Kol Bölgesi Zayıflama

Kollarınızı istediğini forma getirmek daha sıkı ve diri kollarınızın olmasını sağlamak amacıyla kol bölgesi zayıflama yazımızı inceleyiniz.

Kol bölgesinde zayıflamanın, genellikle aşırı kilolu, obez kişilerde belirli kilo kaybı sağlandıktan sonra kolların sıkılaşmaması ve sarkması sonucunda istenen bir durum olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca yaşlanma ve sıkça kilo alıp vermeye bağlı olarak kollarda sarkmalar ve çatlaklar oluşabilir.

Kol bölgesinde incelme maalesef sadece diyet ile sağlanamaz hatta diyet yapmanın genel olarak kilo kaybında etkisi büyüktür fakat bölgesel olarak hangi bölgeden yağ yakılacağını genetiğimiz belirlemektedir.

Kollardaki fazla yağlardan kurtulmak için diyetle birlikte egzersiz şarttır. Bu sürede ağırlık çalışması ile kollardaki kas kütlesi artarken, pilates ile hem kolların sıkılaşması hem de incelmesi sağlanabilir. Fakat sonuç alabilmek için düzenli ve devamlı egzersiz yapılmalıdır.

Kolları İnceltmek İçin Tavsiyeler

 • Vücudunuzun Genel Kondisyonunu Artırın

  Spesifik bazı bölgelere yönelik hareketlere girişmeden önce sporu benimsemek, hayat tarzı haline getirmek için bir spor dalına başlayın. Bu bir dövüş sporu olabileceği gibi futbol, basketbol veya pilates olabilir. Ayrıca hem vücudun genel kondisyonunu artıran hem de kolları incelten bir şeyler yapmak istiyorsanız mutlaka yüzmeye başlayın.

 • Kolları İncelten Egzersizler Yapmaya Başlayın

  Vücudun genel olarak kondisyonunu artırdıktan, sporsuz yapamamaya başladıktan sonra kollarınızın üst bölgesini çalıştıracak egzersizlere yönelin. Şınav çekin, ağırlık kaldırın, özel bazı hareketleri uygulayın. Bu sayede vücudun genel dengesine uyan kollara kavuşun.

 • Hareketli Bir Yaşama Geçin

  Hareketli yaşamı hayat tarzı haline getirin. Asansör kullanmayın, yürüyen merdivenlerden uzak durun, evinizi kendiniz temizleyin, ulaşımınızı yürüyerek sağlayın, bisiklet kullanın.

 • Duş Alışkanlığınızı Değiştirin

  Metabolizmanızın hızını artırmak için soğuk su ile duş almaya başlayın. Bu sayede kol bölgesi başta olmak üzere vücudun tamamında birikmeye başlayan yağları engelleyebilirsiniz.
  Sağlıksız Besinlerden Uzak Durun

 • Paketli, bayat, koruyucu madde, rafine şeker içeren her türlü gıdadan uzak durun.

  Beslenme alışkanlıklarınızı sağlıklı, doğal ve organik besinler üzerine kurun. Öğün sayılarınızı, aldığınız kalori miktarını kontrol altında tutun. Belli bir saatten sonra besin tüketimini tamamen kesin. Sıvı tüketimini artırın. Et ile sebze arasındaki beslenme dengesini kurun. Lif tüketimini artırın ve sağlıklı yağlar tüketmeye başlayın.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Hangi Egzersizler Yapılmalıdır ?

Genetik faktörler, çevresel faktörler ve ağırlıklı olarak da çalışma koşulları kollarda biriken yağ miktarını belirler. Genelde masa başı işlerde çalışanlarda ve kollarının üst bölgesini hareket ettirmeyenlerde yağlanma ile karşılaşılmaktadır. Ülkemizdeki insanların genetik yapısı da yağ birikime müsait olduğundan dolayı, kol bölgesindeki yağlar büyük bir problem teşkil etmektedir. Vücudun tamamında olduğu gibi kol bölgesinde de yağlardan kurtulmak için sabırlı olmak gerekmektedir. Bölgedeki kasları çalıştırmanın kolay olmaması bunun başlıca sebebidir.

Kol bölgesindeki kasları çalıştırmak için programlı şekilde hareket etmek oldukça faydalı olacaktır. Zaman içerisinde, çalışma temposuna bağlı olarak kol yağları tamamen eritilebilir. Süreç dahilinde bir uzmandan yardım almak daha faydalı olacaktır. Ancak evde uygulamak istiyorsanız da bu hareketler oldukça kolaydır.. Egzersizlerde temel amaç kas dokularını kuvvetlendirmek, bölgedeki yağların yakılmasını sağlamak ve bağ dokularını kuvvetlendirmektir. Bu sayede kaslı, sıkı görünen ve güçlü bir kola sahip olunabilir.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Basit Bir Başlangıç: Şınav

Spor egzersizi denilince akla gelenlerin başında bu hareket yer almaktadır. Vücudun üst bölgesini çalıştırmak için biçilmiş kaftandır. Hareket sayesinde atıl durumda olan ve yağlanan kol bölgeleri de yoğun biçimde çalıştırılmaktadır.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Ağırlık Kaldırma

Kasları çalıştırmanın en basit yolu onları baskı altına almaktır. Kasları, özellikle de kol kaslarını baskı altına almak için ise ağırlık kaldırmak oldukça faydalıdır. Ağırlık kaldırmanın bir diğer avantajı ise yağların eritilmesine paralel olarak kasların da ciddi derecede güçleniyor oluşudur.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Yüzmek

Eğer imkanınız var ise başta kol bölgesi olmak üzere vücudun tamamındaki yağları yakmak için en etkili yöntem yüzmektir. Yoğunluk farkından dolayı basit bazı hareketler ile ciddi miktarda efor sarf edilir. Doğru yüzme tekniğinin bulunmasından sonra yüzme ile beraber kol yağlarının eritilmesi oldukça kolaydır. Yağların eritilmesine paralel olarak vücudun genel kondisyonu artacak, vücudun üst bölgesindeki kas dokusu güçlenecektir.

Kol Yağlarını Eritmek İçin İp Atlamak

Kondisyon kazanmak, kollara yüzme hareketini yaptırmak için uygulanabilecek en basit egzersizlerden birisi ip atlamaktır. Eğer kol bölgesindeki yağlarınız ileri durumda ise günde üçyüz – dörtyüz kadar ip atlamanız tavsiye edilmektedir.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Tam Rotasyon Hareketi

Hareket oldukça basittir. Çalıştırılmak istenen kolun avuç içi kafanın tam üzerine konur. Sonrasında ise yavaş ama istikrarlı bir şekilde tam dik konuma getirilir. Sonrasında yer yüzeyine paralel olacak şekilde açılır ve avuç içi yere çevrilir. Üç saniye bekledikten sonra dirsek bükülerek avuç içi yüze bakar hale getirilir. Omuzdan kaldırılan kol tekrar kafa üzerine yerleştirilir. Tekrar dikleştirilir ve eğik bir eksende boynun arka kısmında değdirilir. Tüm hareket oldukça yavaş icra edilir. Günde on – yirmi defa yapılması oldukça faydalıdır.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Beslenme Önerileri

Vücudun tamamında olduğu gibi kol bölgesinde de yağları eritmek için beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bölgedeki yağları eritmek amacıyla yapılan spor egzersizlerinin uygun beslenme alışkanlıkları ile desteklenmesi durumunda başarı mutlaktır. Bilindiği üzere günümüzün besin kaynaklarının birçoğu sağlıksız. Raf ömrünü uzatmak için kullanılan koruyucular, rafine şeker, GDO, sağlıksız üretim ve paketleme koşulları insanların kilo almasına sebep oluyor. İşte tüm bu sürecin sonucu olarak da bel ve basen bölgesine ek olarak kol bölgesinde de yağ birikimi ile karşılaşılıyor.Bel ve basen bölgesinde toplanan yağların eritilmesi görece kolaydır. En basit egzersizler dahi bu bölgedeki kasları çalıştırır ancak kol bölgesi için böyle bir şey söz konusu değildir. Bölgedeki yağları eritmek için özel egzersizlere ek olarak özel bazı besinlere de ihtiyaç vardır. Tüketilecek olan besinler vücuda alınan yağ miktarını azaltır, yavaş sindirilir ve metabolizmayı hızlandırır.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Yoğurt Tüketimi

Yoğurt vücut için oldukça faydalıdır. Üretildiği malzeme olan süte göre daha sağlıklıdır. Bunun temel sebebi de mayalı bir gıda olmasıdır. Uygun öğünlerde yoğurt tüketimi sayesinde kol bölgesindeki yağların eritilmesi kolaylaşır. Tüketim sırasında ve sonrasında metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Bağırsak fonksiyonları düzenlenir ve tokluk hissi artar. Bu sayede de vücuda alınabilecek kaloriye sınırlama getirilir. Yoğurdun içerisindeki yoğun protein içeriği de yağ yakma sürecini kolaylaştıran etkenler arasındadır.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Kinoa Tüketimi

Kinoa kilo vermek isteyen herkesin mutlaka tüketmesi gereken besinler arasında yer almaktadır. Tüketim miktarına oranla çok düşük miktarda kalori içeriyor olması bunun başlıca sebebidir. Tok tutma etkisi yüksektir. İçerisinde birçok vitamini ve minerali barındırır. Protein ve lif açısından zengin olması da kol yağlarını eritmek için gereken faktörlerin karşılanmasını sağlar.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Tarçın Tüketimi

Tarçın tüketimi sayesinde iştah kontrolü ve metabolizmanın hızlanması sağlanmaktadır. Bu etkiyle beraber de kol yağları kısa sürede erimeye başlamaktadır.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Acı Tüketimi

Beslenmeye dair en net bilgi, acı tüketiminin metabolizmayı hızlandırmasıdır. Acı tüketme eşiğinizden fazla veya eşiğinizden üst seviyede az miktarda acı tüketmeniz halinde metabolizmanız oldukça hızlı çalışmaya başlayacaktır. Eğer mide, bağırsak ve rektum kısmında herhangi bir sorununuz yoksa, kol yağlarınızı eritmek için acı tüketimini artırabilirsiniz. Bu amaçla organik olarak üretilen biberleri tüketmeniz tavsiye edilmektedir.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Bitki Çaylarının Tüketimi

Bitki çaylarının vücudu dinlendirdiği, toksinlerin atılmasına yardımcı olduğu ve metabolizmayı hızlandırdığı bilinmektedir. Günümüzde, ülkemizde siyah çaydan sonra en çok tüketilen çay olan yeşil çayın da yağ yakmaya dair oldukça önemli etkileri vardır. Eğer kol bölgenizdeki yağları nötr bir tat yardımı ile yakmak istiyorsanız günde en az üç fincan yeşil çay içmeniz tavsiye edilmektedir. Ayrıca buna ek olarak diğer bitki çaylarını da tüketebilirsiniz.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Meyve Tüketimi

Meyvelerin içeriği hem yağ yakmayı hızlandıran çeşitli maddeler açısından hem de vitaminler açısından oldukça zengindir. Vücuttan yağ atıldığı dönemlerde çeşitli meyveleri tüketmek oldukça faydalı olacaktır. Karpuz, greyfurt, elma, armut, üzüm bu meyvelere örnek olarak verilebilir. Greyfurt asit içeriği ile, karpuz tok tutma etkisi ile, elma ve armut toksin atması ile bu sürece katkı sağlar. Dengeli meyve tüketimi sayesinde orta vadede kol yağlarından kurtulmak mümkündür.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Sebze Tüketimi

Kol yağlarını eritmek için düşük kalori içeriğine sahip sebze tüketimi, oldukça doyurucu olmalarından kaynaklanmaktadır. Çiğ olarak tüketilen sebzeler hem vitamin ve mineral içeriklerini vücuda aktaracak hem de yağ yakım sürecini hızlandıracaktır. Brokoli, havuç, kereviz ve pırasa bu sebzelere örnek olarak verilebilir.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Kahve Tüketimi

Genel bir propagandadan hareketle kahve tüketiminin oldukça sağlıksız olduğu gibi bir sonuç çıkarılmış olsa da uygun miktarda tüketilmesi halinde kahve vücut için oldukça yararlıdır. Özellikle içerdiği kafein ve diğer maddelerin yağ yakım sürecini hızlandırması; bağırsak ve mide fonksiyonlarını düzenlemesi açısından bu yarar ortaya çıkmaktadır. Eğer kol bölgenizdeki yağları eritmek istiyorsanız bitki çaylarına ek olarak, sabah tüketmek koşuluyla günde bir fincan taze öğütülmüş kahve tüketmeniz faydalı olacaktır.

