Bekunis ile Zayıflama
Bekunis ile Zayıflama

Sindirim sisteminin daha hızlı çalışmaya ihtiyacı mı var ? Metabolizma Hızınızı mı artırmak istiyorsunuz? Bekunis’in ne işe yaradığını beraber inceleyelim.

Uzman Diyetisyen Tuğba Yaprak

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? 

Bekunis Nedir? Ne için Kullanılır?

Bekunis ile zayıflama yöntemi bir süredir gündemdedir. Bekunis temelinde kabızlığı giderici etkiye sahiptir. Kabızlığı gidermenin yolu ise bağırsak hareketlerini hızlandırmaktır. Bağırsak hareketlerinin hızlanması sonucu kabızlık durumu hızla ortadan kalkmaktadır. Bağırsak hareketlerinin hızlanması sadece kabızlığı gidermekle kalmaz, aynı zamanda kilo vermeyi de sağlar. Bağırsak hareketlerinin hızlanması ile sindirim hızlanır ve kilo artışı durup yavaş yavaş kilo verme durumuna geçilir. 

Bekunis temelde kabızlığı gidermek için kullanılır ama Bekunis ile zayıflama olası bir durumdur. Ancak her şeyin azı karar fazlası zarardır. Bekunis ilacının fazla kullanımı ya da düzensiz kullanımı bağırsaklarda bir takım sorunlara sebebiyet verebilir. Bağırsakların fazla hızlı çalışması ishale sebep olur. İshal vücutta su ve tuz kaybına sebep olur ve defa susuz kalan vücut enerji kaybetmeye başlar ve bununla bağlı olarak ta yağları yakamama derecesine gelir. Bu sefer de vücut tekrar kilo almaya başlar. Bekunis gerektiği zamanda ve gerektiği dozda kullanılmalıdır. Aşırı doz kullanımı sonrasında bağırsaklarda akıl almaz bir ağrıya sebep verdiği kullanıcılar tarafından kaydedilmiştir. Aynı zamanda ishale sebebiyet verdiği için sürekli tuvalete çıkma durumu söz konusudur. Böyle bir durum da hayat kalitesini olumsuz etkileyebilir. Önemli bir toplantıdayken sürekli olarak tuvalete çıkmak hoş olmayabilir. Aynı zamanda tuvaletin bulunmadığı bir yerde yolculuk yapılıyorsa bu çok daha kötü durumlar meydana getirebilir. 

Bekunis ağız yoluyla alınan draje ilaçtır. Olması gerektiği miktarda olması gereken zamanda kullanıldığında zararı olmaz. Ancak kullanılırken mutlaka kullanım talimatlarına dikkat edilmelidir.

Bekunis ile Zayıflama Mümkün Mü?

Fazla kilolar birçok insan için büyük sorun oluşturmaktadır. Kimi insanların metabolizması hızlı olduğundan dolayı yediklerini kısa sürede sindirip yakarken kimi insanlar ise maalesef bu kadar şanslı olamıyorlar. Metabolizması yavaş olan insanların yedikleri her şey kilo yapabiliyor. Vücut kısa sürede sindirimi tamamlayıp var olan yağı yakamadığı için bu yağ birikiyor ve kısa süre içerisinde birey kilo almaya başlıyor. Metabolizması hızlı olan insanlar ise ne kadar yağlı yiyecekler tüketseler de kısa sürede vücut bunu yakıp enerjiye çeviriyor. Böylece bu insanlar sürekli olarak zayıf kalabiliyorlar.

Fazla kilolardan şikâyetçi olan insanlar zayıflamak için Bekunis ilacını yöntem olarak düşünmektedirler. Bekunis ile zayıflama mükün mü, sorusu bir kere daha akıllara geliyor. Bekunis ile zayıflama fikri aslında Bekunis ilacının temel işlevi ile meydana gelmiştir. Bekunis ilacının temel işlevi kabızlığı gidermektir. Bekunis ilacı kabızlığı bağırsakları çalıştırma ile giderir. Yani temelde Bakunis ilacı bağırsakları çalıştırmaktadır. Böylece kabızlık sorunu ortadan kalkar. Bağırsakların çalışması sadece kabızlığı gidermekle kalmaz, aynı zamanda metabolizmanın da daha hızlı çalışmasını sağlayarak kilo vermeyi de sağlar. Bekunis ile zayıflama mümkün mü, sorusuna böylece evet yanıtı verilebilir. 

Bekunis’in her şeyde olduğu gibi fazlası zarar teşkil edebilir. Bekunis ile zayıflama düşüncesi ile fazla Bekunis almak doğru değildir. Bu sefer ters etki yaratabilir. Bağırsakların fazla çalışması ishale yol açar. İshal de vücuttaki su ve tuzun kaybolmasına sebebiyet verdiği için daha fazla kilo alınmasına sebep olabilir. 

Bekunis Kullanarak Zayıflamak Doğru Mu?

Bazı insanlar doğuştan şanslı iken bazı insanlar bu konuda birkaç adım geride kalabiliyor. Bazı insanların metabolizması hızlı olduğundan dolayı bağırsakları da hızlı çalışıyor ve bu insanlar her ne kadar yüksek kalorili ve yağlı yiyecekler tüketseler de kilo almayabiliyorlar. Ancak bir diğer şanssız insanların metabolizması yavaş olduğundan dolayı yedikleri her şey onlarda kilo artışına sebebiyet verebiliyor. Bu yüzden de bu insanlar bu fazla kilolardan kurtulmanın ve bu kiloları engellemenin yollarını arıyorlar. 

Bekunis ile zayıflama yöntemi yeni yeni toplumda yerleşen bir yöntemdir. Bekunis ile zayıflama mümkündür. Çünkü temelinde Bekunis ilacı, kabızlığı gidermek maksadıyla üretilmiştir. Bekunis ilacı, kabızlığı bağırsakları çalıştırarak gidermektedir. Bağırsakların çalışması aynı zamanda sindirimin de hızlanması demektir ve böylece yağ yakılarak fazla kilolardan da kurtulmuş olunur. Ancak Bekunis ile zayıflama göründüğü gibi basit değildir. Bekunis kabızlığı giderdiği gibi fazla tüketimi ile ishale de yol açabilmektedir. İshal durumunda vücutta tuz ve su kaybı yaşanır. Bu da vücudun susuz kalmasına ve yağ yakma konusunda eskisi kadar başarılı olamamasına sebep olur. Bekunis ile zayıflama doğrudur ancak gerektiği kadar kullanılırsa bu durum geçerlidir. Aksi halde faydadan çok zararı dokunacağını bilmekte fayda var. 

Bekunis ile zayıflama son zamanlarda sıklıkla başvurulan yöntemlerden biridir. Ancak dikkat edilmelidir ki Her şeyin azı karar, fazlası ise zarardır. 

Bekunis İlacı ile Kaç Kilo Verilir?

Fazla kilolardan yakınan birçok insan bunun için çare aramaya başlıyorlar. Kimi spor yapıyor, kimi yediklerine dikkat ediyor, kimi ise doğru ilaçları keşfedip bunlar ile zayıflamayı tercih ediyor. Bu üç yöntemin her biri de oldukça etkili bir yöntemdir. İlaç ile zayıflamak isteyenler Bekunis ilacını tercih edebilirler.

Bekunis ilacı aslında kabızlık ilacı olarak biliniyor. Kabızlığı gidermenin yöntemi elbette ki bağırsakları çalıştırmak ile mümkün oluyor. Bekunis ilacı da bağırsakları çalıştırarak hem kabızlığı ortadan kaldırıyor, hem de kilo almanın önüne geçiyor. Bu yüzden Bekunis ile zayıflama mümkün müdür, sorusuna evet cevabı verilebilir.

Bekunis ile zayıflama oldukça basittir. Ayda 9 kiloya kadar zayıflamak Bekunis ile mümkündür. Draje olarak kullanılan Bekunis ilacı kısa süre içerisinde bağırsakların çalışmasını sağlayarak zayıflamayı kolaylaştırıyor.  

Bekunis ile zayıflama, zayıflamanın en kolay yollarından bir tanesidir. Bekunis ile 3 ayda 27 kilo verildiği kaydedilmiştir. Bu da Bekunis ilacının oldukça etkili olduğunu gözler önüne sermektedir. Bekunis bağırsakları çalıştırdığı için fazla tüketilmemelidir. Gereğinden fazla Bekunis tüketilmesi bu sefer ishale yol açabilir. İshal de vücutta su ve tuz kaybına sebep olduğu için vücut susuz kalabilir. Vücudun susuz kalması durumunda yağ yakmanın zorlaştığı bilinmektedir.  Bu yüzden Bekunis doğru zamanda yeteri kadar kullanılmalıdır. Her şeyin olduğu gibi Bekunis’in de fazlası zarar oluşturabilir.

Diğer zayıflama yöntemlerini incelemek için tıklayınız.

WhatsApp
Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Alın!
Merhabalar, Ben Diyetisyen Tuğba Yaprak, size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by