1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet

Kilo verme sürecine başlayan herkes hızlı bir şekilde hedefine ulaşmak istemektedir. İdeal kiloya gelme sürecinde sağlıksız birçok yöntemi denemekte ve metabolizma hızlarının yavaşlamasına sebep olmaktadırlar. Çoğu kişi çok kısa sürede verilen kiloların tekrardan hızlı bir şekilde alınacağının farkında olmamaktadır. Hızlı verilen kilolar genelde vücuttan atılan ödem kaybı ve yetersiz protein alımına bağlı kas kütlesinde azalma şeklinde sonuçlanmaktadır. Kısa süre içerisinde verilen kilolar fazlaca alınarak kişinin vücudunda fiziksel ve psikolojik problemlere yol açmaktadır. Ancak dengeli bir şekilde vücudun ihtiyacı olan besin gruplarını içeren kişiye özel hazırlanmış bir beslenme programı ve sporla desteklenen bir süreçte 1 ayda 20 kilo verdiren diyet listesi oluşabilmektedir. Fiziksel aktivite düzeyinin ve spor performansının ön plana çıktığı bu süreç sağlık problemi yaşayan kişilere önerilmemektedir.

Kilo vermek için uygulanacak diyet ve egzersizlerin ancak bunlar sağlıklı şekilde uygulanabileceği zaman yapılması gerekir. Bunun dışındaki durumlarda hem kişinin fizyolojik durumu hem de psikolojik durumu bozulacaktır. Örneğin aşırı kiloya sahip insanların çok katı diyet listeleri ve çeşitli ilaçlarla çok hızlı kilo vermesi halinde derilerinde çok büyük sarkmalar meydana gelecektir. Bu gibi diyetler kişilerin sağlıklarının da bozulmasına sebep olabilir. Hormonların salgılanması tamamen kişinin aldığı besinlerle paralel ilerler. Kişinin yetersiz beslenmesi halinde ortaya çıkabilecek problemlerden birisi de hormon salgılama fonksiyonlarının yetersiz kalmasıdır. Hormonların yetersiz olması ise buna bağlı hastalıkların ortaya çıkmasını kolaylaştırır.

Ayrıca stabil olacak şekilde kurgulanmamış her diyet kişiye maddi külfetler de çıkartabilir. En basitinden deri sarkmasının bir yerden sonra spor egzersizleri ile giderilmesi mümkün değildir. Deri sarkmalarından kurtulmak isteyen kişilerin estetik cerrahi yöntemlere başvurması gerekir. Günümüzde estetik fiyatları oldukça makul olmasına rağmen yine de bütçeyi zorlayıcı bir etki gösterebilir.

Bir ayda yirmi kilo verdiren diyet listesi oldukça ağır bir diyet listesidir. Bu listeye uyulması (en azından diyetisyen tavsiyesi olmadan) tavsiye edilmez. Ancak yine de bazı bireylerin göz gezdirmesi için en standart halini paylaşıyoruz. Bu listenin üzerine makul eklemeler yapılarak verilecek kilo miktarı düşürülebilir. Böylece de diyet listesi daha sağlıklı hale getirilebilir.

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet Listesi

UYANINCA

 • 1 su bardağı ılık su

KAHVALTI

 • 1 dilim yy beyaz peynir veya 1 adet haşlanmış yumurta
 • Mevsim yeşillikleri
 • 1 ince dilim tam tahıllı ekmek

ARA ÖĞÜN

 • 1 fincan şekersiz çubuk tarçınlı bitki çayı


ÖĞLE YEMEĞİ
 • 30 gram kadar et/tavuk/balık/köfte /hindi füme fırında/ızgara/haşlama
 • Bol mevsim salata –közlenmiş sebze
 • 2-3 yk light yoğurt

ARA ÖĞÜN

 • 1 fincan light süt ile yapılmış kahve

AKŞAM YEMEĞİ

 • Haşlanmış sebze tabağı
 • 2-3 yemek kaşığı light yoğurt

1 Ayda 20 Kilo Nasıl Verilir?

Hepimiz fazla kilolarımızdan kurtulmak isteriz. Kilolarımız hayatımızı zorlaştıran en büyük sorunlardan biridir. Yürürken nefes darlığı yaşarız, sosyal çevrede dışlanırız, aynaya bakmaktan tiksiniriz, kendimizi asosyal hale getiririz. Kilosu 100 kilonun üzerinde olan bireyler 45 kilo olan bir insana göre daha hızlı kilo verebilir. Çünkü aşırı kilolu olan bir bireyin vücut kitle endeksi daha zayıf olan bir bireye göre daha fazladır. 1 ayda 20 kilo vermek için çok azimli ve istikrarlı olmalısınız. Öncelikle bu hızda kilo vermenin sağlığınız için çok zararlı olduğunu belirtelim. Ama kilo vermeye başlayan herkes çok hızlı bir şekilde hedefine ulaşmak istemektedir.

Dengeli bir şekilde beslenip sporla desteklenen diyet sonucunda 1 ayda 20 kilo vermeniz mümkündür. Kişi kilo verdikçe kendini duygusal anlamda iyi hisseder. Bu kısa sürede bu kadar fazla kiloyu vermek ancak sebze ağırlıklı ve sıvı ağırlıklı beslenerek mümkün olacaktır. Hayatınızdan bunca yıldır alışkanlık haline getirdiğiniz yemek programlarınızı bu süreçte tamamen değiştirmeniz gerekecektir. Bu diyet oldukça ağır bir diyettir kronik hastalıkları olan bireyler için asla tavsiye edilmez biz yine de 1 ayda 20 kilo nasıl verebilirsiniz bunun cevabı için sizlere göz geçirmeniz için limon kürü diyetini önerebiliriz. Her sabah uyandığınızda bir bardak haşlanmış limon suyu içerek yağ yakımınız oldukça hızlandırabilir hedeflediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

1 Ayda 20 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Günümüzde bireyler çok hızlı kilo almaktadır yanlış beslenme alışkanlıkları yüksek kalorili yağlı yiyecekler bireylerin çok hızlı kilo almasına sebep olmaktadır. Obezite çağımızın hastalığı haline gelmiştir. Bireyler aşırı kilo aldıktan sonra strese girip internette şok diyetler araştırmaya başlıyor. 1 ayda 20 kilo vermek için öncelikle bir diyetisyene başvurulmalısınız. İnternette gördüğünüz ilaçlar çok zararlıdır ama bazı doktorların üretmiş olduğu bitkisel ilaçlar ve bitkisel çayları doktor kontrolünde kullanmanız kilo vermenize yardımcı olacaktır. 1 ayda 20 kilo vermek için haftanın 7 günü düzenli olarak spor yapmanız şarttır. Ayda 20 Kilo vermek sağlığınız için çok tehlikelidir bu bir anlamda sağlığınızla bahis oynamaktır. Ancak aşırı kilolu bireyler ilk kilo vermeye başladığında çok hızlı kilo kaybı yaşar bu gibi bireyler için size bir sıvı diyeti önermek isteriz.

Yapmanız Gerekenler

Sabah Öğünü

 • Bir bardak limonlu su
 • Bir adet salatalık

Ara Öğün

 • Sınırsız limonlu su

Öğlen Öğünü

 • Ayran

Akşam Öğünü

 • Yarım kâse çorba ve su

Neredeyse bir ay boyunca sıvı ile beslemeniz gerekiyor. Biz her ne kadar bütün bunları sağlığınız için hiç uygun görmesek de bu şartlara uyduğunuz takdirde istediğiniz hedefe ulaşmanız mümkün. Sağlığınızın kilo vermekten daha önemli olduğunu ve güzel bir vücuttan daha kıymetli olduğunu unutmayın nefes almak ve düşüncelerinizle bu hayatta var olmak ve sağlıklı bir birey olmak her zaman önceliğiniz olmalıdır.

1 Ayda 20 Kilo Vermek Mümkün Mü?

1 ayda 20 kilo vermek çok düşük kalorili bir diyetle mümkündür. Halk dilinde adlandırdığımız şok diyetler hızlı kilo vermek için hazırlanmıştır. Bazı besinler yağ yakım hızını oldukça hızlandırır bu da hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar. Ayda 20 Kilo verdiren diyetler aşırı kiloları olan bireylerin tercih ettiği diyetlerdir. Normalde sağlıklı bir bireyin günlük alması gereken kalori miktarı 1500/2000 kalori arasıdır bu şekilde 1 ayda 20 kilo vermeyi mümkün kılmak için günlük almanız gereken kalori miktarı 500/700 kaloriye düşürülerek hedeflenen kiloyu vermeniz mümkün olur. Yağ yakım hızını hızlandıran yiyecekler vücutta birikmiş toksinleri ve fazla suyu atarak hızlı kilo vermenizi mümkün kılar. Vücut hareketsiz kaldığında aldığınız besinler iki katıyla size yağ olarak dönüşmesini sağlar. Hareket ederek kilo kaybınızı daha hızlı bir şekilde mümkün kılabilirsiniz.

Genetik faktörlerde kilo alımında oldukça etkilidir genetik faktörleri de göz önünde bulundurarak sağlığınız için mümkün olduğunca en hızlı kilo kaybını sağlamalısınız. Şimdi 100 kilo 1.80 boyunda 30 yaşında bir erkeği hayal edin. Bu erkeğin en hızlı nasıl kilo vermesinin mümkün olduğunu planlayalım. Bu erkeğe hafta da 7 gün egzersiz yaptıralım 1 ay hiçbir şey yemesin sadece spor yapıp su tüketsin. Bu şekilde bir ayda 20 kilo vermesi mümkün olur. Bu hesaplara uymaya zorladığınızda bir ayda 20 kilo vermeniz mümkün olabilir.

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet Sağlıklı Mı?

1 ayda 20 kilo vermek sağlığınız için ileri seviyede zararlıdır. Kısa sürede bu kadar hızlı kilo vermek vücudunuzda kötü sonuçlar yaratabilir. Kısa sürede çok kilo vermek tüm insanların arzusudur. Bu şekilde hızlı kilo verdiren diyetlere halk dilinde şok diyetler diyoruz. 1 ayda 20 kilo verdiren şok diyetlerin sağlığınıza zararları çok fazladır.

 • Hızlı Kilo Vermek
 • Kas erimesine yol açar.
 • Kalp rahatsızlıkları ortaya çıkar.
 • Halsizlik, bitkinlik meydana gelir.
 • Mide rahatsızlıkları oluşur.
 • Metabolizma yavaşlar.
 • Sindirim zorlanır.
 • Damar yapısı bozuklukları meydana gelir.

Gördüğünüz gibi kısa sürede hızlı kilo vermek vücudunuzun bitmesine yola açabilir. Bu süreçte düşünmeniz gereken sağlıklı ve kalıcı kilo vermek olmalıdır. Uzman diyetisyen eşliğinde vücudunuz ve sağlığınız için en uygun diyeti uygulamalısınız. Ayrıca bir psikologdan yardım almalı bu uzun süreci duygusal olarak en az hasarla atlatmalısınız. İnternette gördüğünüz bu ilaçla bir ayda 20 kilo verilir gibi gerçek olmayan sizi ölüme götürebilecek ilaçlardan uzak durmalısınız. Her zaman öncelik sağlığınız ve yaşam kaliteniz olmalıdır. Yıllarca vücudunuzda biriken kiloları bir ayda vermek sizin için hiç sağlıklı olmayacaktır. Bilimsel araştırmalarda ve sağlık otoriteleri tarafından araştırmalar ve testler sonucunda ayda 4 kilo vermek uygun görülmüştür. Şimdi bu araştırmaları incelediğinizde bir ayda 20 kilo vermenin sağlığınız için ne kadar zararlı olduğunu görebilirsiniz.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın