar. İşte tam bu noktada devreye online diyet programları giriyor. Bu programlar sayesinde dünyanın neresinde olursa olsun kişiye özel hazırlanan diyet listeleri kendilerine gönderilerek bu kişilerin fazla kilolarından kurtulmalarına yardımcı olunuyor. 

Yurt dışında yaşayan vatandaşlara online diyet programları uzman diyetisyenler tarafından whatsapp, twitter, gmail, instagram vs. çeşitli iletişim mecralarıyla gönderilerek bu kişilerin kontrollü bir şekilde kilo vermeleri sağlanıyor. Herkesin damak tadı farklı olduğu ve yurt dışında yaşayanların ise kendi damak tatlarına uygun diyet listelerini bulmakta zorlanacakları için online diyet listeleri bu anlamda önemli bir boşluğu doldurmuş oluyor. Son zamanlarda Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, ABD gibi ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları Türkiye’deki diyetisyenlere online olarak ulaşarak bu ihtiyaçlarını büyük oranda karşılayabiliyorlar.

Diğer Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Alın!

WhatsApp
Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Alın!
Merhabalar, Ben Diyetisyen Tuğba Yaprak, size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by