Toksinlerden Arındırıcı Detoks

Detoks Lavman

Lavman, kalın bağırsağın temizlenmesini sağlayan uygulamadır. Genellikle ameliyat, kolonoskopi ve endoskopi öncesinde ya da kronik kabızlık şikâyeti varsa yapılır. Lavman, kalın bağırsakta kalmış dışkıyı ve diğer toksik maddeleri temizler. Genellikle bağırsağa kaygan bir sıvı verilmesiyle gerçekleştirilir. Böylece bağırsak içindeki maddeler çözünür ve dışarı çıkar.

Detoks lavman ise kozmik beden temizliği adıyla da anılan bir uygulama. Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin ortaya attığı bu program sadece lavmandan oluşmuyor. Yılın belli zamanları uygulanan bir diyet programını ve kısa zaman için tekrarlanan lavman uygulamasını kapsıyor.

Programın amacı periyotlar halinde çeşitli organları arındırmak ve daha sağlıklı, genç bir vücuda kavuşmak. Toksik maddelerin en fazla bulunduğu boşaltım sisteminin temizlenmesi de bu yüzden önem taşıyor. Kozmik beden temizliği programı ilkbahar ve sonbaharda olmak üzere yılda iki kez uygulanıyor. Programa bu mevsimlerde dolunay zamanları başlanıyor. Çünkü ayın çekim kuvvetinin vücuttaki suları da çektiği düşünülüyor.

Çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde ve vücudun büyük kısmının arındırılmasında etkili olması amaçlanan bu uygulama 10 yaş gençleşmeyi vaat ediyor.

Detoks Lavman Nasıl Yapılır?

Detoks lavman ve beden temizliği yılda iki kez, sonbahar ve ilkbaharda yapılır. Bu mevsimlerde dolunay zamanları tercih edilir. Uygulanacak programa dolunay zamanları gökteki ayın 9’unda başlanır ve 15’inde bitirilir. Bu süre boyunca bir diyet listesine sadık kalınır ve 8 gün boyunca lavman uygulanır.

Detoks Lavman Sürecinde Uygulanması Gereken Diyet Programı

  • Sabah: Lahana, havuç, yeşil elma, kırmızı pancar ya da mevsimi uygun değilse ıspanak maydanoz Hazırlanışı: Bu besinlerin suyu katı meyve sıkacağı ile çıkarılır ve karıştırılır. Karışımın içine zeytinyağı eklenir. Ne soğuk ne sıcak olacak şekilde 2 su bardağı tüketilir.
  • Öğlen: Program hangi mevsimde uygulanıyorsa o mevsimde yetişen sebzeler tüketilir. Sebzeler beş dakika suda haşlanır. Hem suyu hem de haşlanmış sebzeler tüketilir.
  • Akşam: Akşam mevsim yeşilliklerinden salata ve sebze çorbası tüketilir.

NOT: Programın uygulanacağı son akşam, akşam yemeği yenmez. Onun yerine bir bardak su ve bir bardak zeytin yağı tüketilir. Bunlar içilirken burundan nefes alınmaz. Çünkü zeytinyağının vücutta hareket etmesi istenir. Ayrıca programın uygulandığı süre boyunca ekmek, herhangi bir hayvansal gıda, konsantre gıda, şeker, gazlı içecek, kahve ve siyah çay tüketilmemesi gerekir.

Diyet programının yanında, sekiz gün boyunca her gün bir defa olmak üzere lavman yapılır. Burada amaç vücudun arınmasını sağlamaktır.

Lavman sabah saat 06.00-08.00 arası veya akşam güneş batarken yapılır. Lavmanın uygulanışı ise evde uygulanabilecek lavman setleri, su, limon suyu ve elma sirkesi ile gerçekleştirilir.

2,5 lt su kaynatılır. Ardından vücut sıcaklığına gelmesi için bekletilir. Su ılınınca içine iki yemek kaşığı taze limon suyu ve elma sirkesi eklenir. Hazırlanan bu karışım evde lavman uygulamak için üretilen lavman setinin torbasına konur. Setin hortumun ucuna biraz yağ sürülür. Anüs de kremlenir ve hortum anüse yerleştirilir. Bu esnada öne eğilmiş ya da diz üstü vaziyette olmak gerekir. Lavman seti 1,5 metre yükseğe yerleştirilir. Her şey hazırlandıktan sonra dirseklerin üzerinde, baş yere değecek şekilde vaziyet alınır. Lavman için hazırlanan su bağırsaklara dolduktan sonra en az 5 dakika beklenir. Sonra hortum çıkarılır ve bir dakika beklenir. Ardından sağa doğru yatılır, beş dakika beklenir. Sonra sırt üstü yatılır ve bacaklar kaldırılır ve boşaltımın başlaması beklenir.

Detoks Lavman Ne İşe Yarar?

Detoks lavman yani bütün olarak beden temizliği, vücudun toksik maddelerden arınması için uygulanan sekiz günlük bir programdır. Özellikle sindirim ve boşaltım sistemlerinde daha fazla atık biriktiği için bunların temizlenmesini hızlandırmayı hedefler. Programı hazırlayan Prof. Dr. Ahmet Maranki’ye göre özellikle kalın bağırsaklar, safra kesesi, karaciğer, akciğer, pankreas ve dalak gibi birçok organ arındırılır. Vücut büyük oranda temizlendiği için 10 yaş gençleşmek mümkün olur. Ayrıca hepatit B ve C, reflü, ülser, kanser, hemoroit, safra kesesi taşı, kalınbağırsak rahatsızlıkları gibi birçok ciddi hastalığın tedavisine yardımcı olur. Kilo problemi varsa, kilo vermeye yardımcı olur.

Beden Temizliği Hangi Hastalıklara Etkilidir?

Kozmik beden temizliği ve detoks lavman programı vücudun büyük bölümünü kısa sürede arındırmayı amaçlar. Bu şekilde bağışıklık sistemini güçlendirmeyi, vücudu arındırmayı hedefler. Genel olarak sindirim ve boşaltım sistemindeki rahatsızlıkların tedavisine etki etmeyi amaçlar. Genel olarak etki edebileceği hastalıklar:

Detoks Lavman İle Beden Temizliği Gençleştirir mi?

Detoks lavman ve kozmik beden temizliği, vücutta birçok mekanizmayı toksik maddelerden ve atıklardan arındırmayı hedefler. Birikmiş atıklardan kaynaklanan sorunları kısa sürede çözmek adına program uygulanır. Arınma programı bu sayede vücudu 10 yaş gençleştirmeyi mümkün görür. Fakat beslenme düzenini doğrudan değiştiren ve her gün lavman uygulanan bu programı diyetisyen veya doktora danışmadan uygulamak doğru olmaz.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


    Hemen Şimdi Destek Alın

    Ücretsiz Bilgi Alın

    Tıklayın