Online Diyet

Zaman Kaybetmeyin! – Ulaşım zamanımızın büyük bölümünü çalan en büyük etmendir. Eğer sizde Diyet danışma ofisine gidip gelirken yolda çok fazla zaman kaybediyorsanız, artık online diyet çözümümüzle zamanınızı kendinize saklayabilir diğer yandan da kilo probleminize çözüm yaratabilirsiniz.

Online Diyet Nedir ?

İdeal kilosuna ulaşmak isteyen kadınlar ve erkeklerin boy, cinsiyet, mevcut kilo, fiziksel aktivite düzeyi, sosyo-ekonomik durumu, bazal metabolizma hızı, yağ yüzdesi göz önünde bulundurularak diyetisyen tarafından kişiye özel takipli beslenme programlarının düzenlenmesi gerekmektedir. Detaylı vücut analizi sonrasında oluşturulacak diyetler, doğru uygulandığında ve egzersiz programıyla desteklenildiğinde kalıcı ve sağlıklı kilo vermeyi sağlayan yöntemdir. Takipli online diyet programından kilo vermek ya da kilo almak isteyen danışanlar, hamilelik sürecinde veya laktasyon dönemindeki kişiler, herhangi metabolik rahatsızlığı olan kişiler, obezite cerrahisi sonrasındaki beslenme süreciyle ilgili bilgi almak isteyen, gıda intolerans testi ve sporcu beslenmesi konusunda ilgilenen danışanlar faydalanabilir.

Büyükşehirlerde yaşayan kişilerin yoğun çalışma hayatı nedeniyle kendine ayıracak özel vakit bulamamaktadır. Özellikle 2017 – 2018 yılı itibariyle çalışanlardan olan beklentilerin artması, uzayan mesai saatleri nedeniyle ve gün geçtikçe artan trafik yoğunluğu kişilerin kendileri için zaman ayırmalarını neredeyse imkansız kılmaktadır. Kendisine ayıracak vakitleri kalmayan ve diyetisyene randevu oluşturmakta problem yaşayan kişiler için takipli online program içerisindeki diyetisyen ile beslenme ve diyet desteği büyük çözüm olacaktır.

Online Diyet Nasıl Yapılır?

Telefon, mesaj veya e-mail yoluyla sağladığımız iletişim yoluyla diyetisyeninizin size yönelteceği sorular sayesinde günlük yaşantınız, aldığınız kalori miktarınız varsa metabolik rahatsızlıklarınızla ilgili bilgi edinip sizin metabolizmanıza uygun beslenme programı hazırlayacaktır.

Bu programa uyum sürecinde sürekli aranacak ve diyete olan uyum süreciniz diyetisyen tarafından değerlendirilecektir. Motivasyon görüşmeleri ve telefonla yaptığımız koçluk seanslarıyla motivasyonunuzu arttıracak ve hedefinize ulaşmanızdaki engeller belirlenerek bu engelleri birlikte nasıl aşabileceğimize dair görüşmeler yapılacaktır. Bu görüşmeler sayesinde sizi motive eden durumlar belirlenecek ve gerçekte olmak istediğiniz kilonuza ulaşmanız için yapılması gerekenlerle ilgili yol haritası çizilecektir.

İhtiyaç duyduğunuz anlarda ulaşabileceğiniz beslenme koçunuzun olması sizi sağlıklı öğün seçme alışkanlığı kazanmanızı sağlayacak ve aşırı kalori alımınızda kontrol sağlayacaktır. Listenizde yer alan bir gıdayı bulamadığınızda onun yerine geçecek alternatif aradığınızda diyetisyeninize ulaşabilecek ve o gıda yerine geçebilecek alternatifleri online olarak öğreneceksiniz. Online diyetisyeninizin size vereceği programlar size özel bir diyet olduğundan bu süreci çok rahat geçireceksiniz.

Kilo verme süreci yavaşlayan danışanlar kişiye özel takipli online sürecinde belirlenip detoks programlarıyla diyet programları desteklenecektir. Diyetin detoks programlarıyla desteklenmesi kişinin motivasyonunu arttıracak ve online takipli danışanımız bu süreci keyifle tamamlalayacaktır. Diyette olan kişilerden haftalık alınan tartı sonuçlarıyla online diyetisyen haftalık özel kontrol yapacaktır. Bu süreçte motivasyon grubumuz, sizinle aynı amaçta olan insanlarla tanışacak aynı hedef için birbirinizi motive edecek ve ideal bedene kavuşma sürecinizi çok keyifli geçireceksinizdir.

Online Diyetin Avantajları

 • Danışanların takibi aslında düşünülenden kolay yapılmakta ve sürekli motivasyonu üst düzeyde tutulmaktadır.
 • Hastaların kendilerini daha rahat kontrol edebildikleri bir hizmet haline gelmiştir.
 • Hangi ilde olursanız olun internet ve telefon sayesinde artık diyetisyeninize erişim online şekilde gerçekleştirilmektedir.
 • Eğer diyetisyeniniz diyetiniz içerisinde yemek yemeniz gereken vakti planlayıp; kahvaltı, ara öğün, öğle, ara öğün, akşam yemekleri vaktini sizlere bildiriyorsa işiniz oldukça kolaylaşır.
 • Hangi ilde olursanız olun artık kolay bir şekilde diyetisyeninizle internet üzerinden ve telefon üzerinden takipli online diyet programlarına başlayabilirsiniz.
 • Hem kişiler için oldukça uygun hemde istediğiniz zaman ulaşabilme avantajı sayesinde kolayca hedeflerinize ulaşmanız sağlanacaktır.

Online Diyet Fiyatları

Diyetisyenin sunduğu imkanlara, popülerliğine, kullandığı yöntemlere uyguladığı diyet – detoks ve egzersiz programlarına ve sağladığı başarılara göre değişiklik göstermektedir. Yüz yüze muayeneye göre fiyatı daha uygun ve avantajları daha fazla olabilmektedir. Kendisine iş yoğunluğu ve çocukları nedeniyle zaman ayıramayan kişilerin takipli online beslenme uygulaması sayesinde ideal kiloya ulaşma süreçlerinde sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo kaybı diyetisyene gitmeden gerçekleşmektedir. Aynı zamanda hangi diyetisyen ile yaşam kalitenizi artıracağınıza karar vermeniz önemlidir.

Online Diyetisyen

İnternet üzerinden veya telefon, mail yoluyla hastaları ile iletişime geçen beslenme ve diyet uzmanları tarafından online diyetisyenlik gerçekleştirilmektedir. Hastanın yaşı, boyu, mevcut kilo, metabolik rahatsızlıkları, gıda alerjisi, gıda intoleransı, mevcut kan değerlerini, kilo geçmişini öğrenerek hastaya özel diyet programı hazırlanmaktadır. Diyete devam edemeyen hastalar için, diyetisyene gitmeden diyet yapmak bu yöntemle mümkün hale gelmektedir.

Online Diyetisyenin Görevleri

 • Haftalık olarak kişiye özel diyet programları hazırlanmaktadır.Danışanın gün içerinde tükettiği öğünleri yakından takip eder.
 • Danışanına daha sağlıklı ve düşük kalorili öğünler nasıl tercih edebileceğini anlatır ve yeni bir yaşam tarzı kavuşmasına yardımcı olur. Genel olarak beslenme alışkanlıkları ile kendinizi kontrol edebildiğiniz yeni bir yaşam şekline geçmeniz planlanır.
 • Haftalık kilo kontrolü diyetisyen tarafından gerçekleştirilir.
 • Kişinin sosyo-ekonomik ve kültürel değerleri de göz önünde bulundurularak çeşitli yiyecek-içecek tarifleri gönderir.
 • Görüşmeler skype, messanger, whatsapp ,sms ya da mail yoluyla danışanlar ile iletişime geçilmektedir.

Online Diyet Koçluğu

Yaşamında önceliğini insanların gelişimine, bir şeyler öğretmeye klavuz olarak yeni yaşamlarını şekilendirme de destek olmaya adayan kişilere yaşam koçu denir. Yaşam Koçları size sorular sorarak ideal kiloya gelme sürecinizde hedeflerinizi belirlemenizi sağlar ve yaşam tarzını daha kolay değiştirebilmeniz adına yol haritanızı çizer. Bir yönlendirme olmadan sizin biliçantınızda gerçekten ne istediğinizi ortaya çıkartarak hedefinize daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu sayede motivasyonunuzu üst seviyede tutulmuş olacak ve ideal kiloya daha kolay ulaşacaksınızdır.

Diyet yaparken motivasyonun sağlanması, kararlılık ve pes etmemek için bir danışmana ihtiyaç olabilir. Burda devreye yaşam koçlugu alanında eğitim almış kişiler girer. Danışanın mutlu ve pozitif bir şekilde diyet yapmasını sağlayarak sonuçların daha iyi gelmesine katkı sağlar. Danışanına güç vererek yapabileceklerini gösterir ve inancını arttırır. Diyetisyen ofisine gitmeden başarıya ulaşacak yolu sağlamak için inandığınız bir kişiyle diyet hizmetinizi devam ettirmeniz önemlidir. Beslenme alışkanlığınızı değiştirmeniz uzun bir yolu bitirmek gibidir. Bu yüzden yaşam şeklinizi değiştirecek olan bu yolu inandığınız ve başarabileceğiniz diyetisyen ile devam ettirmeniz önemlidir.

Online Diyet Koçluğu Nasıl Olur?

 • Diyetisyene gitmeden kişiye özel beslenme ve diyete dair bilgilendirme ve kontrol mekanizmasını internet veya telefon aracılığıyla almaktadır. Gerekli motivasyonun sağlanması için çeşitli metodlar öğretilerek denenir.
 • Diyetisyen, danışanının neden diyet yapması gerektiğini bunun sonucunda nelere ulaşacağı konularının üzerinde durarak asıl amacı danışanının kavramasını sağlar.
 • Olumsuz koşullarda dahi diyetini bırakmaması için gerekli motivasyonu sağlar danışanlarını takip ve kontrol eder.
 • Egzersiz yapması için metodlar sunarak motivasyonunu arttırır.
 • Diyet sürecinde birçok hasta mutsuz ve kısıtlanmış hisseder. Diyetisyen bu durumu ortadan kaldırarak huzurlu ve mutlu bir ortam yaratır.

Online Diyet Listesi

Kişinin kan değerlerine, mevcut rahatsızlıklarına, boyuna mevcut kilosuna, gıda alerjisi veya intoleransına bakılarak kişiye özel hazırlanır. Yağ kaybının fazla olması amaçlanır. Her besin grubu yer almakla ile çeşitli tarifler ve yöntemler de diyete eklenerek denenebilir. Örnek liste ve listeler mail veya whatsapp yoluyla gönderilir. Diyet listesi ve takip protokolü hastadan hastaya değişmektedir.

 • Uyanınca
 • 1 su bardağı ılık su
 • Sabah
 • 1 adet haşlanmış yumurta – 2 yk dereotlu lor peyniri – 5 adet yeşil zeytin – 1 ince dilim tam tahıllı/ tam buğday/ çavdar ekmek
 • Ara Öğün
 • 1 fincan şekersiz türk kahvesi
 • Öğle Yemeği
 • 30-60 gram kadar et/tavuk/balık/köfte fırında/ızgara/haşlama – Bol salata – 4 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt – 1 orta boy kepçe çorba/ 1 ince dilim tam tahıllı ekmek
 • Ara Öğün
 • 10-12 adet çiğ badem – 1 fincan şekersiz çubuk tarçınlı bitki çayı
 • Akşam Yemeği
 • 8 yk kadar zeytinyağlı sebze yemeği – Bol yeşil salata – 1 su bardagı yarım yağlı yoğurt -1 orta boy kepçe çorba/ 1 ince dilim tam tahıllı ekmek
 • Ara Öğün
 • 1 su bardağı yarım yağlı süt

Online Diyet Paketleri

Günümüzde birçok diyetisyen online olarak hasta bakmaya, kişiye özel online beslenme programı hizmeti vermeye başlamıştır. Fakat online diyete karar verdiğinizde birçok seçenek önünüze çıkabilir. Hangisinin uygun oldugunu seçmek ise tamamen sizin genel sağlık, sosyo-ekonomik durumunuz, hedef kilonuz ve diyetisyenizle iletişim sıklığınıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Kendinize en uygun ve bu süreçte motivasyonuzu en üst seviyede tutabilecek bir online diyet paketiyle kilo verme sürecine başlanılmalıdır.

Ancak sizin beslenme alışlanlıklarını değiştirip, daha sağlıklı olmanızı sağlayacak olan inandığınız diyetisyen ile beraber çalışmaya özen gösteriniz.

Kimler Online Diyet Yapabilir?

 • İş yoğunluğundan ve uzun seyahatlerden dolayı diyetisyen randevusuna gitme imkânı olmayanlar,
 • Yurt dışında yaşayanlar, kültür ve beslenme farklılığından ötürü kendi damak tatlarına uygun diyet listesi bulmakta zorlananlar,
 • Diyetisyene gitme imkânı olmayıp diyet yaparken kontrole ve motivasyona ihtiyaç duyanlar,
 • Fazla kilolarından başkalarının haberdar olmasını istemeyen ve kendi kendini kontrol etmek isteyenler,
 • Yaşadıkları şehirde uzman bir diyetisyene ulaşma imkânı olmayanlar,
 • Öğrenciler,
 • Ev işleriyle ilgilenen ve evde diyet yapmak isteyen herkes online diyet programlarına katılarak bu programlardan faydalanabilirler.

Yüz yüze diyet ile online diyet arasında diyet programları açısından hiçbir fark bulunmamaktadır. Takipli online beslenme programına katılanlar kendilerini daha rahat hissedebilirken, yüz yüze diyet yapanlar kendilerini daha garanti altında hissedebilirler. Ayrıca online programların ücreti yüz yüze diyete göre daha uygun oluyor.

Yurtdışında Yaşayanlar Online Diyet Yapabilirler Mi?

Özellikle farklı ülkelerde yaşayanlar o ülkenin beslenme alışkanlıklarına uyum sağlamakta güçlük çekiyorlar ve fazla kilolarından kurtulmak isterken uygun diyet listeleri bulmakta zorlanıyorlar. İşte tam bu noktada devreye takipli online programları giriyor. Bu programlar sayesinde dünyanın neresinde olursa olsun kişiye özel hazırlanan diyet listeleri kendilerine gönderilerek bu kişilerin fazla kilolarından kurtulmalarına yardımcı olunuyor.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlara takipli online belenme programları, uzman diyetisyenler tarafından whatsapp, twitter, gmail, instagram vs. çeşitli iletişim mecralarıyla gönderilerek bu kişilerin kontrollü bir şekilde kilo vermeleri sağlanıyor. Herkesin damak tadı farklı olduğu ve yurt dışında yaşayanların ise kendi damak tatlarına uygun diyet listelerini bulmakta zorlanacakları için online diyet listeleri bu anlamda önemli bir boşluğu doldurmuş oluyor. Son zamanlarda Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, ABD gibi ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları Türkiye’deki diyetisyenlere online olarak ulaşarak bu ihtiyaçlarını büyük oranda karşılayabiliyorlar.

Yorumları Görüntüle

 • Merhaba Tuğba hanım, hizmetleriniz ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorum.
  Teşekkürler
  Nurcan Terzi

  • Merhabalar Nurcan Hanım,

   Online diyet hizmetlerimiz ile ilgili mailinize detaylı bilgilerimizi ilettik. Sağlıklı Günler dileriz.

 • Merhaba tuğba Hanım uzaktan diyet fiyatları hakkında bilgi rica ediyorum.Videolari izledim güven verdiniz.

  • Merhabalar Güzin Hanım,

   Online diyet hizmetimiz ile ilgili mailinizden dönüş sağladık. Sağlıklı Günler dilerim.

  • Merhabalar Durmuş Bey, Online diyet hizmetlerimiz ile ilgili bilgilendirmek adına tarafınıza mail gönderilmiştir.

  • Merhaba Aylin Hanım, Whatsapp hattından online diyet fiyatları ile ilgili bana ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • Merhaba Gamze Hanım, online diyet fiyatlarımız ile ilgili sizlere mail ile bilgilendirme yaptık. Kontrol edebilirsiniz.

   Destek ve sorularınız için bizlere +90 850 346 3000 nolu telefon numaranızdan ulaşabilirsiniz.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın