Çörek Otu Yağının Faydaları

Kalp, kanser ve damar hastalıkları gibi birçok rahatsızlığa iyi gelen çörek otu yağının faydaları ile insanlara şifa olmaktadır. Birçok hastalığın bitkisel tedavisinde kullanılan bu yağ, ilaç kullanmayı istemeyenler için adeta hastalıklarına deva oluyor.

Bu mucizevi bitkin faydaları günümüzde sıkça merak edilen konular arasına yer almaktadır. Peki, çörek otu yağının faydaları nelerdir? Hangi tür rahatsızlıklara iyi gelmektedir?

Çörek Otu Yağının Faydaları Nelerdir?

Çörek otu yağının faydaları, alternatif tıpla ilgilenenler için adeta mucizevi sonuçlar verebiliyor. Durumlar böyle olunca haliyle bu faydalar diğer insanlar tarafından da son derece merak ediliyor. İşte çörek otunun yağının faydaları:

 • Mide problemlerine iyi gelen bu yağ, bulantı ve kusma gibi sorunları ortadan kaldırarak midenin rahatlamasına yardımcı olur.
 • Kanser hastalıklarına ve kanser hücrelerine karşı doğal savunma sağlayarak vücut sağlığını korumaktadır.
 • Saç sağlığına son derece etkili olan çörek otu yağı, aynı zamanda saç dökülmesini engeller ve saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.
 • Şeker hastalığı diğer bir adıyla diyabet hastalığının belirtilerinin hafiflemesine yardımcı olur. Bunun dışında kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.
 • Bağışıklık sistemini destekleyen çörek otu yağı, vücudun doğal savunmasını arttırır ve vücutta duran zararlı bakterilerin çoğalmasını engeller.
 • Uykusuzluk gibi problemlerin de tedavisinde kullanılan bu yağ, eklem ağrıları gibi rahatsızlıklara da iyi gelmektedir. Hatta romatizma sıkıntısı ile boğuşanlara önerilen yağlardan bir tanesidir.
 • Vitamin ve mineraller bakımından da zengin olan çörek otu yağı, yaraların iyileşmesine yardım etmektedir.
 • Kabızlık gibi problemlerin giderilmesinde büyük rol oynar ve sindirim sistemi gibi vücudumuz için önemli olan sistemlerin çalışmasını destekler.
 • Ayrıca astım ve bronşit gibi hastalıklarında tedavisinde büyük fayda sağlayan çörek otu yağı, burun tıkanıklığı gibi problemlerinde üstesinden gelmektedir.
 • Kas ve eklem ağrılarını geçirmek için yapılan masajlarda kullanılan bu yağ, ağrı giderici özelliğe sahiptir. Ayrıca baş ağrısı gibi ağrıları da hafifletmede son derece etkilidir.
 • Ateş düşürücü özelliğe sahip olan çörek otu yağı, ayrıca tansiyon gibi durumların da dengelenmesinde rol oynamaktadır.

Çörek Otu Yağı Ne Kadar Tüketilmelidir?

Öncelikle bu ürüne ilaç gözüyle bakmamak gerekmektedir. Tedavi süreçlerini ve olumsuz etkileri bir nebze hafifletebilmek için tüketilmesi gerek bu yağın gün gün kullanımı düzenli olmalıdır. Gün içerisinde belirli bir ölçüden fazla kullanılmaması gerekmektedir. Bu ölçü yetişkinler için gün içerisinde sadece bir kez ve bir tatlı kaşığı kadardır. Gelişme çağında olan çocuklar için ise sadece bir iki damla yeterli olacaktır.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılabilir?

Kaliteli bir yağ olan çörek otu yağı çoğu mutfakta yerini almaktadır. Yemeklerinizden salatalarınıza kadar bu ürünü kullanabilirsiniz. Ayrıca cilt kremleri, şampuanlar ve diğer bakım ürünleri ile de kullanma imkanınız bulunmaktadır.

Çörek Otu Yağı Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

 • Reflü gibi mide problemleri olanlar ve son zamanlarda belirtilerini şiddetli yaşayan kişiler bu yağı kullanabilirler. Düzenli ve uygun ölçülerde bu yağı kullanarak, reflü belirtilerini en aza indirebilirsiniz.
 • Ayrıca sedef hastalığı gibi cilt problemlerinin zaman zaman sıklaşan belirtilerini çörek otu yağı ile en aza indirebilirsiniz.
 • Bu rahatsızlıkların dışından astım gibi hastalıklarla mücadele eden kişiler tarafından rahatlama amacı ile kullanılabilmektedir.

Bu faydaları sadece düzenli ve yeterince kullandığınızda alacağınızı, bu yağın bir ilaç yerine geçmediği, sadece tedaviyi destekleyici özelliklerde olduğu bilinmelidir.

Çörek Otu Yağını Kimler Tüketmemelidir?

Çörek otu yağını küçükten büyüğe herkes kullanabilmektedir. Fakat kullanırken kullanım miktarına dikkat edilmelidir. Bunun dışında farklı bir rahatsızlığınız mevcut ise doktorunuza danışıp tüketmeniz sağlığınızı riske atmamak için son derece önemlidir.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın