Yeşil Kahve Çekirdeği ile Zayıflama

Yeşil Kahve Nedir?

Yeşil kahve , normal kahvenin kavrulmamış ,işlem görmemiş ham halidir. Rubiaceae familyasının coffea cinsinden gelen bir ağacın meyve çekirdeklerinden üretilmektedir.Kavrulmamış ve ham olarak tüketilmesinden dolayı kafein oranı daha düşüktür.Daha fazla antioksidan ve klorojenik asit içermesinden dolayı son zamanlarda kilo vermek isteyenlerin mucizevi içeceği haline gelmiştir.Kullanan kişilerde yeşil kahve tüketimine bağlı metabolizma hızında artma ve daha çok yağ yakma gözlemlenmiştir.

Yeşil Kahvenin Faydaları

 • Kavrulmadığı için probiyotik etki göstererek bağırsak sağlığının korunmasına yardımcı olur.
 • Organ yağlanmasını engeller.
 • Kan şekerinin dengede kalmasını sağlayarak diyabet riskini minimuma indirir.
 • Metabolizmayı hızlandırır.
 • Yağ metabolizmasına etki ederek yağlanmanın önüne geçer.
 • İçerdiği antioksidan sayesinde HDL kolestrolün yükselmesine , LDL kolestrolün düşmesine yardımcı olur.
 • Enerji sağlar.
 • Egzersiz öncesi tüketildiğinde kilo verim hızını ikiye katlar.
 • Kalp ve damar sağlığını korur.
 • Performansı ve zindeliği sağlar .
 • Dikkati arttırır.
 • Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur .

Yeşil Kahve Nasıl Zayıflatır?

Yeşil Kahve çekirdeği içerisinde yer alan klorojenik asit sayesinde şeker emilimini düşürdüğü ve zayıflamaya yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Aynı zamanda yağ yakıcı etkisinin olduğu ve vücudun metabolizma hızını arttırdığı ve kalori harcama oranını artırdığı bilinmektedir. Yeşil kahve tüketimi, diyet ve sporun yanında kullanılması ile beraber çok iyi sonuçlar alınacağı bilinmektedir. Her kahvenin antioksidan özelliği olduğu bilinen bir gerçektir ancak yeşil kahvedeki oranın yüksek oluşu yağ yakımını hızlandırmaktadır. Yağ doku birikimini azaltırken, Bel ve göbek bölgesindeki yağları yakarak, organların çalışma fonksiyonlarını çok daha hızlı yerine getirmesini sağlamaktadır.

Yeşil Kahve Ne Kadar Sürede Zayıflatır?

Son zamanlarda ismini sürekli olarak duyduğumuz yeşil kahve Türk kahvesinin kavrulmamış halidir. Besin değeri açısından çok yüksek olan yeşil kahve insan metabolizmasına çok faydalıdır. Şeker hastalığına iyi gelir. Kolesterolü ve tansiyonu dengede tuttuğu bilinmektedir. Bu faydalarının yanı sıra insan metabolizmasını hızlandırarak yağ yakma özelliğini artırır. Yeşil kahve insanı tek başına zayıflatmaz. Ödemli ve toksin dolu bir vücut zayıflayamaz. Yeşil kahve burada devreye girer.Vücuttaki toksin atılışını hızlandırarak sizlere zayıflama ortamı sunar. Her insanın metabolizması farklı olduğu için yeşil kahvenin devreye girmesi her vücutta süre farkı gösterebilir. Metabolizması kendiliğinden hızlı olan insanlarda yeşil kahvenin etkisi çok kısa bir sürede gözükürken metabolizması yavaş olan insanlarda yeşil kahvenin etkisi biraz daha uzun bir sürede görülmektedir. Yeşil kahvenin vücudumuzdaki etkisinin artmasını istiyorsanız egzersiz yaparak ve kendinizi kontrol altında tutarak daha hızlı bir sürede zayıflamaya başlayabilirsiniz. Yeşil kahve kavrulmadığı için çok daha sağlıklı ve faydalıdır. Onun faydasını artırabilmek için siz de kilo aldırıcı ve metabolizma yavaşlatıcı besinlerden uzak durmalısınız. Eğer metabolizmanız hızlıysa sizde yaptığınız egzersizlerle ve kilo aldırıcı besinlerden uzak durarak birkaç gün içerisinde vücudunuzdaki değişimin farkına varabilirsiniz. Yeşil kahve bu kadar etkilidir. Unutulmamalıdır ki tabiat insana hiçbir zaman zararlı bir şey vermez. Verdiği en faydalı şeylerden bir tanesi de yeşil kahvedir.

Yeşil Kahve Zayıflatır Mı, Kilo Almayı Engeller Mi?

Yeşil kahve zayıflamaya yardımcı olur. Metabolizmayı yağ yakacak bir hale getirir. Yeşil kahvenin vücudunuza fayda sağlayabilmesi için sizde kendinize beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Yeşil kahve içmenize güvenerek unlu mamuller tüketmeniz size zarar verir. Yapay şekerli ve çikolatadan uzak durmalısınız tatlı krizinizi kontrol altında tutmalısınız.Yeşil kahve bu şartlar altında size kilo aldırmaz. Kilo almak için kendinizi zorlamamalısınız. Yeşil kahve ile kilonuzu kontrol altında tutmak istiyorsanız günde iki bardak yeşil kahve içmelisiniz. Bu iki bardak yeşil kahve sizin yağ yakma sorunuzu çözecektir. Egzersize başlamadan önce içtiğiniz yeşil kahve size çok daha faydalı olacaktır. Hiçbir ürün size kendi isteğiniz olmadan kilo verdirmez .Kilo almanızı engelleyebilir. Daha hızlı yağ yakmanızı sağlayacağı için faydası olacaktır.Meyve ağırlıklı beslenerek egzersiz yaparak ve doyana kadar yemeyerek yeşil kahveye yardımcı olabilirsiniz. Yeşil kahveyi düzenli ve sürekli tüketerek vücudunuzdaki ödemden kurtulabilirsiniz. Daha sağlıklı ve temiz hale gele metabolizmanız ile kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Kilo vermenin en büyük önemi daha kaliteli bir yaşamdır. Zayıflamayı kafaya koyduktan sonra yeşil kahve içerek ve yediklerinize dikkat ederek zayıflayabilirsiniz. kilo almanın engellenmesini istiyorsanız sürekli olarak kilo aldıracak şeyler yememelisiniz. Anlaşılması gereken şey şu kilo vermeyi veya daha fazla kilo almamayı kafaya koyduktan sonra aldığımız besinlere dikkat edeceğiz. Günün belirli saatlerinde kalorileri spora harcadıktan sonra yeşil kahve içerek başarıya ulaşabiliriz.

Yeşil Kahve Nasıl Tüketilmeli?

2 tatlı kaşığı yeşil kahve 1 bardak kaynamış suya eklenerek 5 dakika demlenmesi beklenir. Daha sonra tüketilir.Günde 2 fincan içilmesinde sakınca yoktur.

Yeşil Kahve Fazla Tüketilmesi Zararlı Mıdır?

Fazla tüketildiği takdirde uykusuzluk , huzursuzluk, bağırsak sağlığında bozulma , gaz ve şişkinlik , çarpıntı , yüksek tansiyon ,sinirlilik , mide de rahatsızlık ,baş ağrısı , bulantı , kusma gibi etkiler gösterebilir.

Kimler Yeşil Kahve Kullanmamalıdır?

Emziren annelerin ve gebelerin kullanması tavsiye edilmemektedir. Anksiyete bozukluğu olan kişilerin kullanmaması önerilir.Herhangi bir sağlık sorunu olan kişilerin ise bir hekime danışmadan kullanmaması gerekmektedir.

Yeşil Kahve Nerelerde Satılır?

Ülkemizde ne yazıktır ki böyle bir besin maddesi popüler olduğu an hemen sahtesi de üretilmektedir. Bu sahtekarlar televizyon kanallarında ünlülerin daha önceden reklam yapmış olduğu ürünleri kullanarak kendileri reklam oluşturmaktadırlar.

Yeşil kahve gibi sağlıklı olmak için kullanılacak ürünler görmeden ve dokunmadan alınmamalıdır. Yeşil kahve için güvenilebilir en büyük pazar mahallelerimizde bulunan aktarlardır. Yine güvenilir yeşil kahve alabileceğimiz yerler büyük zincir marketler ve kendini ispatlamış iş yerleridir. Yeşil kahve toz olarak da satılabilen bir üründür. Siz bu ürünü güvenilir bir yerden almıyorsanız toz şeklinde almayın. Çekirdek şeklinde alın ve kendiniz çekin. 

Yeşil kahve satın alırken şunu düşünmekten kendimizi alıkoymayın. Mahalle arasındaki bir bakkal yeşil kahve alabileceğimiz yer midir? Yeşil kahvenin belirli bir piyasa fiyatı vardır. Bu piyasa fiyatının çok altında ve üstünde ürünü satan kişilerden almayın.

 Bu ürünün satıcılarından emin olmalısınız. Direkt olarak vücuda nüfuz etmesi beklenen bu ürünleri internetten de sipariş vermeyin. Kendiniz en uygun olan baharatçı ve aktarlardan alın. Unutmayın ki her ürünü her yerde bulabilirsiniz Ama doğru ürünü doğru yerlerden almak zorundasınız. Büyük marketlerden alacağınız ürünlerden kaygı duymayın. Kendini ispatlanmış ve yüzlerce şubesi olan bir zincir market size yeşil kahve adı altında başka bir şey satmaz. Güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapın. Unutmayın ki başkasının güvendiği yer size uygun olmayabilir.

Çay severler için müjdem var! Sizlerde yeşil çay içerek zayıflayabilirsiniz. Yeşil çay ile zayıflamak için buraya tıklayın.

WhatsApp
Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Alın!
Merhabalar, Ben Diyetisyen Tuğba Yaprak, size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by