Zayıflama Kampları Ve Otelleri

Son dönemin parlayan zayıflama kampları ve otelleri doğru bir yöntem midir? Fiyatları nedir? Zayıflama kampları ve otelleri kimler tercih etmeli? Tüm bu sorularınıza yanıt veriyorum.

Zayıflama Kampı Nedir?

Zayıflama kampı; yatılı olarak belirli zaman aralığında, tüketilen besinlerin ve harcanan enerjinin gözetim altında tutulmasıyla kilo kaybını hedefleyen merkezlerdir. Diyetisyen tarafından uygulanan tedaviye rağmen istenen kiloları veremeyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. İstanbul, Antalya, İzmit, Ankara, Kaz Dağları gibi birçok yerde bu kamplar artık yaygın olarak bulunmaktadır. Farklı beslenme yöntemleri, detokslar, egzersizler sayesinde kampta kalınan sürede istenilen kilo kaybı sağlanır. Fakat önemli olan bu kilo kaybının kalıcı olmasıdır. 7 günden başlayan bu kampların, 80-90 gün kadar sürenleri de mevcuttur. 2-3 haftalık kampa giderek 10-15 kilo veren kişiler kamp hayatından normal yaşama döndüklerinde, yeme alışkanlıklarını değiştirmezlerse kaybedilen kilolar kısa zamanda geri alınır. Kamplarda doğa yürüyüşleri, yoga, meditasyon, masaj, detokslar ve kürler, sebze ağırlıklı beslenme hakimdir.

Zayıflama Kampları Faydalı Mıdır?

Yaşam tarzı değişikliği gerçekleşmediği sürece kalıcı kilo kaybı mümkün değildir. Obezite tedavisinde en önemli adımlardan biri, uygun beslenme tedavisini kişinin hayatına katması ve hayatı boyunca sağlıklı beslenmesi gerekmektedir. Küçük kaçamaklar tabii ki yapılabilir fakat önemli olan dengeyi sağlayabilmektir.

Zayıflama kamplarında yapılan programlar sayesinde kısa sürede hızlıca kilo kaybı gerçekleşir. Fakat yayınlanan son makalelerde aylık verilebilecek kilo maksimum 5 kilogramı geçtiğinde vücutta yağ yıkımının yanı sıra kas yıkımı da başlamaktadır. Daha fazla gerçekleşen kilo kaybı sağlıklı değildir. Zayıflama kamplarında 21 gün gibi kısa bir sürede 10 kg kaybın sağlanacağı iddia edilmektedir. Obezite tedavisinde önerilen kilo kaybı ise 6 ayda hastanın mevcut kilosunun %10’u olacak şekildedir. Yani 100 kg olan bir obez hastanın 6 ay içinde kaybetmesi gereken 10 kg, zayıflama kamplarında 21 günde kaybedilecektir.

Bu kadar yoğun bir kamp programından sonra normal hayata dönen hastalarda rahatlamayla birlikte kaybedilen kiloların geri alınması kaçınılmazdır. Vücutta şok etkisiyle sağlanan zayıflama, normal yeme alışkanlıklarına dönüldüğünde şok etkisiyle geri alınacaktır. Vücudun hızlıca kilo alma-verme döngüsü, vücutta istenmeyen sarkma ve çatlaklara da neden olabilir.

Zayıflama Oteli Nedir?

Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyor ve bu konuda başarılı olamıyorsanız burada devreye zayıflama oteli gitmektedir. Bu otellerde ve zayıflamak için gerekli ne varsa oluşturulur ve sizin için zor olan kilolarınızdan kurtulmak basit hale gelir. Bu süreçte daha iyi adapte olabilmeniz için, beslenme, spor ve diğer aktivitelerin programı yapılmaktadır. Bu şekilde gerekli istikrar oluşturulmuş olup, zayıflama dönemi kolay ve zevkli hale getirilmiş olmaktadır.

