Zayıflama Hapı
Zayıflama Hapı

Zayıflamak için onca yolu deniyoruz ve bir çok bedel ödüyoruz. Peki Zayıflama Hapının Kilo verme üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu biliyor musunuz?

Uzman Diyetisyen Tuğba Yaprak

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? 

Zayıflama Hapı Nedir?

Her insan dış görünüşüne büyük önem verir. Bazı insanlar “önemli olan iç güzellik” dese de onların da aslında dış görünüşe önem verdiğini çok kolayca anlayabiliriz. İnsanın doğası gereği insan güzel görünmek ister. Gerek diğer insanlara, gerekse karşı cinse karşı. Yapılan araştırmalara göre erkekler daha çok karşı cinse iyi görünmek için dış görünüşlerine önem verirken, kadınlar tam aksine; hemcinslerine iyi görünmek için dış görünüşlerine önem vermektedirler. Kadınlar daha çok hemcinslerini kıskandırmak için bu kadar çaba sarf etmektedirler. 

Dış görünüş bir yana, bazı insanlar fazla kilolarından şikâyetçidirler. Bazı inşalar doğuştan şanslıdırlar. Onların metabolizmaları son derece hızlı olduğu için her ne kadar yağlı da yeseler, ne kadar fazla da yeseler kilo almazlar. Ancak metabolizması yavaş olan insanlar, en ufak bir yağlı bir şey yeseler direkt olarak kilo yapmaya meyillidirler. Bu yüzden de fazla kilo almaya meyilli insanlar bu fazla kilolardan kurtulmak için ve daha fazla kilo almamak için her bir yolu deniyorlar.  Kimi doğal bitkilerde çare ararken kimi spor yapıyor. Bazıları bu ikisi zor geldiği için zayıflama hapı kullanmayı tercih ediyorlar. Zayıflama hapı, oral yoldan kullanılan ve kısa sürede etkisini gösteren ilaçlara denir. Zayıflama hapı insanların çoğu tarafın hoş karşılanmamaktadır. Doğal olmamasından dolayı faydadan çok zarar vereceği düşünülür ancak zayıflama hapı eğer onaylı ise gönül rahatlığı ile kullanılarak fazla kilolara elveda denilebilir. 

Zayıflama Hapı İşe Yarar Mı?

Fazla kilolar insanlar için büyük derttir. Bazen insan içine çıkmaya bile utanılan bir durum olabilir. Her ne kadar doğal görünse de insanın içinde sürekli bir utanma durumu söz konusu olabilir. Ayrıca sürekli olarak kilo artışı daha büyük sorundur. Yeni alınan kıyafete 2 ay sonra sığmamak gibi durumlar insan için oldukça üzücü durumlardır. Basit görünse de fazla kilolar insanlarda depresyona sebep olabilir. 

Fazla kilolardan kurtulmak için insanlar her türlü yolu denemeye açıktırlar. Bazen spor yaparak fazla kilolardan kurtulmayı deneyenler, daha sonra yediklerine dikkat ederek devam edebilirler. Bunların haricinde ilaç tedavisi ile zayıflamayı deneyenler de az değildir.  

Kimi insanlar bundan kurtulmak için doğal yöntemlere başvursada kimileri zayıflama hapı ile derdine çare aramaktadır. Zayıflama hapı kısa sürede etki göstererek kişinin fazla kilolardan kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Ancak her zayıflama hapı işe yaramamaktadır. Sadece bakanlık onaylı zayıflama hapı tercih edilmelidir. Markası belli olmayan ürünlere itimat edilmemelidir. Bunlar zayıflatmak yerine öldürebilir. Bu konuda her vatandaşın bilinçli olması gerekmektedir. Ucuz ve kalitesiz, herhangi bir kuruluştan onay almamış zayıflama hapları kişiyi öncelikle hızla zayıflatmaktadır. Daha sonra kişi hapların işe yaradığını düşünür ancak her gün aslında ölüme bir adım daha yaklaşmaktadır. 

Zayıflatma hapları kullanılırken onaylı olup olmaması mutlaka ama mutlaka kontrol edilmelidir. 

Zayıflama Hapı Tavsiye

Son yüzyılda insanlığın yaygın hastalıklarından bir tanesi de obezitedir. Obez olan insanlar son yıllarda oldukça fazla olmuşlardır. Globalleşen dünya ile beraber hızlanan yaşan insanların kendilerine vakit ayırmasına engel olmaktadır. Bu yüzden kendine vakit ayıramayan kişiler yemek yapmak için de fırsat bulamıyorlar ve fast food tarzı ürünler ile kendilerini besliyorlar. Fast food ürünler kalorisi oldukça yüksek ürünler olduğundan dolayı insanlarda fazla kilo yapmaya sebebiyet veriyor. Bununla beraber zaman sıkıntısı yaşayan insan spor yapmak için de zaman bulamıyor ve yediği fast food öylece kalıyor. Bu da vücutta yağ depolanmasına, dolayısıyla şişmanlamaya sebep oluyor.

İlk dönemlerde kendini pek belli etmese de son zamanlarında obezite artık dönüşü olmaz bir yol oluyor.  Obezite ile savaşmak için insanlar tarafından örgütler dahi kurulmuştur.

Bazı insanlar ise bu örnekteki hayatı yaşamasına rağmen kilo almamakta ısrar ediyor.

Zayıflama hapı kilo vermek için tercih edilebilecek yollardan bir tanesi. Zayıflama hapı hakkında yeteri bilgisi olmayanlar için işte birkaç zayıflama hapı önerisi:

 • Hydroxycut
 • KafeinOrlistat
 • (Alli)Ahududu Ketonu
 • Glucomannan 
 • Meratrim
 • Konjuge Linoleik Asit
 • Forskolin 
 • Acı Portakal (Sinefrin)

Saydığım 12 hap ve gıda takviyesi arasında en iyileri:

 • Kilo vermekte: Glucomannan, CLA ve Orlistat (Alli)
 • Yağ yakımını hızlandırmakta: Kafein ve yeşil çay özüdür.

Bu hapların genel özellikleri hemen hemen birbirilerine yakındır. Ancak zayıflama hapı alınırken son derece dikkatli olunmalı ve bir doktora başvurmadan hap tüketilmemelidir.

Zayıflama Haplarının İçerikleri Nelerdir?

Son yıllarda insanların en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi de fazla kilolar. Birçok insan günümüzde fazla kilolardan yakınmaktadır. Bu zamanda üretilen yiyeceklerin kalitesiyle de alakalı olarak insanlar sürekli olarak kilo alıyorlar. Tek neden yiyecekler de değil. Aynı zamanda insanların hızlı süren yaşamları sebebiyle yemek yemeye zamanları olmuyor. Görünüşte bu iyi bir şey ama aslında ters etki yaratıyor. İnsanlar yemek yemeye fırsat bulamayabilirler ama bu yemek yemeyecekleri anlamına gelmez. Bu sefer fırsat bulamadıklarından hazır yiyeceklere yöneliyorlar. Hazır yiyeceklerde bol doymuş yağ ile üretildiğinden dolayı daha fazla kiloya sebep olabiliyor. 

İnsanlar zayıflamak için her yolu denemeye meyilliler. Çünkü insan dış görünüşüne önem veren bir varlıktır ve bunun için yapmayacağı şey yoktur Kimi insanlar midelerine kelepçe taktıracak kadar ileriye gitseler de kimisi sadece spor yaparak işi tamamlamaya niyetli. Bazıları diyet yapıyor ve en kolaya kaçanlar ise zayıflama hapı kullanıyor. Zayıflama hapı içeriğindeki etkin maddeler sayesinde kilo vermeye yardımcı oluyor. Zayıflama hapı bazı insanlar tarafından zararlı olarak bilinirken bazı insanlar ise onaylı zayıflama hapı almayı tercih ediyorlar. 

Zayıflama haplarında genelde birçok içerik vardır ancak temelinde bazı maddeler yer alır. Bunları kısaca şöyle sıralayabiliriz:

 • 1.250 mg aspir yağı
 • %80 oranında saf CLA
 • Patentli Tonalin@ hammadde
 • Yüksek aktif izomer

Kimi zayıflama haplarında bunlar dışında da içerik varken bazılarında bunlar bile yoktur. Zayıflama hapı alınırken mutlaka ama mutlaka bandrole dikkat edilmelidir.

Zayıflama Haplarının Mantığı Nedir?

Fazla kilolar herkesin canını sıkar. Özellikle yaz aylarında insanlar bu konuda depresyon yaşayacak kadar düşünürler. Yaz ayında bikini giyip plajlarda güneşlenmek gibi hayal kurmak varken fazla kilolar ile baş etmeye çalışmak insanların yaşam enerjilerini, morallerini maalesef hızla düşürmektedir. Bu yüzden de insanlar zayıflamak için neredeyse her yolu denerler. Kimi insanlar fazla yemek yedikleri için bunu engellemeye çalışırlar ve midelerine kelepçe takarak hayatlarına devam ederler. Bazıları ise her tedavi yönteminin doğallık olduğunu düşünerek dengeli beslenip spor yaparlar ki, bu zayıflamanın en güvenilir, en doğal ve en sağlıklı yoludur. Ancak biraz zor olduğu da doğrudur. Bazı insanlar spor yapmanın zor olduğunu düşündüğü için bunun yerine sadece diyet yaparak fazla kilolardan kurtulmayı hedeflerler ki bu da hareket etmeden çok zordur.  En kolay zayıflamak isteyenler ise diyet yapıp, zayıflama hapı kullanmayı tercih ederler. Zayıflama hapı ile spor yapmadan normal hayatta yapılan hareketler ile zayıflamayı hedeflerler. 

Zayıflamak görüldüğü kadar kolay değildir. Zayıflama hapı kilo vermeye yardımcı olur ama zayıflama hapı ile beraber spor yapılırsa çok daha yüksek etkilerini gösterebilir.

Zayıflama hapları içeriğindeki maddeler ile kullanımdan itibaren vücutta yağ, su ve kas kaybına sebep olur. Bu şekilde gözle görülür bir biçimde zayıflama sağlanabilir. Ve zayıflama hapı kullanımı durdurulduktan sonra geriye yağ ve su tekrar gelir ancak kaslar geri gelmez. Bu da eskisinden daha kötü bir görünüme sebep olur. Zayıflama hapı kullanılırken onaylı zayıflama hapı kullanılmalı ve kullanılırken mutlaka ama mutlaka spor yapılmalıdır. Kas kaybı ancak böyle önlenebilir.

Zayıflama Hapı Zararlı Mıdır?

Fazla kilolar her insan için büyük bir sorun olmaktadır. Her insan bedeninin olması gerektiği gibi görünmesini ister. Hiç kimse fazla kilolu olmak istemez. Bu yüzden de fazla kilolara sahip insanlar bu kilolardan kurtulmak için her ne kadar tehlikeli de olsa birçok yolu deneyebilirler. 

Bazen fazla kilolar metabolizmaya bağlı iken bazıları da iştah ile alakalıdır. Metabolizması yavaş olan insanlar her ne kadar dikkat ederlerse etsinler, yine de kilo almaya devam ediyorlar. Ancak bazı insanlar iştahları yüzünden fazla kilolar ile yüzleşmek zorunda kalıyorlar. Durmak bilmeyen açlık hissi ve yemeklerden alınan haz sebebiyle bazı insanlar durmadan yemek yiyerek midelerini büyütebilirler. Büyüyen mide daha fazla yemek ister ve daha fazla yemek te daha fazla kilo demek olur. Bu yüzden böyle kişiler genişleyen midelerini küçültmek için cerrahi bir operasyon ile midelerine kelepçe taktırırlar ve eskisi gibi çok yememeye başlarlar. 

Bazıları spor yaparak zayıflamaya çalışır, bazıları ise diyet programlarına uyarak. Bunlar arasında en rahatına düşkün olanlar zayıflama hapı kullanmayı tercih ederler. Çünkü zayıflama hapı kullanmak için herhangi bir efor harcamaya gerek yoktur. Ancak bilinmelidir ki kilolardan kurtulmak için efor harcanmalıdır. 

Ancak zayıflama hapı konusunda tam olarak bir karara varılmış değildir. Çoğu uzman zayıflama haplarının faydadan çok zarar, hatta ölüme yol açabileceğini söylüyor ancak devlet onaylı zayıflama hapları da mevcut.

Diğer zayıflama yöntemlerini incelemek için tıklayınız.

WhatsApp
Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Alın!
Merhabalar, Ben Diyetisyen Tuğba Yaprak, size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by