Düşünce Gücü ile Zayıflama

Birçok uzmana göre düşünce gücü ile zayıflama etkili bir yöntemdir. Düşündükleriniz sizin hayatınıza yön vererek istenilen sonuçları almanızı sağlar.

Düşünce gücü ile zayıflamaya karar verdiyseniz öncelikle hayatınızdan tartıyı çıkarmalısınız. Verilen veya alınan kiloyu görmek başarıyı sınırlandırıcı bir kuvvet olarak etkileyecektir. İkinci kural ise besinlere yanlış düşünceler yüklememek olacaktır. Siz yediğiniz bir ekmeğe kilo aldıracak gözüyle bakarsanız kilo aldırır, tam tersi kilo almıyorum düşüncesinde olduğunuz zaman ise kilo vermeye devam edersiniz. Gün boyu zihninizden geçen şeylere dikkat etmelisiniz. Akşama kadar pasta düşünürseniz günün sonunda o pastayı yemek kaçınılmaz olur yada ne kadar aç olduğunuzu düşünürseniz daha çok yemek yemeğe başlarsınız.

Düşünce Gücü ile Zayıflama İçerisinde Yapması Gerekenler

  • Her şeye karşı pozitif olmalısınız .Olumlu şeyler düşünmelisiniz.
  • Zayıf kişileri hayal etmelisiniz.
  • Yatmadan önce yapılan zihin çalışması en etkili yöntemdir. Uykuya dalmadan önce zayıf halinizi düşünmelisiniz , zayıfladıktan sonra yapacaklarınızı hayal etmelisiniz.
  • Dikkatinizi dağıtacak yöntemlerden arınıp sadece kilo vermeye odaklanmalısınız.
  • Kaygı, endişe, korku, panik gibi baskılayıcı duygulardan arınmalısınız.
  • Ayna karşısında kendinizle konuşmalısınız. Kilo veriyorum, inceliyorum gibi cümlelerle hedefinize daha çok yaklaşmalısınız.
  • Vücudunuza kulak vermelisiniz gerçek açlık durumu dışında yemek yememelisiniz.
  • Keyif aldığınız işlere ve spor dallarına yönelmelisiniz.
  • Gün içerisinde canım hiçbir şey istemiyor gibi telkinler ile kendinizi rahatlatmalısınız.
  • Etrafınızda zayıflamanızla ilgili olumsuz konuşan kişilerden uzak durmalısınız. En önemlisi başaracağınıza inanmalısınız.

Düşünce gücü ile zayıflamaya çalışmak aslında sağlıklı ve dengeli beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmenin ilk adımıdır. Hayatınızda size oluşturabilecek olumsuzluklardan arınmaya çalışmak bunların başında gelmektedir. Daha pozitif ve olumlu düşünce yapısı ile motivasyonunuzu artırmaya çalışmaktasınız.

Bilinçaltı Nedir?

İnsan beyni vücudu yöneten bilgisayar vazifesi görmek ile birlikte bilinçaltı bu bilgisayar içerisinde işleyen yazılım programını ifade eder. İnsanoğlu, anne karnından dünyaya gelmesinden itibaren bu yazılım bedeni korur, kollar, hayatta tutar ve yaşamın devamlılığına kaynak sağlar. İnsan sosyal bir varlık olması ile birlikte diğer canlılardan farklı olarak bilinçaltı sahibidir. Bu bağlamda zayıflamak isteyen bir insan düşünce gücü ile zayıflamaya karar verdiğinde de öncelikle bilinçaltı devreye girmektedir.

Uzmanlara göre düşünce gücü ile zayıflamak, günümüzün en etkili yöntemlerinden biri olarak görülmektedir. Çünkü insanın düşünceleri hayatına yön verir ve bu düşünceler bilinçaltında elde edilir. Örneğin, zayıflama denildiğinde insanların aklına gelen ilk kavramlar terazi, diyet programı ve yağ yakmak gibi kavramlardır. Çünkü bu kavramlar bilinçaltına işlemiştir ve kolay kolay düşüncenizden çıkaramadığınız kavramlardır. Kişi psikolojik olarak ve fiziki olarak zayıflamaya hazırlık gerçekleştirmek için öncelikle bilinçaltında bulunan bu kavramları zihin gücü sayesinde uzaklaştırmak zorundadır. Yani teraziye takılı kalmak veya bir diyet programında ısrarcı olmak gibi mantıklardan uzaklaşmak gerekir.

Bu mantık ile birlikte zayıflamak isteyen kişinin öncelikle hayata karşı pozitif olması, olumlu bir düşünce yapısı sağlaması ve zayıf kişileri kendine örnek alması gerekir. Her gün düşünce gücü vasıtası ile kendinizi daha zayıf hayal ederek, bilinçaltınızdaki korku, endişe ve panik gibi duygulardan uzaklaşmanız gerekir. Size keyif veren işler ve spor dalları ile ilgilenmek, bu durumda size olumsuz fikirler sunan kişilerden uzak durmak ve vücudunuzu kontrol altına alıp açlık durumu dışında yemek yemekten kaçınmak size fayda sağlayacaktır.

Zayıflamak için Bilinçaltına Neler Yüklenmelidir?

Kişinin kilo vermesi için sadece etkili bir diyet programı seçmesi, egzersiz yapması ve farklı takviye edici gıdalar ya da ilaçlar kullanması tek başına yeterli bir yöntem oluşturmaz. Çünkü hangi aktivitede olursa olsun başarıya ulaşmanın yolu, bilinçaltında doğru bir yapıya sahip olmak ve düşünce gücü ile inanmaktır. Çünkü insan bilinçaltında yanlış fikirlere sahip olup, kafa yapısını değiştirmediği sürece başarıya ulaşması gerçekten mümkün olmayacaktır.

Son yıllarda popüler bir yapıya sahip olan düşünce gücü ile zayıflama yöntemleri kapsamında da bilinçaltının öncelikle belirli istenmeyen fikirlerden temizlenmesi ve doğru bir yükleme yapılması bulunmaktadır. Örneğin, bilinçaltında hiçbir zaman negatif düşünceler yer almamalı, her zaman olumlu düşünebilmelidir. Bir türlü kilo veremediğinizi ve yanlış diyetler uyguladığınızı düşünmek yerine zayıflamış kişileri ve bu konuda elde edilen başarıları düşünmelisiniz.

Zayıflama konusunda düşünce gücü sayesinde önemli bir etki elde etmek istiyorsanız, uykudan önce de zihin çalışması yapabilirsiniz ve zayıfladığınızı hatta zayıfladıktan sonra yapılacakları hayal edebilirsiniz. Dikkat dağıtan etmenleri hayatınızdan uzaklaştırmanız, bilinçaltından endişe, korku ve panik gibi duyguları arındırmanız ve kendiniz ile konuşarak kilo veriyorum inancına sahip olmanız gereklidir.

Vücudunuz size bu süreçte oyun oynayabilir ve sürekli bir şekilde açlık duygusu ortaya çıkabilir. Ancak bu duyguyu bilinçaltından uzaklaştırarak, gerçek açlık dışında gıda tüketmekten kaçınmanız gerekir. Hatta gün içerisinde canım yemek istemiyor gibi telkinler ile kendinize katkı sağlayabilirsiniz. Aslında temel olarak tüm bu ayrıntıların dışında bilinçaltında başarıya olan inanç yatmalıdır.

Bilinçaltı Kodlama ile Zayıflama

Kilo vermek için beslenme düzenine sadık kalmak ve egzersiz için motive olmak bazen çok zordur. Bilinçaltı kodlama sizi bu programa daha uyumlu hale getirmek için bazı mesajlar göndermeyi dener. Bunlar bilinçli olarak duyamadığınız ama bilinçaltınız tarafından alınan güçlü mesajlar içerir. Bilinçaltına gönderilen mesajlarla daha az zorlanma yaşamanız, daha kolay motive olmanız ve kendinizi daha mutlu hissederek bu programları uygulamanız hedeflenir.

Diyette kararlı ve mutlu olmak, egzersizler için motive olmak zayıflama için olmazsa olmazlardır. Bunlar psikolojik ve bedensel olarak hazır olmanızı ve uzun süre zayıflama programına devam etmenizi sağlar. Bazı uygulamalar ve ses kayıtları ile bilinçaltı kodlama yapılabilir. Siz klasik bir okyanus sesi dinlersiniz fakat sadece bilinçaltınızın anlayabildiği alt mesajlar da vardır. Genelde Theta çift sesli vuruşlar kullanılır. Böylece bilinçaltınızı bir anlamda zayıflamak için programlamış olursunuz.

Bunları gece yatmadan önce ya da gün içinde dinleyebilirsiniz. Bilinçli olarak duyduğunuz sesler başlı başına rahatlatıcıdır. Üzerinizdeki stresi azaltmanızı sağlar. Stres çoğu kişi için yemeğe yönelmeye ya da başka aktiviteler için motive olamamaya neden olur. Sakinleştirici seslerle stresinizi yöneterek daha az yemeğe ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bilinçaltı kodlamanın bilimsel bir dayanağı yoktur. Herkes için en etkili yol olduğu söylenemez. Eğer yeme alışkanlıklarınızı değiştirmekte zorlanıyorsanız farkındalık çalışmaları yapabilir, çevrenizden destek alabilir ve motive olmak için farklı yollar deneyebilirsiniz.

Düşünce Gücü ile Nasıl Kilo Verilir?

Birçok insan sağlıklı bir beslenme, normalde yediğinden daha az kalori alma ve egzersizlere uyma konusunda sorun yaşar. Diyet yaparken açlık ataklarını bastırmak zor olabilir ve kendinizi mutfaktan uzak tutamadığınızı hissedebilirsiniz. Düşünce gücü ya da farkındalık ve meditasyon size bu konuda yardımcı olarak iştahınızı kontrol etmenizi sağlayabilir. Birçok insanın yemek yiyerek kendini mutlu etme alışkanlığını yenmesine yardımcı olabilir.

Düşünce gücüyle zayıflamada farkındalığın önemi vardır. Farkındalık o anda tam olarak var olmanızdır. Pratiği yaparken bir düşünce, olay hakkında yargılama yapmadan sadece burada ve şimdi de olduğunuzu hissetmeniz ve anlamanız gerekir. İşte bunu kilo vermek için kullanmanın birkaç yolu:

Yediklerinizin Farkında Olun
Çoğumuz hızlı ve dikkatsiz yemek yeriz. Bu nedenle yemeğin tadını gerçekten çıkaramayız, onu değerlendiremeyiz ve kavrayamayız. Aynı şekilde açlık veya tokluk seviyemizi de kavramıyoruz. Yemek zamanlarında dikkatli farkındalık yememizi yavaşlatmaya yardımcı olabilir. Bu, öğünlerimiz sırasında nasıl hissettiğimize odaklanmamızı sağlar. Zamanla doyduğunuza dair sinyallerini kabul etmeyi öğrenirsiniz. Bu yüzden tabağımız boşken değil, doymuşken yemeyi bırakırız. Yemeyi bir dürtü yerine bilinçli bir davranış haline getirdiğinizde aşırı yemeyi durdurabilirsiniz. Yemek yerken veya buna karar verdiğinizde biraz yavaşlayın ve düşünün. Yemeğin yavaşça tadını çıkarın ve tokluk hissinizi değerlendirmeyi deneyin.

Yavaşlayın ve Yediklerinizin Tadını Almayı Deneyin
Hızlı yemek çok fazla yemeye ve sonunda kısa süreli bir mutluluğa yol açar. Fakat iyi sindirmek, daha hızlı tok hissetmek ve yemekten daha uzun süre zevk almak için biraz yavaşlayın. Yemeğin malzemelerinin tadını hissetmeyi deneyin. Yavaşladığınız zaman daha çok çiğneyeceksiniz ve daha kolay sindireceksiniz. Kan şekeriniz çok hızlı yükselmeyecek ve yemekten aldığınız zevki uzatacaksınız. En iyi yanı ise daha küçük bir porsiyonla doyduğunuzu hissedecek olmanızdır.

Yemeğinizi Daha Dikkatli Hazırlayın veya Seçin
Çoğu zaman ani açlık hissettiğimizde bizi en hızlı yoldan doyuracak şeylere yöneliriz. Hamur işi atıştırmalıklar, ekmek arası malzemeler, fast food benzeri ürünler ve ağır tatlılar ilk seçenek olur. Fakat açlığınızın sizi yönlendirmesinin yerine siz açlığınızı yönlendirmeyi deneyin. Hızlıca bir şeyler tüketmek istediğinizde bir an durun ve gerçekten ne istediğinizi düşünün. Daha lezzetli, daha iyi bir alternatif olup olmadığını değerlendirin. Çoğu zaman aklınıza daha sağlıklı ve daha lezzetli pratik bir yemek gelecektir. Ona yönelerek yemek seçimlerinizi sağlıklı olan alternatiflerle değiştirebilirsiniz.

Düşünce Gücünün Zayıflamaya Etkisi

Zayıflamaya başlamak için öncelikle vücudunuzu tanımalı ve vücudunuzun gıdaya olan ihtiyacını bilmelisiniz. Çünkü beslenmek, insanın temel ihtiyaçlarından biri olsa da yeterli düzeyde beslenmek, vücudun ideal kiloda kalmasını da sağlayan bir noktadır. Ancak bazı insanlar bilinçaltına yerleşmiş hevesler, arzular ve iştah gibi noktalar nedeniyle sürekli gıda tüketmek istemekte ve kilo verememektedir. İşte bu durumda düşünce gücü sayesinde bilinçaltından istenmeyen duygular ve davranışlar uzaklaştırılarak, daha rahat kilo verilebilir.

Kişi düşünce gücü sayesinde zayıflamak istiyorsa, öncelikle hayatındaki olumsuzlukları uzaklaştırması gerekir. Yani öncelikle pozitif düşünmeyi, olumsuz düşüncelerden uzaklaşmayı, olumsuz kişiler ile iletişim kurmaktan uzaklaşmayı ve başarıya inancı öğrenmelidir. Bu sayede yapılan diyet programları ve egzersizler daha güvenilir sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Diyet programlarında en çok yapılan hatalardan birisi de alınan ve verilen kiloyu sürekli takip etmeye çalışmaktır. Bu nedenle bilinçaltına yerleşmiş bir şekilde her gün terazi kontrolünü kafanızdan çıkarmanız gerekir. Ayrıca benzer şekilde besinlere karşı olan yaklaşımınızı değiştirmek de önemli bir noktadır.

Beslenme ve diyet programlarında düşünce gücü sayesinde ekmekten et ürünlerine, sütten protein ürünlerine kadar her gıdaya karşı olan yaklaşımı değiştirmek önemlidir. Çünkü ekmek yersem mutlaka kilo alırım veya protein ağırlıklı beslenirsem mutlaka zayıflarım gibi düşünceler başarılı sonuçları ortaya çıkarmayacaktır.

Bu konuda kendinize bir odak noktası belirlemeniz ve bilinçaltınızı bu odağa ulaştıracak kirliliklerden temizlemeniz gayet büyük bir katkı sağlayacaktır. Kış mevsiminde başladığınız bir program ile yaz mevsiminde giyeceğiniz pantolonu hayal edip, bu hedefe ulaşmak için bilinçaltınızı kullanabilirsiniz.

Düşünce Gücü ile Zayıflama Örnek Çalışma

Eski bir mayonuz var ve şu anda bu mayonun içine giremiyorsunuz ve tamamen rafa kaldırdınız ve görmek istemiyorsunuz. Aslında tam tersini yapmalı ve olumsuzlukların isteyerek üzerine gitmelisiniz. Mayonuzu çıkarın ve bu mayonun içerisine gireceğiniz günü belirleyin. Hedefiniz doğrultusunda olumlama yapmaya çalışın. Kilo veremiyorum ve bir daha asla giyemeyeceğim diye düşünmek yerine, az kaldığını düşünün ve bildiğiniz yanlışları yapmayacağınızı bunun yerine daha sağlıklı, dengeli beslenmeyi ekleyin. Hatta bu konuda profesyonel destek alarak diyetisyen yardımı ile sağlıklı bir şekilde kilo hedefinize ulaşın. Unutmayın, o mayoyu giymek sizin elinizde.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın