Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Yeşil Kahve Çekirdeği ile Zayıflama

Zayıflama yöntemleri arasında yeşil kahve çekirdeği ile zayıflama, kahve severler için zayıflama yöntemleri arasında 1 numara diyebiliriz.

Yeşil Kahve Nedir?

Yeşil kahve, normal kahvenin kavrulmamış ,işlem görmemiş ham halidir. Rubiaceae familyasının coffea cinsinden gelen bir ağacın meyve çekirdeklerinden üretilmektedir.Kavrulmamış ve ham olarak tüketilmesinden dolayı kafein oranı daha düşüktür. Daha fazla antioksidan ve klorojenik asit içermesinden dolayı son zamanlarda kilo vermek isteyenlerin mucizevi içeceği haline gelmiştir.Kullanan kişilerde yeşil kahve tüketimine bağlı metabolizma hızında artma ve daha çok yağ yakma gözlemlenmiştir.

Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil Kahve Nasıl Zayıflatır?

Yeşil Kahve çekirdeği içerisinde yer alan klorojenik asit sayesinde şeker emilimini düşürdüğü ve zayıflamaya yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Aynı zamanda yağ yakıcı etkisinin olduğu ve vücudun metabolizma hızını arttırdığı ve kalori harcama oranını artırdığı bilinmektedir. Yeşil kahve tüketimi, diyet ve sporun yanında kullanılması ile beraber çok iyi sonuçlar alınacağı bilinmektedir. Her kahvenin antioksidan özelliği olduğu bilinen bir gerçektir ancak yeşil kahvedeki oranın yüksek oluşu yağ yakımını hızlandırmaktadır. Yağ doku birikimini azaltırken, Bel ve göbek bölgesindeki yağları yakarak, organların çalışma fonksiyonlarını çok daha hızlı yerine getirmesini sağlamaktadır.

Yeşil Kahve Ne Kadar Sürede Zayıflatır?

Yeşil kahve çekirdeği, insan metabolizmasını hızlandırarak yağ yakma özelliğini artırır.

Yeşil kahve insanı tek başına zayıflatmaz. Ödemli ve toksin dolu bir vücut zayıflayamaz. Yeşil kahve burada devreye girer. Vücuttaki toksin atılışını hızlandırarak sizlere zayıflama ortamı sunar.

Her insanın metabolizması farklı olduğu için yeşil kahvenin devreye girmesi her vücutta süre farkı gösterebilir. Metabolizması kendiliğinden hızlı olan insanlarda yeşil kahvenin etkisi çok kısa bir sürede gözükürken metabolizması yavaş olan insanlarda yeşil kahvenin etkisi biraz daha uzun bir sürede görülmektedir. Yeşil kahvenin vücudumuzdaki etkisinin artmasını istiyorsanız egzersiz yaparak ve kendinizi kontrol altında tutarak daha hızlı bir sürede zayıflamaya başlayabilirsiniz. Onun faydasını artırabilmek için siz de kilo aldırıcı ve metabolizma yavaşlatıcı besinlerden uzak durmalısınız. Eğer metabolizmanız hızlıysa sizde yaptığınız egzersizlerle ve kilo aldırıcı besinlerden uzak durarak birkaç gün içerisinde vücudunuzdaki değişimin farkına varabilirsiniz. Yeşil kahve bu kadar etkilidir. Unutulmamalıdır ki tabiat insana hiçbir zaman zararlı bir şey vermez. Verdiği en faydalı şeylerden bir tanesi de yeşil kahvedir.

Yeşil Kahve Zayıflatır Mı, Kilo Almayı Engeller Mi?

Yeşil kahve zayıflamaya yardımcı olur. Metabolizmayı yağ yakacak bir hale getirir.

Yeşil kahvenin vücudunuza fayda sağlayabilmesi için sizde kendinize beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Yeşil kahve içmenize güvenerek unlu mamuller tüketmeniz size zarar verir. Yapay şekerli ve çikolatadan uzak durmalısınız tatlı krizinizi kontrol altında tutmalısınız.

Yeşil kahve ile kilonuzu kontrol altında tutmak istiyorsanız günde iki bardak yeşil kahve içmelisiniz. Bu iki bardak yeşil kahve sizin yağ yakma sorunuzu çözecektir. Egzersize başlamadan önce içtiğiniz yeşil kahve size çok daha faydalı olacaktır. Hiçbir ürün size kendi isteğiniz olmadan kilo verdirmez. Kilo almanızı engelleyebilir. Daha hızlı yağ yakmanızı sağlayacağı için faydası olacaktır.

Kilo vermenin en büyük önemi daha kaliteli bir yaşamdır. Zayıflamayı kafaya koyduktan sonra yeşil kahve içerek ve yediklerinize dikkat ederek zayıflayabilirsiniz. kilo almanın engellenmesini istiyorsanız sürekli olarak kilo aldıracak şeyler yememelisiniz. Anlaşılması gereken şey şu kilo vermeyi veya daha fazla kilo almamayı kafaya koyduktan sonra aldığımız besinlere dikkat edeceğiz. Günün belirli saatlerinde kalorileri spora harcadıktan sonra yeşil kahve içerek başarıya ulaşabiliriz.

Yeşil Kahve Yağ Yakar Mı?

Yeşil kahvenin kilo vermeye yardımcı olması ya da yağ yakması konusunda yeterli araştırma yoktur. Yeşil kahve, kavrulmamış kahve çekirdekleriyle yapılır. Çekirdekler kavrulduklarında içerdikleri klorojenik asitleri azalır. Bu maddenin kilo vermeye yardımcı olduğu düşünülür. Fakat kilo vermeye nasıl bir etkisi olduğu, yağ yakıp yakmadığı hakkında kesin kanıtlar yoktur. Aynı zamanda kilo vermek için herkes için sağlıklı ve güvenli bir yol değildir.

Yapılan araştırmalara göre herhangi bir egzersiz ya da beslenme programı uygulamadan sadece yeşil kahvenin zayıflama etkisi bazı insanlarda küçük miktarda görülmüştür. Ayrıca bu uzun vadeli bir sonuç da değildir. Ayrıca daha olumlu sonuç veren birçok çalışmada etkilerini gerçekçi olarak ölçmekten uzaktır.

Kimler Yeşil Kahve Tüketmemelidir?

 • Şeker hastalığı
 • Tansiyon hastalıkları
 • Kalp ve damar hastalıkları

Aşırı Yeşil Kahve Tüketiminde Yaşanacak Yan Etkiler Nelerdir?

 • Mide bulantısı
 • Artan kalp atış hızı
 • Sık sık idrara çıkma
 • Uyku problemi
 • Huzursuzluk
 • Kaygı

Bazı insanlar yeşil kahvenin spor ve diyet ile birlikte iyi bir sonuç verdiğini gözlemler. Fakat bu herkes için aynı olmaz. Hatta birçok platformda hakkında şikâyetler bulabilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir sağlık sorununuz yoksa günde yalnızca 1-2 fincan içerek deneyebilirsiniz.

Yeşil Kahvede Kafein Var Mı?

Yeşil kahve çekirdekleri, kavrulmuş kahve çekirdekleri gibi kafein içerir. Bunlar kavrulmamış kahve çekirdeklerinden başka bir şey değildir. Eğer kafein sizi kötü etkiliyorsa bunu tüketmeniz önerilmez. Bazı insanlarda kafein aşağıdaki yan etkilere neden olur:

 • Mide bulantısı
 • Kalbin hızlı atması
 • Sık sık idrara çıkma
 • Uyku düzensizlikleri
 • Huzursuzluk
 • Kaygı, anksiyete

Aynı zamanda fazla kafein kalp-damar hastalıkları, tansiyon hastalıkları ve şeker hastalığı gibi sorunları yaşayanlar için kötü etkilere sahiptir. Bu hastalıklardan birini yaşıyorsanız az miktarda kafein almanız gerekir.

Kahve ve kafein içeren içecekler sınırlı ve doğru kullanıldığında bazı faydalara sahiptir. Sizi zinde hissettirir, bazı insanlar için sindirim sistemini düzenler. Fakat düzenli olarak günde 2 fincandan fazla kahve tüketmek sağlıklı olsanız bile sizi kötü etkileyebilir. Uzmanlar sabah ve gündüz saatlerinde 2 fincan kahve içmeyi güvenli bulur. Uykunuzun kötü etkilenmemesi akşam saatlerinden sonra tüketilmesi önerilmez.

Yeşil Kahve Günde Ne Kadar İçilmeli?

Bazı kaynaklarda günde 3-4 fincan yeşil kahve önerilir. Fakat birçok insan için bu kadar kafein fazladır. Hatta fazla tüketilmesinden kaynaklanan birçok şikâyet de araştırdığınızda görebilirsiniz. Bu nedenle normal kahve gibi günde en fazla 2 fincan yeşil kahve tüketmek daha güvenli bir seçimdir. Bunun yanında siyah kahveleri ekleyecekseniz 1 fincan siyah, 1 fincan yeşil kahve tüketebilirsiniz. Günlük 1 fincan da zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Kilo vermek için yeşil kahveyi günün herhangi bir saatinde tüketebilecek olsanız da, en iyisi onu öğünlerinizden hemen sonra tüketmenizdir. Bunun nedeni, protein ve karbonhidrat aldıktan sonra kan şekeri seviyenizin yükselmesidir. Yeşil kahve tüketmek, ani yükselmeyi önleyerek ve kan şekeri seviyesini koruyarak yardımcı olabilir. Tadı arttırmak için biraz bal veya tarçın ekleyebilirsiniz.

Kimler Yeşil Kahve Kullanmamalıdır?

Emziren annelerin ve gebelerin kullanması tavsiye edilmemektedir. Anksiyete bozukluğu olan kişilerin kullanmaması önerilir.Herhangi bir sağlık sorunu olan kişilerin ise bir hekime danışmadan kullanmaması gerekmektedir.

Yeşil Kahve Nerelerde Satılır?

Ülkemizde ne yazıktır ki böyle bir besin maddesi popüler olduğu an hemen sahtesi de üretilmektedir. Bu sahtekarlar televizyon kanallarında ünlülerin daha önceden reklam yapmış olduğu ürünleri kullanarak kendileri reklam oluşturmaktadırlar.

Yeşil kahve gibi sağlıklı olmak için kullanılacak ürünler görmeden ve dokunmadan alınmamalıdır. Yeşil kahve için güvenilebilir en büyük pazar mahallelerimizde bulunan aktarlardır. Yine güvenilir yeşil kahve alabileceğimiz yerler büyük zincir marketler ve kendini ispatlamış iş yerleridir. Yeşil kahve toz olarak da satılabilen bir üründür. Siz bu ürünü güvenilir bir yerden almıyorsanız toz şeklinde almayın. Çekirdek şeklinde alın ve kendiniz çekin.

Yeşil kahve satın alırken şunu düşünmekten kendimizi alıkoymayın. Mahalle arasındaki bir bakkal yeşil kahve alabileceğimiz yer midir? Yeşil kahvenin belirli bir piyasa fiyatı vardır. Bu piyasa fiyatının çok altında ve üstünde ürünü satan kişilerden almayın.

Bu ürünün satıcılarından emin olmalısınız. Direkt olarak vücuda nüfuz etmesi beklenen bu ürünleri internetten de sipariş vermeyin. Kendiniz en uygun olan baharatçı ve aktarlardan alın. Unutmayın ki her ürünü her yerde bulabilirsiniz Ama doğru ürünü doğru yerlerden almak zorundasınız. Büyük marketlerden alacağınız ürünlerden kaygı duymayın. Kendini ispatlanmış ve yüzlerce şubesi olan bir zincir market size yeşil kahve adı altında başka bir şey satmaz. Güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapın. Unutmayın ki başkasının güvendiği yer size uygun olmayabilir.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


  Hemen Şimdi Destek Alın

  Ücretsiz Bilgi Alın

  Tıklayın