Bu otellerde bulunan zayıflama kampları, zayıflamak için gerekli ne varsa ayarlanmış olmasıdır. Aynı zaman da bu kampın faydalarının en büyüğü ise sizin zayıflayabilecek potansiyelinizin olduğunu size göstermektir. Çünkü çoğu kişi kilo vermeye zor bakıyor ve bu süreçte başarılı olacağına inanmıyor. Bu etkileri ortadan kaldırmak için düzenlenen bu kamplar, aynı zamanda zayıflama sürecini zevkli hale getirmektedir. Fazla kilolarınızdan kurtulurken bir yandan eğlenceli aktivitelerle bir tatil yaşıyormuş gibi keyfini çıkaracak ve sonunda zayıflayarak yine mutlu olacaksınız. Zayıflama oteli gibi bu tercihleri gözden geçirmeli ve artık fazla kilolarınıza bir dakika bile müsaade etmeyin. Gerek egzersizlerle gerekse beslenme programları ile zayıflamanın kolay yoluna bu otellerde varabilir, aynı zamanda kilo vermenin tadını çıkarabilirsiniz.

Zayıflama Otellerinde Ne Yapılır?

Zayıflama oteli, birçok insana kapılarını açmaktadır. Bu netice de insanlara zayıflamayı kolay ve eğlenceli hale getirmekle birlikte, süreci de kısaltmaktadır. Otellerde gerçekleşen spor aktiviteleri, beslenme programları ve diğer eğlenceli aktiviteler, kişilerin bu süreçte her konuda yol kat etmelerini sağlamak amacı ile yapılmaktadır. En önemlisi bu oteller zayıflamaya giden yolda kişilerin yalnız olmasını engellemekte ve pes etmelerini en aza indirmektedir.

Kısa zamanda forma girmek isteyenler için oluşturulan bu oteller, uzanan destekleri ile fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilere destek olmaktadırlar. Kişiye özel uygun diyet programı hazırlanmaktadır. Gerekli besinler belirlenir, ayrıca kişinin dikkat etmesi gereken, zayıflamak için önemli olan diğer noktalarda belirtilmektedir. Bu sayede zayıflamak isteyen birey yapması gereken şeyleri bilir ve ona göre hareket eder. Zayıflama sürecin oluşturabileceği kafa karışıklığından etkilenmemiş olup, bu süreçte atmadı gereken doğru adımları bilmektedir. Sizde eğer zayıflamak istiyor fakat bunu başaramıyorsanız zayıflama oteli gibi tercihleri seçerek hayalinizdeki vücuda rahatlıkla kavuşabilirsiniz.

Zayıflama Kampları ve Otelleri Nerelerde Var?

  • HK Performans Zayıflama Kampı bu alanlardan biridir. Kocaeli Başiskele’de bulunan bu sağlık yaşam kuruluşu adından çokca söz ettirmiştir. Bu kamptan faydalanan kişilerin yorumları da oldukça olumlu olduğu gibi, amaçlarına ulaşmış kişilerin sözlerinden oluşmuştur.
  • İstanbul Beykoz’da bulunan Dr. Kuşhan Otelde bir otelden daha fazla hizmet veren bir alandır. Zayıflama kamplarının de yer aldığı bu otele kilo vermek için gelen kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Sağlıklı ve kaliteli yaşam için tercihlerinizi ilk sıralarında yer alabilir.
  • Günümüzde birçok şehrimizde zayıflama kampları ve otelleri bulunmaktadır. Bu şehirlerden bir tanesi de bursadır. Çok sayıda zayıflama kampını bulunduran Bursa şehrinde bu alanlara başvurmak için interneti kullanabilirsiniz.
  • Bir diğer kamp merkezlerinden olan Halil kurgulu kamp merkezi de Ankara’da hizmet vermektedir. Kartepe de bulunan kamp alanı ile işlev gören bu yer 3 yıldır zayıflamak için destek isteyenlere kapılarını açmaktadır. Birçok kişinin kilo verme konusunda yüzünü güldürmüş olan bu kamp, her geçen gün insanlara yardım etmeye devam ediyor.

