Zayıflama Hapı

Zayıflamak için onca yolu deniyoruz ve bir çok bedel ödüyoruz. Peki Zayıflama Hapı Kilo verme üzerinde Nasıl bir etki bırakır?

Zayıflama Hapı Nedir?

Dış görünüş bir yana, bazı insanlar fazla kilolarından şikâyetçidirler. Bazı inşalar doğuştan şanslıdırlar. Onların metabolizmaları son derece hızlı olduğu için her ne kadar yağlı da yeseler, ne kadar fazla da yeseler kilo almazlar. Ancak metabolizması yavaş olan insanlar, en ufak bir yağlı bir şey yeseler direkt olarak kilo yapmaya meyillidirler. Bu yüzden de fazla kilo almaya meyilli insanlar bu fazla kilolardan kurtulmak için ve daha fazla kilo almamak için her bir yolu deniyorlar. Kimi doğal bitkilerde çare ararken kimi spor yapıyor. Bazıları bu ikisi zor geldiği için zayıflamak için bazı hapları kullanmayı tercih ediyorlar. Zayıflama hapları, oral yoldan kullanılan ve kısa sürede etkisini gösteren ilaçlara denir. Zayıflamak amacıyla kullanılan bu ilaçlar bir çok kişi tarafın hoş karşılanmamaktadır. Doğal olmamasından dolayı faydadan çok zarar vereceği düşünülür ancak bu ilaçlar eğer onaylı ise gönül rahatlığı ile kullanılarak fazla kilolara elveda denilebilir.

Zayıflama Hapı İşe Yarar Mı?

Fazla kilolardan kurtulmak için insanlar her türlü yolu denemeye açıktırlar. Bazen spor yaparak fazla kilolardan kurtulmayı deneyenler, daha sonra yediklerine dikkat ederek devam edebilirler. Bunların haricinde ilaç tedavisi ile zayıflamayı deneyenler de az değildir.

Kimi insanlar bundan kurtulmak için doğal yöntemlere başvursada kimileri zayıflama hapları ile derdine çare aramaktadır. Bu ilaçlar kısa sürede etki göstererek kişinin fazla kilolardan kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Ancak zayıflamak adına kullanılan her ilaç işe yaramamaktadır. Sadece bakanlık onaylı zayıflama hapı tercih edilmelidir. Markası belli olmayan ürünlere itimat edilmemelidir. Bunlar zayıflatmak yerine öldürebilir. Bu konuda her vatandaşın bilinçli olması gerekmektedir. Ucuz ve kalitesiz, herhangi bir kuruluştan onay almamış zayıflama hapları kişiyi öncelikle hızla zayıflatmaktadır. Daha sonra kişi hapların işe yaradığını düşünür ancak her gün aslında ölüme bir adım daha yaklaşmaktadır.

Zayıflatma hapları kullanılırken Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama hapları içerisinde olup olmaması mutlaka ama mutlaka kontrol edilmelidir.

Zayıflama Hapı Tavsiye

Bazı insanlar ise obezitenin yada fazla kiloların getirdiği hayatı yaşamasına rağmen kilo almamakta ısrar ediyor. Zayıflama hapı kilo vermek için tercih edilebilecek yollardan bir tanesi. Bu haplar hakkında yeterli bilgisi olmayanlar için işte birkaç ilaç önerisi:

 • Hydroxycut
 • KafeinOrlistat
 • (Alli)Ahududu Ketonu
 • Yeşil Kahve Çekirdeği Özü
 • Glucomannan
 • CLA
 • Meratrim
 • Konjuge Linoleik Asit
 • Forskolin
 • Acı Portakal (Sinefrin)

Bu hapların genel özellikleri hemen hemen birbirilerine yakındır. Ancak zayıflama hapı alınırken son derece dikkatli olunmalı ve bir doktora başvurmadan hap tüketilmemelidir.

Zayıflama Haplarının İçerikleri Nelerdir?

İnsanlar zayıflamak için her yolu denemeye meyilliler. Çünkü insan dış görünüşüne önem veren bir varlıktır ve bunun için yapmayacağı şey yoktur Kimi insanlar midelerine kelepçe taktıracak kadar ileriye gitseler de kimisi sadece spor yaparak işi tamamlamaya niyetli. Bazıları diyet yapıyor ve en kolaya kaçanlar ise zayıflama hapı kullanıyor. Zayıflama hapı içeriğindeki etkin maddeler sayesinde kilo vermeye yardımcı oluyor. Zayıflama hapı bazı insanlar tarafından zararlı olarak bilinirken bazı insanlar ise onaylı zayıflama hapı almayı tercih ediyorlar.

Zayıflama haplarında genelde birçok içerik vardır ancak temelinde bazı maddeler yer alır. Bunları kısaca şöyle sıralayabiliriz:

 • 1.250 mg aspir yağı
 • %80 oranında saf CLA
 • Patentli Tonalin@ hammadde
 • Yüksek aktif izomer

Kimi zayıflama haplarında bunlar dışında da içerik varken bazılarında bunlar bile yoktur. Zayıflamak adına ilaç alınırken mutlaka ama mutlaka bandrole dikkat edilmeli, doktor kontrolü ve tavsiyesi üzerine alınması gerekmektedir.

Zayıflama Haplarının Mantığı Nedir?

Fazla kilolar herkesin canını sıkar. Özellikle yaz aylarında insanlar bu konuda depresyon yaşayacak kadar düşünürler. Yaz ayında bikini giyip plajlarda güneşlenmek gibi hayal kurmak varken fazla kilolar ile baş etmeye çalışmak insanların yaşam enerjilerini, morallerini maalesef hızla düşürmektedir. Bu yüzden de insanlar zayıflamak için neredeyse her yolu denerler. Kimi insanlar fazla yemek yedikleri için bunu engellemeye çalışırlar ve midelerine kelepçe takarak hayatlarına devam ederler. Bazıları ise her tedavi yönteminin doğallık olduğunu düşünerek dengeli beslenip spor yaparlar ki, bu zayıflamanın en güvenilir, en doğal ve en sağlıklı yoludur. Ancak biraz zor olduğu da doğrudur. Bazı insanlar spor yapmanın zor olduğunu düşündüğü için bunun yerine sadece diyet yaparak fazla kilolardan kurtulmayı hedeflerler ki bu da hareket etmeden çok zordur. En kolay zayıflamak isteyenler ise diyet yapıp, zayıflama hapı kullanmayı tercih ederler. Zayıflama hapı ile spor yapmadan normal hayatta yapılan hareketler ile zayıflamayı hedeflerler.

Zayıflamak görüldüğü kadar kolay değildir. Zayıflama hapı kilo vermeye yardımcı olur ama zayıflama hapı ile beraber spor yapılırsa çok daha yüksek etkilerini gösterebilir.

Zayıflama hapları içeriğindeki maddeler ile kullanımdan itibaren vücutta yağ, su ve kas kaybına sebep olur. Bu şekilde gözle görülür bir biçimde zayıflama sağlanabilir. Ve zayıflama hapı kullanımı durdurulduktan sonra geriye yağ ve su tekrar gelir ancak kaslar geri gelmez. Bu da eskisinden daha kötü bir görünüme sebep olur. Zayıflama hapı kullanılırken onaylı zayıflama hapı kullanılmalı, doktor tavsiyesi üzerine alınmalı ve kullanılırken mutlaka ama mutlaka spor yapılmalıdır. Kas kaybı ancak böyle önlenebilir.

Zayıflama Hapları Zararlı Mıdır?

Bazıları spor yaparak zayıflamaya çalışır, bazıları ise diyet programlarına uyarak. Bunlar arasında en rahatına düşkün olanlar zayıflama hapı kullanmayı tercih ederler. Çünkü zayıflama hapı kullanmak için herhangi bir efor harcamaya gerek yoktur. Ancak bilinmelidir ki kilolardan kurtulmak için efor harcanmalıdır.

Ancak zayıflama hapı konusunda tam olarak bir karara varılmış değildir. Çoğu uzman zayıflama haplarının faydadan çok zarar, hatta ölüme yol açabileceğini söylüyor ancak devlet onaylı zayıflama hapları da mevcuttur. Zayıflama haplarının zararlı olup olmadığı kişiden kişiye de değişebilecek bir durumdur. Herkes zayıflama haplarını kullanacak diye bir durum söz konusu değildir. İçerisindeki etken maddeleri mutlaka kontrol edilmeli ve güvenilir firmaların ürettiği ürünleri tercih etmeye odaklanmalıyız. İnternet üzerinde bu haplarla ilgili bir çok olumsuz haber de bulunmakla beraber, bilimsel olarak henüz bir kanıya varılabilmiş değildir. Her zaman bu tarz ilaçları kullanırken prospektüste yazan talimatlara göre kullanmalı, daha hızlı zayıflamak adına kullanım önerilerinin dışında aşırı tüketimden kaçınmalıyız.

Kilolu kişiler aslında nasıl zayıflayabileceğini bilmek ile beraber, bildiği. bu bilgileri düzenli olarak uygulamaktan kaçınmakta ve daha kolay yöntemlere başvurmaktadır. Sadece zayıflamak amacıyla üretilmiş olan ilaç, hap ve türevi ürünleri kullanmak yerine; diyet ve spor ile beraber desteklemelidirler. Böylelikle kullanmış olduğunuz yan ürünler size sadece motivasyon sağlayan araçlar olarak kalacak ve sonuçta başarıya hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Yorumları Görüntüle

  • Thincal'i doktor kontrolü altında kullanmalısınız. Ağır bir kardiyo programı uyguluyorsanız, L-carnitini spor öncesi kullanabilirsiniz.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın