İsveç Şurubu ile Zayıflama

Sürekli reklamlarını gördüğünüz ve merak ettiğiniz İsveç Şurubunun içeriğini inceledik ve Isveç şurubu ile zayıflama mümkün mü? bunu cevaplandırdık.

İsveç Şurubu, 15. yüzyılda İsviçreli Paracelsus (Alman Kökenli) tarafından formüle edilmiş içerisinde mür, safran, sinameki yaprakları, kafur, ravent kökleri, devedikeni kökleri, angelica kökleri, cedvar kökleri, aloe vera, centiyana veya pelin otu içeren geleneksel bitkisel bir karışımdır.

İsveç Şurubunun Faydaları Nelerdir?

İsveç Şurubunun ana faydalarından biri, genel sindirim sürecini arttırmak ve yumuşak besin emilimini sağlamaktır. Karaciğer fonksiyonlarını uyararak, karaciğerden safra salgılanmasını, kolesterolün dengelenmesini ve vücudumuzu temizlemeye hizmet eden pankreatik mide sularının salgılanmasını sağlar. İsveç şurubu ile zayıflama bildiğiniz yöntemler kadar rahat bir yöntemdir.

Ayrıca hidroklorik asit gibi sindirim enzimlerinin üretimini artırarak, sindiriminizi geliştirir ve bağırsaklarınızın asitliğini arttırmaya yardımcı olur. Böylece sağlıklı bir şekilde İsveç şurubu ile zayıflama sürecinize devam edebilirsiniz.

Bitkisel karışım çeşitli hastalıklarla savaşmaya da yardımcı olur. Sindirim sistemindeki ağrı veya problemleri azaltmaya, sindirimin normalleşmesine, karaciğer ve kanın temizlenmesine yardımcı olur. Bu sebeple isveç şurubu ile zayıflama tekniğini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

İsveç Şurubu Zayıflatır Mı?

Günümüz şartlarında insanlar beslemelerine yeterli önemi vermemektedirler. Çalışma şartlarımız, yaşam standartlarımız sonucunda yemek yapacak zamanımız çok olmaz. Yetersiz ve dengesiz beslenerek sağlıksız bir yaşam tarzımız olduğu için, sindirimimizle ilgili sorunlar yaşayabiliriz. Sindirim sistemi sorunları ile ilişkili en yaygın problemler ishal, kabızlık, bağırsak sendromu (IBS), inflamatuar bağırsak hastalığı (IBD) ve mide ekşimesidir.

İsveç Şurubu karışımının acı bir tadı vardır. Bu tat, sindirim sisteminizi Hidroklorik Asit ve Safra (yemeğinizin sindirimini iyileştiren) gibi suları salmaya teşvik eder. Bu, yağların parçalanmasına ve kilo kaybınıza fayda sağlayacak olan besin emilimini artırmaya yardımcı olur.

Dilinizdeki acı reseptörleri, acı kimyasalları deneyimlemenizin ilk ve en dikkat çekici yolu olabilir ancak bu reseptörler sindirim sisteminizde yarattığı etkilerin sadece küçük bir kısmıdır. Sindirim sisteminizde bulunan spesifik T2R acı reseptörlerinin en dikkat çeken yönlerinden biri, enteroendokrin hücrelerde bulunmasıdır. Enteroendokrin hücreler sindirim sisteminde mukoza zarında bulunur. Bunlar, acıyı tespit edebilen ve aynı zamanda açlık ve dolgunluk sinyalimizi kontrol eden gastrointestinal hormonların salınımını, ayrıca yağ ve karbonhidratların metabolizmasını kontrol edebilen uzmanlaşmış hücrelerdir. Dolayısıyla bağırsaktaki acıların tespiti ile iştah, sindirim suları, tokluk ve diğer metabolik fonksiyonlar gibi şeyleri kontrol eden hormonların salınması arasında bir ilişki vardır. Bu sebeple isveç şurubu ile zayıflama mümkündür.

Her yemek yediğinizde veya günde iki kez seyreltilmiş isveç şurubu içtiğimizde bu içeceğin sindirim sistemi üzerinde olumlu etkilerini fark ederek, isveç şurubu ile zayıflama sağlayabilirsiniz. Bu içeceği içtiğiniz her seferde yediklerinizi daha iyi sindirir ve kilo verme hedeflerinizi destekleyebilirsiniz.

Kilo vermek ve genel olarak piyasadaki kimyasal ürünler yerine, iyileştirme etkisi bulunan, sağlıklı ve doğal bir alternatif kullanmak isteyenler için isveç şurubu ile zayıflama yöntemini deneyerek olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

İsveç Şurubu Nasıl Yapılır?

İsveç Şurubu, şifalı bitkilerin kök ve yapraklarından yapılan ve bitkilerin özlerini ortaya çıkarmaya yardımcı olan güçlü bir karışımdır. Bu bitkisel karışım acı bir tada sahiptir; acı, tadın vücudumuz üstünde iyileştirici ve düzenleyici etkileri vardır. İsveç Şurubu ile zayıflama yöntemine başvurulduğunda acı tadı sayesinde kilo veriminiz hızlanır.

Kendi İsveç Şurubunuzu yaparak isveç şurubu ile zayıflama etkisi yaratmak için :

Aloe vera, mür ağacı, safran, sinameki, kafur, ravent kökü, kudret helvası, küçük çayır güzeli, tiryak, gümüş dikeni kökü ve melek otu kökü kullanmanız gerekir.

Bu karışımı iki şekilde hazırlayabilirsiniz:

 • Yukarıda kullanılan tüm bitkileri bir kasede karıştırın. Ot karışımından yaklaşık 2 yemek kaşığı kullanın.
 • 5 bardak suyu kaynatın ve bu 2 yemek kaşığı otla birlikte suyu karıştırın.
 • Eklediğiniz otların bulunduğu suyu sık karıştırın ve soğuduğunda buzdolabında saklayın.
 • Bir bardak kaynamış ılık suya iki çorba kaşığı soğutulmuş karışımdan ekleyerek günde iki kez içebilirsiniz. Ayrıca bu acı çayı aynı oranlarda bir meyve suyuyla da karıştırabilirsiniz.
 • Bu şekilde hazırlanan İsveç Şurubunun raf ömrü yaklaşık 3-5 gündür. Bu yüzden çok fazla yapmanıza gerek yoktur.

İsveç Şurubu Nasıl Tüketilmelidir?

İsveç Şurubu, böbrek ve karaciğer fonksiyonlarını düzenleme, safrayı iyileştirme, şişkinliği azaltma, metabolizmayı iyileştirme ve vücudun asit değerlerinin yükselmesini önleme yeteneğine sahiptir. Bu nedenle sindirim sisteminiz çok aktif değilse İsveç Şurubu ile zayıflama iyi bir seçenek olabilir.

İsveç Şurubunu; diş ağrıları, gıda zehirlenmesi, kesikler, yanıklar, alerjik reaksiyonlar, kas ağrıları, kramplar, baş ağrıları, sindirim, sivilce, yara izleri ve döküntüler gibi çeşitli hastalıklarda kullanabilirsiniz.

İsveç Şurubunu aşağıda bulunan örneklerdeki gibi kullanabilirsiniz:

Hastalıkları önleme ve bağışıklık desteği için, kahve veya çaya birkaç çorba kaşığı İsveç Şurubu ekleyerek ve günlük olarak içebilirsiniz. Bu aslında çok lezzetli bir içecektir ve kış ayları için idealdir. Bu gibi içecekler, İskandinav ülkelerinde bağışıklık sistemini hızlandırmak ve güçlendirmek için popülerdir. Aynı zamanda isveç şurubu ile zayıflama da mümkündür.

 • Sindirim sorunları için: Her bireyin, her öğünden önce günde 2-4 kez bir çay kaşığı İsveç Şurubu alması önerilir.
 • Gastrik şişkinlik ve mide ekşimesi: Yemeklerden 30 dakika önce ve 30 dakika sonra 1 çay kaşığı İsveç Şurubu alın.
 • Sağlıklı Sindirim için: Her yemekten 30 dakika önce 1 çay kaşığı İsveç Şurubu alın, ancak günde en fazla 3 kez alın.
 • Deri Enfeksiyonları ve Döküntüler: İsveç Şurubunu ufak bir bardağa koyun. Pamuk yardımı ile enfekte olmuş bölgeye uygulayın.
 • Bademcik iltihabı: 2 yemek kaşığı İsveç Şurubunu 1 su bardağı ılık su ile karıştırıp içebilirsiniz.
 • Hemoroid: Etkilenen bölgeye günde birkaç kez seyreltilmiş İsveç Şurubu uygulayın. Yatmadan önce, biraz pamuğu seyreltilmiş bir İsveç Şurubu Karışımına batırın ve su ile etkilenen bölgeye uygulayın.
 • İsveç Şurubu ile Zayıflama için: Gıda tüketimlerinden önce önerilen oranlarda kullanılması gerekmektedir.

İsveç Şurubunun Zararları

Çoğu besin takviyesinde olduğu gibi, birçok İsveç Şurubunun içeriği herkes için aynı faydayı sağlayamasada, çoğu kişi tarafından yan etkileri göz önünde bulundurularak kullanılmalıdır.

Her karışım gibi İsveç Şurubu da yan etkilere neden olabilir. Yan etkiler birkaç gün içinde kendiliğinden geçecektir. İsveç Şurubun kesinlikle önerilen dozdan az kullanılmasının herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Ancak her yiyecek ve içecekte olduğu gibi aşırı dozda kullanımı insan sağlığı açısından tehlikelidir. İsveç şurubu ile zayıflama hedefleyen kişilerin fazla dozda kullanması daha fazla kilo kaybına yol açmayacaktır.

İsveç Şurubunun Olası Yan Etkileri

 • Hamile kadınlar için önerilmez.
 • 18 yaşın altındaki çocuklar için önerilmez.
 • Ülser durumunda önerilmez.
 • İsveç Şurubunda, Oregon Üzüm kökü ve Goldenseal’da adı verilen berberin bitkisi içerir. Bu bitki bir alkaloiddir ve çok uzun süre alınırsa bağırsak astarınıza zarar verebilir.
 • Potasyum seviyelerinin azalması, yüksek tansiyona neden olabilecek olası bir yan etki de olabilir.
 • Dehidrasyona neden olabilir.
 • Karın ağrısı, bulantı veya kusma yaşıyorsanız veya ishal yaşıyorsanız İsveç Şurubu ile zayıflama yöntemini denememeniz gerekmektedir.
 • Melekotu kökü: Çocuklarda hormonal dengesizliklere, cilt hassasiyetlerine, özellikle güneş ışığına uzun süre maruz kalan sedef hastalarında yanıklara neden olabilir.
 • Sinameki: Ağrılı karın kramplarına neden olabilir.
 • İsveç şurubu ile zayıflama etkisini görmek isteyenlerin şurup içerisindeki maddelere alerjisinin olmaması gerekmektedir. Bileşimdeki güçlü bitkiler sağlığınızı tehlikeye sokacak derece de yan etkilere sahip olabilirler.

  Diğer zayıflama yöntemlerini incelemek için tıklayınız.

  Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

  Ücretsiz Bilgi Alın

  Tıklayın