Kol İnceltme Kürü Nasıl Uygulanır?

Diyetler ve spor egzersizleri boyunca gözden kaçan bölgelerin başında kollar gelmektedir. Özellikle omuz ile dirsek arasındaki bölge sarkmaya oldukça müsaittir. Bunun temel sebebi de buradaki bağ dokuların zayıf olması, yağ birikme ihtimalinin de yüksek olmasıdır. Bu bölgeyi sürekli olarak kontrol altında tutabilmenin yani sarkmasını engellemenin yolu spor egzersizlerinden geçer. Bu bölge için özel olarak yazılmış egzersizlerin düzenli olarak icra edilmesi durumunda sarkma ile karşılaşılmaz ancak birçok insan bu egzersizleri uygulamaktan imtina eder. Bunun sonucu olarak da daha efektif yöntemlerin uygulanması gerekir.Kol inceltme kürünün içeriği, vücudun diğer bölgeleri için uygulanan kürlerden farksızdır. Hepsinin temel amacı metabolizmayı hızlandırarak kilo almaya, sarkmaya sebep olan yağları yaktırmaktır. Bu amaçla uygulanan kürlerin vücudun her yerine etkisi olmaktadır. Kol bölgesinde sarkma olan insanların uygulayabileceği basit bir kür tarifi şu şekildedir:

 • Yarım yemek kaşığı pul biber,
 • Bir miktar maydanoz,
 • Yarım yemek kaşığı zeytinyağı,
 • Yarım yemek kaşığı toz zencefil,
 • Bir tatlı kaşığı çörek otu,
 • İki yemek kaşığı yağsız lor peyniri.

Bu malzemelerin tamamı bir kap içerisinde karıştırılır. Arzu edilirse yeşillikler değiştirilebilir veya diğer bazı yeşillikler eklenebilir. Ortaya çıkan karışımın yağdan veya sağlıksız yağlardan uzak olması gerekmektedir. Kullanılacak zeytinyağının soğuk sıkım olması tercih sebebidir. Ayrıca asit değeri yüksek olan yağlardan kaçınmak faydalı olacaktır. Hazırlanan karışım akşam öğünlerinin yerine konur. Günün diğer öğünlerine ise maksimum özen gösterilir. Akşam yemeğinde tüketilen ve yağ yaktıran bu besinler sayesinde vücudun tamamında gece boyunca yağ yakılır. Yağ açısından zengin olan kol bölgesi de bu yağ yakım sürecinden muaf değildir.

Sonuç olarak, vücudun diğer bölgelerinde yağ yakımı amacıyla kullanılan kürler kol bölgesinde de rahatlıkla kullanılabilir. Uzman bir diyetisyene danışarak ilgili kürlerin uygulanması daha faydalı olacaktır.

Evde Uygulayabileceğiniz Etkili Kol Sarkması Hareketleri Nelerdir?

Spor yapmak amacıyla spor salonuna gidenlerin gözden kaçırdığı bölgelerin başında kollar gelmektedir. Bilindiği üzere dirsek ile omuz arasındaki bölge yağ birikimi açısından oldukça uygundur. Spor yapma sürecine girilmesiyle birlikte genelde bacak kaslarını, karın kaslarını ve omuz kaslarını çalıştıran hareketler yapılmakta; tüm bu hareketler de vücudun genelini ilgilendiren egzersizler ile desteklenmektedir. Dirsek ile omuz arasında kalan düz hat boyunca kol kaslarını çalıştıracak hareketler uygulanmamakta ya da yetersiz seviyede uygulanmaktadır. Bu eksikliği ortadan kaldırmak amacıyla ya da tamamen bu amaca yönelik olarak evde uygulanabilecek, oldukça etkili ve kol bölgesini şekle sokacak; sarkmaları engelleyecek hareketler bulunmaktadır. Bu hareketlerin sayısını kişiden kişiye göre artırmak mümkün olsa da en temelde altı adet olduklarını söylemek mümkündür.

Kol Sarkmasını Engelleyen Dairesel Hareket

 • Basit bir egzersiz olsa da oldukça etkilidir. Genelde kol sarkmasını engellemek isteyenler veya hafif kol sarkmasından yakınanlar tarafından uygulanmaktadır. Hareketin icrası oldukça kolaydır. Egzersiz setler halinde uygulanır. Her set, birbirinin aynısı olan on, on beş veya yirmi hareketi içerir. Set içeriğini kişisel durumunuza göre şekillendirmeniz mümkündür.
 • Hareketin en temel amacı kolun alt bölgede bulunan atıl kaslarını çalıştırmaktır.
 • Hareketin daha efektif olabilmesi için ayaklar omuz genişliğinde açılır.
 • Kasların daha gergin olabilmesi için eller yumruk haline getirilir.
 • Kollar yer düzlemine paralel olacak şekilde iki yana açılır.
 • Eksenin kaymayacağı şekilde saat yönünde veya saat yönünün tersine dairesel olarak hareketi icra edin.
 • Her set sonrasında yirmi saniye kadar mola verin.
 • Hareketin işe yaradığını, alt kol kaslarınızın yanmasıyla anlayabilirsiniz.

Kol Sarkmasını Gerileten Makas Egzersizi

 • Yine oldukça basit ama bir o kadar da etkili hareketlerdendir. Başlangıç ve orta seviyedeki kol sarkmalarını geriletmek amacıyla uygulanabilir. Ayrıca önlem olması amacıyla da makas egzersizi uygulanabilir. Hareket setler halinde uygulanır. Her sette kaç adet eşlenik hareket bulunacağı kişisel durumunuza göre belirlenir. On, on beş veya yirmi adet olması tavsiye edilmektedir. Hareketle birlikte üst arka kol kasları çalışarak sarkmanın engellenmesi amaçlanır.
 • Ayaklar omuz genişliğinde açılır. Bunun temel sebebi vücudun genel eksenini koruyabilmektir.
 • Eller, kasların daha gergin olabilmesi amacıyla yumruk yapılır.
 • Kollar, yer düzlemine paralel olacak şekilde iki yana açılır.
 • Sonrasında ise vücudun ön kısmında, aşağı ya da yukarı hareket ettirilmeden toplanır.
 • İki kol birbirinin üstüne geldiğinde, yani üstten bakıldığında X harfi oluştuğunda tek bir hareket tamamlanmış olur.

Kol Sarkmasını Engelleyen, Gerileten Kulaç Egzersizi

 • Hareketin esası yüzme sporundan gelmekle birlikte, hareketin icra edilmesi için suya ihtiyaç yoktur. Koldaki tüm kasları çalıştıran bir egzersiz türüdür. Bu sebepten ötürü de sarkmayı engellemenin yanında kol kaslarını güçlendirmek için de oldukça faydalıdır. Hareket setler halinde uygulanır. İdeal sayı beş ile on set arasında uygulanmasıdır. Set başına on, on beş veya yirmi kez hareket tekrarlanabilir.
 • Ayaklar, vücudun dengede durabilmesi amacıyla omuz genişliğinde açılır.
 • Eller açık pozisyonda bırakılır.
 • Kollar yere paralel olacak şekilde iki yana açılır.
 • Sonrasında ise her iki kol da kulaca benzer bir hareketle öne atılır ve tekrar toplanır.

Kol Sarkmasını Engelleyen Dirsek Egzersizi

 • Kolları genel olarak çalıştıran hareketlerin (özel bazı hareketler olmadığı sürece) sarkma olan bölgeyi çalıştırması oldukça zordur. Bu sebepten ötürü de dirsek üstü bölgeyi çalıştıracak egzersizlere ihtiyaç vardır. Bu egzersizlerin başında da dirsek egzersizi gelir. Temel amaç omuz ile dirsek arasında yer alan ve az çalışan kasları baskı altına almaktır. Ayrıca bağ dokuları güçlendirmek de ikincil amaçtır. Hareket setler halinde uygulanır. Kolay bir hareket olduğundan dolayı set sayısı yüksek tutulabilir. Kondisyon durumunuza göre set içerisinde aynı hareketten on, on beş veya yirmi adet bulunabilir.
 • Vücudun dengesini sağlayabilmek amacıyla ayaklar omuz hizasında açılır.
 • Eller, kasların daha gergin olabilmesi amacıyla yumruk yapılır. Yumrukların ön yüzü yer düzlemine bakacak şekilde hizalanır. Yani kol iç yüzeyi yere bakar durumdadır.
 • Kollar yer düzlemine paralel olacak şekilde iki yana açılır.
 • Kollar dirsekten bükülerek vücudun ön bölgesinde iki el yumruğu birbirine değdirilir ve kollar tekrar açılır.

Ekstrem Ters Dua Egzersizi

 • İsmi ne kadar garip olsa da kol kaslarını çalıştırmak konusunda oldukça başarılı bir egzersizdir. Atıl durumda ve yağlanmış durumda olan kasların çalışması için bulunmaz nimettir. Hareket setler halinde uygulanır. On ile on beş set uygundur. Her sette on beş adet ters dua hareketi bulunur.
 • Vücudun dengesini sağlayabilmek amacıyla ayaklar omuz hizasından biraz daha geniş açılır.
 • İki avuç içinizi kafanızın arkasında, parmak uçlarınız yere bakacak şekilde birleştirin.
 • Birleşen avuçları açmadan olabildiğince aşağı itin. Kaslarınızın yanmaya başladığı noktada başlangıç pozisyonuna geri dönün.
 • Her hareketten sonra iki saniye kadar ara verin. Set aralarını da maksimum otuz saniye tutun.

Çapraz Çekme – İtme Egzersizi

 • Tüm hareketler içerisinde vücudun geneliyle birlikte kolları da yoran yegane egzersiz budur. Hareket görece zorlu olduğundan dolayı belli bir kondisyon seviyesinden sonra uygulanması tavsiye edilir. Eğer başlangıç düzeyinde uygulanacaksa da set sayıları ile set içerikleri kısa tutulmalıdır.
 • Bacaklar omuz hizasından biraz daha geniş açılır.
 • Bacaklar diz bölgesinden hafif kırılır. Kalça dışa doğru itilir.
 • Eller bileklerle aynı hizada ve açık hale getirilir.
 • Kollar yukarı kaldırılır ve avuç içleri birbirine hizalanır. Paralel şekle geldiğinde ise, bacaklar kırıkken kol dirseklerden kırılarak hareket ettirilir.
 • Dirsekler doksan derece kırıldığında tekrar yüz seksen dereceye getirilir ve hareket icra edilir.

Kol İnceltme Ameliyatları

Lazer Lipoliz

Koldaki yağlanmanın fazla olduğu bölgelere 1-2mm’lik kesikler atarak lazer atışı yapılır. Bu sayede yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozulur. Karaciğer ve lenf dolaşımı sayesinde yağ hücreleri vücuttan uzaklaştırılır. Sonuçlar 2-4 ay arasında alınır. Aşırı yağ birikimi olmayan kişilerde tek seans yeterli olmaktadır.

Liposuction

Koldaki kalın yağ tabakasını azaltmak için, dirsek arkasından ve arka koltuk altı çizgisinden 0.5 cm’lik iki noktadan ince kanallar ile girilerek yağlar çekilir. Operasyon sonrasında eldiven benzeri korseler 2-3 hafta boyunca kullanılmalıdır. Kol bölgesi 6 ayda istenilen şekle gelir.

Brachioplasty (Kol Germe Ameliyatı)

Lazer lipoliz ve liposuction yöntemlerinin yeterli olmayacağı ileri derece sarkma olan durumlarda uygulanır. Koldaki fazla yağlar alınır ve derinin gevşek bölümü toparlanır. Sarkmanın derecesine göre sadece koltuk altından germe yapılabileceği gibi, tüm üst kol boyunca da germe yapılabilir. 1 ay boyunca korse kullanımı gereklidir. Dezavantajı açık bir ameliyat olduğu için dikiş izi kalmasıdır.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın