L-Carnitine ile Zayıflama

L-Carnitine ile zayıflama için mutlaka spor yapılmalı yada günlük aktivite düzeyi normalin üzerinde olması gerekmektedir.

L-Carnitine (Karnitin) Nedir?

Hepimiz elimizden geldiğince sağlığımıza, vücudumuza ve dolayısı ile görünüşümüze dikkat ediyoruz. Bu noktada dengeli beslenmeye ek olarak yaptığımız spor amacımıza ulaşmada bize süre ve avantaj sağlamaktadır. Ancak sizin de bildiğiniz gibi sporda herhangi bir ek takviye almadan çok fazla kalori yakmamız ya da sporumuzun etkisini artırmamız mümkün değildir. Bu noktada L-Carnitine (Karnitin) imdadınıza yetişiyor. L-Carnitine böbrek ve karaciğerde oluşan bir aminoasit türevidir. Aslına bakacak olursanız, ilgili madde vücudumuz tarafından doğal olarak üretilmektedir. Ancak karnitinin tüm çeşitlerini vücudumuz tarafından değerlendiremiyoruz.

Aminoasit türevlerinden L-Carnitine aktif, D-Carnitine ise inaktiftir. L-Carnitine vücudumuzdaki kas kütlesini artırma özelliğini taşır. Temel olarak vücudumuzdaki testesteron kullanımını artıran takviye edici gıda, bu sayede kas kütlerinin geliştirmeye yardım eder. Spor sırasında size enerji vermesi ile bilinen takviye gıdası, yüksek yoğunlukta egzersiz yapmanıza olanak tanır.

Doğal et ve süt ürünlerinden de alabileceğimiz L-Carnitine’i günümüzde çok fazla alamıyoruz. Zira son yıllarda yapılan suni yemleme nedeniyle kırmızı et ve sütte L-Carnitine seviyeleri oldukça düşmüştür. Bu nedenle vücudunuza iyileştirici etkisi bulunan, sizi daha zihinde ve enerjik hissettirecek olan ek gıda takviyesini çok fazla abartmamak da önem taşımaktadır. İç organlarınızda bulunan yağı yakmasıyla bilinen takviyeyi kullanmaya başladığınızda, iç organlarınızın yağlanması azalacak, genel anlamda kilo vermenize etki edecek ve daha rahat bir yaşam sürmeniz adına size alternatif bir çözüm olacak ve l-carnitine ile zayıflama mümkün hale gelecektir.

L-Carnitine Zayıflatır Mı?

Sağlıklı yaşamın önemini, vücudumuza iyi bakmanın değerini ve fiziken iyi görünmenin öz güvenini hepimiz biliyor ya da tahmin ediyoruz. Bu aşamada genellikle kış aylarında biraz daha ipin ucunu gevşetiyor, kilo almanın tatlı rehavetine kapılıyoruz. Oldukça yanlış bir durum olsa da henüz hiçbir şey için geç değil. Gıda, spor ve takviye ürünleri ile kısa sürede fit bir vücuda sahip olmanız hiç de imkansız değil.

Vücut enerjinizi artıran, yağ yakımını hızlandıran, iç organların çevresinde meydana gelen yağlanmayı engelleyen L-Carnitine ile zayıflamayı kısa sürede sağlayabilirsiniz.

Sadece yağ kaybını sağlamanın aksine, kas alımında da etkili olan L-Carnitine, temelde vücudumuzdaki testosteron kullanımını artırır. Bu sayede kas kütlemizin artmasıyla, yağ yakımı ve dolayısı ile daha fit bir vücudun oluşması zincirleme olarak oluşmaktadır. Genellikle spor yapan kişilerce tercih edilen takviye ürünü, vücudunuzda kısa ve uzun vadede kalıcı iyileşme sağlar. Özellikle uzun spor seanslarından sonra kas liflerinin iyileşmesine yardımcı olan L-Carnitine, stres ve depresyona karşı savaşmanızda da etkilidir.

Metabolizma hızını artırdığı bilinen L-Carnitine, cildinizi geliştirerek, zayıflamaya başladığınız sürede vücunuzdan daha az yağ oluşmasını sağladığı için bunun devamında cildiniz güzelleşir ve daha dinç bir görünüm kazanırsınız. Uzman bir geliştirici yardımıyla kullanmanız önemli olan L-Carnitine’i belirli porsiyonlarda, mümkünse çok da abartmadan kullanmanız; ruh, beden ve cilt sağlığınız için önerilmektedir.

L-Carnitine’in Yararları Nelerdir?

L-Carnitine vücutta doğal olarak üretilen maddelerden biridir. Ancak görevi enerji üretmek olan bu hücrelerin tamamını vücudumuz doğru şekilde kullanmamaktadır. Et ve süt ürünlerinden almamız mümkün olan bu maddeyi, hayvanların suni yem ile beslenmesi sonucu kırmızı et ve süt ürünlerin tamamen alamamaktayız. Bu noktada karşımıza L-Carnitine çıkmaktadır. Vücudumuza çeşitli yararları bulunan takviye ürününün yararlarını gelin birlikte bakalım.

Enerji Verir

Özellikle egzersiz yapan bireylerde etkisi fark edilir olan ürün, daha fazla çaba sarf etmeden ve iş yükünü artırmada yüksek yoğunlukta spor yapmanıza olanak tanır.

Kas Kütlenizi Artırır

Temel olarak vücudumuzdaki testosteron kullanımını artıran, bu sayede de kas kütlesinin artışına yardımcı olan ürün, kas kütlesini geliştirmeye yardım eder. Bu sayede kilo kaybı yaşamasanız dahi, çok daha fit bir görünüm elde edebilirsiniz.

İyileşmeye yardımcı olur

L-Carnitine kısa ve uzun vadede kalıcı iyileşme sağlar. Kas içlerinde bulunan laktik asit oluşumunu temizlemekle birlikte, yoğun spor seansları sonrasında kas liflerinin iyileşmesinde yardımcı olur.

Motivasyon Sağlar

Özellikle sporla uğraşan kişiler için kafein iyi bir motivasyon ve performans kaynağıdır. Bununla birlikte kafein alışkanlık sağlar ve vücut hep daha fazlasını ister. L- Carnitine de bu durum yaşanmaz, vücudunuza dinçlik kazandırarak, daha uyanık ve zinde kalmanıza etki eder.

Kilo Kaybı

L-Carnitine, kas kazanımı ve kilo kaybı konusunda benzersiz bir üründür. Metabolizmanızın hızlanmasına etki eden ürün kısa sürede hayal ettiğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

İç organsal yağları yakar

İç organların çevresindeki yağlar, yakılması oldukça güç olan yağlardır. L-Carnitine (Karnitin) kullanmaya başladığınızda, bu tür yağlar vücudunuzda birikmeye başlamaz. Bu sayede kalp ve karaciğer rahatsızlıklarını yaşama ihtimaliniz de azalır.

L-Carnitine Nasıl Kullanılmalıdır?

Vücudumuzun daha zinde kalması, daha enerjik olması ve yağ yakımının devamlı şekilde artması için kullanılan, aslına bakıldığında ise vücut tarafından üretilen bir aminoasit olan L-Carnitine, vücut tarafından yeterli miktarda emilmediği veya sentezlenemediği için takviye kullanmak durumunda kalabiliriz. Özellikle karnitin eksikliği olan bireylerce günde düzenli olarak 2 ya da 3 defa alınması tavsiye edilen takviye ürünü; spor yapan, kas kütlesini artırmak isteyen, kilo vermek isteyen ya da bunlardan bağımsız olarak daha dinç olmak isteyen bireylerce kullanılmaktadır.

Vücudunda doğal karnitin kaynağı olmayan hastalar her bir dozda 990 mg olmak üzere günde iki ya da üç doz L-Carnitine alabilmektedir. Karnitin takviyesi bu süreçte kapsül ya da hap olarak satışa sunulmaktadır. Yağ yakıcı amaçlı olarak L-Carnitine tercih olan kişiler, çeşitli dozlarda alabilmektedir. Örneğin performansını artırmak isteyen bireyler; günde iki defa 80 gram karbonhidrat ile 2 gram L-Carnitine alırken; hızını geliştirmek isteyen bireyler meyve suyu ile 3 gram alırlar. Özellikle yüksek yoğunlukla çalışacak olan bireyler takviye gıdanın faydasını görmektedir.

Diğer yandan L-Carnitine takviyesini kilo verme amaçlı kullanmak da sizin tercihinizdir. Bu amaç ile kullanacak olan kişiler, yemekle birlikte 1.4 gram kartinin aldığında ya da günde iki defa karbonhidrat eşliğinde kartinin kullandığında kaslardaki kartinin düzeyini artırır ve vücudun yağ yağma sürecine destek olabilir.

L-Carnitine ile Diyet Yapılmalı Mıdır?

Çeşitli amaçlar için kullanılan L-Carnitine’in vücudumuza birçok yararı bulundurmaktadır.

Temelde vücuda enerji veren, performansını artıran, kas kütlesini artıran ve bunun sonucu olarak metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakımına etki veren ürün, takviye gıda olarak kullanılmaktadır.

Belirli porsiyonlar ve kullanım şekilleri ile tercih edilen ürün, diyet süreci ve spor ile desteklendiğinde zayıflamanız konusunda size yardımcı olmaktadır. Öyle ki yaptığınız diyete ek olarak, metabolizmanızın hızlanması sizi fiziken ve ruhen rahatlatmaktadır.

Mümkünse uzman bir diyetisyen yardımıyla öğünlerinize dikkat etmeye başladığınız dönemde, L-Carnitine ve spor takviyesi yapmanız etkili olacaktır. Ancak unutmamak gerekir ki L-Carnitine kullanım şekliniz performans, hız ya da kilo kaybı açısından önem taşımaktadır. Kendinizi daha zinde ve daha çevik hissetmek için tercih edeceğiniz ürün, temelde testosteron hormonuna kas kütlesine çevirmektedir. Kaslarınızın güçlenmesi ve kas kütlesinin artması, görünümünüz ve kilonuz adına fark yaratacaktır. Kasların içerisindeki laktik asidin temizlenmesinde de yardımcı olan ürün, fiyat sırasında bünyenizi yağ yakımına sevk edecektir.

Bir diğer yandan L-Carnitine, iç organlarımızı çevreleyen yağların erimesinde ve yeni yağların vücudumuzda tutunamamasında da etkilidir. Öyle ki bu durum yalnızca kilo kaybı için değil, kalp ve diğer organlarımızın daha rahat çalışması için de önem arz etmektedir. Bilgiler ışığında siz de diyetiniz süresinde uzman bir kişiye danışarak, takviyesi sağlayan L-Carnitine’i kullanabilirsiniz.

L-Carnitine ile Zayıflama İçin Spor Yapılmalı Mıdır?

Popüler bir diyet uygulaması olan L-carnitine maddesi vücutta doğal olarak bulunana maddelerden birisi olarak bilinmektedir. Vücudumuzda bulunan bu maddenin görevi hücrelere enerji sağlamaktır. L-Carnitine maddesi vücudumuzda kalp kaslarımızda, böbrek, karaciğer ve beynimizde de bulunana bir maddedir. Bu maddeyi içeren bazı supplementler ile kilo vermeniz daha kolay olmaktadır. L-Carnitine içeren bu supplementleri spor yapmadan önce attınız ve sporunuza başlayınız. Bu şekilde düzenli aralıklarla kullandığınız takdirde daha hızlı zayıflamış olursunuz. Doğal olarak içeriğinde bu maddeden olan besinlerde tüketebilirsiniz.

Son zamanların zayıflamak için en çok tercih edilen uygulama ise l-Cartinitin’dir. Zayıflamanın kolay bir adresi olan carnitin maddesinin bir yağ yakıcı olarak gösterdiği performans olarak tanımlanır. Bu madde ayrıca vücudumuzda da bulunmaktadır ve de besinlerde de bol miktarda bulunur. Vücudumuzda yeteri kadar l-carnite maddesi olmadığı takdirde ne kadar çok diyet ve spor yapılsa dair yeteri kadar etkisi olmayacaktır. Bu sebeple vücudumuz için bu maddeye ihtiyaç bulunmaktadır. Bol miktarda süt ve süt ürünler, et gibi besinler tüketildiği takdirde kolay bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Ayrıca carnitine enerji seviyelerini arttırmaya, dinç tutmaya ve vücut gelişiminde de aktif rolü bulunmaktadır. Spora başlamadan önce uygulayınız.

