Ananas Detoksu

Bugüne kadar ananasın zayıflama etkisini biliyorduk peki Ananas Detoksu ne işe yarıyor ve vücudumuzda nasıl bir etki yapıyor biliyor musunuz?

Sahip olduğu kendine has eşsiz lezzeti ve sunduğu faydaları sayesinde ananas, çok özel tropik bir meyvedir. Güney Amerika’da keşfedildikten sonra Avrupa’ya ve oradan Türkiye’ye ulaşan ananas, az tatlı, lezzetli ve ferahlatan bir meyve olarak tüketilmektedir. Tüketim yöntemleri ile birlikte ananas detoksu uygulanması da tıpkı normal tüketim kadar faydalı bir sonuç oluşturmaktadır.

Ananas Detoksu Nedir?

Tropikal bir yapıya sahip olması ile birlikte günümüzün en popüler meyveleri arasında yer alan ananas, kilo vermeyi destekleyen ve vücuda birçok katkısı bulunan meyveler arasında yer alır. Yüksek miktarda su içeriğine sahip olduğu ve antioksidan bir özelliği bulunduğu için vücuttan sıvı atılması ve toksinlerin uzaklaştırılması açısından büyük bir katkı sağlar. Bu nedenle ananas detoksu kilo vermek ve vücudu korumak için büyük bir desteğe sahiptir.

Günlük yaşantınız sırasında gerçekleştirdiğiniz hatalar ve yanlış beslenme koşulları gibi birçok nokta vücudun toksin biriktirmesine ve ödem biriktirmesine neden olur. Vücudu bu zararlılardan temizlemek açısından da ananas detoksu gayet doğru bir tercih oluşturacaktır. Yüksek vitamin, mineral ve su içeriği ile birlikte ananas, vücut fonksiyonlarında daha verimli bir çalışma sağlarken, zararlı atıkların vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Her ne kadar vücuda faydalı bir yapsa bulunsa da ananas detoksu çok uzun süre ve sık sık yapılmaması gereken bir yöntemdir. Düşük kalorili olan ananas, besleyici bir özelliğe de sahip değildir. Bu nedenle detoks işleminin en fazla 4 gün gibi bir süreyle uygulanması doğru olacaktır. Üstelik bu kadar kısa bir sürede hem kilo verebilir hem de vücudunuzu temizleyebilirsiniz.

Yapılacak detoks işlemi anksiyete, halsizlik, ülser ve ters etki gösterebilecek ilaçların kullanıldığı durumlarda tercih edilmemelidir. 4 günlük program sırasında mutlaka vücudunuza destek sağlayacak düzeyde düşük kalorili gıdalar tüketmeniz de gerekmektedir.

Ananasın Faydaları Nelerdir?

Klasik yapısı gereği ananas içerisinde A ve C vitaminleri yoğun miktarda bulunurken, düşük kalorili bu meyvede yağ miktarı ve kolesterol değeri sıfırdır. Sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve zengin lif içeriğine sahip bir gıdadır. Bu zengin içeriği ile birlikte ananas detoksu uygulandığında da tüm bu içerik vücuttan toksinlerin uzaklaştırılmasını sağlamaktadır.

Gerek çiğ meyve olarak tüketilmesi gerek düzenli bir sistemde ananas detoksu yapılması ile birlikte ananasın faydaları elde edilebilir. Bu çerçevede;

  • Ananas, güçlü bir C vitamini kaynağı olarak bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kemiklerde güçlülük oluşturan bir yapı sağlar.
  • Ananas, beynin stres ile mücadele etmesinde vitamin içeriği ile önemli bir paya sahiptir.
  • Gözlerinizde daha sağlıklı bir sonuç elde edebilmek, görme kayıplarını engelleyebilmek ve göz hastalıklarının önüne geçebilmek için antioksidan ve C vitamini seviyeleri sayesinde ananas riskleri azaltır.
  • Ayrıca ananas soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde fayda sağlamaktadır.
  • Kanseri önleme tedavilerinde vücuda güç katmaktadır.
  • Tansiyonu düşürmede, hamilelikte mide bulantısını rahatlatma ve doğurganlığı arttırma gibi birçok farklı konuda faydaları görülmektedir.

Ananas Detoksu Nasıl Yapılır?

Gündelik yaşam içerisinde vücutta biriken toksinler, bağışıklık sistemini zayıf bir hale getirirken vücutta kirlenme oluşturur ve birçok olumsuz etki ortaya çıkarabilir. Bu nedenle farklı yöntemlerin kullanılması ile birlikte özellikle gıdalardan yararlanarak vücuttan toksinlerin atılması, sağlığın korunması açısından yapılan uygulamalar detoks olarak adlandırılır. Bu konuda ananas detoksu önemli ve yüksek faydalı bir tercih olarak görülebilir.

Ananas ile vücudunuzu toksinlerden arındırmak ve detoks yapmak istediğinizde meyve içeriğindeki vitamin, mineral ve yüksek su oranından faydalanabilirsiniz. Bu sayede sistem fonksiyonlarında daha verimli bir sonuç elde edilirken, vücuttan toksinler uzaklaşır. Bu bağlamda seçilebilecek ananas detoksu sağlıklı bir bünyede dahi en fazla 4 gün süreyle uygulanması gereken bir yöntemdir.

Ananas düşük kaloriye sahip ve yeterli besin değeri oluşturmayan bir gıda olduğu için detoks sürecinde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kalori sağlayacak gıdaları da tüketmeniz gerekir. Örnek bir detoks uygulamasında maksimum yağsız hayvansal protein, sebzeler ve bol miktarda ananas bir arada kullanılabilir. Düzenli bir program sonucunda sadece 4 günde, 5 kg kadar vermeniz olasıdır. Fakat bu detoks tekrar yapılmadan önce en az 2 ay bekleme süresi bulunmalıdır.

Ananas Detoksunun Zayıflama Etkisi

  • Ananas içeriğinde bromelaın maddesi bulundurduğu için sindirimi hızlandıran bir yapıya sahiptir. Örnek olarak sabah kahvaltısında ananas tükettiğinizde, metabolizmanız hızlanır ve bağırsaklarınız daha fazla çalışır. Üstelik meyve içeriğindeki A, C, D ve B vitamini hatta mineraller sayesinde de ananas detoksu uygulamaları vücutta daha sağlıklı, toksinlerden arınmış ve hızlı bir sonuç elde edilmesine yardımcı olabilir.
  • Ananasın bu denli faydalı bir meyve olduğu birçok kişi tarafından bilinmemekte ve ananas tatlı sulu bir meyve olarak tüketilmektedir. Ancak bu meyve sayesinde gerçekleştirilen ananas detoksu vücudun yapısını hızlandırıp, sağlık kazandırdığı gibi zayıflama açısından da olumlu bir etki sağlamaktadır. Yapılan bu detoks, farklı bir diyet listesi ile birlikte desteklendiğinde, sadece birkaç günde gayet olumlu bir sonuç elde edilebilir.
  • 4 gün boyunca uygulanacak bu detoks programında her sabah kahvaltıda 2 dilim organik ananas tükettikten sonra gereken kaloriyi oluşturacak ek gıdalarla öğünlerinizi tamamlayabilirsiniz. Öğlen ve akşam yemeklerinde de yine önerilen gıdalarla bu diyet programını tamamladığınızda, bariz bir şekilde program sonucunda 5 kg zayıflama imkanı elde edebilirsiniz.

Ananas Detoksu ile Kaç Kilo Verilir?

Farklı noktalarda örnekleri görülmek ile birlikte genellikle 3 gün veya 4 gün gibi bir ananas detoksu yapılması, sindirim sistemine büyük bir destek sağlayarak kilo vermenin yolunu açmaktadır. Ananas çok yüksek bir kalori içeriğine sahip olmasa da lif içeriği ile doyurucu bir gıdadır. Bu nedenle detoks uygulamasında gün boyunca sizi tok tutacak şekilde birkaç gıda katkısı ile yeterli düzeyde beslenme elde edilebilir.

Örnek olarak her sabah 2 dilim organik taze ananas kahvaltıda badem, kaju veya bir dilim tam tahıllı kızarmış ekmek ile desteklenebilir. Sonrasında gün boyunca ara öğünlerde yine bir dilim ananas, ceviz, öğlen yemeğinde ton balığı ve sebze tüketilebilir. Akşam yemeğinde ise yoğurt ve sebze tüketimi ile bir gün tamamlanabilir.

Vücudunuza istediği kaloriyi tamamıyla sağlayacak ve aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlü tutacak şekilde bu tip bir diyet programı uygulandığında ananastan istenilen faydayı alabilirsiniz.

Bu tür bir ananas detoksu genellikle 4 gün boyunca uygulanırken, yaklaşık 5 kilogram zayıflama ihtimaliniz bulacaktır. Ancak farklı diyet listelerinde 3 günde 4 kg verilmesi hatta hızlı bir metabolizmaya sahip olduğunuzda, 2 günde 4 kg verilmesi gibi ihtimaller dahi yer almaktadır.

Kimler Ananas Detoksunu Uygulamalıdır?

Zayıflamak için detoks yapan kişiler, zaman zaman çok yorulabilmekte ve yorgunluğa bağlı ani ruh hali değişimleri yaşanabilmektedir. Uzun zamandır kilo veren kişilerin, genellikle kilo verimleri bir süre sonra durmakta ve sabit kalmaktadır. Bu gibi durumlarda uygulanması şart olan detokslar arasında, kişiyi uzun süre dinç tutacak, ona enerji sağlayacak bir besin olarak ananas detoksu önerilmektedir. Kişiler ananas detoksu ile zorlanmadan birkaç günü geçirebilir ve vücudunu şaşırtarak hızlı bir şekilde kilo verimi sağlayabilir.

Kalorisi bir hayli düşük olan bu meyve, aynı zamanda kilo vermeyi destekleyici özelliğe sahiptir. Kronik hastalar, emziren anneler, hamileler ve herhangi başka bir önemli sağlık sorunu olan kişilerin uygulamasına uygun değildir. Özellikle şeker ve tansiyon hastalarına kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Bunun dışında herkes, gönül rahatlığı ile ananas detoksu yapabilir.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın