Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama İlaçları

Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları kullanmaya özen gösterin. Gördüğünüz her zayıflama ilacını sipariş edip, metabolizmanıza zarar vermeyiniz.

Zayıflama İlaçlarını Herkes Kullanabilir mi?

Kontrolsüz ilaç kullanımları gün geçtikçe yaygınlaşan hatalı bir durum. İnsanlar doktora gitmeden kendilerine iyi gelebileceğini düşündükleri ilaçları reçetesiz şekilde eczanelerden talep edebiliyorlar. Bildiğiniz gibi fazla antibiyotik kullanımının önüne geçilmesi için doktor tarafından yazılmamış antibiyotikleri eczanelerden satın almanız artık yasak.

Kullanılan ilaçların amacı vücudumuza iyi gelmesi, oluşan rahatsızlığı gidermesidir. Fakat ağır ilaçları uygunsuz şekilde kullandığımızda vücudumuzda geri dönüşü olmayan hasarlara da yol açabilirler.

Kilo problemi bazen gündelik bir sıkıntıdan çıkıp, organlarımızı etkileyebilecek kadar büyük boyutlara ulaştı ise çözümü öncelikle doktor ve diyetisyenlerde aramamız gerekiyor. Kilo alıp verme kaynaklı fiziksel sorunlar bazı hastalıkların da habercisi haline gelebiliyorlar.

Zayıflama ilacı, kilo verme sürecinde hızlı bir çözüm olduğu düşünülerek kişiler tarafından satın alınarak kullanılmaya başlanıyor. Fakat ilacı almadan önce bu ilacın Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları arasında olup olmadığını araştırıyor muyuz? Cevabınız hayır ise ve halihazırda bu ilaçları kullanıyorsanız hemen şimdi bırakın. Zayıflama ile ilgili ilaçları sizlere ancak doktorlarınız önerebilir ve bu şekilde sağlığınız bozulmadan kilo vermeye başlarsınız.

Merdiven altı olarak tabir ettiğimiz ilaçların sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları olmadığını lütfen unutmayın. Her şeyden önce sağlığınız önemli. Özellikle kronik hastalıklara sahipseniz kulaktan dolma bilgilerle ya da kullanıcı tavsiyelerine uyarak bilmediğiniz ilaçları kullanmayın. Kalp, damar, şeker gibi hastalıklarınız varsa ya da halime iseniz yanlış ilaçlar kullanarak sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama İlaçları Hangileridir?

Zayıflama ilaçlarını kullanmadan evvel sağlık bakanlığı tarafından onay verilmiş ilaçlar arasında olduğundan lütfen emin olun. Piyasadaki birçok zayıflama ilacı vücudunuzun kaldıramayacağı ölçüde ağır etken maddeler içerebilir ve kilo verme uğruna sağlığınızdan olabilirsiniz. Şuan bir zayıflama ilacı kullanıyorsanız lütfen bu ilacın sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış zayıflama ilaçları listesinde olup olmadığını kontrol edin.

Sağlık bakanlığı tarafından onay verilmiş haplar güvenilir ilaçlar olsalar dahi yine de doktor tavsiyesi olmadan bu ilaçları kullanmanız sakıncalı olabilir çünkü daha önceden bilmediğiniz hastalıklarınız olabilir. Bu ilaçlar bu hastalıkları tetikleyebilirler. Bazen de bu ilaçlar 4-5 kilo fazlası olan kişiler tarafından kullanılmak istenmektedir. Bu kişiler ilaçları kullanmak için uygun kişiler değillerdir. Obezite boyutundaki kilo problemleri için doktorlar tarafından tavsiye edilerek kullanılması gerekmektedir. Anlık kilo kaybı yaşamak yerine 1-2 haftalık spor ve egzersiz yardımıyla fazla olduğunu düşündüğünüz 4-5 kiloyu rahatlıkla verebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı tarafından Onaylı ilaçlar şunlardır:

  • Xenical Forte
  • Thincal
  • Wanabi Forte

Bu ilaçlar farklı mg ölçülerinde ve farklı adetlerde eczanelerde satılmaktadırlar. İlaçlar kullanıldıktan sonra yan etkileri olabilir. Yan etkiler görünmeye başladığı an lütfen en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Hamile ya da kronik hastalıklarınız var ise lütfen ilaçları kullanmayınız.