Bu madde ile spor ve diyet beraberinde yürütüldüğü takdirde bu kişilerde hızlı bir şekilde yağ yakımı, kilo kaybı ile istediğiniz şekilde zayıflayabilirsiniz.

L-Karnitin Takviyesi Alınabilecek Durumlar Nelerdir?

Günümüzde çok fazla diyet listesine eklenen L-Carnitine performans, hız, kilo verme gibi olaylara sebep olduğu için çok fazla talep bulunmaktadır. Bu madde eksikliği sonucu kişinin metabolizması yorgun düşer ve kilo vermekte zorlanmaktadır. Bu sebeple içeriğinde L-Carnitine bulunan besinler ya da suppragmenlerde tüketebilirsiniz. Yalnız bu uygulamayı yaparken mutlaka hareket halinde olmanızı gerekiyor. Bu şekilde faydasını görebilirsiniz. L-Karnitin takviyesi alınabilecek durumlar şu şekildedir;

Vücudunda L-Karnitin eksikliği bulunan kişiler

  • Kilo vermekte zorlanan kişiler
  • Dirençsiz ve yorgun kimseler,
  • Vücut gelişimine ihtiyaç duyanlar
  • Performans arttırmak için kullanım
  • Karnitin hızını geliştirmek isteyen kişiler için kullanım
  • Bağışıklık sistemi güçsüz olan kişiler bu takviyeden faydalanabilirler.

Vücut için önemli bir besin maddesi olan karnitin vücudumuzun üretmiş olduğu bir aminoasittir. Bu maddenin en temel görevi ise hücrelerimize enerji vermesidir. L-Carnitine böbreklerimizde, karaciğerimizde ve beynimizde de rastlanmaktadır. Vücudumuz için etkili bir yağ yakımı sağlanması için L-Carnitine maddesine ihtiyaç vardır. Bu madde çoğu besinlerde mevcuttur. Bu besinlere; Hayvansal ürünlerde, etlerde, kümes hayvanlarında, süt ve süt ürünü gibi daha birçok besinlerden faydalanmanız vücudunuz için gerekli olan carnitine üretmenizi sağlar. Bu şekilde metabolizmanız hızlanır ve kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. L-Carnitine uygulamasında mutlaka spor ve egzersiz yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde istediğiniz kadar uygulayınız bir faydasını görmezsiniz.

Karnitin İçeren Besinler Nelerdir?

Karaciğer ve böbreklerde sentezlenmekte olan lizin ve amino asitlerin sentezlenen bir dördüncü amonyum katyona karnitin adı verilmektedir. Karnitin son zamanlarda adını çokça duyduğumuz bir maddedir. Özelliklede bu madde zayıflamak ve yağ yakmak için daha çok tüketilir. Herkes tarafından çok sık araştırılan konulardan biri de karnitin içeren besinlerin neler olduğu sorulmaktadır.

Karnitin içeren besinler şu şekildedir; hayvansal ürünler, süt ve süt ürünleri içeren gıdalar ve kümes hayvanlarında bol miktarda bu maddeden bulunmaktadır. Ayrıca kırmızı ette de yüksek miktarda karnitin maddesi bulunmaktadır.

L-carnitine olarak bilinen ve daha çok kilo vermek için kullanılan alternatif bir yol olmaktadır. L-carnitine maddesi içeren supplementer son zamanlarda herkes tarafından diyet yaparken kullanılmaktadır. L-carnitine kilo vermek için en kolay yollardan birisidir fakat uygularken spor yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde hiçbir şekilde faydasını görmeniz pek mümkün olmaz. L-Karnitin vücudunuzdaki kalori miktarını arttır ve kolay bir şekilde yağ yakmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca vücut geliştirme, performans artışı ve zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Bu ilacı mutlaka spordan yarım saat önce almanız gerekiyor. Daha sonra bir süre bekleyin ve sporunuza devam edebilirsiniz. Bu şekilde uyguladığınız takdirde hem spor yaparken enerji toplamış olur, spordan verim alırsınız. Hem de kilo verme süreciniz daha hızlanır daha çabuk yağ yakarsınız.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın