Nar Sirkesi ile Zayıflama

Kış meyveleri arasında yer alan narın, tek başına çok fazla faydası var ancak sirke şeklinde tüketildiğinde de nar sirkesi ile zayıflama için önemli bir role sahip olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Güçlü bir antioksidan ve sindirim sisteminin düzenlenmesinde de önemli pay sahibidir. Yapılışı gayet kolay olan nar sirkesi ile zayıflamak mümkün ve daha da önemlisi sağlıklı bir süreç sizleri bekliyor olacaktır. Kandaki yağlanma seviyesini indiren ve yağ oranını her geçen gün biraz daha azaltan bu alternatif tıp çalışması ile birlikte sizler de kısa sürede sağlıklı bir şekilde zayıflayabiliyorsunuz. Bu sirkeyi hazırlamak için 3 orta boy nar, 1 litre su, 1 çay bardağı sirke ve son olarak da 1 tatlı kaşığı kaya tuzuna ihtiyacınız olacaktır.

Nar Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

 • Nar sirkesinin, zayıflatmanın yanı sıra farklı konularda da insan bedenine fayda sağladığını belirtmek gerekiyor.
 • Düzenli tüketim ile birlikte diş etleri çok daha güçlü bir hal alıyor ve daha da önemlisi diş eti kanamaları da son buluyor.
 • Nar sirkesi, bakım kürü olarak da kullanılabiliyor. Sirkeyi, cildinize düzenli olarak uyguladığınız takdirde akne ve sivilcelerin de kısa süre sonra ortadan kaybolduğunu göreceksiniz. Cilt bakımı için de tavsiye edilen kür modellerinden bir tanesidir.
 • Kuru ciltlerin daha nemli görünmesi ve nem miktarının arttırılması için de nar sirkesi tavsiye ediliyor. Erken yaşlanma ile birlikte oluşan kırışıklıklar da yine bu kür sayesinde kısa sürede ortadan kaldırılabiliyor.
 • Bir yemek kaşığı suya bir miktar nar sirkesi ekleyerek tüketebilir ve ishal sorununu da kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle çocuklarda etkisi çok daha fazladır.
 • Bağırsak parazitlerinin de bir numaralı düşmanı olan nar sirkesi, düzenli kullanım ile birlikte daha sağlıklı bağırsaklara sahip olmanızı sağlıyor.
 • Etkili bir idrar sökücü olarak da tercih edebileceğiniz nar sirkesi, zayıflama konusunda da yardımcı olacaktır. İdrara çıkma eyleminde sorun yaşıyorsanız eğer nar sirkesi ile birlikte sindirim sisteminizi düzenleyebilirsiniz.
 • Yüksek tansiyon hastaları için de tavsiye edilmektedir.

Nar Sirkesi Zayıflatır Mı?

Alternatif tıbbın insanlık ile buluşturduğu doğal tedavi yöntemleri ve doğal ürünler, zayıflama konusunda da önemli bir rol oynuyor. Nar sirkesi de bu rolün büyük bir kısmını üstlenen ürünlerden bir tanesidir. Sindirim sistemini düzenleyen ve idrara çıkmayı daha kolay hale getiren bu karışım ile birlikte sizler de kısa sürede zayıflayabilirsiniz. Kandaki yağ oranına direkt olarak etki eden ve bu oranı her geçen gün biraz daha düşüren nar sirkesi, özellikle kadınlar tarafından çok daha fazla tercih ediliyor. Sirkenin hazırlanması oldukça kolay ve ihtiyacınız olan ürünlerin listesi de bir hayli az. Trigliserit ve LDL kolesterol düzeyinde bir azalma söz konusu ve zayıflama sürecinde önemli bir paya sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Nar Sirkesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

 • 3 adet nar
 • 1 litre su
 • 1 çay bardağı sirke
 • 1 tatlı kaşığı kaya tuzu

Hazırlanışı

 • Narların hepsini dörde bölerek başlıyoruz.
 • Tanelerini nardan ayırıyor ve bir kaba boşaltıyoruz.
 • Nar tanelerini sıvı hale gelecek şekilde eziyoruz.
 • Ezilmiş olan tanelerin üzerine sirke ve tuzu ekliyoruz.
 • Sonrasında bir miktar su ekledikten sonra karıştırmaya başlıyoruz.
 • Hazır olan bu karışımın üzerini bir bez yardımı ile örtmeniz gerekiyor.
 • Bu işlemi de tamamladıktan sonra kavanozlarımızı 2 ila 3 hafta süresince karanlık bir dolapta muhafaza ediyoruz.

Bu süre sonunda sirke anası oluşumunu gözlemleyeceksiniz. 5 haftalık süre sonunda ise sirke oluşumu tam manasıyla gerçekleşecektir. Sirke süzme işlemini ise tülbent yardımı ile çok kolay bir şekilde yapabiliriz. Elde edeceğimiz sirke, nar sirkesi olarak zayıflama sürecinde bizlere yardımcı olacaktır.

Nar Sirkesi Nasıl Tüketilmelidir?

Sirke, sahip olduğu içerikler nedeniyle ekşi ya da kekremsi bir tat bırakabilir. Tüketimi bu yüzden zor olan sirkenin su ile karıştırılması ya da bal yardımı ile tüketilmesi de uygundur. Gün içerisinde yemek sonrası 1 çay kaşığı bal ile tüketebilirsiniz. Nar sirkesi, zayıflatma konusunda alternatif tıbbın en önemli karışımlarından bir tanesidir. Hazırlaması oldukça kolay ancak bekleme süresi bir hayli uzundur. Sirke elde edebilmek için biraz sabırlı olmak gerekiyor ve bu sürecin sonunda doğal nar sirkeniz hazır hale gelecektir. Uzmanların büyük bir kısmı, gün içerisinde her öğünden sonra tüketilmesinin daha sağlıklı olacağını ifade ediyor ve güçlü bir diyet programı ile bir araya geldiği takdirde etkisini de çok daha hızlı bir şekilde gösterecektir.

Nar Sirkesi ile Zayıflamak Sağlıklı Mı?

Nar sirkesinin birtakım yan etkileri elbette mevcut ancak kullanıma uygun hareket edildiği takdirde ve abartıya kaçmadan tüketildiğinde herhangi bir şekilde zarar görmezsiniz. Nar sirkesi ile zayıflamak elbette sağlıklı ve hızlı zayıflamak isteyen hanımların da ilk tercihi bu karışım oluyor. Nar sirkesi ile zayıflamak vücudunuzda olumsuz etki yaratmayacaktır. Uzmanların büyük bir kısmı alternatif tıbbın geçerliliğini kabul etmiş durumda ve sağlıklı doğal ürünler ile birlikte zayıflamanın mümkün olacağını ifade ediyorlar. Nar sirkesi de bu ürünlerden bir tanesi ve az önce de ifade ettiğimiz gibi doğru bir diyet programı ve spor programı ile birlikte etkisini çok daha sağlıklı bir şekilde ortaya koyacaktır.

Nar Sirkesini Kimler Kullanmamalı?

Nar sirkesinin faydaları olduğu gibi zararları da mevcuttur. Düzenli kullanım abartıldığı takdirde ve diyet programının dışına çıkıldığı takdirde bu zararlar da baş gösterecek ve vücudumuzu olumsuz anlamda etkileyecektir. Nar sirkesini kullanmaması gerekenler ise öncelikli olarak mide rahatsızlığı olan hastalardır. Sirke, sahip olduğu asidik içerik nedeniyle mideye zarar verebiliyor ve bu bağlamda rahatsızlığı olan hastalar için de çok daha büyük bir tehlike arz ettiğini belirtmek gerekiyor. Mide rahatsızlığınız varsa eğer nar sirkesi sizler için faydalı değil, tam aksine zararlı olacaktır. Nar sirkesi, hamile kadınlar için de tavsiye edilmiyor ve bununla birlikte küçük çocukların da midesine zarar verebileceği için bu listede küçük yaştaki çocuklar da yer alıyor. Kullanmadan önce bir uzman ile görüşeniz ve hatta diyet programınız ile uyum sağlayıp sağlamayacağını da danışmanızda fayda var. Düzenli ve doğru kullanım dışına çıkılmadığı takdirde nar sirkesi oldukça etkili ve güçlü bir karışımdır.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın