Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Maydanoz Suyu ile Zayıflama

Maydanoz Suyu ile Zayıflama Mümkün Mü? Maydanozun zayıflatıcı etkisini nasıl gerçekleştriğini öğrenince çok şaşıracaksınız!

Maydanoz suyu kürü ile sağlıklı bir şekilde zayıflamak mümkün. Maydanoz suyunun en büyük artılarından bir tanesi kalorisiz bir içecek olmasıdır. Sahip olduğu zengin içerikler sayesinde vücuttaki ödemi kısa sürede atma konusunda oldukça başarılı bir içecektir. Bununla birlikte metabolizmanın çok daha hızlı ve çok daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. İdrara çıkma konusunda sorun yaşayan hastalara da maydanoz suyu kürü tavsiye ediliyor. Fitokimyasal içeriklerin yoğun bir şekilde yer aldığı maydanoz suyu, yağ yakımını da daha kolay hale getiriyor ve zayıflamak isteyen kişilerin de öncelikli tercihi haline geliyor. Bitki çayı olarak da satışı yapılan bu ürünü sizler de daha sağlıklı bir şekilde kendi evinizde kısa sürede hazırlayabilir ve tüketebilirsiniz. 1 hafta gibi kısa bir süre zarfında etkisini gösteren bu mucizevi kür ile birlikte sizler de zayıflayabilir ve vücudunuzdaki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. 15 günlük ve 2 aylık programlar olmak üzere iki farklı aşamada tüketilebiliyor. Bu konuda uzmanlardan yardım almanız çok daha sağlıklı ve çok daha doğru bir tercih olacaktır. Maydanoz suyu, limon takviyesi ile kullanıldığında etkisini çok daha hızlı bir şekilde gösteriyor.

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maydanoz suyu, zayıflamak isteyen kişilerin yanı sıra birçok hastalığın önüne geçilmesinde de önemli bir yere sahiptir. Koruyucu unsur olarak uzmanlar tarafından tavsiye edilen bu özel kürün hazırlanması oldukça basittir ve sağlıklı bir kür olduğunu bir kez daha ifade etmek gerekiyor.

 • İdrar yolu enfeksiyonu sorunu yaşayan hastaların en büyük yardımcılarından bir tanesi olan maydanoz suyu, aynı zamanda sindirim sorunlarını da ortadan kaldırıyor ve böbrek taşı düşürmek isteyen hastaların da imdadına yetişiyor.
 • Adet döneminde yaşanan ağrılar, birçok kadının gündelik hayatını da sekteye uğratıyor. Bu ağrıları azaltmak ve adet dönemini daha sağlıklı bir şekilde geçirebilmek için de maydanoz suyundan yardım alabilirsiniz.
 • Yaşlanma ile birlikte cilt yapısında meydana gelen kırışıklıklar ya da dış etkenlerin ortaya çıkardığı sarkmalar da maydanoz suyu kürünün masaj yöntemi ile birlikte uygulanması ile bir nebze de olsa ortadan kaldırılabiliyor.
 • Kış aylarında zayıf bünyelerin de dostu olan maydanoz suyu, güçlü bir antibiyotik olarak da tercih edilebilir.
 • Grip ve nezle gibi hastalıklardan uzak durmak isteyen kişilerin ilk tercihi maydanoz suyu oluyor.
 • Prostat hastaları da maydanoz suyunu çok sık tercih ediyor. Hastalığı öteleme ve iyileştirme konusunda güçlü bir ilaç niteliği taşıdığını da belirtmek gerekiyor.
 • İdrar yolunun temizlenmesinde de önemli bir role sahiptir.

Maydanoz Suyunun Zayıflama Etkisi

İnsan vücudu sistematik bir şekilde ilerliyor ve bu sistemde meydana gelecek en küçük sorun, büyük sıkıntıları da beraberinde getirebiliyor. Yavaş çalışan metabolizmayı hızlandırmak ve bir düzene sokmak adına maydanoz suyuna başvurabilirsiniz. Metabolizmayı hızlandırarak uyku esnasında da yağ yakımına yardımcı oluyor. Uzmanlar bu yüzden özellikle uyku öncesi tüketimin çok daha sağlıklı ve doğru olacağını ifade ediyor. İnsan vücudunun en zayıf ve en yavaş olduğu anlardan bir tanesi uyku anıdır. Maydanoz suyu, bu anı da en iyi şekilde değerlendiriyor ve uyku esnasında yağ yakımını da mümkün kılıyor. Vücuttaki fazla yağın atılımında rol oynayan maydanoz suyunun hazırlanışı da oldukça basit. Sağlıklı ve daha hızlı bir zayıflama sürecine imza atmak istiyorsanız eğer sizler de uzman denetiminde maydanoz suyu kürünü tercih edebilir ve sağlıklı bir diyet programı ile birlikte hareket edebilirsiniz.

Maydanoz Suyu ile Kaç Kilo Verilir?

Zayıflamak için kolay yöntemler arasında sayılan maydanoz suyu tüketimi, düzenli kullanımda kilo verme sürecinde olumlu etkiler bırakmaktadır. Kalori bakımından zayıf olan bu içeceği zamanlı tükettiğinizde haftada ortalama olarak 2 kilo verme imkanınız vardır. Fakat bu değerler her kişi için aynı olmayıp, yukarıda bahsettiğimiz beslenme programı ve düzenli egzersiz gibi bazı faktörlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bu değerleri artırmanızın yolları tamamen size kalmış bir durumdur. Uygun bir beslenme programı yapıp, bunu düzenli olarak uymanız gerekmektedir. Bunun beraberinde egzersiz yapmanızda son derece önemli konulardan biridir. Bu uygulamalar beraberinde yapıldığında maydanoz suyu etkilerini çok bariz göreceksiniz. Ummadığınız kiloları verebilecek, hayalinizdeki fit vücuda en kısa sürede kavuşabileceksiniz.

Zayıflamak dışında bu suyun vücudunuza olumlu etkileri de olacaktır. Bu etkilerden biri de sindirim sisteminizi rahatlatmasıdır. Bunun dışında cilde olumlu etkileriyle de konuşulan bir ürün olan bu suyun birçok faydası bulunmaktadır. Yine de bu suyu kullanırken kullanım miktarını dikkat etmeli, ayrıca maydanoza karşı herhangi bir alerji reaksiyonunuzun olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir.

Maydanoz Suyu Nasıl Yapılır?

 • Yarım demet maydanozu iyice yıkadıktan sonra sapları ile birlikte parçalara ayırıyoruz.
 • Tenceremize iki su bardağı su ilave ederek 5 dakika kadar kaynatıyoruz.
 • Burada dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi, maydanozları erimeden ocaktan almak olacaktır.
 • Kaynama işlemi tamamlandıktan sonra ocağın altını ve tenceremizin kapağını kapatıyoruz. 10 dakika kadar beklemeye alıyoruz ve sonrasında suyun ılıklaşması ile birlikte süzme işlemine geçiyoruz.
 • Elde edeceğimiz maydanoz suyunu günde iki kez tüketmeniz tavsiye ediliyor ve özellikle gece yatmadan önce tüketmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Maydanoz suyunu tek başına tüketebileceğiniz gibi daha lezzetli bir tat elde etmek ve daha fazla fayda sağlamak adına limon takviyesi ile de tüketebilirsiniz.

Maydanoz Suyu Nasıl Tüketilmelidir?

Bir üst başlıkta da belirttiğimiz gibi günde 2 kez tüketmek çok daha sağlıklı olacaktır. Tok karnına ve gece yatmadan önce tüketildiğinde daha sağlıklı olduğu ifade ediliyor. Maydanoz suyu, 1 hafta gibi kısa bir sürede etkisini gösteriyor ve yağ yakımında en güçlü kürlerden bir tanesi olduğunu da ifade etmekte fayda var. Bu kürü kullanmadan önce uzmanlardan yardım almanız ve genel sağlık kontrollerinizi de eksiksiz bir şekilde yaptırmanız gerekiyor. Kürün birtakım yan etkileri ve zararları da mevcut, bu yüzden dikkatli davranmakta fayda var.

Maydanoz Suyu ile Zayıflamak Sağlıklı Mı?

Doğal ürünler kullanılarak hazırlanan kürler gayet sağlıklı bir şekilde insan vücuduna hizmet ediyor. Bu kürlerin kullanımı doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Vücudunuz, kürü kabul ettiği takdirde tek yapmanız gereken düzeni korumak olacaktır. Eğer herhangi bir ilaç kullanıyor ya da ağır bir hastalığa sahip iseniz doktorunuza danışmadan kür kullanımına geçiş yapmamanız gerekiyor. Maydanoz suyu ile zayıflamak elbette sağlıklı ve kısa sürede zayıflamayı da mümkün hale getiriyor ancak tek başına değil, bir diyet programı ile desteklenmelidir. Az önce de belirttiğimiz gibi bir uzmana danışarak bu konuda yardım alabilir ve birlikte hareket edebilirsiniz.

Maydanoz Suyunu Kimler Kullanmamalı?

Maydanoz suyunun faydaları olduğu gibi birtakım zararları da mevcut. Bu zararlar doğrultusunda bu kürü kullanmaması gereken kişiler de olacaktır.

 • İleri seviyede böbrek hastası olanlar ve enfeksiyon sahibi olan kimselerin bu kürü tüketmemesi tavsiye ediliyor.
 • Limonlu maydanoz suyu 15 günden fazla tüketilmemelidir. Aşırı ve düzensiz tüketim de fayda yerine zarar verecektir.
 • Düşük riskini tetikleyen bir kür olduğunu üzülerek belirtmek istiyoruz. Hamile kadınların da bu kürü kullanmamaları gerekiyor.
 • Gastrit hastalarına da tavsiye edilmiyor.
 • Genel sağlık kontrolleri sonrası maydanoz suyunun tüketimine başlanmalı ve uzman kontrolünde hareket edilmelidir. Bu çok daha sağlıklı ve çok daha profesyonelce olacaktır.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


  Hemen Şimdi Destek Alın

  Ücretsiz Bilgi Alın

  Tıklayın