Zayıflama Kampları Ve Otellerinde Kilo Verilir Mi?

Zayıflamak için en önemli hususlardan biri düzen ve devamlılıktır. Çoğu kişi evlerinde başladıkları bu süreci tamamlayamamakta, haftalık egzersiz programlarından kaçmaktadır. Bu alanlar ise insanların bu kaytarma işlemlerini engellediği için zayıflama adına olumlu sonuçlar verebilmektedir. Zayıflama kampı ve otellerinde beslenmeye ve spora Büyük önem verilmekte ve düzen konusunda taviz verilmemektedir. Kişilere uygun beslenme programları yapılmaktadır ve bireyler ona göre beslenmektedirler. Bunun dışında birçok spor ve aktivitelerle kişilerin formda kalmalarını sağlayarak, zayıflamaya yardımcı olmaktadırlar. Bu yüzden bu alanlarda kilo vermek, kendi başımıza uyguladığımız programlara göre daha kolaydır.

Zayıflamanın verdiği o sıkıcılığı ortadan kaldıran zayıflama kampı ve otelleri, bu süreci zevkli hale getirerek kişilerin geri dönmelerini engellemektedir. Uzman destekleri ile bireyleri sürekli güvende hissettiren bu alanlar, kişilere ilerledikleri yolda büyük avantaj ve özgüven sağlamaktadır. Her yaşa uygun bu yerlerde kilo verebilir ve istediğiniz vücutlara kavuşabilirsiniz. Size en yakın bu tarz kuruluşlara gidip detaylı bir şekilde bilgi de alabilirsiniz.

Zayıflama Kampları Ve Otelleri Tercih Edilmeli Midir?

Zayıflamak isteyen fakat bu konuda başarılı olamayan kişiler bu otelleri ve kampları tercih edebilirler. Bu alanlar sayesinde gözlerinde büyüttüğü fazla kilolarından kurtulabilir ve hayallerinde o fit vücuda kavuşabilirler. Bunun dışında zayıflamaya giden bu yolu farklı aktivitelerle zevkli hala getiren bu alanlar kişinin ruhsal sağlığına da iyi gelmektedir. Her yönden olumlu faydaları olan bu yerleri tercih edebilirsiniz.

Benim kilo vermem çok zor deyip başlamadığınız o zayıflama yoluna artık girmenizi vakti gelmedi mi? Bu zayıflama kampı ve otelleri gibi bu alanlarda size özel diyetler ile kilo vermeyi hala denemediniz mi? Size olan en yakın bu alanları tespit edip, buraları ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. Bilgi aldıktan sonra kayıt olmayı da unutmayınız.

Zayıflama Kampını Kimler Tercih Edebilir?

Birey obez ise ve bu kamplara ayıracak 60-80 günü var ise kilo kaybını sağlamak ve yaşam tarzı alışkanlıklarını değiştirmek için zayıflama kampları iyi bir tercih olabilir.Ayrıca kilo fazlası olan bazı kişiler tatillerini zayıflama kamplarında hem tatil yapıp hem zayıflayarak değerlendirebilirler. Fakat 21 günde 10-15 kg kayıp beklentisiyle zayıflama kampına gidilmesi doğru bir davranış değildir.

Zayıflama Kamplarına Gitmek Yerine Ne Yapılabilir?

İstenmeyen kilolardan sağlıklı bir şekilde kurtulmak için bir diyetisyenden yardım alınabilir. Sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirerek sağlıklı ve kalıcı kilo kaybı sağlanabilir. Bunun yanı sıra diyete ek olarak düzenli egzersizlerde zayıflama sürecini hızlandırır. Ayrıca obezite cerrahisi de son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Yorumları Görüntüle

    • Merhaba Yeşim Hanım,

      Zayıflama Kampları ile ilgili detaylı bilgi yazılarımızda ilettik ancak isterseniz kilo problemleriniz ile ilgili online diyet uygulamalarımızı tercih edebilirsiniz.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın