Sağlık Rehberi

Zayıflatan Tayt

Zayıflatan Tayt kullanarak hem incelebileceğinizi hemde biriken yağlarınızdan arınabileceğinizi biliyor muydunuz? Yazımızı dikkatlice inceleyeniz.

Zayıflatan Tayt Nedir?

Herkesin gardrobunda bulunabilen bazı kıyafetler vardır. Her mevsim ve her yerde rahatlıkla kullanabildiğimiz, çoğu zaman üzerimizden çıkartmak dahi istemediğimiz bu parçaları giymekten büyük keyif duyarız. Hele baş tacı olan bu parça bizi daha ince ve sıkı gösteriyor ise üstümüzden çıkartmak dahi istemeyiz. Bahsettiğimiz bu parçalardan biri de taytlarımızdır. Özellikle son günlerde dışarıda her rengini görebildiğimiz bu taytlar basenlerimizi toparlar, bel bölgemizdeki fazlalıkları saklar ve bacaklarımızı olduğundan daha uzun gösterir.

Bazı taytların zayıflatıcı etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Yeni nesil bu taylar tekstil ve kozmetiğin birleşiminde doğmuş son moda ürünlerdir. Zayıflatan tayt modelleri içerisinde sıkılaşmanızı sağlayacak etken maddeler bulunur ve siz hareket ettikçe bu etken maddeler vücudunuz ile etkileşime girerek cildinizi pürüzsüz bir hale getirirler.

Zayıflatan tayt vücudunuzu saran sıkı yapısı sayesinde tüm fazlalıklarınızı kapatır. Kullanımı son derece rahattır. Dışarıya çıkarken giydiğiniz taytlardan görünüm açısından farkı asla yoktur. Yüksek bel olduklarından bel bölgenizi de gayet başarılı bir şekilde toplamaktadır. Korseler ile asla karıştırılmaması gereken bu taytlar kışın giydiğimiz opak çorapların yumuşaklığındadır ve elbise altlarına bile giyilebilir.

Daha sıkılaşmış bir görünüm sunan zayıflatan tayt bel ve bacak bölgenizde 3 cm e kadar incelten ürünlerdir. Modellerine göre değişkenlik gösterebilen bu taytların terletme özelliği olduğundan dikkatle seçilmesi gerekir. İsteklerinize uygun tayt modeli seçerek zahmetsiz bir şekilde daha zayıf görünebilirsiniz.

Zayıflatan Tayt İşe Yarıyor Mu?

Kabul edelim ki bacaklarımızın daha zayıf ve biçimli görünmesini hepimiz isteriz. Kalıtsal faktörler ya da hareketsiz bir yaşamdan dolayı da bacaklarımız kalınlaşır. Bir süre sonra da çok sevdiğimiz giysilerimizin, elbiselerimizin içine giremediğimizi fark ederiz. Spor yapmayı alışkanlık haline getirmemiş, herhangi bir bahane ile egzersizden kaçan kişiler için bel ve bacak bölgesinde oluşan yağların erimesi çok zordur. Zaman ayırmak zorunda olmadan fit görünmek ise zayıflatan tayt ile mümkün. Sıkı yapısı sayesinde bel ve bacak bölgesinin en az 3 cm kadar ince görünmenizi sağlar. Vücudumuzda sarkmış etler var ise toparlar. Bacakları olduğundan daha uzun göstererek selülit görünümünün de önüne geçer.

Zayıflatan tayt modellerinin iç kısmında terlemenizi sağlayan farklı bileşenler de bulunur. Böylece giydiğinizde sauna etkisi başlamış olur. Vücudunuz daha sıkı bir görünüme kavuşarak, zayıflatan tayt sayesinde siz hareket ettikçe terlemenize yardımcı olacak, aynı zamanda yan yağlarınızın da toparlanmasını sağlayacaktır.

Bu taytları spor ya da egzersiz yaparken kullanırsanız daha fazla etkisini görürsünüz çünkü terleten yapısı sayesinde hareketleriniz sırasında daha fazla ter atmanıza yardımcı olur.

Günlük kullanımlarınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz bu taytları giydiğinizde en az 3 cm lik bir incelme yaşanır. Üstelik sadece bacaklarınızda değil, bel bölgenizde de sıkı yapısı sebebiyle incelme etkisi yaşanır.

Zayıflatan Tayt Nasıl Çalışır?

Zayıflatan tayt genel itibariyle sizi daha ince gösteren bir üründür. Kilo vermek için kullanılan yegane bir ürün değildir. Bu taytı spor ya da egzersiz yaparken kullanıyorsanız daha fazla terlemenizi sağlayarak kilo verme sürecinizde yardımcı bir ürün olarak kullanılmaktadır. Tartıya çıktığınızda herhangi bir kilo kaybı gözlenmez.

Fazla yan yağlarınızdan, basen bölgenizdeki çıkıntıdan rahatsızsanız giydiğiniz an en az 3 cm lik bir sıkılaşma yaşayarak daha fit bir görüntüye kavuşursunuz. Yani beden olarak en az 1-2 beden incelirsiniz.

Zayıflatan tayt selülitlerinin görünümünden şikayetçi olan kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Çok sıkı bir formu olduğu için giyildiğinde bacağınızı toparlayarak pürüzsüz bir form elde edebilirsiniz.

Terletme etkisi olan modelleri günlük spor ve egzersiz sırasında giymeniz yeterli olacaktır. Bu tip zayıflatan tayt modellerinde tüm gün boyunca giymeniz vücudunuzda ter yanıklarına sebep olabilir. Bu sebeple terletme etkisi gösteren zayıflama taytlarının maksimum 1 saat civarında kullanmanız yeterli olacaktır. Bunun haricinde incelme etkisi gösteren ve terletme yapmayan zayıflatan tayt modellerini gün boyunca giyebilirsiniz.

Diyet yapıyorsanız bu süre boyunca da bu taytları kullanabilirsiniz. Mide bölümünü sıkıştırdığı için yemek yerken daha az yemenize neden olur ve daha hızlı doyma hissi yaşarsınız. Doğru bir kullanım ve diyet ile birlikte 1 ay gibi kısa bir sürede sıkılaşma etkisi görebilirsiniz.

Zayıflamak çaba isteyen bir süreçtir o sebeple bu tayt modelleri sizin bu sürecinizde yardımcı bir ürün olarak düşünülebilir.

Kimler Zayıflatan (İncelten) Tayt Kullanmalıdır?

Düzenli ve istikrarlı şekilde diyetine devam edenler, spor ve egzersizden kopmayarak hayat biçimi haline getirenler için zayıflatan tayt kullanım rahatlığı açısından çok faydalı bir üründür. Tayt tek başına zayıflatma iddiasında bulunmaz. Zayıflamak için kararlı kişilerin görünümü açısından hem motivasyon sağlar hem de hareket sırasında bel ve bacak bölgenizin daha fazla terlemesine sebep olur.

Zayıflatan tayt modelleri de her tekstil ürünü gibi farklılıklar içermektedir. Zayıflatan tayt modelleri içerisinde ince ve sıkı görünmeye yönelik olan taytlar dışında iç bir malzeme desteği ile üretilmiş termal taytlara yakın özellikte terleme özelliği sunulan taytlar da bulunur. Terletme özelliğine sahip bu taytlar bel ve bacak bölgenizde sauna etkisi yaratarak siz hareket ettikçe terlemenizi kolaylaştırarak vücuttan ter atımına yardımcı olurlar.

Günlük kullanımlar için olan taytlar her beden tipine uygundur. Normal taytlardan farkı çok daha sıkı ve toparlayıcı etkisi olmasıdır.

Bacaklarının kalın olduğunu düşünen, selülitlerinin görünümünden hoşlanmayan kişilerin rahatlıkla kullanabileceği zayıflatan tayt, giyilir giyilmez kişide 1-2 beden daralma imkanı sunar. Bacaklarınız daha uzun ve ince görünür. Bel bölgenizdeki fazla ve sarkmış yağlar toparlanarak daha fit bir görünüm sunar.

Bel, bacak ve basen bölgesindeki sarkık görünümden memnun olmayan kişiler her mevsim zayıflatan tayt kullanabilirler. Bir süre sonra istenilen vücut ölçülerine kavuştuktan sonra bile pürüzsüz bir görünüm isteyenler için her zaman kullanılabilecek zamansız bir üründür.

Zayıflatan Taytın Zararı Var Mıdır?

Zayıflamak uğruna bazen ipin ucunu kaçırabildiğimiz zamanlar hepimizin olmuştur. Özellikle uzun süreler yemek yememek, vücudumuzu zorlayacak seviyelerde spor yapmak gibi yanlış uygulamaları da herkes hayatında bir kez denemiştir. Fakat fazla yapılması iyi olduğu anlamına da gelmez. Metabolizmamızı zora sokacak şekilde hareket ettiğimizde fiziksel ve zihinsel sıkıntılara da yol açmış oluruz.

Örneğin uzun süre yemek yememek sandığımız gibi çok kilo vermemize sebep olmaz. Başta hızı kilo vermiş gibi görünsek bile bu kiloları çok hızlı bir şekilde geri alırız ama yemek yemediğimiz süre boyunca kaybettiğimiz enerjiyi ve sağlığı bir daha kolay kolay yerine getiremeyiz.

Zayıflatan tayt ürününden memnun kalmış kişilerin tavsiyesi ya da reklamlar aracılığıyla görüp hemen sipariş verdiğimizde mucizevi bir şekilde bizde kilo kaybı yaratacağını düşünebiliriz Fakat zayıflatan tayt düşündüğünüz gibi tartıda pek etki göstermeyecek bir yardımcı üründür. Spor yaparken kullandığınızda daha fazla terleyebilirsiniz örneğin. Ama spor yaptıktan sonra da hemen taytı üzerinizdeki çıkartarak terli bölgeyi temizlenmeniz gerekir. Aksi takdirde vücudunuzda terden kaynaklı kabarıklıklar ve yanıklara maruz kalabilirsiniz.

Normal ve düzenli kullanımlarda zayıflatan tayt kullanımlarından asla bir zarar görmezsiniz. Çünkü aslında tekstil ürünü olan bu tayt sizin daha sıkı ve ince bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktadır. Tayt sayesinde 1-2 beden küçülür ve en az 3 cm sıkılaşırsınız. Bu görünümü sağlayan taytın yapısıdır. Sıkı bir tayt olduğu için mide bölgenizde de sıkılaşma yaratarak hızlıca doymanıza yardımcı olur. Fakat uzun süreli kullanımlarda gaz sıkışması yaratabileceği için maksimum 8 saatlik bir kullanımdan sonra çıkartmanız gerekebilir.

Yorumları Görüntüle

 • Merhaba ben lady thin takımını kullanıyorum gün içinde daha az yemeye tdayt üstümdeyken daha çok hareket etmeye çalısıyorum sizce gerçekten incelmememe yardımcı olurmu

  • Merhabalar Hülya hanım
   Yağ yakımına yardımcı bir diyet programına ek olarak bölgesel problemlerinize yönelik spor yapmalısınız.Buna ek olarakta tayt kullanarak sürecinize destek olabilirsiniz. Bu sayede sağlıklı bir şekilde yağdan kalıcı kilo verebilirsiniz.

 • Termal sauna tayt ların calısırken 8 saat giyilmesi vucutta yanıga neden olurmu

  • Merhabalar Yasemin Hanım,

   Termal sauna tayt kullanımını sürekli olarak gerçekleştirmemelisiniz. Sadece spor yaparken kullanmanızı öneririm. Spor sonrası mutlaka çıkarılmalıdır. Sürekli kullanımı bir takım sağlık problemleri doğurabilir. Kilo vermek adına kullanacağımız zayıflama taytları nedeniyle başka sağlık problemleri ile karşılaşmanızı istemeyiz.

  • Merhabalar Helin hanım,
   Beğenmenize sevindim yorumunuz için ayrıca çok teşekkür ederim.

 • Merhaba, bu tayt (Lytess Slimming Bioceramic Legging (S-M)- İnceltici ve Sıkılaştırıcı Etkili Uzun Tayt)18 gün boyunca günde 8 saat giyildiğinde bel ve basen bölgesinde ortalama 5,5cm, bacaklarda ise 3,1 cm e kadar incelme ve sıkılaşma sağlamaya yardımcı olur deniyor. Sorum bu tarz bir tayt mı yoksa terleme yapan thermal taytlarımı tavsiye edersiniz

  • Merhaba Nesrin Hanım, bu tarz taytlar yerine terletici etkisi yüksek olan termal taytları tercih etmenizi öneririm.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


  Hemen Şimdi Destek Alın

  Ücretsiz Bilgi Alın

  Tıklayın