21 Gün Diyeti
21 Gün Diyeti

21 Gün Diyeti Nasıl Yapılır? Kimler Yapmalıdır? Bu Diyet ile Beraber Kaç Kilo Verebilirim? Aradığınız bütün soruların yanıtları bu sayfada!

Uzman Diyetisyen Tuğba Yaprak

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? 

21 Gün Diyeti Nedir?

21 gün diyeti, bedeniniz üzerinde psikolojik açıdan iyileşme sağlamasıyla birlikte en popüler diyet programları arasında yerini almaktadır. Kilo vermek isteyen bireyler öncelikle kilo vermek istediğini zihnine yerleştirmesi gerekmektedir. Öncelikle diyetinizi yarıda bırakmamanız gerektiğini unutmamanız gerekir. Böylelikle 21 gün diyet listesini uygulayarak zayıflama fırsatını elde edebilirsiniz. Bilinçaltınıza zayıflama isteğini yerleştirerek çok kolay bir şekilde zayıflama olanağına sahip olabilirsiniz. 

21 gün diyeti sayesinde tatlı krizlerinin önüne geçebilecek ve 21 gün sonunda tatlıyı canınızın çekmediğini fark etme fırsatını elde edeceksiniz. Şekere karşı olamayan bireyler 21 gün diyetini şekersiz diyet listesi ile uyarlanması ile birlikte sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verebileceksiniz. Öncelikle şekeri tamamıyla hayatınızdan çıkarmanız önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Her ne kadar tatsız bir diyet olarak gözükse de hem sağlığınız hem bedeniniz için büyük bir iyilik yapacaksınız. Unutulmamalıdır ki sadece tatlı yemek değil; çay ya da kahve gibi içecekleri de şeker kullanmadan tüketmeniz gerekecektir. 

21 gün diyeti ile birlikte çok fazla karbonhidrat tüketimini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Beyaz ekmek, hamur işi, hazır gıda ya da makarna gibi besinleri hayatımızdan çıkarmanın vakti geldi. Ancak bunlar yerine tam buğday unlu, çavdarlı ya da karabuğdaylı besinleri tüketmeliyiz. Böylelikle 21 gün diyeti ile hem sağlıklı bir hayata kavuşabilecek hem de zayıflama fırsatını elde edebileceksiniz.

21 Gün Diyeti Nasıl Yapılır?

21 gün diyeti uygulamaya karar veren bireyler 21 gün boyunca şekerden tamamen uzaklaşma kararını almış demektir. 21 gün diyeti ile en çok merak edilen konular arasında 21 gün diyetinin nasıl yapılacağı bulunmaktadır. 21 gün boyunca hayatınızdan şekeri uzaklaştırarak hem sağlığınız için hem de vücudunuz için büyük avantaj sağlayabilirsiniz. Peki, 21 gün diyeti nasıl yapılır? Buna cevap verelim;

 • 21 gün diyeti için kesinlikle tüketilmesi gereken ve tüketilmemesi gereken besinler bulunmaktadır. Özellikle diyet süresi boyunca tüketilmemesi gereken besinlerden uzak durmanız önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. 
 • 21 gün diyeti uygulanırken aç kalmanız beklenmemektedir. Bu süreç içerisinde kesinlikle aç kalmanız gerekiyor. Bundan dolayı 21 gün diyeti 6 öğün olarak ayarlanmıştır. 
 • Diyet yapmaya karar verdiyseniz öncelikle şekerden ve şeker içeren bütün besinlerden uzak kalmanız gerekmektedir. Bu süreç içerisinde hem şekerden uzaklaşacaksınız hem de beslenme alışkanlıklarınızı değiştirme fırsatını elde ederek sağlıklı bir yaşamın keyfini çıkarabileceksiniz. 

21 gün diyeti için 1 günlük örnek diyet listesini sizlerle paylaşmak isteriz. Bu şekilde liste oluşturarak olağanüstü fırsatları elde edebilir ve sağlıklı bir yaşam elde edebilirsiniz. Böylelikle de kolay ve hızlı bir şekilde istediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. 

Kahvaltı: 

 • Yeşillikli ve peynirli omlet, 1 dilim tam buğday ekmeği

Ara öğün:

 • 1 dilim ananas

Öğle: 

 • Çorba (unsuz), ızgara balık, yeşil salata

Ara öğün:

 •  8 adet çiğ badem

Akşam: 

 • Zeytinyağlı enginar, yoğurt

Ara öğün: 

 • 1 adet kivi

21 Gün Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Diyet, dış görünüşüne önem veren özellikle kadınlar için birçok insanın zaman içerisinde yaptığı beslenme şekilleri arasında yer almaktadır. Diyet seçenekleri günümüzde pek çok şekilde çıkmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki en önemli unsur sağlıklı bir şekilde kilo vermek gerekmektedir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen bireylerin en çok tercih ettikleri diyet türleri arasında 21 gün diyeti yer alıyor. Zaman içerisinde yaygınlaşması ile birlikte sık sık uygulanan diyet türleri arasında yerini almasıyla ön plana çıkmaktadır. 

21 gün diyeti ile kaç kilo verilir? Sorusu en çok merak edilen konular arasında bulunuyor. 21 gün diyetini uygularken hayatınızda şekeri tamamen çıkarmamız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Şeker kullanımını hayatınızdan çıkararak çok rahat bir şekilde kilo verme fırsatı elde edebilirsiniz. 21 günlük sürenin sonuna geldiğiniz takdirde bu yöntem sayesinde minimum 4 ile maksimum 7 kilo verme olanağına sahip olabilirsiniz. Ancak bu nokta da en önemli unsur verdiğiniz kilolar tamamıyla vücudumuzda bulunan yağlardan gidecektir. Böylelikle kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebileceksiniz.

21 gün diyeti uygulayarak hem kalıcı hem sağlıklı kilo verme fırsatını elde edebilirsiniz. 21 günlük diyetin sonunda toplamda minimum 4 ya da maksimum 7 kilo vererek ideal kilonuza ulaşma fırsatını elde edebilirsiniz. Böylelikle ideal kiloya ulaşmak isteyen bireylerin tercih etmesi gereken diyet türleri arasında bulunmaktadır. 

21 Gün Diyetinin Kuralları

21 gün diyeti uygulamak isteyen bireylerin belli başlı kurallara uyum sağlaması önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Belirlenen kurallara uyum sağlanamaması durumunda istenilen verimi alamayabilirsiniz. Bundan dolayı kesinlikle 21 gün diyeti için belirlenen kurallara ayak uydurmamız gerekmektedir. 

Bu kuralları uygulamanız doğrultusunda 21 günlük sürenin sonunda kendinizi daha sağlıklı ve enerjik hissedebileceksiniz. Hem sağlıklı hem kalıcı kilolar verme fırsatını elde edebileceksiniz. Sabahları erken saatte kalkmayı ve akşam erken saatte uyumayı alışkanlık edinerek 21 günlük sürenin ardından alarm çalmadan kendiliğinden uyanma fırsatını elde edebilirsiniz. Şekersiz ve glikoz şurupsuz bir yaşam biçimi elde ederek huzurlu vakitler geçirebilirsiniz. 

Peki, 21 gün diyetinin kuralları nelerdir? Bunlardan bahsedelim.

 • Beyaz ya da esmer şekerden kesinlikle uzak durulması gerekmektedir. Örneğin; kek, kurabiye, pasta, dondurma, puding, meşrubat, meyveli yoğurt vb. yiyecek ve hazır gıdaların tüketilmemesi gerekmektedir. 
 • Beyaz ekmek, makarna, börek, simit, poğaça gibi beyaz un ve nişasta içeren yiyeceklerin kesinlikle tüketilmemesi gerekmektedir. 
 • Cips, kola, gofret, kraker, meyve suyu gibi abur cubur yiyeceklerin tüketilmemesi önerilmektedir. 
 • Günden en az 2,5 litre ila 3,5 litre arasında su tüketilmesi gerekmektedir. 
 • Alkollü içeceklerin tüketilmemesi gerekmektedir. Aynı zamanda sigara kullanmamakta önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Ancak sigara içen bireyler tamamen bırakamıyor ise yarıya düşürmesi gerekmektedir. 
 • Maksimum 2 fincan kahve içmelisiniz. 
 • Sağlıklı ve kalıcı kilo vermenin en önemli unsuru yürüyüş ya da egzersiz yapmak bulunmaktadır. 
 • Günde ortalama 6 ila 8 saat uyumak gerekmektedir. 

Diğer zayıflatan diyet listeleri için tıklayınız.

WhatsApp
Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Alın!
Merhabalar, Ben Diyetisyen Tuğba Yaprak, size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by