Zayıflama İğnesi

Zayıflama İğnesi Nedir?

Zayıflamak günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesidir. Özellikle plaza yaşamının yaygınlaşması ve şehirlerin daha kalabalık hale gelmesi bizi hareketsiz bir yaşama itmiştir. Bunun sonucu olarak ise sağlıksız yaşam ve kilo alımı kaçınılmaz olmuştur. Kilo vermek için insanlar spor salonlarına yazılmışlar ve çeşitli yöntemlere başvurmuşlardır. Bu yöntemlerden en hızlısı zayıflama iğnesidir. Zayıflama iğnesi ile günde 1-2 kilo vermek mümkündür. Bu yöntemin diğer bir adı ise HCG diyetidir. HCG erken gebelik döneminde vücutta bolca görülen bir hormondur. Hem erkeklerde hem de kadınlarda doğurganlık sorunlarının tedavisinde kullanılır. Günde yaklaşık 500 kalori aldığınız HCG diyetinde vücuda zayıflama iğnesi ile HCG hormonu enjekte edilmektedir. HCG ürünleri oral damlalar, tabletler ve spreyler olmak üzere çeşitli şekillerde satılmaktadır.

HCG hormonu fetüs ve embriyonun gelişimi için önemli olan hormonların üretimini sürdürmeye yardımcı olur. Hamileliğin ilk 3 ayından sonra kandaki HCG hormonu azalır. Bu diyet ile günde 1-2 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz. Ancak bu kadar hızlı kilo vermek size zarar verebilir. Kilo kaybında en sık görülen rahatsızlıklardan biri kas kütlesinin azalmasıdır. Diyetlerde ise istenen kas kaybı değil yağ kaybıdır. Bunların yanında baş ağrısı, depresyon, yorgunluk gibi yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkilerin sebebi ise açlık seviyeli kalori alımlarından kaynaklanmaktadır. Günlük olarak 500 kalori tüketmek sizin enerji ihtiyacınızın çok az bir miktarını karşılamaktadır.

Zayıflama İğnesi Fiyatları Ne Kadar?

İdeal kiloya sahip olmak herkesin hayalidir. Bunun için spor salonlarına gideriz, çeşitli zayıflama yöntemleri ile kilo vermeye çalışırız.

Bize en hızlı kilo verdirecek yöntem ise zayıflama iğnesidir. Zayıflama iğnesi ile haftada 1-2 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz.

Bu denli hızlı kilo vermenin vücudumuza da bazı zararları vardır. Kas kütlemizin erimesi gibi etkilerin yanında çatlak oluşumu da görülebilmektedir. Zayıflama iğnesi kullanımına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Vücudunuz elverişli ise size uygun diyet programının hazırlanmasıyla birlikte zayıflama iğnelerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Zayıflama iğnelerini kullanırken de düzenli olarak doktor kontrolüne gitmek oldukça önemlidir. Bu sayede kilo veriminiz kontrol altında olacaktır. Doktorunuzun kontrolü ile hızlı kilo vermenin yan etkileri minimuma indirilecektir.

Zayıflama iğnesi yöntemi çok ucuz bir yöntem değildir. 2020 yılı güncel fiyatı minimum düzeyde 350 TL – 800 TL civarındadır.

Zayıflama iğnesi ile hızlı kilo verimi zararlı olduğu için doktorlar tarafından mecbur kalınmadıkça tavsiye edilmemektedir. Ayrıca fiyat olarak da ucuz olmayan bu yönteme zorunda olmadıkça başvurmamanız gerekmektedir. Zayıflama aşısının yanında günlük olarak uygulamamız gereken diyetler gerçekten çok düşük kalorili diyetlerdir. Günlük enerji ihtiyacımızın çok az bir kısmını karşılayan bu diyetleri uygularken çok dikkatli olunması gerekir. Vücut direncinin düşmemesi için sağlıklı ve dengeli beslenmek şarttır. Aksi halde vücudumuzun gerekli olan enerji ihtiyacını karşılayamayız. Bunun sonucunda zayıf düşerek hasta oluruz.

Zayıflama İğnesi Zararları Nelerdir?

Dünyada obezitenin hızla artması ile çok kilo verdiren ilaçlar, çaylar popüler bir hale gelmiştir. Çünkü insanlar uzun vadede ve enerji harcayarak sonuca ulaşmak yerine kolay yoldan ve kendilerini uğraştırmadan sonuca gitmeyi tercih ederler. Günümüzde bu zayıflama iğnesi kullanımı hızla artmıştır. İlk olarak Amerika’da uygulanan zayıflama iğnesi ülkemizde de hızla yayılmaktadır. Bu iğnenin yanında son derece zararlı olan 500 kalorilik diyette uygulanmaktadır. İnsan vücudunun günlük enerji ihtiyacının çok küçük bir bölümünü karşılayan bu diyet son derece zararlıdır. Zayıflama iğnesi ile kişinin iştahının kapatıldığı ve bu sayede kilo verdirdiği söylenmektedir. Ama yapılan hiçbir araştırma bu iğnelerin kilo verdirdiğini kanıtlayamamıştır. Bu diyette kilo verdiren unsurun 500 kalorilik diyet olduğu kanıtlanmıştır. Bu diyet insan vücuduna son derece zararlı olmakla birlikte hızlı kilo veriminden dolayı sağlık problemleri yaşamanıza neden olabilmektedir.

Kas kütlesinin erimesi, vücudunuzda çatlak oluşumu gibi sağlığınızı tehdit eden hastalıkların oluşumu çok hızlı kilo verimi ile olmaktadır. Ayrıca bu iğneler vücudun birçok fonksiyonunu bozduğu için kansere yol açabilmektedir. Yapılan bütün araştırmalar göstermiştir ki sağlıklı ve kalıcı kilo vermenin en iyi yolu dengeli beslenerek ve düzenli spor yaparak olmaktadır. Mecbur kalmadıkça bu yönteme başvurmamalıyız. Eğer mecbur kaldıysak mutlaka doktor kontrolünde uygulanması gerekli olan zayıflama iğnesini doktorlar da mecbur kalmadıkça hastalarına uygulamayı tercih etmezler.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın