Ananas Diyeti
Ananas Diyeti

Ananas Diyetinin Faydaları Nelerdir? Ananas Diyetini Kimler Uygulamalıdır? Ananas Diyeti Kaç Kilo  Verdirir? Merak ettiğiniz cevapların hepsi bu sayfada!

Uzman Diyetisyen Tuğba Yaprak

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? 

Ananas Diyeti Nedir?

Günümüzde pek çok insan eski kıyafetlerinin içine girmeye başlayınca muhakkak herhangi bir diyete başvurmaktadır. Vücudumuzda bulunan fazlalıklardan bir an önce kurtulmak için birbirinden farklı diyet listelerine göz atarsınız. Fazla olan kilolarınızın gitmesi için Ananas diyeti kurtarıcınız olacaktır. Diyet yapmak isteyen ancak Ananası diyetinin ne olduğunu bilmeyen bireyler sık sık Ananas diyeti nedir? Diye araştırma yapmaktadır. Ananasın faydalarını öğrendikten sonra ananas diyetine bakış açınız tamamen değişecektir.

Ananas diyeti, düşük kalorili ve kısıtlayıcı olmasının yanı sıra tüm ana ve ara öğünlerinizde yer alacak bir diyet çeşidi arasında bulunmaktadır. Ananas düşük kaloriye sahip olmasından dolayı diyet olarak uygularken uzun bir süre uygulanması sağlığınız açısından olumsuz etkilenebilmektedir. Bundan dolayı en fazla 7 gün ananas diyeti yapılması önerilmektedir. Bir müddet ara verdikten sonra tekrardan 7 gün yapma fırsatını elde edebilirsiniz. Ananas vücut içerisinde biriken toksik maddeleri atıcı özelliği sahip olmasından dolayı detoks programı ile diyet fırsatını sizlere sunmaktadır. 

Ananas diyeti günümüzde özellikle kalp, damar ve böbrek rahatsızlığı olmayan kişiler tarafından tercih edilmesi gerekmektedir. Böylelikle vücudumuzda bulunan toksinlerden arınarak hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verme programını tercih edebilirsiniz. Ayrıca ananas diyeti uygulaması kolay hazırlanabilir yiyeceklerden oluşmasından dolayı hazırlaması uğraştırıcı olmamaktadır. Uzun sürece tokluk hissi vererek acıkma riskinizi en aza indirmektedir. Böylelikle ananas diyeti pek çok kişinin vazgeçilmez diyet programları arasında yerini alacaktır. 

Ananas Diyeti Nasıl Yapılır?

Ananas diyeti son zamanların en çok kullanılan diyet programları arasında yer almaktadır. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde fazla kilolarından kurtulmak isteyen bireyler Ananas diyetinin nasıl yapılacağını merak içerisinde araştırmaya devam etmektedir. Günümüzde pek çok insan yaz aylarının gelmesiyle birlikte diyet yapmaya başlamıştır. 

Ananas diyeti uygulanırken çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Böylelikle uzun süreli olan diyet programlarına göre hem öğün hem de süreç açısından farklılık gösterebilmektedir. Böylelikle ananas diyet uygulaması yaklaşık 7 gün süreç içerisinde yapılması önerilmektedir. Uzun süre bu diyet programını kullanmak sağlığınız açısından olumsuz etkilere sebep olabilmektedir. Bundan dolayı diyet sürenize dikkat etmeniz önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.  Ananas diyeti uygulanırken yağ yakımı hızlanması amacıyla pek çok besinleri tüketmemek gerekmektedir. Ayrıca diyet boyunca sık sık ve bol su içilmesi önerilmektedir. Böylelikle kısa bir zaman bu diyet programına ayak uydurarak güzel sonuçlar alma olanağına sahip olabilirsiniz. 

Ananas diyet listesini şu şekilde uygulamanız gerekmektedir;

Sabah:

 • 2 ya da 3 dilim ince doğranmış taze ananas
 • Orta boy kâse de az yağlı yoğurt Yulaf ezmesi

Hepsini karıştırarak tüketebilirsiniz.

Ara Öğün:

 • 1 su bardağı şeker ilave edilmemiş ananas suyu
 • 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği
 • 1 adet haşlanmış yumurta

Öğlen Yemeği:

 • Sevilen taze sebzelerle hazırlanmış detoks içeceği
 • Izgarada pişmiş yağsız et.

Ara Öğün:

 • 1 bardak ananas suyu
 • Az yağlı ananas eklenmiş yoğurt

Akşam:

 • Izgarada ya da haşlama tavuk
 • Ananas eklenen salata

Ananas Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Ananas diyeti içeriğinde bulunan bromelain sayesinde diyet yapmak isteyen bireylerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bromelain sayesinde uzun süre boyunca tokluk hissine sahip olma fırsatını elde edebilirsiniz. Ananas diyeti diğer diyet programlarına göre daha kısıtlayıcı olmaktadır. Özellikle bu diyet programını 6 ya da 7 gün süre içerisinde uygulamanız önerilmektedir. Uzun süreli bir diyet programı olmasının yanı sıra bir miktar ara verdikten sonra tekrardan başlama olanağına sahip olabilirsiniz. 

Ananas diyeti sayesinde 7 günlük süreç içerisinde 4 kilo verme imkânını bulabilirsiniz. Günümüzde uygulayan bireyler hem sağlıklı hem de hızlı kilo verme fırsatı ile birlikte çevrelerindeki insanlara dahi tavsiye etmektedirler. Fazla kilosu olan bireyler kısa süre içerisinde kilo vermek istiyor ise muhakkak ananas diyetini denemesi önerilmektedir. Detoks yaparak metabolizma hızlandırma fırsatını elde edebilir ve ödemelerinizi hızlı bir şekilde atma olanağına sahip olabilirsiniz. Ödem atmak için birebir olan Ananas detoksu günümüzde pek çok kişinin vazgeçilmezleri arasında bulunmasıyla 7 günde 4 kilo verdiriyor. 

Ananas bol lifli ve su bakımından zengin bir meyve olmasının yanı sıra düşük kalorili olduğundan dolayı kilo vermeniz için en ideal yöntemler arasında bulunmaktadır. Her ne kadar düşük kalorili olsa da bol lif içermesinden dolayı tokluk hissini uzun süre koruma özelliğine sahip olabilmektedir. Ananas diyeti ile 7 günde 4 kilo verme şansına sahip olabilirsiniz. 

Ananas Diyetinin Faydaları

Ananas diyetinin faydaları da sık sık merak edilerek araştırılan konular arasında yer almaktadır. Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olması ile dikkatleri üzerine çeken Ananas diyeti sadece kilo vermek amacıyla değil vücudunuzda bulunan toksinleri vücudumuzdan uzaklaştırmak amacıyla uygulamanız gerekmektedir. Üstelik hazırlanışı ve uygulaması çok basit işlem olarak bulunmaktadır. Ayda 2 hafta 1 şekilde yapılması ile birlikte çok başarılı sonuçlar alma fırsatı elde edilmektedir. 

 • Zengin lif içermesinden dolayı tokluk hissi sağlar ve acıkma hissini engelleyecektir. 
 • Ananasın içerisinde bulunan lif ve doğal şeker sayesinde kendinizi enerjik hissedebilirsiniz. 
 • Bağırsak ve sindirim sistemini rahatlatmasının yanı sıra metabolizmayı hızlı çalıştırma özelliğine sahip olmaktadır. 
 • Her ne kadar bağırsakları rahatlatma özelliğine sahip olsa da ishali de tedavi ederek sindirim sistemini düzene sokmayı hedeflemektedir. 
 • Ananas yüzde 65 oranında su içermesinden dolayı idrar söktürücü özelliği sayesinde vücudunuzda bulunan toksinleri atma olanağını sizlere sunmaktadır. 
 • Ananasın en önemli faydaları arasında yağ yakma fırsatını sunması bulunmaktadır. 
 • Ananasın içeriğinde bromelain mineralinin oluşmasından dolayı vücutta toplanan ödemleri vücuttan atmaya yardımcı olmaktadır. 
 • Kan basıncını düzenleme göreviyle sorumlu olmasıyla birlikte yağ yakmaya olanak sağlar. 

Böylelikle ananas diyeti hem sağlığınız için hem de vücudunuz için önemli faydalar sağlamaktadır. Ananas diyeti sayesinde hızlı bir şekilde kilo verme fırsatını elde edebilirsiniz. Böylelikle 7 gün içerisinde 4 kilo verme şansına sahip olabilirsiniz. 

Ananas Diyetinin Zararları

Ananas diyeti günümüzde kilo vermeye yardımcı olan meyveler arasında bulunmaktadır. Her ne kadar pek çok faydası görülse de maalesef zararları da bulunmaktadır. Ananas diyeti mono diyet tipleri yani tek bir gıda ile beslenerek diyet yöntemleri arasında yerini almaktadır. Bundan dolayı ananas diyeti uzun süre yapılması durumunda kalp, damar ve böbrek rahatsızlığına sebep olabilme ihtimali bulunmaktadır. Bundan dolayı bu diyet listesini uygularken kesinlikle sürekli uzun vadeli olarak yapmamız gerekir. 

Ananas diyetini ayda 2 kere 7 günlük süre şeklinde uygulamanız önerilmektedir. Böylelikle sağlığınız olumsuz etkilenmeyecek, hızlı ve sağlıklı kilo verme fırsatını elde edebileceksiniz. Sağlıklı bireyler için günlük uygulama her ne kadar sorun teşkil etmese de zaman içerisinde uzun süre uygulanması önerilmemektedir. Ananas ile zamanınızı geçirerek düşük kalori alma olanağına sahip olmaktasınız bu durumda pek çok problem ile karşılaşma ihtimaliniz bulunmaktadır. 

 • Baş dönmesi, baş ağrısı ya da yorgunluk hissedilebilir.
 • Yeterli sıvı tüketilmemesi durumunda vücudun susuz kalmasına sebep olabilir.
 • Ananas olgunlaşmamış ishale ve kusmaya sebep olabilir.
 • Dudaklarda, dilde ya da diş etlerinde hassasiyet yaratma ihtimali bulunmaktadır. 
 • Ananas diyeti uygularken kesinlikle antibiyotik, kan inceltici ya da antidepresan kullanılmamalı. 
 • Gastrit yada reflü gibi rahatsızlığı olan kişilerde mide ekşimesine ve artışına sebep olabilir. 
 • Alerjik reaksiyon sebep olma ihtimali bulunmaktadır. 
 • Hamilelerin ve bebeklerin kullanmaması önerilmektedir.

Zayıflatan diğer diyet listelerimiz için
tıklayınız.

WhatsApp
Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Alın!
Merhabalar, Ben Diyetisyen Tuğba Yaprak, size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by