1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet

1 Ayda 15 kilo vermek için çaba sarf etmeniz ve sabırlı olmanız gereklidir. Uygulanacak diyet ve düzenli egzersiz sayesinde 15 kilo vermeniz mümkün olacaktır. 1 ayda 15 kilo verdiren diyet listesi yazımızı inceleyerek daha sağlıklı ve kalıcı kilo verebilirsiniz.

1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Listesi için Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

1 ayda 15 kilo vermek için yapılacak diyet kaloriden oldukça kısıtlı bir diyettir. Diyetin yanı sıra kişinin spor yapması da kilo kaybını hızlandırır. Aylık 15 kilonun sadece diyetle kaybedilmesi mümkün değildir aynı zamanda mutlaka düzenli egzersiz yapılmalıdır. Her gün yapılacak 30-45 dakikalık tempolu yürüyüş / yüzme / bisiklet / ip atlama sayesinde hedefe ulaşmak daha kolay olacaktır. Bu diyeti uygularken bitki çaylarını tüketmek de önemlidir. Hem ödem attırıcı özellikleri vardır hem de içine atılacak çubuk tarçın sayesinde gün içindeki şekerinizi düzenlemede yardımcı olacaktır. Ayrıca çubuk tarçın tatlı yeme isteğini de bastırır.

1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Listesi için Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

1 ayda 15 kilo verebilmek için bir ay boyunca hiç kaçamak yapmamalısınız. 1 ay boyunca gazlı içecek, fast food, tatlı, pasta, börek, ambalajlı ürün, cips gibi abur cuburları asla tüketmemelisiniz. Hedefinize ulaştıktan sonra da bu zararlı besinleri tüketmeye devam ederseniz verdiğiniz kiloyu hızla geri alırsınız.

Kilonuz ne kadar fazla ise yapılan diyetle kaybettiğiniz kilo da o kadar fazla olacaktır. Örneğin 100 kg bir kişinin 15 kilo vermesiyle 60 kg bir kişinin 15 kilo vermesi aynı sürede ve aynı diyetle mümkün olmayacaktır.

İlk haftalarda vücut alışık olmadığı için diyet ve egzersiz ile hızla kilo verirken son haftalara doğru kilo sabitlenebilir ve zayıflama durabilir. Bu durumda pes edip diyeti bırakmak yerine farklı alternatifler denemelisiniz. Özellikle ödem attırıcı detoks sularını ara öğünlerde tüketerek kilo kaybının devam etmesine yardımcı olabilirsiniz.

1 Ayda 15 Kilo Verdiren Örnek Diyet Listesi

Kahvaltı (09:00)

 • 1 dilim beyaz peynir/ 1 adet haşlanmış yumurta
 • 1 ince dilim tam buğday ekmeği/ 1 adet wasa

Ara öğün (11:00)

 • 1 fincan sütlü kahve

Öğle (13:30)

 • 60 g et/tavuk/balık ile bol yeşillikli salata
 • 2 su bardağı ayran

Ara öğün (16:00)

 • 1 fincan yeşil çay
 • 2 adet ceviz

Akşam (19:00)

 • 6 yemek kaşığı sebze yemeği
 • 4 yemek kaşığı light yoğurt
 • Bol salata

Ara öğün (21:30)

 • 1 su bardağı light süt

1 Ayda 15 Kilo Vermek Mümkün Mü?

Kilo vermek bireyin hem fiziksel hem de ruhsal olarak zinde hissetmesini sağlar. 1 ayda 15 kilo vermek düşük kalorili bir diyet ile mümkündür. Yediğimiz besinler ve hareketsiz yaşam kilo alımını tetikler. Kısa sürede hızlı kilo verebilmeyi mümkün kılabilmek için sıkı bir diyet yapmalısınız. Hayatımızda kilo dâhil hedeflediğimiz her şeyi gerçekleştirmek için büyük bir sabırla çaba sarf etmemiz gerekir. 1 ayda 15 kilo hedefinizi büyük bir sabır ve çaba ile mümkün kılabilirsiniz. Düşük kalorili diyet ve günlük yapacağınız düzenli egzersiz ile istediğiniz kilo hedefine kısa sürede ulaşmanız mümkün. Spor yapmadan verdiğiniz hızlı kilolar vücudunuzun sarkmasına sebep olabilir o yüzden sporla hem daha hızlı zayıflamayı hem de sıkı kalabilmeyi mümkün kılabilirsiniz.

Yıllardır alışkın olduğunuz kötü beslenme alışkanlığınızdan sağlıklı beslenme programlarına geçmeniz psikolojik olarak sizi yıpratacaktır. Bu süreçte bir psikologdan yardım almanız yeni bir alışkanlık kazanırken sizin için destek olacaktır duygusal olarak kendinizi hazır hissetmeniz bu sürece daha hızlı adapte olmanızı sağlayacak ve hızlı kilo vermeniz istediğiniz süre zarfında mümkün olacaktır. Kilonuz ne kadar fazla ise kısa sürede verdiğiniz kilo da o kadar fazla olacaktır. Kilo vermenizin mümkün olduğunca sağlıklı geçirmek için bu süreçte bol bol su tüketmeyi ihmal etmeyin. Öncelik, vücut güzelliğinizden çok sağlınız olmalı çünkü siz çok kıymetlisiniz.

Bir Ayda 15 Kilo Vermek Sağlıklı Mı?

1 ayda 15 kilo vermek sağlığınız için oldukça zararlıdır. Vücudun yıllar içerisinde alıştığı metabolik bir yapı vardır. Bu yapı kilolu olsanız bile sabit bir şekilde kalarak vücudunuzu dengeler. Kısa sürede bu kadar hızlı kilo vermeniz metabolik düzeninizi ciddi bir şekilde sarsacaktır. Aynı zamanda kısa sürede bu kadar fazla miktarda kilo vermeniz vücudunuzda kas erimesine, sarkmalara, kalp ve damar rahatsızlıklarınıza sebep olacaktır. 1 ayda 15 kilo hedefiniz sizi psikolojik olarak da oldukça olumsuz etkileyecektir. Hızlı kilo verdiğinizde vücudunuz büyük bir şok geçirir. Bu şokun yaşanmasıyla birlikte vücut sistemlerinizde bozukluk görülebilir.

Sağlığınız için önemli olan hızlı kilo vermek değil dengeli kilo vermek olmalıdır. Birçok birey kilo verme aşamasında yediklerine ve içtiklerine dikkat etmeyerek sadece internette gördüğü ilaçlardan medet umuyor. Bu haplar hiçbir şekilde sağlıklı olmayıp sizi ölüme götürebilir. Kilo verimini uzman bir diyetisyen eşliğinde uzun bir sürece yaymalısınız. Bu şekilde kısa sürede verdiğiniz hızlı kilolar size iki katıyla geri dönecektir. Hâlbuki egzersiz, beslenme ve sağlıklı yaşam kriterleri ile kilo vermeyi uzun bir sürece yayıp ömür boyu kalıcı bir sonuç elde edebilirsiniz. Hızlı bir şekilde kilo vermek vücuttan yağ yakımı sağlamaz sadece kas ve su kaybı sağlar bu da hiçbir şekilde kalıcı bir sonucu sizlere sunmaz.

Kimler 15 Kilo Verdiren Diyet Listesini Denemelidir?

1 ayda 15 kilo vermek oldukça zordur, ancak imkansız değildir. Bu diyeti aşırı kiloları olan bireyler denemelidir. Aşırı kilo fazlalığı olan bireyler hayatlarını kolaylaştırmak ve kaliteli yaşamak için kısa sürede fazla kilo verdiren diyetlere başvurmaktadır. Mesela 150 kilo bir birey ve 60 kilo olan bir birey düşünelim her iki bireyinde 1 ayda 15 kilo vermek istediğini temel alalım bir ay sonunda 150 kilo olan birey istediği hedefe ulaşırken 60 kilo olan bir birey istediği hedefe ulaşamaz. O yüzden bu tarz diyetleri aşırı kilosu olan bireylerin denemesi daha uygundur. Öncelikle Bu diyetleri kronik rahatsızlığı olan kişiler asla denememelidir. Bu diyeti deneyen bireyler yedikleri besinlere oldukça dikkat etmelidir.

Bilimsel araştırmalar sonucunda bu tarz kısa sürede hızlı kilo verdiren diyetler obezite olan bireyler için uygun görülmüştür. Amerika’da ve İngiltere’de bu tarz diyet denemeleri çok fazladır. Özellikle kışın bireyler evden çıkmaz ve kendilerini karbonhidratlı ve yağlı besinlere yönlendirir bu da bireyin kısa sürede hızlı kilo almasına sebep olur bunun sonucunda bireyler bu tarz diyetleri araştırmaya başlar işte bu duruma gelen bireyler için bir ayda 15 kilo verdiren diyetleri denemek uygundur. Diyet listenize her gün düzenli uyduğunuz takdirde denediğiniz bu diyet sizin için başarılı bir sonuç verecektir.

Yorumları Görüntüle

 • Selamlar erkekler için denenmiş ve fikir edinebileceğimiz özel diyetler bulunuyor mu ?

  Aç kalmayı hiç sevmiyoruz:S

  • Merhaba Rıza Bey,

   Çok düşük kalorili diyetler değil de metabolizma hızınıza uygun diyetler ile aç kalmadan kilo verebilirsiniz.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın