Levotiron ile Zayıflama

Zayıflama ilacı olmamasına rağmen metabolizmamızda gerçekleştiği hızlanma ile kilo vermeye etkisi bulunan levotiron, günümüzde internet üzerinden levotiron ile zayıflama olarak aratılmakta ve diyet yapanların ilgisini çekmektedir.

Levotiron Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Levotiron, Türkiye’nin en büyük ilaç firması olan Abdi İbrahim tarafından üretilmiştir. Tiroid bezleri ile ilgili olan rahatsızlıklarda kullanılır. Tiroid bezi yine ilgili rahatsızlığı bulunan kişilerde yapay tiroid hormonu takviyesidir. Tiroid bezlerinin zayıflama ile ilgili direkt ilgisi bulunmaktadır. Bu ilişkiden dolayı levotiron ile zayıflama son zamanların popüler konusudur. Reçeteyle uzman bir hekim gözetiminde kullanılmalıdır. Bu ilacın kullanımına yarım doz ile başlanır. 3 aylık periyotlarla hekim denetiminde gerek görülürse doz artırılabilir.

Levotiron, tiroid hastaları tarafından ömür boyu kullanılmalıdır. Tiroid bezlerinin küçük olduğu veya yeterli derecede hormon salgılamadığı durumlarda kullanılır. Yan etkilerinden bir tanesi kilo kaybıdır. Levotiron ile zayıflama gerçek anlamda tıbbi bir tedavi olduğundan suistimal edilmemelidir. Bu ilaç son zamanlarda zayıflamak isteyen kişiler tarafından kullanılmaya çalışılmaktadır. Hekim kontrolü olmadığı takdirde vücuttaki hormon dengesini yerle bir edecek özelliğe sahiptir. Levotiron metabolizmayı aşırı derecede hızlandırır. İlacı kullanan kişiler kullandıkları dozları mümkünse her gün aynı saatte kullanmalıdır.

Metabolizması yavaş olan insanlar bu ilacı kullandıktan sonra kendilerini çok daha enerjik hissetmektedir. Bundan dolayı bazı çevreler tarafından levotiron ile zayıflama adı altında birçok muadil ürün internetten satışa sunulmaktadır. Levotiron birçok yan etkisi bulunan ve birçok ilaçla etkileşimi bulunduğundan dolayı asla kulaktan dolma bilgilerle kullanılmamalıdır. Doktor tavsiyesi ile kullanan kişiler mutat doktor kontrollerini aksatmamalıdır. En büyük hastalık ihtiyacı olmadığı halde ilaç kullanmaktır.

Levotiron Zayıflamak İçin Kullanılır Mı?

Levotiron tiroid bezlerinin eksik veya yeterli hormon salgılamaması durumunda kullanılır. Tiroid bezleri zayıflamak isteyen kişiler açısından önemli bir argümandır. Tiroidlerin tembel olması durumunda kişiler bir sürü diyet uygulamalarına rağmen kilo verememektedir. Levotiron Tiroid bezlerinin salgıladığı hormonu düzenlediğinden levotiron ile zayıflama mümkün hale gelmektedir. Bu ilaç başlı başına bir zayıflama aracı değildir. Hatta birçok hekime göre kilo kaybı ilacın yan etkilerinden birisidir. Bu ilacı kullanmak için hekim tavsiyesi şarttır. Eczanelerde reçete ile satılır.

Levotiron, tiroid bezlerindeki hasarı giderildiğinde metabolizma hızlanır. Hızlanan metabolizma daha fazla enerji tüketeceğinden levotiron ile zayıflama olduğu sanılmaktadır. Piyasada reçetesiz bir şekilde levotiron türevi ilaçlar satılmaktadır. Bu ilaçtan fayda görebilmek için kesinlikle bir doktora gidilmeli gereken tahliller yaptırılmalı ve doktorun önerdiği dozlarda kullanıma başlanmalıdır. Bu ilacın tiroid bezlerini düzenli bir şekilde çalıştırması için her gün aynı saatte ve aç karnına kullanılması önerilmektedir.

Tiroid bezlerinin tedavi etmesi dışında doğal bir öfke kontrollü sağlamaktadır. Kullanan kişiler levotiron ile zayıflamanın yanı sıra sakin bir hayata merhaba demektedir. Levotironun faydalarından ziyade yan etkileri birçok ilaca nazaran daha fazladır. Göğüs ağrısı kalp ritmi bozukluğu gibi sıkıntılar gözlemlenmektedir. İlacı kullanan kişiler doktorun uygun gördüğü zaman aralığında hastaneye giderek kan tahlili yaptırmalıdır. Uzman bir hekim gözetiminde kullanıldığı takdirde vücuda sağlayacağı fayda daha fazla olmaktadır.

Levotironu Kimler Kullanmalıdır?

Levotiron tiroid bezleri rahatsız olan kişiler tarafından kullanılmalıdır. Hipotiroidi ve hipertiroid gibi hastalıkların tedavisi için önerilmektedir. Hipotiroidi tiroid bezlerinin az çalışması sonucunda tiroid hormonlarının daha az salgılanması hastalığıdır. Tiroid hormonları metabolizmayı düzenlendiğinden az salgılanması halsizlik yorgunluk ciltte ve deride hastalıklara yol açar. Hastalık kontrol altına alınmazsa kişiler kilo almaya başlar. Levotiron ile zayıflama burada devreye girer. Levotiron, Tiroid bezlerinin salgıladığı hormonu dengelediğinden metabolizma daha düzenli çalışır. Bu şekilde kilo alımı durdurulur. Daha önceden alınan kilolar verilir. Levotiron ilacını kullanması gereken bir diğer hastalık hipertiroiddir.

Hipertiroid, Tiroid bezlerinin denge miktarından daha fazla hormon salgılaması ile ortaya çıkar. Daha fazla salgılanan tiroid hormonu metabolizmanın çok aşırı hızlı çalışmasına sebep olarak kilo kaybını tetikler. Levotiron ile zayıflama bu hastalık için devre dışı olmaktadır. Levotiron bu hastalık özelinde kilo kaybını engeller. Metabolizması hızlı çalışan kişinin salgılanan hormonların dengelenmesi ile normale dönüş sağlanır.

Bu hastalıklar dışında levotiron isimli ilacı kullanması gereken bazı hastalık grupları vardır. Doğuştan tiroid bezleri gelişmemiş kişiler levotiron kullanmalıdır. Radyasyona maruz kalınması sonucu oluşan rahatsızlıklar da levotiron kullanılmalıdır. Anlaşılması gereken şudur ki levotiron bir zayıflama ilacı değildir. Levotiron ile zayıflama suistimal edilmektedir. Bu ilacı doktorun onay vermediği hiç kimse kullanmamalıdır. Verilen dozların dışına asla çıkılmamalıdır. Unutulmamalıdır ki levotiron çok fazla yan etkileri olan bir ilaçtır.

Levotironun Yan Etkileri Nelerdir?

Maalesef ki toplumumuz son zamanlarda levotiron ile zayıflama konusunu gündemden düşürmemektedir. Levotironun en nihayetinde bir ilaç olduğunu ve yan etkileri olacağını düşünmeden kullanmaya çalışmaktadır. Kilo vermenin en önemli adımı kilo almamaktır. Maalesef ki özellikle kadınlar vücut kitle indeksini bozana kadar önlem almayıp dengeleri bozduktan sonra ise levotiron ile zayıflama türlü diyetlerle zayıflama su içerek zayıflama gibi olayların peşine düşmektedir. Bir ömür boyu kullanılması gereken levotiron ilacının yan etkileri şunlardır.

  • Levotiron ilacını insanlarla sinen cazip hale getiren özellik bir yan etkidir. Aşırı kilo kaybı ilacı sağladığı bir avantaj değil yan etkisidir.
  • Levotiron ilacı kullanan kişilerde göğüs ağrısı ve kalp ritmi bozulması sıradan birer yan etkidir. Bu durumlarda doktora başvurularak bilgi alınmalı doktorun verdiği talimatlara harfiyen uyumalıdır.
  • Levotiron ilacı kullanılmaya başlandığı zaman aksatılmamalıdır. Her gün aynı saatte ve aç karnına alınmalıdır. Aksi takdirde vücuttaki hormon dengesi daha da bozulacaktır.
  • Doğum kontrol hapları antidepresanlar kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaçlar ve mutat olarak kullanılan ilaçların neredeyse tamamı ile etkileşim halindedir. Doktorun önerdiği dozun dışına çıkıldığı takdirde etkileşimde olunan ilaç hastalıkları ile çok büyük problemlere yol açmaktadır.
  • Bazı kullanıcılarda yorgunluk bazı kullanıcılarda uykusuzluk kaydedilen yan etkenlerdendir.

Anlaşılması gereken şudur ki levotiron ile zayıflama bir çok pahalı bedel ödetebilmektedir. Hiçbir ilaç gibi bu ilaç da reçetesiz ve hekim kontrolsüz kullanılmamalıdır. Eğer bu yan etkileri görmezden gelecek olursanız ani bir kalp krizi ile aramızdan ayrılabilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

  • Levetron kullanıyorum 3 hafta oldu yanlız kilo aldım neden olabilir acaba?

    • İlaç yeterli gelmiyor olabilir yada var olan hastalığınıza uygun beslenmemiş olabilirsiniz.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın