Diyet Ana Öğün Tarifleri

Diyet Çorbalar

Diyet listelerinin olmazsa olmazlarının başında, diyet mantığına göre hazırlanmış çorbalar gelir. Bu çorbalar içerdiği malzemeler bakımından birçok farklı amaç için kullanılabilir. Az yağ, şeker ve un miktarı gözetilerek hazırlanan çorbalar sayesinde kilo vermek mümkündür. Ayrıca diyet çorbalar günün herhangi bir öğününde tüketilebiliyor olmalarından dolayı, diyet yapan kişilere oldukça büyük kolaylıklar sağlarlar.

Diyet Çorbaların Özellikleri

Diyet çorbaların en büyük özelliği tokluk hissini oldukça düşük kaloriler yardımıyla sağlayabiliyor oluşlarıdır. Bu özelliklerin hareketle vücuda alınan toplam kalorinin kontrol altına alınmasında gayet işlevsel araçlar olduklarını söylemek mümkündür. Ayrıca ilave edilebilecek malzemelerin sınırsızlığı açısından da diyette olan kişilere oldukça büyük avantajlar sağlarlar.

Çorbanın Diyetteki Etkisi

Diyet dışı beslenme süreçlerinde olduğu gibi diyetlerde de beslenmenin bir kısmında çorbadan faydalanılmaktadır. Oldukça geniş bir esneklik katsayısına sahip olması onu diyetlerin vazgeçilmezi haline getirmektedir. Hazırlama biçimi ve hazırlandığı malzemelerin sınırsız olması, çorbanın hem kalori hem de besleyicilik açısından kontrol edilebilmesini sağlamaktadır. Çorbanın kontrol altına alınmasıyla da kilo kontrol altında alınmaktadır. Yani önemsiz gibi görünen çorbalar aslında diyetlerin en önemli parçalarıdır. Diğer besinlerin tüketimini kolaylaştırıyor olması ise bir diğer avantajıdır.

Çorbanın önemi hormon dengesine yaptığı etki ile ortaya çıkmaktadır. Vücut doyup doymadığını yani aç olup olmadığını hormonlardan gelen sinyaller yardımıyla anlamaktadır. Vücudun belirli yapıları açlık halinde enzimler üreterek hormonları uyarmakta; hormonlar da beyne sinyal göndermektedir. Mide iç dokusunun yeteri kadar gerilmediği durumlarda sürekli olarak açlık sinyalleri verilmektedir. Sıvı tüketimi sayesinde birim miktar kalori için fazlaca hacim ayrılmaktadır midede. Yani alınan her birim sıvı için kalori miktarı oldukça düşüktür. Mide iç dokusu yeteri kadar gerilmektedir. Yani mide açlık sinyali vermeyi kesmektedir. Midedeki sıvı ise az kaloriye sahip olan çorbadır. Yani çorba açlık sinyallerini bastırmak için kullanılabilecek en iyi araçtır.

Ana yemeğin önünden çorba içilmesi özellikle de kaynar çorba içilmesi oldukça faydalıdır. Bu durumun çorbanın yapısı ile alakası yoktur. Kaynar çorba yavaş içilir. İlk yudumdan sonra yayınlanan tokluk sinyalleri beyne ulaştığında çorba bitmiş olur. Böylece az kalorili besin tamamen tüketilir, arkasından gelen çok kalorili besin daha az tüketilir. Yani öğünlerdeki kalori dengesinin sağlanması açısından çorba oldukça önemli bir besin kaynağıdır.

Çorbanın hangi malzemelerden hazırlandığına göre değişmekle birlikte genelde kalorisi oldukça düşüktür. Birkaç tabak tüketilmesine rağmen ufak bir balığın kalorisi kadar kalori verebilmektedir. Özellikle zayıflama diyetlerinde tüketilen besinlerin fiziki boyutları psikolojik bir yıpranma oluşturmaktadır. Çorba ise dolu dolu yapısı sayesinde bu psikolojik yıpranmanın önüne geçmektedir. Yani diyet süresince motivasyonun temel kaynağı olabilmektedir.

Çorbaları hazırlamak oldukça pratiktir. Özellikle diyet dönemlerinde düşük kalori tüketimine bağlı olarak gelişen halsizliğin sonucu olarak kişiler mutfağa girmek istememektedir. Bu sebepten ötürü de çorba gibi kolay hazırlanan besinleri tercih etmektedirler.

Diyet Çorbaların İçerisinde Bulunan Malzemelerin Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Günlük ihtiyaç duyulan kalori miktarı kişiden kişiye göre değişebilir. Bu değişimin iki temel sebebi vardır. Bunlardan birincisi kişinin metabolizma hızı; ikincisi ise vücut endeksidir. Diyete giren kişilerin temel amacı, vücutlarının ihtiyaç duyduğu kalori miktarından daha azını alıp, ihtiyaç duyulan kısma kadarki eksiği de vücutlarında depolanan yağdan karşılamaktır. Bunun en kolay yolu da az kaloriyle tokluk hissinin sağlanmasıdır. Çorbalar, içerdikleri malzemelere göre bu tokluk hissini sağlamada en işlevsel araçlardır. İçlerine eklenen yulaf, sebze, sarımsak, soğan gibi çeşitli malzemeler sayesinde, düşük kalori alımıyla gelen bir tokluk hissi sağlanır.

Çorbaların içine ilave edilecek malzemelerde dikkat edilecek en önemli hususun olabildiğince düşük yağ, şeker ve tuz oranı olması gerektiği söylenebilir. Bu malzemeler çok yüksek kalori oranlarına sahiptir. Çorbanın içine eklenmesi, diyet çorbaların ilk mantığı olan düşük kaloriyle tokluk hissine ters olduğundan dolayı mutlaka uzak durulmalıdır. Eklenecek malzemeler olabildiğince lifli yapıya sahip olanlardan, sebzelerden ve tam tahıllardan seçilmelidir.

Diyet Çorbaların İçerisine İlave Edilebilecek Malzemeler

Bu listenin sınırlarını çizmek ne yazık ki mümkün değil. Diyet listesi uygulayan kişilerin belki de en özgür oldukları alan çorbalardır. Olabildiğince düşük yağ, şeker ve tuz barındıran çorbalar, diyet çorbalar sınıfına girdiğinden dolayı, diyet çorba hazırlayacak kişilerin malzeme ilave ederken bu kuraldan ayrılmaması, ilave edilebilecek malzemelerin de belirlenmesine olanak sağlar.

Diyet Çorba Kalori Değeri Ne Olmalıdır?

Diyet yaparken tek başına çorba için kalori kısıtlaması yapmak yerine günlük kalori sınırını aşmamaya çalışmak faydalı olacaktır. Örneğin günlük 1800 kaloriyi aşmamak için çorbanızın kaç kalori olduğunu hesaplayabilirsiniz. Çünkü çorbalar genel olarak diğer yemek gruplarına nazaran çok daha düşük kalorilidir. Az yağ kullanarak bunları daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. En sık tercih edilen, sağlıklı çorbaların kalorilerini aşağıda bulabilirsiniz (her biri 1 kase çorba için hesaplanmıştır):

 • Ezogelin çorbası 95 kaloridir, bu çorba büyük oranda karbonhidratlardan oluşur.
 • Sütlü domates çorbası 67 kaloridir. Domates ve süt sayesinde besin değeri yüksek çorbalardan biridir.
 • Kelle paça en yüksek kalorili olan çorbalardan biridir; bir kase kelle paça 330 kaloridir. Günlük kalori sınırınızı aşmayacak şekilde kelle paça da tüketebilirsiniz.
 • Yayla çorbası 99 kaloridir. Fakat içinde pirinç olduğu için diyabet hastalarının az tüketmesi önerilir. Yayla çorbasının kalorisi düşük olsa glisemik indeksi yüksektir, bu da kan şekerini hızlı yükseltebileceği anlamına gelir.
 • Mercimek çorbası bitkisel protein deposudur ve uzun süre tok kalmanızı da sağlar. Kalorisi 138’dir. Diyet yapıyorsanız size en çok yardımcı olacak ve pratik hazırlanan çorbalardan biridir.

Sık sık tükettiğimiz çorbalar dışında birçok sebze çorbası tarifi de bulabilirsiniz. Rutininize bunları da eklemek sebzelere ağırlık vermenizi kolaylaştırırken kalorisi düşük ve besin değeri yüksek alternatiflerinizi çoğaltır.

Yağ Yakan Çorbalar Nasıl Yapılır ?

Başta çorbalar olmak üzere birçok besinin tüketimi halinde yağ yakılması mümkündür. Yağ yakan çorbalar ise bu yağ yakma faaliyetini gerçekleştirebilmek için en uygun araçlardır. Sebebi genelde akşam tüketilmeleri ve uygun malzemelerden kolayca hazırlanabiliyor oluşlarıdır. Birçok yağ yakan çorba tarifi vardır. Bu çorbalar tüketildiğinde metabolizma hızlanır. Metabolizmanın hızlanması enerji ihtiyacını artırır. Diyet yapıldığı için yeteri kadar kalori alınmaz. Beslenme yoluyla kalori alamayan metabolizma da vücudun içerisinde depolanan yağ dokularını yakmaya başlar. Yani tüketilen çorbanın sonucu olarak vücuttaki yağ dokuları yakılmış olur.

Yağ Yakan Yulaf Çorbası Tarifi

Yulaf oldukça etkili bir yağı yakıcıdır. Sıcak olarak çorba şeklinde tüketilmesi halinde ise bu etkisi daha da artar. Yağ yakımı genelde gece olduğu ve çorba da akşam tüketildiği için yağ yağma etkisi iki – üç katına kadar çıkabilir.

Malzemeler

 • Yarım su bardağı kadar yulaf,
 • Bir su bardağı yağsız ve laktozsuz süt,
 • İki adet küçük boy soğan,
 • İki yemek kaşığı soğuk sıkım zeytinyağı,
 • Bir diş sarımsak,
 • Bir litre pH değeri yüksek su,
 • Tuz hariç arzu edilen baharatlar.

Yapılışı

 • Yağ yakan yulaf çorbası soğanların doğranıp kızartılması ile başlayan bir hazırlama sürecine sahiptir.
 • Pembeleşen soğanların üzerine yulaf eklenerek bir dakika daha kavrulur.
 • Sonrasında ise süt eklenir ve sarımsak takviyesi yapılır.
 • Hafif kaynadıktan sonra su eklenir kaynadıktan sonra on dakika daha pişirilir ve baharatlar katılarak dinlendirilir. Hafif soğumasının ardından ise tüketilir.

Yağ Yakan Domates Çorbası Tarifi

Domatesin içerisindeki vitamin ve mineraller metabolizmayı hızlandırmak konusunda oldukça başarılıdır. Domates çorbasının orijinal tarifi oldukça kalorili olduğu için diyete uygun hale getirilmelidir. Bu tarif ile beraber alışıldık bir tat üzerinden yağ yakıcı etki oluşturulabilir. Yağ yakan domates çorbasının tarifindeki malzemeler aşağıda yer almaktadır.

Malzemeler

 • Dört adet orta boy ve sulu, tercihen de organik domates,
 • Dört adet lahana yaprağı,
 • Bir adet kapya biber,
 • Bir çay bardağı yulaf,
 • Birkaç adet fesleğen yaprağı,
 • Bir litre pH değeri yüksek su,
 • Tuz hariç tercih edilen baharatlar.

Yapılışı

 • Domateslerin kabukları soyulur.
 • Diğer sebzelerle birlikte suyunu salana kadar pişirilir.
 • Domatesler kendini bırakıp biberler yumuşadıktan sonra yulaf eklenir ve biraz daha kavrulur.
 • Devamında ise bir litre su eklenir.
 • Pişmesine yakın fesleğen de eklenerek çorba tatlandırılır. Dinlendirildikten sonra tüketilebilir.

Bunlara ek olarak onlarca farklı çorba tarifi vermek mümkündür. Verilen tariflerin tamamı benzer mantıkla hazırlanmakla birlikte genelde bilinen tariflerin varyasyonları şeklindedirler. Sadece, içlerindeki aşırı kalori oluşturan malzemeler alınır. Örneğin domates çorbasının olmazsa olmazı olarak değerlendirilen kaşar çıkarılır ve yerine lahana eklenir. Çorbanın yağ yakıcı etkisi artırılır, kalorisi düşürülür ve sağlıklı bir çorba haline getirilir.

Diyet Çorba Tarifleri

Burada birçok tarife yer vermek mümkün. Ancak diyet yapanların temel olarak kabul edebilmesi açısından bazı standart tarifleri ve bu tariflerin hazırlanışlarını sıralayacağız.

Sarımsaklı Sebze Çorbası

Bu tarifi uygulayabilmeniz için sarımsağı seviyor olmanız şart. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki sarımsak kilo vermek isteyenler için bulunmaz nimet. İçeriği sayesinde tokluk hissinin sağlanmasında ve yağ yakımında oldukça etkili bir malzeme.

Sarımsaklı Sebze Çorbası Malzemeleri

 • Bir su bardağını dolduracak şekilde ince doğranmış sebze. Bu sebzeler kişinin damak tadına göre değişebilir. Bizim tavsiyelerimiz brokoli, havuç, biber ve bezelye.
 • Dört ile altı diş arasında kabuğu soyulmuş ve ince doğranmış sarımsak. Rendeden geçirmek de aynı etkiyi gösterecektir.
 • Küçük boy, soyulmuş ve ince doğranmış soğan. Acı soğan olması tercih olmakla birlikte yine sarımsakta olduğu gibi rendeden geçirilebilir.
 • 50 Gram kadar kavrulmuş ve toz haline getirilmiş yulaf.
 • Az miktarda tuz, tane karabiber ve bir çay kaşığı zeytinyağı.

Sarımsaklı sebze çorbasının hazırlanışı

 • Tencereye yağ ilave edilir. Kısık ateşte yağın kızması beklendikten sonra sarımsak ve soğan aynı anda ilave edilerek pembeleşinceye kadar kavurulur.
 • Soğan ve sarımsağın pembeleşmesinden sonra sebzeler tencereye ilave edilir. Kişinin damak tadına göre üç ile altı dakika arasında sotelenir.
 • Sebzeler sotelendikten sonra iki ile üç su bardağı arasında su ilave edilir.
 • Sebzelerin sert yapılarından kurtulmaları ve liflerini salmaları için yaklaşık 20 dakika boyunca pişirilir.
 • Çorba pişip biraz soğuduktan sonra blenderdan geçirip toz yulaf eklenir.

Yağ Yakan Sebze Çorbası

Kilo vermenin temeli olan yağ yakımını kolaylaştıran bu çorba tarifi, herkesin kolayca yapabileceği diyet çorbalar arasında bulunur.

Yağ Yakan Sebze Çorbası Malzemeleri

 • Altı adet orta boy acı soğan
 • Üç adet domates
 • Bir adet küçük boy lahana
 • İki adet acı biber
 • Bir demet kereviz

Yağ Yakan Sebze Çorbası Hazırlanışı

 • Tüm sebzeler ufak parçalara gelişi güzel ayrılıp tencereye eklenir.
 • Tencerenin içerisine, malzemelerin boyunu geçecek kadar su eklenir.
 • İsteğe göre biraz tuz ve diğer baharatlar ilave edilir.
 • Su kaynadıktan sonra on dakika yüksek ateşte, sonrasında ise sebzeler yumuşayıncaya kadar kısık ateşte pişirin.

Brokoli Çorbası

Malzemeler

 • 500 gr brokoli
 • 1 havuç
 • 1 patates
 • 1 soğan
 • ½ çay bardağı süt
 • 1 çorba kaşığı tereyağı
 • 1 çay kaşığı buğday unu
 • 1 çay kaşığı karabiber

Hazırlanışı

 • Derin bir tencere içerisine soğan, patates, havuç ve brokoliyi koyup kavurmaya başlayın.
 • Kavurduktan sonra malzemelerin üzerini geçecek kadar su ekleyip haşlamaya bırakın.
 • Başka bir tencere içerisine tereyağı, süt ve zeytinyağını kavurun.
 • Kavurduğunuz süte, tereyağı ve zeytinyağını kavurduğunuz sebzelerin içerisine 5 su bardağı sebze suyu ile ekleyip kaynamaya bırakın ve servis tabağına alın.

Yeşil Detoks Çorbası

Malzemeler

 • 1 demet ıspanak
 • 1/4 adet patates
 • 1/3 adet kabak
 • 1/2 adet brokoli
 • 1 adet orta boy havuç
 • 1 adet kırmızı soğan
 • 1 diş sarımsak
 • 1 çay kaşığı kimyon
 • 1 çay kaşığı deniz tuzu
 • 1 çay kaşığı karabiber

Hazırlanışı

 • Tüm malzemeleri bol su ile yıkayın.
 • Brokoliyi sapından ayırın, ıspanağı ince dilimler halinde kıyın, havuç ve patateslerin kabuklarını soyun.
 • Sarımsak ve soğanı ince ince kıyın.
 • Tüm malzemelerinizi derin bir tencereye alın.
 • Üzerine sıcak su ilave ederek pişmeye bırakın.
 • Pişmenin tamamlanması ardından blenderdan geçirerek servis tabağına alın.

Zencefilli Kabak Çorbası

Malzemeler

 • 5 adet kabak
 • 1 adet orta boy soğan
 • 1 demet taze zencefil
 • 1/4 adet brokoli
 • 4 su bardağı su
 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 2 yemek kaşığı tereyağı
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber

Hazırlanışı

 • Tüm sebzeleri bol su ile yıkayın.
 • Brokoliyi çiçeklerinden ayırın ve kabakları kalın dilimler halinde doğrayın.
 • Soğanı ince ince kıyın.
 • Zencefilleri rendeleyin.
 • Derin bir tencere içerisinde tereyağı ve zeytinağını hafifçe kızartın.
 • Üzerine soğanları ekleyerek kavurun.
 • Doğradığınız kabakları da üzerine ekleyerek bir miktar kavurun. Ardından üzerine su ekleyerek 10 dakika pişirin.
 • 10 dakika dolması ardından brokoli ve zencefili de ekleyerek tüm sebzeler yumuşayana kadar pişirin.
 • Yumuşaması ardından üzerine tuz ve karabiber ekleyerek ocaktan alıp, blenderdan geçirin.
 • Ardından yeniden ocağa koyun ve kıvamını alması ardından servis tabaklarına alın.

Mercimek Çorbası Tarifi

Malzemeler

 • 1 su bardağı kırmızı mercimek
 • 1 kuru soğan
 • 1 yemek kaşığı un
 • 1 patates
 • Et suyu
 • 2 kaşık yağ
 • Tuz
 • Salça
 • Baharat

Hazırlanışı

 • Patates ve soğanın kabuklarını soyarak ortadan ikiye bölün.
 • Düdüklü tencere içerisine mercimek, patates ve soğanı koyun. Üzerine bir miktar tuz ekleyin.
 • Düdüklü tencerenin içerisine 8 bardak su ekleyerek 20 dakika pişmeye bırakın.
 • Ardından blender yardımı ile patates ve soğanı iyice ezin ardından servis tabağına alın.

Ayran Çorbası Tarifi

Malzemeler

 • 350 gram aşurelik buğday
 • 1 litre ayran
 • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
 • 1 tatlı kaşığı kırmızı pul biber
 • 1 tatlı kaşığı kuru nane
 • 1 çay kaşığı tuz

Hazırlanışı

 • 1 gün öncesinden bir kap içerisinde aşurelik buğdayınızın hizasına kadar su koyup bırakın.
 • Ertesi gün derin bir tencere içerisinde 2 bardak su ekleyerek orta ateşte yumuşayana kadar pişirin ve soğumaya bırakın.
 • Ardından, yine derin bir tencere içerisine alarak orta ateşte pişirin.
 • Pişirmeye başlarken üzerine yavaş yavaş ayranları dökerek karıştırın ve 10 dakika ocağın üzerinde bırakın.
 • Bir tava içerisine tereyağı, nane ve pul biberi 3 dakika kavurun. Kavurmanız ardından çorbanın üzerine ekleyin.
 • Bir süre karıştırarak servis tabağına alın.

Soğan Çorbası

Malzemeler

 • 1 adet kuru soğan
 • 1 çorba kaşığı tereyağ
 • 1.5 çorba kaşığı un
 • 4-5 su bardağı tavuk suyu
 • Karabiber
 • Tuz

Hazırlanışı

 • Soğanın kabuklarını soyarak ortadan ikiye kesin. Halkalar halinde ince ince kıyın.
 • Derin bir tencere içerisine 1 kaşık tereyağını eritin. Ardından soğanları ekleyerek yüksek ateşte kavurun. Pembeleştiğinde üzerine bir kaşık un ekleyerek kavurmaya devam edin.
 • 3 dakika kavurmanız ardından sıcak tavuk suyunu karışımın içerisine ekleyerek 5 dakika pişirin ve servis tabağına alın.

Soğuk Çorba

Malzemeler

 • 1 su bardağı haşlanmış buğday
 • 1 kase yoğurt
 • 1 tutam dereotu
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 2 su bardağı soğuk su

Hazırlanışı

 • Bir kap içerisine yoğurt, su, zeytinyağı ve tuz koyarak yoğun bir kıvam elde edene dek karıştırın.
 • Dereotunu ince ince kıyın. Ardından karışımın içerisine ekleyin.
 • Derin bir kap içerisine haşlanmış buğdayınızı alın. Üzerine hazırladığınız karışımı ekleyerek iyice karıştırın ve servis tabağına alın.

Tavuklu Topalak Çorbası

Malzemeler

 • 1 su bardağı ince bulgur
 • 1 çay bardağı irmik
 • 1 çay bardağı un
 • 1 yemek kaşığı salça
 • Tuz, karabiber, kimyon, kırmızı toz biber
 • 1 çay bardağı haşlanmış nohut
 • 6 su bardağı tavuk suyu
 • Kuru nane
 • zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı salça
 • 2 tavuk göğsü (haşlanmış ve parçalanmış)

Hazırlanışı

 • Bir kap içerisine bulgur ve irmiği koyun. Üzerine 2 bardak sıcak su ekleyerek bulgurlar şişene kadar bekleyin.
 • Şişmesi ardından üzerine un, tuz, salça ve baharaklarınızı ekleyerek yoğurmaya başlayın.
 • Bir tepsinin üzerini unlayın. Hazırladığınız karışım hamur kıvamına geldiğinde bir parça kopararak elinizde yuvarlayıp tepsinin üzerine koyun.
 • Bir tencereye salça ve zeytinyağı koyup kavurun. Kıvam alması ardından üzerine 6 bardak tavuk suyu ekleyerek kaynamaya bırakın.
 • Haşladığını ve parçaladığınız tavukları, haşlanmış nohutunuzu ve hazırladığınız yuvarlak topalakları tencerenin içerisine ekleyin.
 • Topalaklar yumuşayana kadar kaynatmaya devam edin ve ardından servis tabağına alın.

Nohutlu Tavuk Çorbası

Malzemeler

 • 1 adet tavuk göğüs eti
 • 4 yemek kaşığı sıvı yağ
 • 1 çay kaşığı tuz, karabiber
 • 1 su bardağı haşlanmış nohut
 • 1 su bardağı arpa şehriye
 • 8 su bardağı sıcak tavuk suyu

Terbiyesi için

 • 1 adet yumurtanın sarısı
 • 1 adet limon suyu
 • 1 çay kaşığı tuz, karabiber
 • 1 çay kaşığı kırmızı pul biber
 • 2 çay kaşığı kuru nane

Hazırlanışı

 • Derin bir tencere içerisine tavuğunuzu koyun. Üzerine 8 su bardağı sıcak su, tuz, karabiber ve sıvı yağ ekleyerek haşlamaya bırakın.
 • Haşlanan tavuğu sudan süzerek bir tabağa koyun ve ince parçalar halinde tiftikleyin.
 • Tavuk suyunu orta ateşte kaynatmaya devam edin. Tiftiklediğiniz tavuğu içerisine ekleyerek karıştırın.
 • Kaynadığında üzerine arpa şehriye ve nohutu koyarak karıştırmaya şehriye yumuşayana kadar kaynatın.
 • Terbiyesi için ise; bir kap içerisine yumurta sarısı, nane, pulbiber, tuz, limon suyu ve karabiberi ekleyerek çırpın.
 • Bu karışımı, çorba kaynamaya devam ederken yavaş yavaş tencereye dökün ve karıştırın.
 • 5 dakika daha kaynatın ve servis tabağına alın.

Çorbalar Diyetlerde Nasıl Kullanılmalı ?

Çorbaların hazırlanması oldukça kolay, düşük kalorili ve tok tutucu olduğundan birçok öğünde kolayca kullanılabilir. Genelde insanlar sabah kahvaltısında ve hafif akşam yemeklerinde diyet çorbaları tüketirler. Siz de kahvaltıda, öğle yemeğinde veya akşam yemeğinde diyet çorbaları hazırlayıp porsiyon olarak tüketebilirsiniz. Ayrıca ara öğün olarak da sebze çorbalarının tüketilmesi mümkündür.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


  Hemen Şimdi Destek Alın

  Ücretsiz Bilgi Alın

  Tıklayın