Yoğurt Yiyerek Zayıflama

Fransız kadınlarının zayıflık sırrı ile gündeme gelen yoğurt yiyerek zayıflama tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Yoğurt’un Özellikleri / Faydaları Nelerdir?

 • Yoğurt içeriğindeki CLA (konjuge linoleik asit) nedeniyle yağ yakımına katkı sağlar.
 • Yüksek protein içeriği sebebiyle metabolizmayı hızlandırır ve kas kütlesinin korunmasına yardımcı olur.
 • Yine protein içeriği nedeniyle tokluk süresinin artmasına midenin boşalma süresinin uzamasına yardımcı olur. Böylelikle acıkma süresinin artmasına neden olmaktadır. Bu yüzden diyet programlarının vazgeçilmezi haline gelmektedir.
 • İçerdiği laktoz sayesinde öğünlerden sonra tatlı isteğinin önüne geçer. Yemeklerden sonra tatlı ihtiyacı hisseden kişilerde tatlı krizlerinin önüne geçmektedir.
 • Kemik gelişimine ve korunmasına destek sağlar.
 • İçeriğinde bulunan yararlı bakteriler sayesinde sindirim sistemi sağlığına katkıda bulunur. Metabolizmanın ve sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasına olanak sağlayacaktır.
 • Yüksek tansiyona karşı korur.
 • Düz bir karına sahip olmanıza katkıda bulunurken bel çevresindeki yağlanmayı azaltarak diyabet riskini ortadan kaldırır.

Yoğurt Diyetlerde Nasıl Kullanılmalıdır?

 • Ana öğünlerin yanında 1 kase yoğurt tüketilebilir.
 • Ayran veya cacık seklinde öğünlerin yanında tüketilebilir.
 • Kansızlığınız varsa demir emilimini azaltacağından dolayı ana öğünlerin yanında değil ara öğünlerde tüketilebilir.
 • Ara öğünlerde meyve ile birlikte tüketilebilir.
 • İkindi öğününde otlu ayran şeklinde tüketilebilir.
 • Yüksek kalorili yemeklerin ve salataların üzerine dökülerek denge sağlanabilir.
 • Egzersiz sonrası 1 kase tüketilerek tekrar enerji ve dinçlik kazanılabilir.
 • Baharatlar ekleyerek kür şeklinde etkisi iki kat arttırılabilir.
https://www.youtube.com/watch?v=cBzVZ36P7OA

Yoğurdun Zayıflamaya Etkisi Nedir?

Yoğurt yiyerek zayıflama en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Fazla kalori alımını engellemek için diyetlerde yerini alan yoğurt, yağ yakıcı özelliği ile zayıflamaya olan etkileri büyüktür. Kalsiyum bakımından zengin olması dolayısıyla bu özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Sindirim sistemine olan olumlu etkileri sayesinde ise karında oluşabilecek şişlikleri en aza indirmektedir.

Yoğurt yiyerek zayıflama, kilo vermek isteyenlerin temel bir yöntem olarak gördükleri bir alternatiftir. Diyetlerde kullanılmasının yanı sıra obezite gibi hastalıklarla mücadelede de kullanılan yoğurt besin değeri ve kolaylığı gibi faktörleri dolayısıyla en çok tercih edilen gıdılardan biridir. Öğün fark etmeksizin kullanılabilen yoğurt, yağ yakımını hızlandırır ve metabolizmayı güçlendirir. Ayrıca kemik gelişimi içinde de son derece önemli bir besin kaynağıdır.

Yoğurt yiyerek zayıflama aynı zamanda, yoğurdun protein kaynağı olması sebebiyle de çok kullanılmaktadır. Zayıflarken olası kas kaybı gibi problemlerin en aza indirilmesinde son derece etkilidir. Enerji değerleri bakımından yüksek olan yoğurt zayıflarken ki güç kaybını engelleyici etki yapmaktadır. Formunu ve sağlığını doğal yollarla kontrol altına almak isteyen kişiler için önerilen yoğurdu diyetlerinizde kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Fakat belirli bir süre boyunca sadece yoğurt tüketimi yapmak vücuda bazı zararlar verebilmektedir. Bu zararları önlemek adına yoğurdun yanına zayıflamaya uygun ek gıda takviyeleri yapabilirsiniz. Bu sizin diğer besin değerleri açısından eksik kalmanızı önleyecektir.

Yoğurdun Yağ Yakıcı Etkisi

Günümüzde hemen hemen sofraların hepsinde yerini alan yoğurt, genel sağlığımıza faydalı olduğu gibi kilo vermek isteyenlere de son derece yardımcı olan bir besindir. Yağ yakımına olan büyük etkileri sayesinde zayıflamaya yardımcı olan yoğurt, bu görevi üstlenirken vücudun dirençsiz kalıp, düşmesini de engellemektedir. Günde en az bir ya da iki öğün tüketmek, vücudun yağ yakım hızını arttırmaktadır.

Yapılan bazı araştırmalara göre, yoğurt tüketimi ile zayıflamaya çalışanların birçoğunun rahat bir şekilde istedikleri sayıda kilolardan kurtuldukları savunulmaktadır. Yoğurt tüketmeyen insanların ise yarıdan fazlasının kilolu oldukları öne sürülmüştür. Bu insanlarda gözlenen fazla kilolarının ise daha çok bel tarafında görüldüğü söylenmektedir.

İçerisinde bulundurduğu protein, vitamin ve mineraller sayesinde kiloların yağ üzerinden verilmesini sağlayarak sağlıklı bir şekilde zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Özellikle evlerimizde yapılan yoğurtların diğerlerine göre bu konuda önde olduğu gerçeği çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Göbek ve basen çevresindeki yağlanmaları engelleyen ve oluşan yağlanmaları kaybedici özelliği ile bilinen bu besin, yaklaşan yaz aylarının endişesi ile kadınların diyetlerinde yer almayı başarmıştır.

Yoğurdun yağ yakıcı etkisini arttırmak için bazı yöntemlere başvurabilirsiniz. Bir kase yoğurdunuza ekleyebileceğiniz bazı baharat türleri ile yağ yakımını en yüksek seviyeye çıkarabilirsiniz. Bu baharatlardan bazıları karabiber ve zerdeçaldır. Bunun dışında keten tohumu gibi bazı bitki türleri ile de yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

Yoğurt Diyeti Nedir?

Yoğurt diyeti, sadece yoğurt yiyerek zayıflamaya dayanmaktadır. Yoğurdun bu özelliğini duyanlar yoğurt diyeti zayıflatır mı ve faydaları nelerdir gibi soruların cevaplarını da merak eder oldu. Bu diyetin ne gibi faydaları olduğunu öğrenmek için, ilk olarak yoğurdun faydalarına bakmak gerekmektedir.

Bu diyetin en büyük faydalarından bir tanesi vücuttaki yağ yakımını artırarak hızlı bir şekilde zayıflamaya yardımcı olur. Ayrıca sindirim sisteminin düzene girmesini sağlar ve tükettiğiniz gıdaların hızla sindirilmesine etki etmektedir. Bu sayede vücut, toksinlerden hızlıca kurtularak sağlığını korumuş olur.

Yoğurt diyeti, sadece zayıflamaya faydalı değildir. Ayrıca yoğurt, kalorisi düşük olması sebebiyle, zaman fark etmeksizin tüketilebilen bir besindir. Uzun süre tok kalmanızı sağlayan yoğurt, sürekli acıkıp yemek yiyen kişilerin dertlerine derman oluyor. İçerisinde, vücudumuz için son derece önemli olan suyun fazlaca bulunmasından dolayı metabolizmanın hızlı çalışmasına etki etmektedir.

Haftada en az 3 kilo vermenizi sağlayacak bu diyet, merkezinde ana besin yoğurt olmasına rağmen küçük meyve parçaları gibi yan besinler ile desteklenerek de yenilebilmektedir. Bu diyeti yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi yoğurt tercihinizde yağsız yoğurtların olmasıdır. Eğer imkanınız var ise ev yapımı yoğurt kullanmanız diyetinizin verimliliği için çok önemlidir. Çok kolay bir diyet olmakla beraber, hızlı kilo verilmesini sağlaması sebebiyle çoğu kişi tarafından uygulanan yaz aylarının vazgeçilmez bir diyetidir.

Sadece Yoğurt Yiyerek Zayıflama Mümkün Mü?

Gün içinde sadece yoğurt yemek ya da yoğurdun yanına çok az farklı besin koymak sağlıksız bir zayıflama yöntemi olacaktır. Bunun yerine sağlıklı bir beslenme düzeninin içine yoğurt eklemeniz hem sağlıklı kalmanızı sağlar hem kilo vermenize yardımcı olabilir.

Öğünlerin her birinde yoğurt ve yanına sadece bir protein kaynağı koyan şok diyetler sürdürülebilir değildir. Daha önemlisi, size gün içinde gereken vitamin, mineral gibi önemli maddeleri sağlamaz. Özetle böyle bir diyet yetersiz beslenmenize ya da vitamin eksikliklerine neden olabilir. Uyguladığınız süre boyunca da açlık hissinizin yüksek ve yorgunluğunuzun artmış olması muhtemeldir.

Yoğurt oldukça sağlıklı bir besindir. Bunu sağlıklı bir beslenme düzeniyle birlikte yeteri kadar tükettiğinizde kilo vermeniz için de faydalı olacaktır. İçerdiği doğal prebiyotikler sayesinde bağırsak florasının düzenlenmesine yardımcı olur. Böylece bağırsak hareketleriniz ve sindiriminiz düzenlenir. Kilo verirken sağlıklı bir sindirim sistemi size yardımcı olacaktır. Ayrıca yoğurt bir laktik asit kaynağıdır. Bu genel olarak vücudu dinlendiren bir içeriktir. Akşam saatlerinde tükettiğinizde daha rahat uyuduğunuzu fark edebilirsiniz. Aynı zamanda bir kalsiyum deposu olması, sinir sistemi ve kalp sağlığı gibi farklı sistemlere olan faydaları bilinmektedir.

Tüm bunlarla birlikte gün içinde 1-2 kase yoğurt tüketmek yetişkinler için ideal ölçüdür. Fakat kolesterol gibi sağlık sorunlarınız varsa yoğurdun kaymaksız ve az yağlı yerlerini tüketmeniz daha faydalı olacaktır. Beslenmenize günde 1-2 kase yoğurt eklemek kilo vermenize yardımcı olur. Fakat tek başına yağ yakmaz. Yağların yakılmasını kasların desteklenmesini sağlayan asıl ve en güvenilir yol karbonhidrat ve yağları azaltmak, protein kaynaklarını artırmak ve hareketli bir yaşam sürmektir.

Yoğurt Diyeti Listesi

Kahvaltı

 • 1 kase yarım yağlı yoğurt +2 yemek kaşığı yulaf ezmesi +1 porsiyon taze mevsim meyvesi ve toz tarçın ilave edilerek yapılan yulaf lapası

Ara Öğün

 • 1 su bardağı otlu light ayran

Öğle Yemeği

 • Izgara tavuklu mevsim salata
 • 1 kase pul biberli naneli light yoğurt
 • 1 ince dilim tam buğday ekmeği

Ara Öğün

 • 1 porsiyon meyve
 • 1 kase light yoğurt

Akşam Yemeği

 • 8 yemek kaşığı zeytinyağlı sebze yemeği
 • Bol salata
 • 1 bardak light ayran
 • 1 ince dilim tam buğday ekmeği

Ara Öğün

 • 1 kase light yoğurt (zencefil+ zerdeçal+ toz tarçın isteğe bağlı olarak ilave edilebilir.)

Size uygunluğunu öğrenebilmek adına lütfen diyet uzmanınıza danışmadan bu programı uygulamayınız.

Göbek Eriten Yoğurt Kürü Tarifi

Yoğurt kürü son günlerde en sık kullanılan zayıflama yöntemlerinden biridir. İnsanlar hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için bu kürü tercih etmektedirler. Yoğurt zayıflama açısından kendini kanıtlamış besinler arasında yerini almıştır. Yoğurt kürü ise kilo vermeye yardımcı ek besinler ile yoğurdun karışımı sonucunda oluşmaktadır.

Yoğurt kürü tercih edilmesinin en önemli yanlarından biri kolay hazırlanabilir olmasıdır. Yoğurdun içine katarak hazırlayabileceğimiz birçok kür tarifi mevcuttur. İşte bazı yoğurdun içine atabileceğimiz bazı besinler şunlardır:

 • Zencefil
 • Yulaf
 • Pul biber
 • Limon
 • Keten tohumu
 • Chia tohumu
 • Karabuğday
 • Kabak
 • Semizotu

Bu tür besinlerle yoğurdu yemek hem zevkli hem de çok sağlıklı olmaktadır. Göbek eritmeye yardımcı olan bu kür ile tam anlamıyla verim almak için bazı eklentileri yapmanız gerekmektedir. Bu kürü kullanma aşamasında yaptığınız göbek eritme egzersizleri ile kolayca göbeğinizde ki fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Yoğurtla yapılan çok sayıda yoğurt kürü tarifleri bulunmaktadır. En faydalısı hangisi diye bir soru olmamakla birlikte en iyi kür kişiden kişiye değişmektedir.

İşte örnek bir göbek eriten basit bir kür tarifi:

 • Yarım limon suyu
 • 1 çay kaşığı ya da isteğe göre pul biber
 • 3 veya 4 yemek kaşığı yoğurt

Bu tarifte kullanacağınız yoğurdun yağ bakımından en az seviyede olması amacınıza giden yolda en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Bu kürü haftada iki veya üç gün uygulamanız yeterli olacaktır. İki hafta uygulayacağınız bu kür ile istediğiniz sonuçlara ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Ücretsiz Bilgi Alın

Tıklayın