Sağlığınızın her şeyden önemli olduğunu asla unutmayın. Bu ilaçları bilirkişilere danışmadan lütfen kullanmayın. Kilolar zamanla bile olsa verilir ama kaybettiğiniz sağlığınızı geri alamazsınız.

Zayıflama İlaçları İşe Yarar Mı?

Yan etkileri oldukça ağır ve obezite tedavilerinde kullanılan bu ilaçların kullanılmaya başlamadan önce muhakkak Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları arasında olduğundan emin olunuz. Listeye dahilse bile kullanmadan önce yan etkilerini araştırarak, sizin için uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Ufak kilo problemleriniz için asla kullanmamalısınız.

Bu ilaçların etken maddesi orlistat adı verilen maddedir. Bu maddenin yanında farklı etken maddeleri de içeren bu ilaçlar eğer çok fazla kiloluysanız kullanımına izin verilen ilaçlardır. İçeriğindeki etken maddeleri bilmeniz çok önemlidir çünkü eğer bu maddelerden birine dahi alerjiniz varsa asla kullanmamanız gerekir.

Kullandığınız zayıflama ilacı sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış zayıflama ilaçları arasında bile olsa bazı yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler:

  • Halsizlik ve yorgunluk
  • Baş ve karın ağrısı
  • Karında şişkinlik
  • Dişlerde sızlama
  • Dışkıda değişme
  • Bağırsak ağrıları ve gaz problemleri

Düzenli kullanımlarda yan etkilerinden herhangi biri görülse bile ilacı tavsiye eden doktoru konu hakkında bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Doktor kontrolünde kullanıldığında sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları elbette ki işe yarayacaktır. Her ilacın kilo kaybı üzerindeki etkisi farklıdır. Burada önemli olan en çok kilo kaybı yaşatan ilacı kullanmak değil, sizin için uygun olan ilacı kullanmaktır. Özellikle bir ilacı kullanırken kilo kaybından hoşnut olmayıp başka bir ilacı kontrolsüz şekilde kullanmayın. Her ilacın farklı bir yan etkisi görülebilir.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama İlaçları ile Kaç Kilo Verilir?

Yazın gelmesine sayılı günler kala herkeste bir kilo verme telaşı başlar. Yaza fit girmek, kıyafetler içinde rahat hissetmek herkesin isteğidir. Fakat yaza az kala başlayan bu telaş doğal olarak insanlarda en hızlı şekilde kilo verme yöntemlerini aramaya iter. İnternet reklamlarında da bu aylara yakın zamanlarda zayıflama ilaçlarının tanıtımlarını görmeye başlarsınız. Rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu ilaçların sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları olup olmadığını bilmeden satın da alabilirsiniz. Onayı olmayan ilaçların sağlığınız üzerindeki yan etkisi kilo vermek değil sizi hasta etmek olacaktır.

Sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları testlerden geçirilmiş, yan etkileri ve etken maddeleri araştırılmış, denenmiş ve bu şekilde piyasaya sunulmuş ilaçlardır ve bu yüzden önemlidir. Gördüğünüz diğer ilaçlarda bu süreçlerin sağlıklı bir şekilde ilerleyip ilerlemediğini bilmek ne yazık ki mümkün değildir.

İlaçlar obezite tedavisinde kullanılan ağır ilaçlardır. Birkaç kilo fazlalığı olduğunu düşünen ve bunları hızlıca vermek isteyen insanlar için uygun değildir. Bunun yerine belli bir süre egzersiz ile aynı sonuçları elde edebilirsiniz.

Sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları arasında olan Thincal isimli ilaç obezite tedavisi olan kişilerin kilolarına bağlı olarak 3-4 ay içerisinde ağırlığınızın %7 sinin verilmiş olmasını hedefler. Aynı şekilde Xenical isimli ilaçta 3 ay içerisinde ağırlığınızın %5’inin gideceğini belirtmektedir.

Bu ilaçları kullanmadan önce muhakkak doktor kontrolünde kullanılması gerektiğini bir kez daha belirtelim.

Diğer zayıflama yöntemlerini incelemek için tıklayınız.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın