Hindistan Cevizi Yağı ile Zayıflama

Günümüzde bir çok alanda kullanılan hindistan cevizi yağı ile zayıflama kilo verme alanında da kendini göstermiş ve uygulayanların başarılı olduğu görülmüştür.

Peki zayıflamak için ne yapmak gerek? Hindistan cevizi yağı bu konuda sizlere yardımcı olacaktır ve yağ oksidasyonunu arttırarak vücudun yağ depolama oranını azaltacaktır. Vücuttaki fazla yağın kısa sürede ve daha sağlıklı bir şekilde atılması için de Hindistan cevizi yağı tercih edilebilir. Erkeklerde karın kasının şekil alması ve daha sıkı bir görüntüye sahip olması için düzenli spor programı ile birlikte Hindistan cevizi yağı da kısa sürede etkisini gösterecektir. Elbette tek başına yeterli değildir ve bu kür ile birlikte az önce de bahsettiğimiz gibi sağlıklı bir spor programı ve diyet programına da her zaman için ihtiyacınız olacaktır. Son dönemde bir adım daha öne çıkan bu kürün hazırlanması da gayet kolay.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?

 • Hindistan cevizi yağı, peynir ve etteki yağ asidinden çok farklı bir yapıya sahiptir. Yağa dönüşmemesi ise insan vücudu için en büyük avantajlardan bir tanesidir. Kısa sürede metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını da daha sağlıklı hale getirir.
 • İçeriğinde bulunan laurik asit sayesinde gerçek bir koruyucu görevi gören Hindistan cevizi yağı, bünyelerinizi birçok hastalıktan koruyor. Mide rahatsızlığı olan hastalar da bu yağı sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor ve fayda sağlıyorlar.
 • Virüs, mantar ve bakteriler ile savaştığı için kış aylarında da sıkça tüketilmesi tavsiye ediliyor.
 • Toksinlerin kısa sürede temizlenmesini ve vücuttan daha kolay bir şekilde atılmasını sağlar.
 • Mide ve bağırsakta yer edinmiş bakterileri ve kurtları temizleme konusunda da güçlü bir ilaç tedavisi olarak tercih edilebilir.
 • Hindistan cevizi yağı, yalnızca zayıflama konusunda değil, vücuda bir bütün olarak destek veriyor.

Hindistan Cevizi Yağı ve Kahve ile Zayıflama

Son zamanlarda, kahvenin faydasını artırmak için kahveye hindistan cevizi yağı eklenmektedir. Hindistan cevizi yağı ile zayıflama, yüksek yağlı, çok düşük karbonhidratlı ketojenik diyetle beraber insanlar arasında giderek daha popüler hale gelmiştir.

 • Kahveye hindistan cevizi yağı eklemek, vücudun bir tür şeker olan glikoz yerine yakıt olarak ketonları (yağ yıkımından sonra üretilen moleküller) kullandığı metabolik bir durum olan ketoza ulaşmaya veya korumaya yardımcı olabilir.
 • Ketojenik bir diyette ketozisin alınması, kilo kaybı, kan şekeri kontrolünün iyileştirilmesi ve kalp hastalığı risk faktörlerinin azalması gibi faydaları vardır.
 • Hindistan cevizi yağı ile zayıflama, orta zincirli trigliseritler (MCT- Medium-Chain Triglycerid) adı verilen yağlarla dolu olduğu için ketoz haline (hücrelerin karbonhidrat açlığı) yardımcı olabilir.
 • Diğer yağlarla karşılaştırıldığında, MCT’ler hızla emilir ve hemen karaciğerinize gider. Burada ya bir enerji kaynağı olarak kullanılırlar ya da keton cisimciklerine dönüştürülürler. MCT yağları, gıdalarda bulunan başka bir yağ türü olan uzun zincirli trigliseritlerden daha kolay ketonlara dönüştürülür.
 • Yapılan araştırmalarda, MCT’lerin klasik bir ketojenik diyette önerilenden biraz daha fazla protein ve karbonhidrat tüketilmesine rağmen hücrelerin ketoz halinde kalmasına yardımcı olabileceğini ortaya çıkmıştır.
 • Hindistan cevizi yağı ile zayıflama diyetinde kahve ve yağın ortak etkisi metabolizma hızını artırabilirken, eklenen kaloriler hesaba katılmazsa istemsiz kilo artışına sebep olabilir.

Hindistan Cevizi Yağının Zayıflama Etkisi

Sağlıklı bir zayıflama eylemi için Hindistan cevizi yağı tavsiye ediliyor ve uzmanlar da bu konuda hemfikir… Yağ yakımını kolaylaştıran Hindistan cevizi yağı, aynı zamanda vücuttaki yağ oluşumunun da önüne geçiyor. Sahip olduğu güçlü içerikler sayesinde etkili zayıflama ürünlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Orta zincirli trigliserol tüketiminin diğer trigliseroller ile kıyaslandığında harcanan kalorinin çok daha yüksek olduğu ortaya çıkıyor. Hindistan cevizi de bu orta zincire sahip olan ender gıdalardan bir tanesidir. Düzenli ve doğru tüketim ile birlikte zayıflama etkisini kısa sürede gösterecektir ancak her gıdada olduğu gibi Hindistan cevizi yağında da fazla tüketim ne yazık ki bünyelerinizde olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Hindistan cevizi yağını tek başına kullanmanız ne yazık ki çok etkili olmayacaktır. Bu tür kürleri tercih ederken vücudunuzun isteği olan diyet ve spor programlarına da yer vermeniz gerekiyor.

Bunun için bir uzmandan yardım alabilir ve daha bilinçli hareket ederek sağlıklı bir zayıflama eylemine imza atabilirsiniz.

Metabolizmayı Hızlandırır

Yağ oksidasyonu sürecinde alacağımız birkaç taktik ile bu süreyi sağlıklı ve hızlı bir hale getirebiliriz. Peki, nedir yağ oksidasyonu. Bu bir süreç yağ yakımı ve zayıflama sürecidir. Bizler bu zayıflama sürecinde en sağlıklı yoldan daha etkin bir yağ yakımını desteklememiz gerekir. Bunların başında metabolizmamızın daha etkin bir şekilde çalışmasını sağlayacak Hindistan Cevizi Yağı ile zayıflama sürecini en etkili bir yöntem olarak kullanabiliriz.

Hindistan cevizi yağı ile zayıflama sürecinde metabolizmamızı hızlandırarak hem gün içinde tükettiğimiz yağların çözümlenmesini hızlandırmış olacağız hem de vücudumuzda bulunan yağların yakımında etkin rol oynayacaktır. Bu iki süreç içinde uygun bir diyet ve egzersizlerle Hindistan cevizi yağının potansiyelini daha çok artırmış olacaksınız.

Daha Fazla Kalori Yakımı Sağlar

Dediğimiz gibi bu bir süreç, bu süreci sağlıklı yollarla desteklememiz lazım. Hindistan cevizi yağı ile zayıflama sürecinde yapacağımız düzenli ve programlı yapılan bir egzersiz daha fazla kalori yakımı sağlayacaktır. Yağ yakım sürecinizde kullanacağınız Hindistan cevizi yağı ile zayıflama programınızda daha fazla kalori yakımını sağlayarak doğal kaynaklar ile sağlığınıza destek çıkacaktır. Ama dikkat edilmesi gerekilen bir nokta vardır oda her şeyin fazlasının zarar olduğu bu kaide Hindistan cevizi yağı içinde geçerlidir. Kullanırken aşırıya kaçmamanız vücudunuzun metabolizma çalışma sağlığı içinde önemlidir.

İştahınızı Kontrol Eder (Tokluk Hissi Verir)

Hindistan cevizi yağı ile zayıflama sürecinize vereceğiniz destek ile bu süreci hızlandırıyoruz. Bunun yanında Hindistan cevizi yağının tokluk hissi vermesi en büyük artılardan. Bu süreci desteklemeniz için uygun bir diyet daha sağlıklı bir hale getirmenizi söylemiştik. Diyet yaparken vücudumuza aldığımız kalori miktarı daha sağlıklı olurken daha da az oluyor. Doğal olaraktan açlık hissi en çok yaşayacağımız durumlardan biri haline geliyor. İyi bir haber olarak Hindistan cevizi yağı ile zayıflama süreciniz de bu yağın size tokluk hissi verecek olmasıdır. Aşılan tokluk hissi gün içinde sizi psikolojik ve fiziksel zorlamayarak daha sağlıklı bir zayıflama yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bel Çevresindeki Yağlanmaya Çözüm

Hindistan cevizi yağı ile zayıflama sürecinde daha çok sayacağımız artısı bulunmaktadır. Bel bölgesi zayıflama sürecinde bizi en zorlayan bölgelerden biridir. Sayacağımız artılarından biri de bel bölgesindeki yağ oluşumuna etkisidir. Evet, yağ yakım sürecinde bir hızlandırıcı olmasının yanında yağ oluşumunu engelliyor. Hindistan cevizi yağı ile zayıflama sürecinin dışında düzenli olarak vücuda alınımda yağın vücuda tutunmasını engeller. Bunun sebebi de tabi ki de yağ yakımını hızlandırması. Ayrıca bu bölge için günlük yapacağınız egzersizler ile daha fit bir görünüm ve sağlıklı bir beden elde edebilirsiniz. Bunların yanında her zaman programlı ve bir süre belli bir düzen halinde hareket etmek sizi istediğinizin üstünde bir performansı sağlıklı yollar ile elde edebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Yapılır?

Hindistan cevizi yağı aktarlarda ve birçok eczanede satışa sunulmuş durumda ancak içeriklerine güvenmiyorum diyorsanız ve evinizde kendi yağınızı kendiniz üretmek istiyorsanız harekete geçmenin tam sırası.

 • 1 adet Hindistan cevizini bıçak yardımı ile bölerek ilk adımı atabilirsiniz. Bu işlem biraz zor olacaktır ancak vazgeçmeyin, kısa bir süre sonra Hindistan cevizi daha fazla direnemeyecek ve ikiye ayrılacaktır.
 • Yalnızca beyaz kısmı bırakmanız gerekiyor ve mutfak robotuna atarak eziyorsunuz.
 • Ezdiğiniz parçaları bir kaba almadan önce tülbent yardımı ile süzüyorsunuz.
 • Tülbentin altında kalan sıvı, kullanacağınız sıvıdır ancak birkaç işlem daha var.
 • Bu sıvıyı kavanoza ya da muhafaza edebileceğiniz bir kaba yerleştirdikten sonra 24 saat kadar beklemeniz gerekecektir.
 • Bu süre zarfında sıvı ile yağ kusursuz bir şekilde ayrılıyor ve kendi doğal yağınızı elde etmiş oluyorsunuz.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Tüketilmelidir?

Günde 1 ila 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi tüketimi, sağlıklı zayıflama eylemine katkıda bulunacaktır. Tok karnına tüketmenizde fayda var ve bu tüketim ile birlikte vücudunuzun ihtiyacı olan diyet programını da aksatmamanız gerekiyor. Faydalı bir yöntem olduğunu daha önce de söylemiştik ancak tek başına kesinlikle yeterli değildir. Diyet programı ve spor programı ile birlikte desteklenmeli ve düzenli bir şekilde yürütülmelidir.

Hindistan Cevizi Yağı ile Zayıflamak Sağlıklı mı?

Alternatif tıp olarak bilinen bambaşka bir sektör var ve bu sektörü detaylı bir şekilde incelerseniz eğer çok sayıda doğal ürünün birçok mucizeye imza attığını sizler de göreceksiniz. Doğal ürünler insan vücudunda önemli etkilere sahip ve Hindistan cevizi de bu gıdalardan bir tanesidir. Hindistan cevizi yağının düzenli tüketimi sağlıklı bir zayıflamayı da beraberinde getiriyor. Sağlıklı mı? Sorusuna gönül rahatlığı ile evet yanıtını vermek mümkündür ve uzmanlara danıştığınız takdirde alacağınız yanıt da kesinlikle evet şeklinde olacaktır. Burada en önemli detay ise Hindistan cevizi yağının aşırıya kaçılmadan tüketilmesidir. Her ürün gibi bu ürün de aşırı kullanım ile birlikte birtakım rahatsızlıklara ve sorunlara neden olabiliyor. Bu konuda uzmanlardan yardım almanız da çok daha sağlıklı ve doğru olacaktır.

Hindistan Cevizi Yağını Kimler Kullanmamalı?

Hindistan cevizi yağının faydalı olduğunu ifade ettik ancak aşırı tüketim ile birlikte yan etkilerinin olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bununla birlikte bu yağı kullanmaması gereken bazı hastalar da olacaktır.

 • Özellikle alerjik reaksiyon konusunda hassas bünyeye sahip olan kişilerin bu yağdan uzak durmaları tavsiye ediliyor. Aşırı kullanım ile birlikte cilde zarar verebiliyor ve kaşıntı sorunu ile birlikte kendini daha net bir şekilde ortaya koyuyor.
 • Mide rahatsızlığı ileri seviyelerde olan hastalarda da birtakım yan etkilere neden olabiliyor. Bu hastaların doktor kontrolü sonrası bu yağı kullanmaları tavsiye ediliyor.
 • Karaciğer rahatsızlığı ve kalp hastası olan kimseler için de tavsiye edilen bir ürün değildir.
 • Genel sağlık kontrolleri yapıldıktan ve doktorunuz onay verdikten sonra kullanmanız çok daha doğru bir tercih olacaktır. Faydaları olduğu gibi yan etkileri de mevcut ancak doğru kullanım ile birlikte bu yan etkileri en aza indirgemek de imkânsız değil.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın