Sağlık Rehberi

Zayıflama Kemeri

Zayıflama Kemeri Nedir?

Yıllardır Televizyonda reklamlarını gördüğümüz zayıflama kemeri ne işe yarıyor ? Zayıflamaya yardımcı mıdır? Herhangi bir zararı var mıdır?

Bel bölgemiz kilo aldığımızda genişleyen ilk bölgelerden biridir. Sürekli kilo alıp verdiğimiz zamanlarda ise sarkmalar gözlemlenebilir. Egzersiz ve spor yapsak dahi bu bölgedeki yağları eritmek her zaman uzun bir süre alır. Özellikle hareketsizlikten doğan ve bel bölgemize yerleşen bu fazla kilolar ile başımızın dertte olduğunu düşünüyorsak farklı çözüm yolları ararız. Spora fazla vakit ayıramayan ya da tercih etmeyen kişiler için zayıflama kemeri iyi bir çözüm olabilir.

Zayıflama kemeri, bel bölgemizi saran, alt karın ve sırtımızı destekleyen bir zayıflama ürünüdür. Bel korsesi gibi düşünebilirsiniz. Farkı bel bölgenizi terletecek biçimde tasarlanmış olmasıdır.

Bazı zayıflama kemer türlerinde titreşim sağlayan elektriksel bir yük bulunmaktadır. Titreşim sağlayan bu kemerler bele takılıp, başlatıldığında bel bölgesindeki hücrelerin etkileşime girmesini ve hareket etmelerini sağlarlar. Bu sayede günlük yaşantınız devam ederken bel bölgeniz kemer sayesinde aktif olduğunu düşünerek terler ve incelmeye başlar.

Özellikle kardiyo yaparken bu kemeri bel bölgenizin etrafına sararsanız, vücut sıcaklığını yükseltmeye yardımcı olur ve spor sonrası vücudunuz kendini soğutmaya çalışırken daha fazla ter üretir. Kemeri kullanma sürenizin yarım saati geçmemesi önerilir. Kemeri kullanırken spor yada egzersiz yapıyorsanız daha çok faydasını göreceğiniz de bilinen bir gerçektir. Zayıflamak için üretilen kemer, herkesin bedenine uygun olacak şekilde tasarlandığından kullanımı oldukça rahattır. Ayrıca bu kemerler bel ve sırt bölgenizin daha dik durmasını sağlayarak postür açısından da fayda sağlamaktadır.

Zayıflama Kemeri ile Kilo Vermek Mümkün Mü?

Reklamlarına televizyon ve tv kanallarında sıkça rastlayabileceğimiz zayıflamak amacıyla üretilen kemer, hepimizin aşina olduğu bir ürün olarak değerlendirilebilir. Doğru kullanımlarda etkisini gören kişiler olduğu gibi, kemer takılır takılmaz fayda bekleyen kişilerden herhangi bir değişim görmediğini duymak da mümkün olabilir.

Zayıflama kemeri genel itibariyle tam bir zayıflama ürünü olarak değerlendirilmemelidir. Titreşimli modelleri dışındaki modeller de beli sarması, desteklemesi ve terletmesi kilo verme süreciniz için tam bir çözüm olmayacaktır.

Bu kemerleri spor ve egzersiz yaparken kullanıyorsak bel bölgemizin daha fazla terlemesine ve şekillenmesine yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Kullanılan zayıflama kemeri bel bölgesini sıktığı için belli bir sürede olsa sıkılaşmış görünmek mümkündür. Bunun dışında düzenli kullanım olmadığında bel bölgeniz yine eski haline dönecektir. Hareket etmeden tek başına zayıflama kemeri kullanıldığında kilo verme etkisi görülmez. Ancak kilo vermek için yaptığınız faaliyetlerde bu kemerlerin yardımı dokunabilir. Kemer bel bölgesinde sıkı bir şekilde durduğu için midenin küçülebileceği gibi bir iddia bulunsa da gerçeği yansıtmaz. Mide ancak az yemek yendiğinde zamanla küçülebilecek bir organdır. Bunun dışında günde yarım saatlik kullanılabilecek bir ürün ile pek mümkün değildir. Ürün ancak sıkı bir şekilde durarak bu esnada az besin tüketmenizi sağlayabilir. Sırt ve alt karın kaslarını da sardığı için duruş ve posturünüzü düzeltmekte de yardımcı bir ürün olarak kullanılabilmektedir.

Bilimsel olarak İşe Yarıyor Mu?

Fazla kilo alınan bir dönemde reklamları ile bolca karşılaştığımız ürün olan zayıflama kemeri satın alındığında akıllara hemen şu soru gelir: “Bu kemer gerçekten işe yarayacak mı?”

Alındıktan sonra etkilerini görebilmek için hızlıca kullanılmaya başlanır ve bazı zamanlar uzun saatler boyunca takılır. Genel anlamda böyle bir kullanım hatalıdır. Günde sadece maksimum yarım saat kullanılması gereken bu kemer uygun bir şekilde kullanıldığında bel bölgesinde sıkılaşmalar gözlemlenebilir. Zayıflama kemeri size hızlı ter atmanız konusunda yardımcı olacaktır. Ter atımı esnasında da vücut sıvınız azaldığı için ufak çapta kilo verilmiş olarak düşünülebilir. Vücudun sadece bel bölgesinde çalıştığı için de kaybedilen bu sıvı hızlıca vücuda geri alınabilir. Zayıflama kemeri, vücudunuzdaki ısıyı tutarak vücudun normalden daha fazla terlemesine neden olur. Fakat kemeri yüksek sıcaklıklarda kullanıyorsanız, büyük risk olan ısı çarpması ve bitkinlik riski artabilir. Sonuçlar ancak egzersiz ve spor ile birlikte kullanıldığında uzun vadeli olacaktır.
Masa başı bir işte çalışıyorsanız otururken kemeri taktığınızda duruşunuzun düzelmesine yardımcı olacaktır. Kemer takmak daha düz oturmanıza yardımcı olur.

Zayıflama kemeri kullanarak, kendinize olan güveninizi artıracak bir iyileşme yaşayabilirsiniz. Bu sayede maksimum kilo kaybınızı sağlamak için daha fazla çalışma motivasyonu kazanabilirsiniz. Kemer deri ile doğrudan temasta olduğundan, yanıklara ve kabarcıklara neden olabilir. Zayıflama Kemeri hakkında tam bir bilimsel gerçeklik bulunmamaktadır.

Zayıflama Kemeri Fiyatları

Spor yapmaya karar verdikten sonra ilk önce spor salonlarını araştırır, bize uygunluğuna karar verdikten sonra da en az 3 ay ile 1 yıllık üyelikler yaparız. Fakat bir süre sonra spor yapmaktan bıkar, spor salonuna gitme sıklığımızı azaltır ya da hiç gitmemeye başlarız. Bu durumda üyelik için ödediğimiz ücretlerin de yandığını düşünürüz. Bu tip tecrübelerden sonra evde kilo vermenin yollarını aramaya başlarız. Evde yapılacak egzersiz ya da sporlar için birçok ürün satın alırız. Bunların arasında ağırlıklar, eliptik bisikletler ve zayıflama kemeri gibi ürünler bulunur. Bu sayede evde vakit buldukça egzersiz yapabilir, hareketli bir yaşama sahip olabiliriz.

Zayıflama kemeri evde spor yapmak için aldığımız ürünlere nazaran daha uygun fiyatlı bir üründür. Fiyat aralığı, ürün kalitesine ve özelliklerine bağlı olarak 30 ila 150 TL arasında değişmektedir. Titreşimli modellerde kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatlar da artabilmektedir.

Satın almadan önce sizin için en uygun zayıflama kemerini bulmak için ürün yorumları ve kişisel deneyimlerden faydalanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi herkesin metabolizması ve vücut tipi farklı olduğundan vücuda etkisinde de farklılıklar gözlemlenebilir.

Diğer zayıflama yöntemlerini incelemek için tıklayınız.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


    Hemen Şimdi Destek Alın

    Ücretsiz Bilgi Alın

    Tıklayın