Kısa Sürede Zayıflama Yöntemleri

Hızlı şekilde kilo vermek isteyenler yani acelesi olanlar, kısa sürede zayıflama yöntemleri size göre. Küçük, basit, günlük tüyolar!

Kişinin gereken miktardan daha az kalori alması zayıflamaya; daha çok kalori alması ise şişmanlamaya sebebiyet verir. Bu süreç günlük bazda değil de daha uzun sürelerde devamlı tekrarlanırsa zayıflama ve şişmanlama gibi etkiler daha belirgin şekilde gözlenir. Yani kilo alma ve verme durumlarında ölçek olarak zaman kavramından bahsedilebilir. Günlük kalori alım miktarı günlük bazda da bu etkilere sahip olabilir fakat bu kişi tarafından gözlenebilir büyüklükte olmadığından dolayı hissedilmez. Tüm bu zamanların üst üst binmesiyle söz gelişi bir – iki – üç aylık sürelerde kilo alımının gerçekleştiği ya da zayıflamanın başarıldığı söylenebilir.

Kilo verme yani zayıflama faaliyetinde de zaman kavramının çeşitli etkileri olduğu söylenebilir. Vücut kilo alırken derisi gerginleşir ve belirli bölgelerde yağ toplar. Bu yağ, biraz önce bahsettiğimiz fazla kalorilerin dönüştürülmesi sonucu oluşur. Aynı şekilde zayıflarken de deride sarkmalar oluşur. Bu sürecin ideal sürelere yayılması kötü görüntünün ortaya çıkmamasını sağladığından dolayı, büyük miktarlarda kilonun kısa sürelerde verilmesi tavsiye edilmez. Yani günlük ihtiyacı diyet yaparken 3000 kalori olan aşırı kilolu bir bireye bir anda 1000 kalorilik diyet listeleri oluşturulmaz. İki aylık sürelerle 500’er kalori indirilerek düzenli bir kilo verme faaliyeti amaçlanır. Kısa sürede kilo vermek isteyenlerin vücut görünümlerinde ve bilişsel faaliyetlerinde sıkıntılar olabilir.

Alınan ve yakılan kalori miktarının arasını büyütmek, kısa sürede kilo vermenin besin tarafındaki anahtarı olarak görülebilir. Yani hızlı kilo vermek için birkaç farklı anahtarın olduğunu söylemek mümkündür. Bu noktada kişilerin kullanabileceği bir diyet listesini paylaşmakta fayda var. Bu liste kişilerin özelliklerine göre değişiklikler içerebilir. Ortalama bireyler için oluşturulmuş bir liste olduğunu söylemek gerekir. Bir aylık uygulamasında beş ile sekiz kilo arasında zayıflamanızı sağlayacaktır.

Kısa Sürede Zayıflama Örnek Diyet Listesi

Kısa Sürede Zayıflama Diyeti 1.Gün

 • Sabah: Bir dilim kepekli ekmek, bir dilim yağsız peynir, yarım salatalık ve yarım domates, şekersiz içecek
 • Öğle: Bir dilim kepekli ekmek, haşlanmış tavuk göğüs veya tavuk but, yarım kâse yoğurt
 • Akşam: Bir dilim kepekli ekmek, bir kâse az yağlı ve tuzsuz çorba, yarım porsiyon bulgur pilavı, yarım kâse yoğurt

Kısa Sürede Zayıflama Diyeti 2.Gün

 • Sabah: Bir dilim kepekli ekmek, bir adet haşlanmış yumurta, yarım salatalık ve yarım domates, şekeriz içecek
 • Öğle: Bir porsiyon az yağda pişirilmiş sebze yemeği, bir dilim kepekli ekmek, bir kâse yoğurt
 • Akşam: Bir dilim kepekli ekmek, bir kâse çorba, doyuracak kadar yağsız ve tuzsuz salata

Kısa Sürede Zayıflama Diyeti 3.Gün

 • Sabah: Bir dilim kepekli ekmek, Altı adet zeytin, bir adet salatalık ve bir adet domates, şekersiz içecek
 • Öğle: Bir porsiyon et yemeği, bir kâse yoğurt
 • Akşam: Bir kâse sebze çorbası, bir dilim kepekli ekmek, bir porsiyon salata

Kısa Sürede Zayıflama Diyeti 4.Gün

 • Sabah: Bir dilim kepekli ekmek, bir dilim yağsız peynir, bir adet salatalık ve bir adet domates, şekersiz içecek
 • Öğle: Bir porsiyon yoğurt çorbası, bir porsiyon salata
 • Akşam: Bir dilim kepekli ekmek, bir adet orta boy balık, bir porsiyon salata

Kısa Sürede Zayıflama Diyeti 5.Gün

 • Sabah: Bir dilim kepekli ekmek, bir dilim yağsız peynir, bir adet salatalık ve bir adet domates, şekersiz içecek
 • Öğle: Bir porsiyon et yemeği, bir kâse yoğurt
 • Akşam: Bir porsiyon sebze yemeği, bir dilim kepekli ekmek, bir porsiyon salata

Kısa Sürede Zayıflama Diyeti 6.Gün

 • Sabah: Sabah: Bir dilim kepekli ekmek, altı adet zeytin, bir adet salatalık ve bir adet domates, şekersiz çay
 • Öğle: Bir porsiyon makarna
 • Akşam: İki adet haşlanmış patates, bir porsiyon salata

Kısa Sürede Zayıflama Diyeti 7.Gün

 • Sabah: Sabah: Bir dilim kepekli ekmek, bir dilim yağsız peynir, bir adet salatalık ve bir adet domates, şekersiz içecek
 • Öğle: Bir adet simit, bir bardak ayran
 • Akşam: Bir dilim kepekli ekmek, bir adet orta boy balık, bir porsiyon salata

Bu diyet listesinin dört hafta arka arkaya uygulanmasıyla kısa sürede kilo verme için gereken kalori desteği ideal şekilde sağlanacaktır. Ayrıca çeşitli yağ yakıcı kürlerin ara öğünlerde uygulanmasıyla etkisi büyük oranda artacaktır.

Kısa Sürede Zayıflamanın Yolları Nelerdir?

Kısa sürede kilo vermek komplike bir faaliyet olduğundan dolayı oldukça büyük disiplin gerektirir.

Uygulama yapılan kişilerden geri dönüşler sayesinde kısa sürede kilo vermeyi sağlayabilecek çeşitli formüller aşağıda sıralanmıştır. Bu tavsiyeleri yapılması gereken zorunluluklar olarak değil de hayat tarzınıza tam uyum gösterecek faaliyetler olarak almanız hem motivasyon açısından hem de hayat tarzınız açısından daha etkili olacaktır.

Şekersiz Hayata Geçin

Şeker kullanımını kesin. Siz farkında olmasanız da hayatınızın büyük bir alışkanlığı olan şekerden tamamen kurtulmanız, kısa sürede kilo vermeniz için en önemli tavsiyelerden bir tanesidir. Şeker kullanımının çaya şeker atmakla sınırlı olmadığını hatırlayın. Yediğiniz birçok hazır ürünün içerisinde doğal olmayan şeker olduğunu bilmeniz gerek. Bu yüzden kısa sürede kilo vermek niyetindeyseniz, hazır ürünleri alırken içerisindeki şeker miktarına dikkat ederek alın.

Taze Besinlere Yönelin

Olabildiğince taze besinleri günlük tüketin. Bu durum hem damak zevkinizi geliştirecek hem de yalnızca taze gıdalarda bulabileceğiniz bazı besinleri almanızı sağlayacaktır.

Hayatınıza Egzersizi Ekleyin

Spor egzersizlerini olabildiğince arttırın. Spor sizin için canınız sıkıldığında yaptığınız bir faaliyet değil hayat tarzı haline gelsin. Koşun, yüzün, bölgesel hareket yapın. Ama kısa sürede kilo vermek istiyorsanız günde en az iki saatinizi spora ayırın.

Bol Su Tüketin

Bol bol su için. Hem tokluk hissi yaratması hem de vücuttaki toksinlerin temizlenmesi açısından su, oldukça önemlidir.

Uykunuza Önem Verin

Uykunuzu düzene sokun. Hangi saatte uyuduğunuz, hangi saatte uyandığınız belli olsun. Vücudunuzun biyolojik saati buna uyum sağladığında kilo verme faaliyetine daha hızlı adapte olacaktır.

Alkolden Uzak Durun

 • Alkol tüketimini azaltın. Özellikle şeker içeren alkollü içeceklerden özellikle uzak durun.
 • Evde Yemek Yapmaya Başlayın
 • Yiyeceklerinizi evde kendiniz pişirin. Bunun temel dayanağı içerisine konulan yağ, tuz ve şeker miktarını kontrol edebilmektir.

Yeşillikleri Sofranızdan Eksik Etmeyin

Sebze yemeği ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Sebze yemekleri hem tok tutarlar hem de düşük kalori içerirler.

Öğün Atlamamaya Özen Gösterin

Tüm öğünlerinizi kalori hesabı yaparak özel olarak planlayın. Hiçbir öğünü atlamayın. Özellikle de kahvaltıyı…

Porsiyonlarınızı Azaltın

Yemek yerken porsiyonu ikiye bölün ve iki yarım porsiyon arasında beş dakikalık mola verin.

Kısa Sürede Zayıflatan Kürler

Zayıflama kürleri, spor egzersizlerinin ve uygulanan diyetlerin destekçisi konumundadır. Diyet ve egzersiz olmadan başlı başına kilo verme yöntemi olarak işe yaraması ne yazık ki mümkün değildir. Ancak bu ikisine ek olarak kullanıldığında oldukça iyi sonuçlar vermesi muhtemeldir.

Kürlerin amacı metabolizmanın çalışma hızını arttırmak, yağ parçalayıcı etki oluşturmak ve sindirimi düzenlemek olarak açıklanabilir.

Kısa sürede zayıflama arzu eden kişiler için oldukça etkili bir kür formülü paylaşmakta fayda var: Bu kür ile hazırlanan toplam malzeme iki porsiyon halinde tüketilmeli. Diyet programının ilk ara öğününde birinci porsiyon, akşam yemeğinden iki saat sonra da ikinci porsiyon tüketilmeli.

Kürün hazırlanması: 200 mililitre taze sıkılmış limon suyu, 200 mililitre akçaağaç şurubu, yarım çay kaşığı kurutulmuş kırmızı biber, oda sıcaklığında beklemiş iki litre taze su iyice özleşinceye kadar karıştırılır. İyice birleştikten sonra çorba gibi kaşıkla tüketilir.

Kısa Sürede Zayıflatan Çaylar Nelerdir?

Bitki çayları da kürlerle aynı etkiyi gösterirler. Yine kürlerde olduğu gibi spor ve diyete yardımcı olarak tüketilmeleri gerekir. Başlı başına kilo verme yöntemi olarak kullanılmaları söz konusu değildir. Etkileri ise sindirimi düzenlemek, metabolizmayı hızlandırmak ve yağ parçalanmasını sağlamaktır. Kişilerin kilo verirken kullanabileceği bitki çayları çok çeşitlidir. Bu yüzden kişinin damak tadına uyan çayı bulması oldukça kolaydır.

Tarçın Çayı

Tarçının vücutta gösterdiği çeşitli etkiler mevcut. Bunlardan birincisi kan şekerini düzenlemesi ikincisi ise vücut ısısını arttırması. Kan şekerinin düzenlenmesi açlık hissinin bastırılması açısından önemli bir etmendir. Yani tarçın çayının acıkmayı engellediğini söyleyebiliriz. Vücut ısısını yükseltmesi ise kalori yakımının arttırmasını sağlar.

Maydanoz Çayı

Maydanoz çayı, sindirimi düzenlemesi, içerdiği besin değerlerinin oldukça yüksek olması ve vücutta bulunan fazla suyu atabilmesiyle diyet listelerinde oldukça fazla yer bulan çay tiplerinden. Kısa sürede kilo vermek için ödem olarak adlandırılan fazla suyun vücuttan atılması önemli bir etmen.

Zencefil Çayı

Zencefil çayının en önemli etkisi mide faaliyetlerini düzene sokması ve sindirime büyük oranda yardımcı olması. Bunun dışında yağ parçalama ve metabolizmayı hızlandırma gibi etkilerinin olduğu söylenemez. Ancak mide ve sindirim sisteminin düzenli olması, kısa sürede kilo vermek için en önemli etmenlerden olduğundan dolayı zayıflama isteğindeki kişiler tarafından oldukça sık tercih ediliyor.

Beyaz Çay

Beyaz çayın en büyük özelliği yağın depolanmasını azaltması. Yani alınan yağ henüz vücutta depolanmadan beyaz çayın içerdiği maddeler sayesinde vücuttan atılabiliyor ya da yakılabiliyor.

Diğer zayıflama yöntemleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın