Bölgesel Zayıflama

Kalça Bölgesi Zayıflama

Özellikle kadınların en büyük problemlerinden bir tanesi olan kalça bölgesindeki biriken yağlardan kurtulmak için kalça bölgesi zayıflama yazımızı inceleyin.

Kalça bölgesindeki yağlanma kadınlarda, östrojen hormonunun da etkisiyle daha fazla görülmektedir. Ayrıca kadınların pelvis bölgesi erkeklere göre daha geniş ve yağlıdır. Bunun sebebi kadınların doğumu daha kolay gerçekleştirebilmesidir. Anatomik olarak erkeklerden daha farklı vücut yapısına sahip kadınlarda yağ oranı da daha fazladır. Bu sebeple kalçadaki yağlanmanın da daha fazla olması olası bir sonuçtur. Genetik dışında sağlıksız beslenme ve yetersiz hareket de kalçadaki yağların artışına sebep olabilir.

Özellikle sağlıklı beslenme ve istikrarlı egzersiz ile kalçanın dikleşmesi ve sıkılaşması sağlanabilir. Aerobik egzersizler ve direnç egzersizleri kalçanın şekil almasında etkilidir. Ayrıca pilates ve yoga da kalçanın dikleşmesi ve sıkılaşması için tercih edilebilir. Tüm bu egzersizler uzun süreli ve düzenli yapıldığında istenilen sonuçlara ulaşılır.

Tüm bunların yanı sıra kalçadaki yağlanmadan kurtulmanın bir diğer yolu estetik yöntemlerdir.

Kalça Eriten Tıbbi Tedavi Yöntemleri

Gluteoplasti (Kalça Kaldırma Ameliyatı) ve Liposuction

Kalçadaki kaba etlerin gerdirilmesiyle derinin gerilmesi ve daha sıkı görünmesi sağlanır. Kalçadaki yağlanması fazla olan kişilerde liposuction ile birlikte yapılabilen bir işlemdir. Liposuction ile kalçadaki fazla olan deri ve yağ dokusu cerrahi olarak alınır sonrasında kalan yağ kitlesi şekillendirilir ve cerrahi dikleştirme işlemi yapılır. Sonrasında açılan alan dikişler ile kapatılır. Bu işlem sonrası dikiş izleri kalıcıdır fakat poponun altında kalacağından fazla belli olmaz. İşlem sonrasında hasta 1 ay boyunca korse kullanmalıdır. Yürüyüş ve uygun beslenme tedavisi ile iyileşme desteklenmelidir.

Lazer Lipoliz

Daha az riskli bir operasyondur. Kalça bölgesinde yağlanmanın fazla olduğu yerlere kesikler atılarak lazer ışını gönderilir. Lazer ışını yağ hücrelerinin zarını patlatarak karaciğer ve lenf yoluyla yağ hücrelerinin atılımını sağlar. Yağ hücrelerinin kaybı ile bölgesel zayıflama sağlanırken aynı zamanda kalçayı sıkılaştırır. Küçük kesiler ile yapılan bir operasyon olduğundan kalçada herhangi bir iz kalmaz.

Karboksiterapi Yöntemi

Deri altına CO2 (karbondioksit) gazının enjekte edilmesiyle dolaşımın ve bölgesel metabolizmanın hızlanması sağlanır. Selülit tedavisinde ve kalça bölgesindeki incelme için kullanılan bir yöntemdir. Karbondioksit normal şartlarda da vücutta üretildiğinden uygun dozlar kullanıldığında yan etkisi yoktur. Özellikle liposuction öncesi veya sonrasında pürüzlerin giderilmesi için uygulanabilir. CO2 iki şekilde yağ dokusuna etki eder. İlki mekanik olarak yağ hücrelerinin sindirimini sağlayan lipolitik etkisidir. İkincisi ise vazodilatör (damar genişletici) etkisidir. Kapiller vazodilatasyon sayesinde kılcal damarların genişlemesi sağlar. Bu sayede kalça bölgesindeki oksijenlenme daha fazla olur, yağ yakımı artar. Aynı zamanda kalçada sıkılaşma sağlanır.

Kalça Küçültmek için Ne Yapılmalı?

Kalçanızın çok büyük olmasından rahatsızlık duyuyor olabilirsiniz. Kalça küçültme işlemleri aslında zor değildir. Biraz azim ve uğraşlarınızla çok kolay şekilde kalçanızı küçültmeye başlarsınız. Tüm bunların yanında düzeni de eklememizde yarar var. Düzenli şekilde yapacağınız günlük kalça hareketleriyle, küçük kalçalara sahip olmanız mümkündür. Bu sayede kıyafetlerinizin üzerinizde daha şık bir şekilde durmaya başladığını göreceksiniz. Bu durum sizde büyük bir sevinç halini almaya başlamış olacak. Son zamanda kalça küçültmek için ne yapılmalı sorusunu çok sık şekilde duymaya başladık. Herkes büyük gösteren kalçalarını daha küçültmek istiyor. Kalça küçültmek için ne yapılmalı diye merak edenler için izlenecek adımlar şu şekilde olmalıdır;

 • İlk olarak yere uzanmalıyız.
 • Ellerimizi baş bölgesinin altında birleşir hale getirmemiz gerekiyor.
 • Sağ bacağımızı dizden kırarak karın bölgemize kadar getirmeliyiz. Bu hareketi en az beş defa yapmamız gerekir.
 • Sağ bacak hareketi bitince bu sefer sol bacağımıza geçiyoruz.
 • Aynı hareketi de bu sefer sol bacak için yapmaya devam etmeliyiz.

Bu yukarıda belirtmiş olduğumuz hareketi mutlaka her gün uygulamanız gerekir. Bir hafta, on gün gibi bir süre içerisinde hareketi uygulayarak da hızlı şekilde kalçanızı küçük hale dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Bu sayede kötü görünen ve sizleri de fazlasıyla huzursuz eden büyük kalçanızdan kurtulmuş olursunuz. Hızlı ve aynı zamanda da etkili diyebileceğimiz bir kalça hareketidir.

Kalça Eritme Hareketleri Nelerdir?

Kalça eritmek için evde düzenli olarak ritmik hareketler yapabilirsiniz. Üstelik bu hareketler sayesinde çok hızlı bir şekilde hem bacak hem de kalça bölgenizin zayıflamasını sağlarsınız. Fiziksel açıdan daha hoş ve zayıf görünüm içerisinde olabilirsiniz. Kendinize bundan sonra daha da fazla özgüven duymaya başlamanız mümkün olur. Fakat burada önemli olan ise doğru hareketleri yapıyor olmanızdır. Yapacağınız en doğru hareketlerle artık kalça eritmeyi başarmış olursunuz. Kalça eritme hareketleri nelerdir öğrendikten sonra bu hareketleri de evde düzenli şekilde uygulamaya başlayabilirsiniz. Bir hafta boyunca hareketleri deneyerek hızlıca kalça eritmenin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu hareketleri ise yaklaşık olarak 25-30 dk kadar yapmanız yeterlidir.

Jumping Squats

Jumping squats, kalça eritme de şüphesiz en etkili diyebileceğimiz yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Bu hareketin en önemli özelliği ise kan dolaşımını hızlandırıyor olması. Bu durumda haliyle hem basen hem de kalça bölgesinin çalışmasını sağlar. İlk olarak ayaklarınızı omuz genişliğinde olacak şekilde açmanız gerekecektir. Squat yaptıktan sonra ise havaya sıçrayış yapmalısınız. Bu hareketi günde en az beş defa tekrarlayabilirsiniz.

Jumping Jacks

Kalçamı eritmek istiyorum diyorsanız o zaman bu hareketi de es geçmemeniz gerekiyor. Son derece hızlı bir şekilde sizleri sonuçlara götürmeye yardımcı olacak bir hareket olduğunu belirtebiliriz. Eller havada olmalı ve ayaklar sağa sola açıp kapatılmalıdır. Bunu yaparken de hafifçe havaya doğru yükselin.

Kalça Eritme Diyeti İle Zayıflanır Mı?

Son zamanda kadınların en çok serzenişte bulunduğu bölgelerinden biri de kalçalarıdır. İstedikleri kıyafetleri rahat bir şekilde giyememelerinden dolayı şikayet etmektedirler. Bu yüzden çareyi de etkili sonuçları ortaya çıkaracak kalça eritme diyetlerinde bulmaktadır. Uygulayacağınız bu tür diyet programları ile kalçanızı eritmeniz mümkün. Fakat burada önemli olan konulardan biri de sağlıklı diyet programlarına başvurmanızdır. Diyet yapayım derken bir de sağlığınızdan olmamanız son derece önemlidir.

Avrupa gündemine göz atıldığı zaman bu tür diyetler, Amerikalı ünlülerin gözdesi haline gelmeyi başarmıştır. Birçok yabancı ünlünün uygulaması, kalça eritme diyeti ile zayıflanır mı sorusunu da akıllara getirmeye neden oluyor. 6 hafta boyunca düzenli şekilde uygulayacağınız diyet programıyla, basen ve kalça eritmeyi başarabilirsiniz. Burada önemli olan en önemli faktör ise kesinlikle istikrarı bırakmamanız olacaktır.

Kalça Eritme Diyeti ile Kaç Kilo Verdirir?

Kalça eritme diyetiyle en az 5 kilo vermeniz mümkündür. Bu sayede poponuzun daha fazla küçülmeye başlandığını göreceksiniz. Üstelik hızlı bir şekilde kalçanızda ki yağların erimesini istiyor olabilirsiniz. Çabuk şekilde olmasını istiyorsanız o zaman hafta da 5 kilo eriten diyet programlarını uygulamaya başlayabilirsiniz. Hem çok hızlı hem de etkili olduğundan dolayı doğal olarak uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız. Tam aksine kısa zamanda kalçanızı eritmiş ve zayıflamaya başlamış olursunuz. Bacak bölgenizde de zayıflamanın olmaya başladığını göreceksiniz.

Kalça Eritme Kürleri İşe Yarar Mı ?

Basen ve kalçalarda biriken yağlar, fizyolojik açıdan sizleri rahatsız ediyor olabilir. Görsel yönden daha güzel görünmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden doğal bitkilerle hazırlayacağınız kürlere başvurabilirsiniz. Bu kürler sayesinde kalça eritme gibi işlemleri de pratik şekilde gerçekleştirmeye başlamanız da mümkün olacaktır. Son zamanda bu tür şikayetleri bulunan kişilerde ilk iş olarak kalça eritme işlemlerine başvurur hale geliyor. Kullandıkları kürlerle birlikte sağlıklı yoldan kalçalarını eritmeye başlıyorlar. Bu sayede kalça eritmeyle artık beğendiğiniz pek çok elbise ya da pantolonların içerisine girmeye başlayacaksınız. Bundan sonra bu kıyafet bana olmuyor gibi bir üzüntü içerisinde olmazsınız.

Kalça Eritme İçin Kür Tarifi

Kalça eritme için başvuracağınız kür tarifleri ile daha fit görünüm elde etmeye başlamanız mümkündür. Kalça eritme kürleri, özgüvenin artış sağlaması konusunda da etkilidir. Kendinizi daha iyi şekilde hissetmenize de yardımcı olur. Etkili sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacak kalça eritme kürü için malzemelerinizi hazırlamaya başlamalısınız.
İhtiyacınız olacak malzemeler şu şekildedir.

 • 9-10 dal maydanoz
 • Bir su bardağı su
 • Yarım limon

Maydanoz kürünü hazırladığınız zaman ise mutlaka 7 gün boyunca, düzenli şekilde kullanmaya da dikkat etmelisiniz. Bu sayede maydanoz kürünün basen ve kalça eritme konusunda ne kadar etkili olduğunu da görmeye başlarsınız. 7 gün yaptıktan sonra bir süre ara vermelisiniz. Ara sürecinden sonra kürü yeniden uygulamaya başlamalısınız.

1 Haftada Kalça Nasıl Eritilir?

Kalça bölgesinde yağlar bulunduğundan dolayı, yapılacak olan hareketlerle bu yağları eritmeniz mümkündür. 7 günde çok kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz kalça eritme programıyla daha fit diyebileceğimiz bir görünüm içerisinde olmaya başlarsınız. Fakat kalçanın eritilmesi içinde yapacağınız programı uygulamanız gerekir. Bir gün yapmak diğer gün yapmamak ne yazık ki hiç etki olmamasına neden olacaktır. Şu dönemde çok hızlı bir şekilde kilo almaya başlıyoruz. Özellikle evde kaldığımız dönemlerde kilo alımlarından bir türlü kaçamadığımız da gerçektir. Kilolarla başa çıkabilmeniz içinde düzenli olarak egzersiz programlarına başvurabiliriz. İster diyet programları isterseniz de egzersiz programları ile de kalça eritme işlemlerini gerçekleştirmemiz mümkündür.

1 hafta içerisinde sizlerde hızlı şekilde kilo vermek istiyorsanız, squat hareketlerini mutlaka yapmanız gerekir. Bu hareketleri de bir hafta boyunca mutlaka düzenli şekilde uygulamanız gerekir. Fakat iş sadece bunlarla da bitmeyecektir. Tüm bunların haricinde aynı zamanda yeme ve içmenize de mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışmanız gerekecektir. Böylece sorunsuz bir şekilde sizlerde kilo verme işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlarsınız. Tek kol kalça hareketi, squat hareketlerini deneyebilirsiniz. Aynı zamanda hızlı şekilde kalça eritmek adına mutlaka sabahları 30 dakika boyunca yürüyüş yapmanızı önermekteyiz. Böylece bu yollara başvurduğunuz zaman bir hafta da kalça nasıl eritilir görmüş olacak ve fazlalıklardan da kurtulacaksınız.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


  Hemen Şimdi Destek Alın

  Ücretsiz Bilgi Alın

  Tıklayın