Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Bamya Tohumu ile Zayıflama

Bamya Tohumu ile zayıflama günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir. Peki Bamya Tohumu ile Zayıflamak mümkün mü?

Bamya Tohumu Zayıflatır Mı?

Günümüzün en büyük problemlerinden biri olan kilo için birçok çözüm yolu geliştirilmiştir. Bunlardan bir tanesi ise bamya tohumu ile zayıflama tekniğidir. Bamya tohumu B,C vitaminleri ve potasyum, kalsiyum, demir gibi mineraller yönünden oldukça zengindir. Ayrıca temin edilmesi oldukça kolay olan bu ürünü aktarlardan rahatlıkla bulabilirsiniz. Bamyanın vücudumuza birçok faydası bulunmaktadır. Ancak çoğu kişi tarafından sevilmeyen bamyanın tüketimi oldukça azdır. Sevilmemesinin en büyük nedeni tüylü yapısı ve içinde bulunan sümüksü yapıdaki salgısıdır. Bamya tohumu ile zayıflama son yıllarda başvurulan en önemli zayıflama yöntemidir.

Bamya oldukça lifli bir yapıya sahiptir. Lifli yapısı sayesinde sindirimi uzun sürer. Bu sayede sizi tok tutarak gereksiz yemek yemenizi önler. Ayrıca kan şekerinizin aniden yükselmesi veya düşmesine engel olarak yemek tüketiminizi minimum seviyeye çeker. Bamya tohumu ile zayıflama yönteminin en önemli özelliklerinden biri bamya tohumunun çok besleyici ve doyurucu olmasına rağmen çok düşük bir kalori değerine sahip olmasıdır. 100 gr tohum yaklaşık olarak 30-40 kaloridir. Diyetlerinizde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bu tohumu tüketmek vücudunuzu hem besleyecek hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca bamya tohumu sindirim sistemimizi düzenleyerek sağlıklı ve kalıcı kilo vermemizi sağlar. Bizi zayıflatırken bir yandan da birçok kanser türünden korur. Tümörlerin büyümesini ve yayılmasını yavaşlatır. Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelerek diyabeti düzenler.

Bamya Tohumu Zayıflamak için Nasıl Kullanılmalıdır?

Günümüzde şehir hayatının yaygınlaşması ile kilo ve obezite büyük bir sorun haline gelmiştir. Bunun için çeşitli yollar geliştirilmiştir. Bunlarda en önemlisi bamya tohumu ile zayıflama yöntemidir. Çünkü içerisinde birçok vitamin ve mineral bulunduran bamya tohumu, vücudunuzun dengeli bir şekilde zayıflamasını sağlayacaktır. Bamya tohumu ile zayıflamanın en önemli noktalarından bir tanesi bu tohumu nasıl tüketeceğimizdir. Bamya tohumunu taneli olarak veya başka besinler ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Tohumları tane olarak yutmak zor olduğu için karabiber öğütür gibi toz haline getirmek tüketimi kolaylaştıracaktır. Toz haline getirdiğiniz bamya tozunu yoğurt ile karıştırarak tüketebileceğiniz gibi üzerine kaynar su ekleyerek çay olarak da tüketebilirsiniz.

Çay olarak tüketmeyi tercih edenler tohumları bir gün önceden oda sıcaklığındaki suyun içine bırakarak ertesi gün birkaç porsiyon halinde tüketebilir. Hangi yöntemi tercih edeceğiniz tamamen size kalmıştır. İki yöntem ile de bamya tohumunun yararlarından etkili bir şekilde faydalanacaksınız. Bamya tohumu ile zayıflama yöntemine başvurmadan önce mutlaka hekiminize danışmalısınız. Gerekli testleri yaptırdıktan sonra doktorunuz bu yöntemin sizin vücudunuz için uygun olup olmadığını size söyleyecektir. Her besinin fazla tüketilmesi zararlı olduğu gibi bamya tohumunun da fazla miktarda tüketilmesi zararlıdır. Özellikle akut sorunu olanlar ve alerjik hastalığı bulunan kişiler bamya tohumu tüketimi konusunda dikkatli olmalılar. Bu kişiler doktorlarına başvurmadan kesinlikle bamya tohumu tüketmemeliler.

Bamya Tohumu Nasıl Tüketilmelidir?

Bizim tok kalmamıza yardımcı olan bamya tohumunun kalori değeri de çok düşüktür. Bamya tohumu ile zayıflama yönteminde en önemli noktalardan biri bu tohumu nasıl tükettiğinizdir. Tohumun bütün olarak tüketimi zor olduğu için karabiber gibi öğütmeniz gerekmektedir. Daha sonra bu bamya tohumu tozunu isterseniz yoğurda karıştırarak isterseniz üzerine sıcak su katıp çay olarak tüketebilirsiniz. İki yöntem ile de bu tohumun faydalarından etkili bir biçimde yararlanacaksınız. Tüm besinlerin fazla tüketimi zararlı olduğu gibi bamya tohumunun da fazla tüketimi oldukça zararlıdır. Ayrıca bamya tohumu ile zayıflama yöntemine başvurmadan önce mutlaka doktorunuz ile görüşmelisiniz. Olası bir alerjik reaksiyon sizin fenalaşmanıza neden olabilir. Mutlaka testlerinizi yaparak doktorunuz ile görüşün.

Bamya Tohumu ile Kaç Kilo Verilir?

Günlük olarak 500 ila 1000 kalori arasındaki kalori açığı ile haftada 450 gr vermek mümkündür. 100 gr bamya tohumu ise yaklaşık 30-40 kaloridir. Yani sizi tok tutmakla kalmaz ayrıca düşük kalori değeri ile kalori açığı oluşturmanıza da yardımcı olur. Ayrıca bamya tohumunu temin etmek çok kolaydır. Birçok aktarda bulabileceğiniz bu ürün ile çok daha sağlıklı kilo vereceksiniz. Bamya tohumu ile zayıflamanın bir diğer avantajı ise bağırsak sistemimizi çalıştırmasıdır. Lifli yapısı sayesi ile sindirimi zor olan bu besin bağırsak sistemimizi çalıştırarak kabızlık ve bağırsak tembelliği gibi problemler yaşamamıza engel olacaktır. Bu yönteme başvurmadan önce mutlaka doktorunuza giderek gerekli testleri yaptırmalısınız. Her besinin olduğu gibi bamya tohumunun da fazla tüketimi size zarar verecektir.

Neyi Sormak istiyorsunuz bu kısıma detaylı belirtin lütfen. ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir ) *

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*

Diyetisyen

Tuğba Yaprak

Genel yaşam standardınızı bozmadan, sıkılmadan diyet yapmak istemez misiniz ?

Sizi Arayalım


    Hemen Şimdi Destek Alın

    Ücretsiz Bilgi Alın

    Tıklayın