Göbek Eritme Çayı

Göbek Eritme Çayı Nedir?

Kadınların ve hatta erkeklerinde en çok sıkıntı duyduğu bölgelerinden biri karın bölgesinde oluşan yağlanmalardır. Yağlanma arttıkça göbek oluşumuna sebep olur ve düzenli egzersiz ya da spor yapmayan kişilerde bolca görülür. Eritilmesi en zor bölgelerden biri olan karın yağları birçok insanın korkulu rüyası haline gelmiştir. Göbek oluşumunda yediğimiz besinlerden kaynaklanan şişkinliklerde eklendiğinde dayanılmaz bir hale gelebilir. Bu sebeple bu bölgede sıkıntısı olan kişiler göbekte depolanmış yağları eritmek için yağ yakıcı özelliği olan bazı besin ya da içecekleri denemektedirler.

Göbek eritme çayı, içerisinde yağ yakımını hızlandıracak besin takviyelerinin bulunduğu faydalı bir çaydır. Gün içerisinde rahatlıkla tüketilebilecek olan bu çay, düz bir karına yani göbeğinizi eritmenize yardımcı olmaktadır.

Mide hazımsızlıklarınızdan dolayı her yemek sonrası düzenli olarak soda yani maden suyu içen biriyseniz, bunun yerine göbek eritme çayı içerek, her gün tükettiğiniz kalori sayısını önemli ölçüde azaltıp daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Bununla birlikte, diyetinize sadık kalmadan, tek başına göbek eritme çayı kullanmak kilonuzda veya görünümünüzde önemli bir fark yaratmayacaktır. Zararlı besinler ile beslenmeye devam ederseniz, aslında hiçbir çay ya da ek takviye size yardımcı olmaz. Bu çay tek başına etkili bir kilo kaybetme yöntemi değildir. Düzenli bir diyet ve egzersiz programı ile birleştirildiğinde kilo kaybını hızlandırıcı bir yöntem olarak görülebilir. Yani yaptığınız diyete sadık kalmanız en önemli gerekliliktir.

Göbek Eritme Çayının İçerisindekiler Nelerdir?

Göbek eritme çayı genel olarak sindirim sistemimizi temizlememiz, metabolizma hızımızı arttırmamıza ve şişkinliği azaltmamıza yardımcı olmaktadır. Bazı bitkisel bileşenler sağlığımıza faydalı olabilecek içerenler içerirler. Bu içerenler bir araya getirilerek tüketildiğinde vücudumuzun sağlığı için oldukça etkili ürünler ortaya çıkmaktadır.

Göbek eritme çayı içerisinde kullanılan besinler şöyledir;

 • Yeşil Çay Yaprağı: Uzun zamanlardır bitki çayı olarak kullandığımız enerji veren, içeriğinde kafein bulunması sebebiyle dinçlik katan ve metabolizma hızlandıran bir bitkidir.
 • Nane Yaprağı: Şişkinliği giderici özelliği bulunmaktadır.
 • Melisa Bitkisi: ek başına çay olarak da kullanılan melisa bitkisi hem sakinleştirici hem de yağ yakım özelliği ile tanınmaktadır.
 • Meyan Kökü: Doğal bir ilaç olarak bilinen meyan kökü solunum yolu hastalıklarında, cilt hastalıklarında bolca kullanılan bir bitki köküdür. Bu bitki kökü hücre yenilenmesi için birebirdir.
 • Karahindiba Yaprağı: İştah azaltır ve sindirim sisteminizin aktif olarak çalışmanı sağlar.
 • Rezene Tohumu: Tek başına çay olarak da tüketilebilen bu bitkinin tohumu özellikle şişkinlik azaltmak için kullanılmaktadır. Hamile kadınların kullanması önerilmez.
 • Limon: Asitli yapısı sayesinde yağ yakmak için en etkili yiyeceklerden birisidir. Gerek yiyecek olarak, gerekse içecek olarak yağ yakmak için kullanılan temel besin maddelerinden biridir.
 • Anason: İçeriğinde C ve B Vitaminlerini barındıran anason özellikle ağrı giderici, uyku düzenleyici ve cildi yenileyici özelliğe sahiptir.

Göbek eritme çayı içeriğinde tamamiyle bitkisel ve doğal ürünler kullanılarak çok daha fazla etki elde edilmesi sağlanmaktadır.

Sindiriminizi hızlandırmak, şişkinliği önlemek, göbek bölgesindeki yağ yakımını hızlandırmak için evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz göbek eritme çayı ile yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. Günlük sıkıntıları arkada bırakıp kolayca hazırlayabileceğiniz çay tarifimize geçelim:

Göbek Eritme Çayının Yapılışı

Çay tarifi 1 Litre yapacağınız şekilde tariflenmiştir. Kullanacağınız su miktarına göre ölçüleri ayarlayabilirsiniz. Bitkilerin tazelerini kullanmakta fayda vardır.

Göbek Eritme Çayı için Gerekenler

Malzeme Ölçek / Özellik
SU Sıcak
1 adet Orta Boy Limon
1 Tatlı Kaşığı Rezene
1 Tatlı Kaşığı Yeşil Çay
1 Tatlı Kaşığı Melisa
Bolca Taze Nane Yaprağı
1 Tatlı Kaşığı Anason
İsteğe Bağlı Tarçın Kabukları

Malzemelerinizi hazırladıktan sonra suyu ısıtın. Suyunuz biraz dinlendikten sonra iyice temizlediğiniz bitki yapraklarınızı suyun içerisinde atarak iyice karıştırın. Limonu dilimleyerek kullanmanız daha faydalı olacaktır. Çayınızı tatlandırma k istiyorsanız şeker yerine tarçın kullanabilirsiniz. Tarçın çubuklarını ister tüm çayın içine atarak isterseniz içmeden önce bardağa da ekleyerek çayınızı içebilirsiniz. Hazırladığınız çayı 1 günlük dinlenmeye bırakarak tüm bitkilerinin özünün birbirine karışması ve daha etkili olması için bekletmeniz gerekmektedir.

Kullanımı

Çayınız 1 gün bekledikten sonra süzerek temiz bir cam şişeye alın. Daha fazla limon kullanmak isterseniz yine dilimlenmiş şekilde çayınıza ekleyebilirsiniz. Gün içerisinde istediğiniz zaman göbek eritme çayınızı tüketebilirsiniz.

Hamile kadınlarda bitki çayı tüketimi doktorlar tarafından önerilmemektedir. Yine de bu çay tarifini uygulamak ve tüketmek istiyorsanız muhakkak doktorunuzla iletişime geçerek tüketimde herhangi bir sıkıntı olup olmayacağını sormalısınız.

Göbek Eritme Çayının Faydaları Nelerdir?

Kış ayının rehavetinden ve hareketsizliğinden ötürü de yağlanma gittikçe artar. Sonra bütün yaz dikkat ettiğimiz vücut şeklimiz özellikle göbek bölgesinden bozulmaya başlar. Bunun sebebi şişkinlik, gaz, alerjik besinler ve tabi ki fazla kalorili yiyecek tüketilmesinden ileri gelmektedir.

Vücudumuzu biraz dinlenmeye almak, varsa şişkinliklerimizi azaltıp daha hafif hissetmek için hızlı çözüm arayışımızda göbek eriten çay tüketmek ilk adım gibi düşünebilir. Peki göbek eriten çay tariflerinin bize nasıl faydaları var?

 • Şişkinliğinizi alarak, hafif hissetmenize yardımcı olur.
 • Vücudumuzun tepki verdiği bazı besinler vardır. Bu besinler bizde gaz birikimine neden olurlar. Göbek eriten çayın içerisindeki bileşenler bu gazdan kurtulmanıza yardımcı olur.
 • Çayın etkilerinden biri de yağ yakımını hızlandırıyor olmasıdır. Özellikle diyetle beraber uygulandığında ise etkisini çok hızlı fark edebilirsiniz.
 • Gün içerisinde enerjik olmanızı sağlar. Yorgunluğunuzu alır.
 • Çay ile beraber sıvı tüketiminiz arttığı için sindirim ve boşaltım sisteminizi çalıştırır.
 • Çayın içerisindeki bitki bileşenleri sayesinde sakinleştirici, yatıştırıcı etkisi bulunmaktadır.
 • Kilo vermenize yardımcı olarak özellikle zor eritilen göbek bölgesinde sıkılaşmaya neden olur.
 • Sağlıklı bu çay antioksidan görevi görür.

Göbek Eritme Çayı ile Kaç Kilo Verilir?

Çay, dünyanın her yerinde farklı türleri ile en çok sevilen içeceklerden bir tanesidir. Çay içmek, hücrelerin hasar görmesini önlemek ve kalp hastalığı riskini azaltmak da dahil olmak üzere birçok fayda sağlamaktadır. Birçok çalışma sayesinde çayın kilo kaybı sağladığı ve göbek kısmında oluşan yağlarla savaşmaya yardımcı olduğunu biliyoruz. Bazı çay türlerin kilo kaybını arttırmada daha başarılı olduğunu da aynı araştırmalar sayesinde öğrenmiş oluyoruz.

Birçok bitki kullanılarak elde edilen göbek eritme çayı kilo vermede çok etkili bir çaydır. Bu çayın bileşenleri olan bitkilerden yapılan çaylar ayrı ayrı birçok fayda sağlasa da hepsini bir arada kullandığımız göbek eritme çayı kilo vermek isteyenlerin tükettiği harika bir karışımdır. D

üzenli olarak uyguladığınız bir diyet var ise ve bu diyete ek olarak göbek eritme çayı da kullanarak ayda 2-4 kiloyu rahatlıkla verebilirsiniz. Tek başına göbek eritme çayı kullanıyorsanız şişkinliğinizi azaltmanıza da yardımcı olacağından 2 haftada 1 kilo kadar ödem atmanıza yardımcı olacaktır.

Hayatımızda bir alışkanlık haline getirmemizin fayda sağlayacağı egzersiz hareketleri ile birlikte kullanılacak göbek eritme çayı da aynı diyet yapmak gibi ayda 2 ila 4 kilo arasında kilo vermenizi sağlar.

Göbek Eritme Çayının Kimler Kullanmamalıdır?

 • Göbek eritme çayında kullandığımız bazı bitkiler ve tohumlarda herkes için fayda sağlamayabilir. Özellikle hamile kadınlar gebelik süresince yedikleri içtikleri dahil tüm hayatlarına daha fazla özen göstermelidirler. Bitki çaylarının içerisindeki etkin maddeler hamile kadınlar için uygun olmayabilir. Bu sebeple göbek eritme çayı kullanmadan evvel muhakkak doktoruna danışmalı, uygun görüldüğü takdirde çayı tüketmelidirler.
 • Vücudumuzun alerjik reaksiyon verdiği besinler ya da bitkiler var ise ve göbek eritme çayında kullanılıyor ise bu çay asla tüketilmemelidir.
 • Kalp, böbrek, solunum ve sindirim rahatsızlıkları olanlar, düzenli ilaç kullanan kişilerin kullanmadan evvel muhakkak doktoruna danışması gerekmektedir.
 • Ayrıca atalarımızın da dediği gibi “Azı karar, çoğu zarar” lafını aklımızdan çıkartmamamız gerekiyor. Her şeyin fazlasının yarardan çok zarar verebileceğini bilerek tutarlı ve fazla tüketimden kaçınarak göbek eritme çayını kullanabiliriz.

Diğer zayıflama yöntemlerini incelemek için tıklayınız.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın