Bölgesel Zayıflama

Kalça Eriten Diyet

Kadınlar, kalça bölgesindeki aşırı kilolardan şikayetçi ve buradaki en önemli sorunlardan bir tanesi de bölgesel zayıflama konusunda bilinçsiz hareket ediyor olmamızdır. Bu tarz problemler için kalça eriten diyet mucize çözümler sağlayabilmektedir. Bölgesel zayıflama için özel olarak hazırlanan diyet programları mevcut ve bu programlar ile birlikte yalnızca kalça bölgesine hitap edebiliyor ve buradaki yağlanmayı ortadan kaldırabiliyorsunuz. Diyet programları ile ilgili bilinen bir diğer yanlış ise her diyet programının kişiyi aç bırakacak olmasıdır. Aç kalmadan ve sağlıklı beslenerek zayıflamak da mümkündür. Sizler de geniş kalça sorunu ile karşı karşıya iseniz ve bu sorundan şikayetçi iseniz kalça eriten diyet programlarını uygulayabilir ve sportif faaliyetler ile destekleyerek bu bölgeye daha kusursuz bir şekilde verebilirsiniz.

Kalça Oluşumu Neden Olur?

Yaş ve cinsiyete bağlı farklılıklar olmasına rağmen, hepimiz yaşlanınca kilo alma eğilimindeyiz. Hormonlar zamanla, kadınların pelvis, kalça uyluklarında erkeklerin ise karınlarında yağ biriktirir. Kadınlar için, cinsiyete özgü bu yağ, en azından hamilelikler sırasında fizyolojik olarak avantajlı görünmektedir. Ancak selülit oluşumuna da sebep olur.

Yaşamları boyunca kadınların vücut yağ oranı erkeklerden daha yüksektir. Örneğin, 25 yaşına gelince sağlıklı kilolu kadınlar, sağlıklı kilolu erkeklerin vücut yağının neredeyse iki katına sahip olurlar. Bu cinsiyet farkı hayatın erken dönemlerinde başlar. Doğumdan altı yaşına kadar, hem erkeklerde hem de kadınlarda yağ hücrelerinin sayısı ve boyutu üç katına çıkar ve vücut yağında kademeli ve benzer bir artışa neden olur. Ancak yaklaşık sekiz yaşından sonra kadınlar, erkeklerden daha fazla oranda yağ kütlesi kazanmaya başlarlar.

Ergenlik büyümesi sırasında, kadınlarda yağ artış oranı erkeklerin yağ oranına nazaran neredeyse iki katına çıkar. Daha büyük yağ hücreleri oluşur ve çoğunlukla pelvis, kalça ve uyluk bölgesinde ve daha az oranda memelerde görülür. Vücut yağ birikimindeki, özellikle cinsiyete özgü yağdaki bu genel hızlanma, çoğunlukla kadınlık hormonu seviyelerindeki değişikliklere yani östrojen seviyesine bağlıdır.

Her ne kadar fizyolojik olarak dezavantaj sahibi olsak bile kalça eriten diyet yaparak bu sorunun üstesinden gelebiliriz. Diyeti uygularken kalça bölgesinin şekillenebilmesi için de spor ve egzersiz yapabilirsiniz.

Kalça Problemi

Vücut endeksi kaynaklı sorunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan kalça problemi, birçok kadının şikayetçi olduğu konulardan bir tanesidir. Çevrenizde bu tür örnekler mevcuttur ve bel kısmı ince olmasına rağmen kalça kısmı fazlaca geniştir. Bu durum ne yazık ki görsel olarak birtakım sorunları ve şikayetleri de beraberinde getiriyor. Diyet programlarının işe yaramamasındaki en önemli nedenlerden bir tanesi ise diyet programlarının bilinçsiz bir şekilde uygulanmasıdır. Kalça sorununu ortadan kaldırmak için bölgesel zayıflama programlarını tercih etmeniz gerekiyor, aksi takdirde fayda sağlamanız pek de mümkün olmayacaktır. Az sonra kalça sorununu kısa sürede ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak örnek bir diyet listesini de sizinle paylaşacağız.

Kalça İnceltme Diyeti Nedir?

Bölgesel zayıflama adı altında karşımıza çıkan diyet programlarından bir tanesi olarak tanımlayabiliriz. Bu diyet programı ile birlikte vücudunuzun diğer bölgeleri herhangi bir şekilde zarar görmeyecek ve kalça bölgesine ulaşmak çok daha kolay olacaktır. Diyet yapan kişiler, bilinçsiz bir şekilde hareket ettikleri için bir yerden kilo verirken diğer bir yerden kilo alıyorlar ve bu da vücut dengesini bariz bir şekilde bozuyor. Görsel bütünlüğü sağlayabilmek adına bölgesel diyete de önem vermek gerekiyor. Kalça inceltme diyeti ile birlikte kalça bölgesindeki fazla kiloları ve yağlanmayı ortadan kaldırmak da mümkün olacaktır. Paylaşacağımız örnek diyet listesi de bu konuda sizlere yardımcı olmaya hazır.

Kalça İnceltme Diyetindeki Besinler Nelerdir?

Balık fileto, enginarlı sebze çorbası, kuru kayısı, roka salatası, meyve salatası, yeşil mercimek yemeği… Kalça inceltme diyetinde yer alan gıdalardan bazıları bu şekilde. Az sonra sizinle 3 günlük bir program paylaşacağız ve 5 gün gibi kısa bir süre zarfında sizler de etkiyi bariz bir şekilde hissedeceksiniz.

Kalça Eritme Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

1 haftada 5 kilo vermek mümkün. Bazılarınıza mucize gibi gelebilir ancak diyet programını düzenli ve eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde basenlerinizin yavaş yavaş erimeye başladığını sizler de fark edeceksiniz.

Kalça Eriten Diyet ile Ne Kadar Sürede Zayıflarım?

Kalça eriten diyet ya da herhangi bir diyetle ne kadar sürede zayıflanacağı kişiden kişiye değişir ve aslında yapılan aktiviteye göre de değişir. Temel kurallar şu şekildedir:

 • Gün içinde yaktığınız kalori, aldığınız kaloriden fazla olursa kilo verirsiniz.
 • Kilonuz ne kadar fazlaysa egzersiz ve diyetle o kadar hızlı kilo verirsiniz. Örneğin 100 kilo biri 1 saatlik tempolu yürüyüşler 500’e yakın kalori yakar. 50 kilo biri aynı egzersizle yaklaşık 100 kalori yakar.
 • Diyet ve egzersizlere ilk başladığınızda daha hızlı kilo verirsiniz. Sağlıklı kiloya yaklaştıkça bu süreç yavaşlar.
 • Yağ hangi bölgenizde en çok toplanıyorsa (burada basen), o bölgenin tam anlamıyla incelmesi son aşamalarda gerçekleşir.
 • Bölgesel yağlanmada bu bölgeleri çalıştıran egzersizler faydalıdır fakat tüm vücut-kardio egzersizleri aslında bu yağlanmalar için daha etkilidir. Bunlar yürüyüş, koşu gibidir. İmkânınız varsa yüzme de etkili olur.
 • Sağlıklı kilonuzun ne kadar üstündeyseniz uygulamanız gereken süre de o kadar fazladır. Örneğin yağ oranınız 30’un üzerindeyse 6 ay, 20’nin üzerindeyse 3 ay gibi sürelerde sağlıklı kiloya erişirsiniz.

Diyet ve egzersiz programlarını tam anlamıyla uyguladığınızda farkları görmeye 1 hafta başlarsınız. Örneğin aldığınız günlük kalori 1800, yaktığınız 2000 kalori ise haftada ortalama 2 kilo vermeniz beklenir. Bu farkı ne kadar artırırsanız o kadar kilo verirsiniz. Yağların en çok toplandığı bölgelerden yağ kaybetmenin yolu:

Örnek Kalça İnceltme Diyeti

Kalça İnceltme Diyeti 1.Gün Listesi

 • Kahvaltı:
  Sabah aç karnına ballı limonlu ılık süt ile güne başlayabilirsiniz. Kahvaltıdan yaklaşık yarım saat kadar önce tüketmeniz tavsiye ediliyor. 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 1 su bardağı az yağlı keçi sütü de kahvaltımızda yer alacak gıdalardan bazılarıdır. Son olarak ise 1 tatlı kaşığı öğütülmüş keten tohumu ile kahvaltımızı tamamlıyoruz.
 • Ara Öğün:
  Yeşil elma ve ceviz içi ile ara öğünü geçiştirmek mümkündür. Her iki gıda da 1 adet olmak üzere tüketilmelidir.
 • Öğle Yemeği:
  200 gram olmak kaydı ile ızgara tavuk ya da isteğe bağlı olarak hindi. Yeşil salata ile menümüzü biraz daha zengin hale getirebiliriz.
 • Ara Öğün:
  Az yağı keçi sütü ve 4 adet kuru kayısı. Keçi sütü 1 bardak yeterli olacak ve sizleri bir süreliğine tok tutacaktır. Akşam Yemeği: Semizotu yemeği ve yeşil salata ile akşam yemeğimizi tamamlıyoruz. Yatmadan önce: 1 adet yeşil elma

Kalça İnceltme Diyeti 2.Gün Listesi

 • Kahvaltı:
  1 dilim tam tahıllı ekmek ile kahvaltı için adımlarımızı atabiliriz. 2 adet sivri biber, maydanoz ve mevsim yeşillikleri ile kahvaltımızı tamamlıyoruz. Az miktarda yağsız peynir ile de menümüzü zenginleştirebiliriz.
 • Ara öğün:
  1 adet kivi
 • Öğle Yemeği:
  200 gram ızgara balık ve bol limonlu semizotu salatası.
 • Ara Öğün:
  6 adet badem ve az yağlı keçi sütü
 • Akşam Yemeği
  Sebze çorbası (1 kâse)
 • Yatmadan önce:
  6 adet çilek ya da 8 adet erik

Kalça İnceltme Diyeti 3.Gün Listesi

3 günlük diyet programını uzun vadede de uygulayabiliyorsunuz ve 1 haftalık süre zarfında zayıflama etkisi bariz bir şekilde gözlemlenecektir. Diyeti uygulamadan önce genel sağlık kontrollerini yaptırmayı da ihmal etmeyin.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


  Hemen Şimdi Destek Alın

  Ücretsiz Bilgi Alın

  Tıklayın